Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rzls


rzls
csendes tag

konfig vásárlás előtt állok, de nem tudon eldönteni, hogy Athlon xp, vagy p4 (1.6 ghz-ig,van rá, ha minden igaz 250.e pízem, ja csak gépet akarok összeállítani)
rengeteg fórumon olvastam ezt, azt, légyszi segítsetek a választásban.
Minden haverom la akar beszélni az AMD-ről, mivel állírásuk szerint nincs benne hővédelem és gyorsan elfüstöl, ha valami probléma van a ventivel.

(#2) Den válasza rzls (#1) üzenetére


Den
veterán

A haveroknak igaza van ami a hővédelmet illeti, de nem szokott probléma lenni. Jól felrakott hűtő nem esik le. A venti leállásnál pedig olyan lassan melegszik fel hogy a biosnak, vagy valamilyen hardvermonitor proginak bőségesen van ideje lelőni gépet.
De procivásárlásnál a hővédelem valahol a 20-dik helyen van fontosság tekintetében. Viszont az ÁR és TELJESÍTMÉNY a megosztott első helyen. És ebben az amd _maximálisan nyerő_. Most egy 1700+ -os athlon xp-t éri meg venni, ami viszont körberöhögi a 1.6 p4-et.
A p4 egy elfuserált szerkezet, tiszta pénzkidobás azt venni.
Szóval véleményem szerint ebből a pénzből a legjobban akkor jössz ki, ha a konfig alapjául egy athlon xp1700+ -t veszel, alá meg valami via kt266a csipszetes lapot, vagy sis csipszetes lapot is vehetsz az is jó.

www.simson4t.hu

(#3) guest


guest
veterán

most nem azert de az 1.6a val ennyire nem egyertelmu a helyzet.
eddig 2db-ot lattam belole es mind a ketto lazan ment 2.4en
azert ezt nem hiszem hogy lazan korbe rohogi egy 1700+os athlon

prohardver vendég

(#4) Den válasza guest (#3) üzenetére


Den
veterán

Hát azt nem röhögi körbe, de alig marad el tőle, és attól még csak egy gagyi p4. Különben is ha vehetek normális procit, akkor minek vegyek olyat amit tuningolni kell még hogy tudjon valamit.

www.simson4t.hu

(#5) 9CS válasza rzls (#1) üzenetére


9CS
senior tag

Nemrég vettem AMD Xp 1700+, prockót sikerült ráfabrikáli a venit törés nélkül, ugyan melegebb, mint a régi Cel, de gyorsabb is természetesen. Az Én választásom azért esett az AMD-re, mert unom az Intel új proci-> új alaplap politikáját és ráadásúl a P4 nagyon nem éri meg az árát egyenlőre és Én most akartam gépet bővíteni és azt hasznáni nem akkor, ha majd ''beérik'' a P4.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#6) Zeratul


Zeratul
addikt

A 0,18 mikronos technológia abban negatívum hogy többet zabál és többet fűt valamint alig lehet húzni. A ''telivérek'' 0,13 mikronnal lényegesen kevesebbet fűtnek és jól húzhatók lesznek. :)

(#7) guest


guest
veterán

Egy Northwood 1.6-os RD RAM-mal mindenképp jobb választás. Az AMD elég para (ha pl. lepattan a procihűtő lába, ami könnyen előfordulhat mivel iszonyat szorosan van ráerőltetve), akkor kb. van 2 mp-d a proci halála előtt. A proci égésre meg nincs gari, sztem menj biztosra! Ráadásul az AMD Socket A rendszere már túlnőtt magán, nem érdemes MOST XP-be fektetni, majd legfeljebb ha kijön az új 0,13-as procijuk.

prohardver vendég

(#8) Den válasza guest (#7) üzenetére


Den
veterán

Jaj ne gyere már ezzel a hülyeséggel hogy lepattan a hűtő. Az meg a másik marhaság hogy az 1.6 p4 rdrammal jobb választás. Ez a socket a túlnőtt magán, meg pláne. Nem nőtt az túl semmin, abban lesz még a thoroughbred is. Ez a normális. Az csak az intel mániája hogy félévente új tokozást ad a prociknak. Nagyon naív vagy ha elhiszed hogy ennek technológiai oka van.

www.simson4t.hu

(#9) guest


guest
veterán

Lepattanhat... Elvégre miért is ne? Sőt, akármi megtörténhet. A lényeg az, hogyha a hűtőnek bármi baja is lenne, az AMD procinak egy pillanat alatt vége. És ezen nem lehet mit szépíteni sajna... A 0,18 mikron meg már elég gáz. Ha tovább emelnék a proc. órajelét nem lenne az a hűtő amivel le lehetne hűteni. Ezért JELENLEG a Northwood a legjobb.

