Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5970

Hozzászólások

(#1) keIdor


keIdor
titán

evörgrín

A mai napon, azaz 2009. 11. 18-án az AMD útra bocsájtotta a legújabb DirectX 11-es zászlóshajóját, ami HD 5970 névre hallgat. Az AMD befejezte az X2 név használatát, mert állításuk szerint így a vásárlónak könnyebb dolga van, és az eltérő órajelek miatt is inkább ezt a jelölést fogják használni. A GTX-295-nek is biztosan szerepe van ebben, hiszen az év elején a zöldek is másképpen jelölik a két magos kártyáikat.

1 2 3

A kártya sok újdonságot hoz magával. Az egyik az Eyefinity. Ezzel a technológiával egyszerre akár több monitoron is játszatunk, hihetetlen magas felbontás mellett. A másik fontos dolog a tesszeláció, amely fejlődött a korábbi szériákhoz képest, és a DirectX 11-ben végre használni is fogják. A kártyákon végre natív HDMI és DisplayPort is található.

ATI Radeon HD 5970:

GPU kódneve: R800
Gyártástechnológia: 40nm (TSMC)
Tranzisztorok száma: 2 x 2,15 milliárd
GPU órajele: 725 MHz
GPU órajele tuningolva elérheti: 1GHz
Shaderek száma: 2 x 1600 (2 x 1280 skalár, 2 x 320 komplex) processzor
Shader model verzió: 5.0
Textúrázók száma: 2 x 80
ROP-egységek száma: 2 x 32
Támogatott DirectX® verzió: 11
Támogatott OpenGL verzió: OpenGL 3.2
Matematikai számítás: 4640 GigaFlops (4,64 teraFLOPS)
Memóriavezérlő: 2 x 256bit hub-vezérelt
Memória órajele: 1000 MHz (effektív 4000MHz)
Memória órajele tuningolva elérheti: 1500MHz (effektív 6000MHz)
Memória-sávszélesség: 2 x 128 GB/s
Memória típusa: GDDR5
Memória mérete: 2GB
HD-videó gyorsítás: Avivo™ HD (UVD 2.0)
Referenciahűtő: 2 slot-os
Load fogyasztás: (B)294 Watt(/B)
Idle fogyasztás: (B)42 Watt(/B)
CrossFireX™ támogatás: (B)Van(/B)
(B)Speciális: (/B)(B)ATI Eyefinity multi-display technology(/B)

Figyelem: Az AMD szerint a kártyák elérhetik tuninggal a fent említett órajeleket is, de ez példányfüggő, tehát ez az órajel nem garantált. "Csalódás" vagy meghibásodás esetén erre felelősséget sem én, sem a Prohardver! nem vállal!

Tesztek: techPowerUp 5970 CrossFire
techPowerUp 5970
AnandTech
HardwareZone
Guru3D single egy CrossFire
Prohardver! (még nem elérhető)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2) syC


syC
addikt

Dúrva ez az idle fogyasztás, no meg a load is :Y

(#3) TomiLi


TomiLi
addikt

Azt hittem, hogy már meg sem nyílik ez a topik.... :DDD

Ha lesz egy kis időm megkukkantom az összes tesztet.. Egyenlőre egyet láttam alap órajellel, az nem volt túl meggyőző..... :F

Bogyóka

(#4) Gorneck


Gorneck
titán

Mivel a hét többi napján szabin leszek, így csak jövőhéten nézhetem meg mit tud a kártya.

Gorneck#1239

(#5) Overlocker


Overlocker
veterán

Első LN2-es teszt, egy gyors volt :D

(#6) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Nézve a kártya nyákjának nagyfelbontású képeit (elöl, hátul), feltűnt h. két 8 pines tápcsatlakozót lehet rakni a kártyára.

Kíváncsi vagyok, h. ez azt jelenti-e, hogy várható egy erősebb változat. :F
Ha igen, hogy lenne akkor a fogyasztás 300W alatt?

(#7) rocket válasza cowboy_bebop (#6) üzenetére


rocket
nagyúr

A PLX chipen ATi logos "sapka" van :)
A PCI-E 3.0 szabvany szerint lehet majd rakni 2x8pines tap csatlakozot a kartyara, es johet gyorsabb verzio, de 2010 masodik negyedevenel elobb nem lesz veglegesitve a szabvany.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#8) CsigaGyilkos válasza TomiLi (#3) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Szerintem nagyon meggyőző, a leggyorsabb kártya jelenleg és az új driverekkel lesz ez még gyorsabb is. Meg aztán ott a DX11 is:). A cf viszont szerintem is túlzás ár/teljesítményben, nem éri meg.

Visca el Barcelona!

