Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  ATI RADEON TV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pogacsa


pogacsa
csendes tag

sziasztok,

mar megint van egy ujabb nyomorom. szoval atvaltottam a az Ati Radeon vivo-mat, hogy tv-n is menjen, ilyenkor a frekvencia a tv-n es a monitoron u.a. (jo alacsony). ez mukodik is rendesen. a gond onnan van, hogy egyszer neztem a tv-n, es lefagyott a gep. Aztan reboot tv-t kikapcsol, de ez csak reszlegesen sikerult, szoval nehany felbontasban csak monitor, maskor meg tv+monitor. igy mikor bootolok, a tv-re akkor is elkuldi a kepet (frekvencia le), majd mikor a win elindult tv-t lekapcsolja. bosszanto mert a bios kepernyom igy 50Hz-n megy es kicsit osszecsuszik a kep, es nem tudom sehol beallitani, hogy most csak monitorozni akarok, most meg tv+monitort is. van valami a kartyan ami torolne a "cmos"-at?

kossz'
Pogi

(#2) Parci válasza pogacsa (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Wow. Imho töröld a CMOS-t (meg állítsd be az Update ESCD-t a BIOS-ban), és installáld újra az ATi kártya drivereit, sőt, talán az egész Windows-t. Ha ez sem segít, nemtom mi :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) lotht


lotht
csendes tag

Na, itt nekem is lenne egy kérdésem, bár nem túl népszerű a topic.
A konfiguráció ATI All-In-Wonder Radeon, plusz Abit KT-7 alaplap, 700MHz-es Duronnal.
W2K alatt TV vétel közben kiszámíthatatlan időközönként (néha naponta többször, néha egy hétig se) szó nélkül újraindítja a gépet.
Tápegységnek lehet ehhez köze?
Azt érzem gyengének, mert mindössze 230 Wattos,
és a gépben van 6 meghajtó, CD író is, modem, LAN, hang, USB hub, stb.
Ötlet?
Remény?

lotht

(#4) karib válasza lotht (#3) üzenetére


karib
addikt

Nagyobb táp jó próba lenne elsőre. Nem melegszik a mostani? Az elég biztos jel, hogy maxon fut.

Department of Redundancy Department

(#5) lotht válasza karib (#4) üzenetére


lotht
csendes tag

Kívülről nem tűnik melegnek, a kifújt levegő is alig langyos. Megtapogatom hamarosan belülről is.
Egyébként érik a csere, mert 2 újabb HDD is készül beköltözni...

lotht

(#6) karib válasza lotht (#5) üzenetére


karib
addikt

Ha ennyi mindent uszítasz rá, vegyél valami minőségi tápot. Ha kidurran a régi, vagy akár a pénzért vett új, és visz magával ezt-azt, mérges leszel. Enermax, Chiectec... Drága, de ennyi eszköz biztonságáért bagó.

Department of Redundancy Department

(#7) lotht válasza karib (#6) üzenetére


lotht
csendes tag

Van valami tipped a fellelhetőségükre?
Akár magánba is, ha úgy jobbnak látod.
Lehet, hogy házat is kellene cserélnem vele együtt. Legalább 4*5.25'' + 2*3.5'' front bay kellene, plusz belső helyek a 3.5'' meghajtóknak.
Köszi.

lotht

(#8) karib válasza lotht (#7) üzenetére


karib
addikt

Chieftecnek vannak jó nagy és iszonyat masszív házai is. Árak 35e nettó körül indulnak egy 300 W-os full toronyért. Ja, és élettartam garancia. Enermaxra ''csak'' 3 év :)

A Kelly Tech a disztrib, van infó náluk is asszem, de a házakat itt tudod megnézni: [L]http://www.chieftec.com[/L] Kiskerben nemtom hol lehet kapni, de biztos fel lehet lelni. Ha nem találsz, keresünk megoldást.

Meg az Aopennek és DTK-nak is vannak nagyon jó házai, olcsóbban, mint a Chieftec.

Mire használod ezt a masinát?

Department of Redundancy Department

(#9) lotht válasza karib (#8) üzenetére


lotht
csendes tag

Köszönöm a tippeket, majd körüljárom a témát, de tartok tőle, hogy nem ma. És nem is ebben a hónapban...
Igazából semmire, a gyerekek játszanak rajta, én levelezek/böngészek és újabban lenne néhány video digitalizálás is.

lotht

(#10) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Költségkímélő megoldás lehet egy Codegen ház.

....What's up!....

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  ATI RADEON TV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.