prohardver vendég

(#10) 9CS válasza guest (#9) üzenetére


9CS
senior tag

Mivan, ha bejmegy egy rossz indulatú AMD fan és felgyújtja a P4-es béped?? Elvégre bármi megtörténhet :DDD. Szal ezt így azért ne má, letépi a 2*3 lábat. Azthiszem andorapapa kezdett el vadászni ilyen hipp-hopp lerepüt hűtőkre, szerintem még nem talált.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#11) Den válasza guest (#9) üzenetére


Den
veterán

''Ezért JELENLEG a Northwood a legjobb''

Ok, tehát aki rugdosni akarja a hűtőt a procin vegyen northwoodot. Aki pedig számításigényes alkalmazásokat akar használni vegyen amd-t.
Tiszta sor.

www.simson4t.hu

(#12) 9CS válasza Den (#11) üzenetére


9CS
senior tag

Ez is frappáns válasz.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#13) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Ha nem tuningolsz: Athlon XP.
Ha tuningolsz: Northwood 1.6A GHz, vagy Willamette D0 1.5 GHz (lásd a P4-es tuning cikkünk).

Persze, ez MOST így nyerő, és semmilyen értékítéletet nem hirdet a két cég fölött :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) guest


guest
veterán

Parci jol megmondta az igazat. Csak most dunat lehet rekeszteni az amd fanoktol. De mar kicsit uncsik. Jo lenne kicsit objektivebben latni.

egy amd tulaj

prohardver vendég

(#15) Sidaries válasza guest (#14) üzenetére


Sidaries
őstag

Nekem az következő izgatja az agyamat. A legtöbb Amd fan Intellel kezdte. Ez evidens, mert az volt. Én is így voltam. Utána isteni sugallatra vettek Amd-t és látták hogy az jó. Ezzel szemben az Intel fanok jó része még életében alig látott Amd-t és ennek ellenére szídja. Isaac Newton mondta: ''Uraim, én tanulmányoztam a problémát. Önök nem.'' Egyébként én még életemben nem hallottam olyat a környékünkön, hogy lehalt volna egy Amd. Ellenben Intel Celeront már láttam elfüstölni. Pedig nem volt húzva. Erről ennyit.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#16) Egon


Egon
nagyúr

Azért nem ártana, ha egyes amd-fanoknak nem lenne rövid az emlékezete... Amennyire én tudom, az uccsó ''közös'' foglalat (amibe Intel és AMD cpu egyaránt belement), a Socket 7-es volt (ugye P1 és MMX vs. K5, K6 korszak). Azóta az Intel vonalon volt: Slot1, Socket370, Socket423, Socket478; AMD vonalon: Super7, SlotA, SocketA. Ez kb. 4 év alatt 1 azaz egy foglalattal kevesebb.
Ha anno a P1-ről váltás idején valaki az Intel mellett döntött (mint pl. én), az megvette mondjuk a BH6-ot, és azóta használta/használja. Ha valaki nem akar csúcs P4/XP konfigot (azaz pl. Celeront/Duront használ), annak ez az alaplap pl. egy 633-as Cerkával (húzva 950-re), vagy ha nem akar tuningolni akkor egy 800-900-1000-res Cerkával (meg egy GF2Ti/MX videókártyával) egy ilyen mobót a mai napig gond nélkül használ. Kérdem én: aki anno a K6-2 mellett döntött, az most frizbin kívül mire hasznosíthatja az alaplapját???

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) Egon


Egon
nagyúr

Azért nem ártana, ha egyes amd-fanoknak nem lenne rövid az emlékezete... Amennyire én tudom, az uccsó ''közös'' foglalat (amibe Intel és AMD cpu egyaránt belement), a Socket 7-es volt (ugye P1 és MMX vs. K5, K6 korszak). Azóta az Intel vonalon volt: Slot1, Socket370, Socket423, Socket478; AMD vonalon: Super7, SlotA, SocketA. Ez kb. 4 év alatt 1 azaz egy foglalattal kevesebb mint az Intelé - szerintem annyira nem vészes.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) Egon


Egon
nagyúr

Ha anno a P1-ről váltás idején valaki az Intel mellett döntött (mint pl. én), az megvette mondjuk az Abit BH6-ot, és azóta használta/használja. Ha valaki nem akar csúcs P4/XP konfigot (azaz pl. Celeront/Duront használ), annak ez az alaplap pl. egy 633-as Cerkával (húzva 950-re), vagy ha nem akar tuningolni akkor egy 800-900-1000-res Cerkával (meg egy GF2Ti/MX videókártyával) egy ilyen mobót a mai napig tökéletes. Kérdem én: aki anno a K6-2 mellett döntött, az most frizbin kívül mire hasznosíthatja az alaplapját???