(#9) zuchy válasza cowboy_bebop (#6) üzenetére


zuchy
őstag

Talán majd karnak még 2x1GB ramot rá, vagy akár két teljes értékű Cypresst, erősebb PWM-ekkel. :K

PC-STYLE.hu

(#10) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Fura hogy 5870-nél is csak referencia kártyákat engedett kiadni az ATI. Nagyon úgy fest 5970-nél sem hagyták meg a gyártóknak azt a lehetőséget, hogy plusz profitot termeljen nekik a különböző emelt órajelű plecsnivel ellátott kártyák eladása. Érdekes,hogy az ATI hirdeti azt, hogy az alap kártyák is maximálisan jól tuningolhatóak ! Lehetséges, hogy vége az OC,XXX, jelzéseknek ezentúl ? Mi a céljuk ezzel ?

(#11) cowboy_bebop válasza Zsozsooooo (#10) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Komolyan gondolod, amiket írsz? :W

Csak az első pár hétben-hónapban van korlátozás, amíg kevés a kártya.

(#12) TomiLi válasza CsigaGyilkos (#8) üzenetére


TomiLi
addikt

Nah volt időm nézegetni a teszteket!
Változott a véleményem! :C Ha jól láttam ez az első vga, ami nagy felbontással, szűrőkkel normális FPS-eket produkál crysisban...???
Kár, hogy az arma 2 nem támogatja a multi gpu-t.... :O

Nem vágom az english-t.... ezen az oldalon most tényleg így feltornázták az órajeleket?

Bogyóka

(#13) syberia


syberia
veterán

Ez a kártya odab*** :DDD :DD :C :R

Néztem a TechPowerUp tesztjét, az összes csúcs vga jól lemaradt mögötte
van itt fejlődés kéremszépen (az árak inkább a másik irányba "fejlődjenek")

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#14) CsigaGyilkos válasza TomiLi (#12) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

,,Ha jól láttam ez az első vga, ami nagy felbontással, szűrőkkel normális FPS-eket produkál crysisban...???" Igen teljesen jól látod!:) 46 FPS hozott max grafika és FULL-full HD-ba. Ami már több mint stabilnak mondható.

Engem a processzor érdekelne, hogy az amd csúcs procijával kilehet -e hajtani ezt a kártyát? (965BE) Szvsz igen, mert 3,4GHz ketyeg alapon és ha megvan húzva akkor megy az 4,0 GHz-t. Bár gondolom jól sejtem, hogy az I7 core-t más (miatt is szeretik), illetve más miatt gyors nem csak a magas MHz miatt.

syberia: Eléggé!

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#15) Zsozsooooo válasza cowboy_bebop (#11) üzenetére


Zsozsooooo
tag

De most mér, ;] ha a felhasználó is izmosra tudja tuningolni a kártyáját, akkor ki venne OC-s változatot drágább pénzért ? Pláne ha még az ATI is azzal reklámozza a referencia kártyáit, hogy menyire jó minőségűek és milyen jól tuningolhatóak !
De persze lehet nagy hülyeségeket beszélek majd ha lesz Fermi akkor lesz hivatalos OC kari is biztos ! :DDD

(#16) CHIPman válasza CsigaGyilkos (#14) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A 965BE már az 5870-hez is édeskevés, nem véletlenül sorolták egy platformba a 6magos PhenomII-kkel. Ez alá még az i7 is kevés lesz. Bár 30+ FPS-t a 965-tel is ki lehet rángatni, de akkor nem kell ekkora kártya.
Juteszembe, milyen felbontásra akarod? Ha 2 monitor lesz fullHD felbontással, akkor esetleg kellhet.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#17) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Hát akkor tessék itt van a szörnyetegből egy oc-s verzió teszt 2 gigabyteal :DD
Ez már eszméletlen[link]
Jah és igen egy 5850-es crossfire is megmutatta mit tud elég meggyőző, az 5870-em sehol nincsen :DDD hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#18) Komcsi


Komcsi
tag

Tök jó lenne ha csinálnának olyan tesztet amibe az XFX GTX 295 van öszehasónlítva ezzel a kártyával....Kíváncsi lennék a különbségre, és persze hogy melyik a jobb mivel nekem XFX van, ám a dx 11 miatt nézegetem ezt a kártyát :)

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#19) TomiLi válasza Razermazer (#17) üzenetére


TomiLi
addikt

A nem OC-s is 2 Gigabyte-os.... :DD
Az OC jelző meg elég vicces! :U

Bogyóka

(#20) JaniS válasza keIdor (#1) üzenetére


JaniS
senior tag

Nem különösebben fontos, de a "techPowerUp 5970" link a 15. oldalra mutat a review-ban az 1. helyett.

