Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati 8500 driver gond? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) fogaskerek


fogaskerek
csendes tag

Szevasztok!

Egy frissen telepített XP-re, ha felteszem a CATALYST drivert, újraindítás után megjelenik egy hibaüzenet, hogy nem sikerült írni a lemezre és a C:WINDOWS könyvtárból az adatok elvesztek. Ezután már nem indul el a rendszer, automatikusan resetel.

Ha csökkentett módban eltávolítom a fenti drivert, akkor ismét működik az XP. Próbáltam régebbi driverekkel is, többször újrainstalláltam a Windows-t, de ezek nem segítettek.

A driver felrakása előtt, már fennt volt az SP1 és a DirectX 9b is.

Mit tehetek szerintetek? Előre is köszönöm!

Ui: Az XP első újrainstallálása előtt működött minden a gépen.

(#2) Trak válasza fogaskerek (#1) üzenetére


Trak
addikt

Érdekes....
Mikor még megvolt a kártyám, nekem a 3.9 es volt az a driver, amivel nem volt gondom, ment vele minden. Próbáld ki...
Nem hiszem, hogy az megoldaná, de próba szerencse.
Próbálj meg még egy Omega drivert is felrakni.
Milyen márka amúgy a kártya?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#3) fogaskerek


fogaskerek
csendes tag

Hello Trak!

:)thx a hozzászólást! Igen én is azzal használtam egy jó ideig, de már a 4. vindózom /:)/ után, mikor a 3.0-s drivert tettem SP1 és direcx nélkül, akkor is tönkrement a rendszerem :(
De azt észrevettem, hogy a telepítő CDm mikor megvizsgálja a telepítés előtt a partíciókat, akkor már egyiket sem ismerte fel, csak néha-néha egyet, ami azért gyanús!:)...így majd összenyitom, és megpróbálom egy újrapartícióval, hátha az segít.

(#4) Viktor77 válasza fogaskerek (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Ajánlom a karidhoz a 4.5-ös Catalistre épülő Omega drivert, nekem nagyon bevált.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Dilikutya válasza Viktor77 (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

csatlakozom. 8500-ön nekem működött még 3.9, 4.2, 4.3, 4.4, 4.5omega
csak pl. a 4.2 csinált furcsaságokat prince of persia alatt, legalábbis arra fogtam:) a control panel nélküli 3.9 nem csinálta ugyanazt. Painkiller pedig mindegyikkel kifagy nekem :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) Trak válasza fogaskerek (#3) üzenetére


Trak
addikt

Ha enyire gázos, akkor ott tényleg nem is biztos, hogy a kártyával lehet a gond.
Próbáld ki vlaki más gépében is, ha még a píartícionálás után is fennáll a probléma.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#7) Alex91


Alex91
félisten

Egy AOpen AX45-533 (sis chpiset)-es alaplap, Winxp SP1, Catalyst 4.7-es.

Driver felrak, ujraindit, es aztan egyszercsak egy fekete kepernyo, amin felul van egy szines 1pixeles csik :(. Reset utan legutobbi jo beallitassal inditva kiirja, hogy nem tudja inicializalni a drivert. (Az XP ezek kozben felismeri, hogy uj HW van a gepben, es az MS drivert egybol telepiti is hozza. De ujboli inditasnal megint a fekete kep a csikkal. Es aztan megy ez az ordogi kor :DD folyamatosan.)

Mit tegyek? (Egyszer mar sikerult valamit csinalnom, de az regen volt, masik Catalyst-tal, de akkor is szenvedtem, es tan nem is lett akkor se teljesen tokeletes.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8) Alex91


Alex91
félisten

up

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9) Viktor77 válasza Alex91 (#7) üzenetére


Viktor77
titán

Húú, ezzel én is szoptam egyszer, egy ST6-ban.

Nekem az volt a megoldás, hogy betettem egy hasonló karit, azzal fölállt a rendszer, majd uninstalláltam amit lehetett, és aztán tettem vissza az eredeti karit.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) Alex91


Alex91
félisten

up

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11) Alex91


Alex91
félisten

up

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12) Slax válasza Alex91 (#7) üzenetére


Slax
senior tag

Üdv.
8500-as a karid?Próbáltad a 3.4 catalystot?

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#13) Alex91 válasza Slax (#12) üzenetére


Alex91
félisten

Azt nem. 4.7-est probaltam.
(Meg 3.10-est)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14) Slax válasza Alex91 (#13) üzenetére


Slax
senior tag

Üdv.
Nekem egy 9100-as van (amik köztudottan raktáron maradt 8500LE chippekből készültek), ami a 3.1 és 3.4 catalystokon kívűl szó szerint minden más verzsönnel meghal már a windows betöltésénél.Fekete képernyő pár másodpercig, majd moncsi kikapcsol és halál.W98SE és XP alatt egyformán (omegából is csak ezt a kettőt viseli el, semmi mást).Egy próbát megér.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#15) Alex91 válasza Slax (#14) üzenetére


Alex91
félisten

ok, koszi, majd megprobalom!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati 8500 driver gond? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.