(#21) JaniS


JaniS
senior tag

Végre egy kártya, ami lényegesen gyorsabb Crysisban a 295-nél. Most már elgondolkodhatom a cserén :D

(#22) Ricco_hun válasza Razermazer (#17) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Kemény az OC:
A gpu-t 725 MHz-ről egészen a hihetetlennek tűnő 735 MHz-ig húzták. Na de ez semmi. A Memória eleve 40.000 MHz-ről indul és egészen, most kapaszkodj, 40.040 Mhz-ig tuningolták. :DDD

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#23) P00By válasza Ricco_hun (#22) üzenetére


P00By
nagyúr

Irgalmatlanul bírja ez a kártya a tuningot! :D

(#24) TomiLi válasza P00By (#23) üzenetére


TomiLi
addikt

[link] ;)

Bogyóka

(#25) P00By válasza TomiLi (#24) üzenetére


P00By
nagyúr

Olvastam én mindent ;)

(#26) TomiLi válasza P00By (#25) üzenetére


TomiLi
addikt

:R

Bogyóka

(#27) P00By válasza TomiLi (#26) üzenetére


P00By
nagyúr

:P

(#28) Razermazer válasza Ricco_hun (#22) üzenetére


Razermazer
őstag

Engem nem érdekel, nekem úgy se kell ilyen kártya gondoltam közlöm a tesztet ha már 5890-es topikban vagyunk. Akinek kell úgyis megveszi, mert ez már lassan olyan lesz mint a luxusautók státuszszimbólum lesz egy ilyen kártya birtoklása :DDD

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#29) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Hy!

5970 Tuning
Itt van egy kis teszt a 5970-es kari húzásáról!
Azt nézzétek meg, hogy egy kis fesz emeléstől mennyivel megnő a fogasztása! (szerintem azt hosszútávon nem is bírná!)

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#30) zuchy


zuchy
őstag

(#31) Razermazer válasza Razermazer (#28) üzenetére


Razermazer
őstag

Bocsesz 5970 a fenébe ezekkel az átnevezésekkel :R

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#32) TomiLi


TomiLi
addikt

5970 :Y

Bogyóka

(#33) sniper elite válasza TomiLi (#32) üzenetére


sniper elite
senior tag

Én Asusra vadászok, elvileg még drágább lesz mint ez :DDD De a teljesítmény előtt le a kalappal, megint nem csalódunk az AMD kártyáiban :R

(#34) TESCO-Zsömle válasza TomiLi (#32) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A régi szép idők... Én tavaj 99-ért vettem az x2-őt...

Azt nem nézte még senki, hogy mennyi különbség van a tavajihoz képest a kártya elrendezését illetően?? Bár biztos gondoskodtak róla, hogy hűtés terén ne legyen visszafele kompatibilis...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35) CsigaGyilkos válasza CHIPman (#16) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Hello! Én egy monitorra gondoltam és 1650x1080 felbontásra. Akkor ahhoz a procihoz elég is lenne egy 5850 vagy egy 4890. Én beérném ezek valamelyikével is :) .

Visca el Barcelona!

(#36) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Ez a kártya ilyen magas árral nagyon nem éri meg,akkor 2db 5850 ami 120-130Ft között megvan és hozza ezt a teljesítményt,sőt felette is van.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#37) CsigaGyilkos válasza Gaboman (#36) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Ja csak kérdés kinek van kedve a CF-el vesződni?
Vagy ennyire stabil az a cf?
Én úgy tudom, hogy a legtöbb játék nem szereti a cf-et, driver gondok néhány op. rendszernél. Meg egyebek... Nézegettem az 5970 cf-be és az nem volt túl meggyőző teljesítményben. Tök fölöslegnek éreztem. Az ár az szerintem várható volt, legerősebb kártya így az amd diktál. Egyébként megy ez még lejjebb is, ha van aki kivárja:) akinek meg most kell az meg rohan a boltba.

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#38) Komcsi


Komcsi
tag

Hy..

Segítsetek kicsit nekem. Én is számítás-technikával foglalkozom de-e téren még tanuló vagyok :)

Arra lennék kíváncsi hogy ez a kártya odaveri-e, természetesen úgy hogy semmit nem húzok rajta az XFX GTX 295-öst? Csak annyit írjatok hogy igen és miért de pontosan, vagy nem és miért...

Nagyon érdekelne mert például ennek a karinak a Memóriavezérlő: 2 x 256bit hub-vezérelt, az enyémnek meg 2X448 bit !

Nem tudom eldönteni mi igazán a lényeg!! Ha jól néztem az adatokat akkor csak a DX 11 miatt ilyen menő, de ha rosszul gondolom akkor javítsatok ki.

UI: Minden nap tanulunk valamit...

Üdv és köszi :))

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#39) Gaboman válasza CsigaGyilkos (#37) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Amelyik játék támogatja CFet azon jól megy az 5850CF,ez igaz az 5970re is,ahol nincs CF támogatottság ott egy kártya ként üzemel az 5850 is és a 5970 is legjobb tudomásom szerint.
Azt javítsatok ki ha tévedek.

KomcsiMindenre megkapod a választ!

2560x1600 ban van igazán nagy előnye a GTX295höz,és vannak olyan játékban ahhol minden felbontásban.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#40) lsc válasza Komcsi (#38) üzenetére


lsc
nagyúr

Meg kell nézni egy vagy több tesztet katt ide aztán már választ is kaptál. A memóriavezérlő nem minden, a 295 ddr3-as a70-es meg ddr5-ös, meg még van "pár" különbség .

Az élet kegyetlen .

(#41) Izzé válasza lsc (#40) üzenetére


Izzé
őstag

Fura nekem ez a teszt. Vagy a GTX-ek mennek 110%-on, vagy a radik 90-en. :(
Komcsi: Az 5870 összességében alig marad le normális tesztben a 295-től. Van ahol ennél lassabb, de van ahol a 295-t veri. Nem a memvezérlő a lényeg, hanem a gpu, az 5970 meg 2 gpu kártya...

(#42) gbors válasza TomiLi (#12) üzenetére


gbors
nagyúr

támogatja az, ha elég szépen a lelkére beszél az ember...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#43) TomiLi válasza gbors (#42) üzenetére


TomiLi
addikt

:Y Komolyan? Ezt hogy érted, hogy a lelkére kell beszélni? Esetleg itt leírnád a tepasztalataid!? Előre is köszönöm!!! :R

Bogyóka

(#44) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Van már vmi jó kis amerikai webshop, ahol lehet kapni sima 5970-et? Sztem tuti lesz olyan, aki ingyen postáz, mivel nem kis dologról van szó... ha 120-ból kijönne vhol egy kártya, akkor én beruháznék egyre, és akkor jó darabig nem lenne gondom semmivel :D

(#45) eladohardver


eladohardver
őstag

Mikor lesznek ezek a karik MO-n jó árban?:)

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#46) HW Junkie válasza RockHaRD (#44) üzenetére


HW Junkie
tag

Nem tudom azért kérded-e mert venni is akarsz mert ha igen akkor lehet jobban jársz egy EU-n belüli webshoppal, nincs vám, szállítás NHL meg DHL-el 4-5e forint nem sokkal több mint országon belül. Mondjuk a termék ára nem lesz olyan alacsony mint az USA-ban de az az árelőny szerintem elvész a szállítással és vámmal úgy is.

Én innen szoktam rendelni dolgokat:

http://www.overclockers.co.uk/

Amire az van írva hogy raktáron 2-3 nap alatt itt van. Utóljára az IXF 1366-osomat vettem tőlük, 4-e forintos szállítással volt annyi mint itthon a régi AM2-es változat magában.
Ja és kapni nem is lehet itthon sehol :D

Na de hogy témába vágjak, 5970, az overclockers-nél előrendelhető a legbrutálabb változat amit eddig láttam az XFX ATI Radeon HD 5970 Black Edition (kb Nov 27-re lesz nekik) :

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-154-XF&groupid=701&catid=56&subcat=1577

Na most ami ijesztő:

- Core Clock: 725MHz (Up to 1.0GHz with OverVolt Tool)
- Memory Clock: 4000MHz (Effective) (Up to 6.0GHz with OverVolt Tool)

Tehát a core 1Ghz-re a Memória 6 Ghz-re húzható a gyári programmal.

Ez kajak beharaphat vagy 600 wattot (a teljes rendszer) :Y
Na persze a teszteredményeit is meg lehet nézni gondolom :R

(#47) Komcsi


Komcsi
tag

Hy...

Köszi a linkeket meg teszteket.
Jó karinak néz ki. Még át kell értékelnem hogy lecseréljem-e a GTX 295-öt... :)
Bizonytalan vagyok :F ATI-val szemben, pedig tudom hogy most a legjobbak a piacon.

Üdv

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#48) keIdor válasza eladohardver (#45) üzenetére


keIdor
titán

2010 vége felé. Tipp: 60-70k

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#49) eladohardver válasza keIdor (#48) üzenetére


eladohardver
őstag

nem éppen erre gondoltam... régebben nyilatkozta vmeik fejes atinál hogy ugyan olyan árban lessz az x2 kártya mint a sima 5870... ha 120 körül lenne má az is jó lenne nemm?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#50) TESCO-Zsömle válasza eladohardver (#49) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És azt nem mondta, hogy fél évvel a kiadás után? :Y :C

Sub-Dungeoneer lvl -57

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5970
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.