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) Egon


Egon
nagyúr

Ezen túlmenően az utóbbi pár évben kiadott alaplapi chipkészletekről miért nem beszél senki? Az Intelt bezzeg megkövezik az i820-as chipset miatt, de kérdem én: hány különböző alaplapi chipsetet jelentetett meg az Intel az utóbbi 2-3 évben? Hatot: i810, i820, i815, i850, i845, i845D. Na és a Via??? Kétszer vagy háromszor ennyit (''A'' betű nélküli, és ''A''-val jelölt verziók, az utóbbiak közül állítólag már volt használható is...:D)???

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) McJames válasza Egon (#19) üzenetére


McJames
senior tag

Egon, szerintem a lényeget tekintve nagyon is igazad van (felesleges az elvakult 'fan' szemlélet), azonban ha a betűket is figyelembe veszünk, akkor az i chipsetek száma több, mint amit szerepeltetsz. Más kérdés, hogy itt a betűjel legtöbbször mást jelent, mint a VIA-nál.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#21) Den válasza Egon (#18) üzenetére


Den
veterán

Egon, a foglalat dolog igaz, részben. Serintem senki nem jött a foglalat/alaplapcsere dologgal a p3 idejében. Azzal semmi gond nem volt. Ami azt illeti, maga az amd intel vita sem volt ilyen kiélezett mert kevesebb dolog szólt az intel ellen. Az egész a P4 megjelenésével ''radikakizálódott'', mert ez a proci, meglehetős döbbenetet váltott ki mindkét oldalon. Az intel ugyanis miután lemaradt a mhz versenyben, pánikszerűen piacra dobta a befejezetlen p4-et. Ezért most menet közben fejezik be a fejlesztést, aminek köszönhetően alig egy év alatt a platform már a második foglalatát gyűri, és már küszöbön az 533Mhz, ami újabb alaplapváltást jelent. Szóval mint már írtam másik topikban itt nem intel vs amd összehasonlítás a helyes, hanem p4 vs athlon.

www.simson4t.hu

(#22) guest


guest
veterán

Egyszer volt Socket-váltás, nem t'om mit kell még mindig ezen csámcsogni... Ami viszont nekem se tecc' hogy a 850E chipset-re minek van szükség? Az Intel ilyenkor gondolhatna a jövőre is és alapból úgy adhatta volna ki hogy egy sima BIOS Update-el támogassa a deszka az 533-as RAM-ot. Mindegy, a mostani gépem meg van véve, majd 2 év múlva meglássuk mit tud a piac... XP-t azért nem akartam, mert az AMD-sek most kezdenek csak beindulni (szerintem az XP az első normális procija az AMD-nek, a Thunderbird nekem esszméletlenül nem jött be). Kíváncsi leszek mi lesz az Intel-AMD helyzet két év múlva. Lehet hogy feléled a Cyrix és lemos mindenkit L2 Cache nélkül! :D

prohardver vendég

(#23) Egon válasza McJames (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Ebben meg neked van igazad... Félreértés ne essék: nem tartom az Intelt sem tökéletesnek, sőt! Voltak (és vannak) igencsak elhibázott dolgai, ha már a chipseteknél tartunk, pl. az i810-es (AGP hiánya), az i820-as (a megjelenésekor az RDRAM ára igencsak barátságtalan volt) illetve az i845 (SDRAM-os p4-es alaplap, elég vicces hogy egyáltalán megjelenhetett...) az egyszeri felhasználók szemszögéből nézvést elég gázosak... Csak arra akartam rávilágítani, hogy az éremnek két oldala van...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) McJames válasza Egon (#23) üzenetére


McJames
senior tag

Már korábban is írtam valahol, hogy AMD+Via-val kezdtem, Cyrix+Via-val meg intel+Via-val folytattam és jelenleg intel+intel-nél tartok.
A legfrisebb dolgokra jelenleg sem időm, sem pénzem nincs, korábbi, illetve jelenleg a munkahely és a baráti szféra (elsőkézből származó vagy saját) tapasztalai állnak rendelkezésemre.
A lényeg: most egy darabig nem fogok tudni fejleszteni, de a mostani vasammal tűrhetően érzem magam. A névleges teljesítményét bőven és stabilan nyújtja, és még - talán - marad valami ára, amikor már lehetőségem lesz a bővítésére.
Szándékom szerint nem kívántam minősíteni egyik piaci résztvevőt sem, mindösszesen azt jelentettem ki, hogy szükségleteimnek a jelenlegi rendszerem megfelel.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#25) PetruZ válasza Egon (#17) üzenetére


PetruZ
csendes tag

Egon, azért ne légy ennyire elvadult (te sem) :).
Az AMD -nél a SlotA és a SocketA nem egymás után következtek, hanem párhuzamosan mentek, gyakorlatilag ugyanazt tudták (csak az egyik élből, a másik meg fektetve), csak a SlotA végül zsákutcának bizonyult (csakúgy, mint korábban a Slot1 -es Intel).

(#26) PetruZ válasza Egon (#19) üzenetére


PetruZ
csendes tag

Nézzük csak: KX-133, KT-133 + A, KT-266 + A, KT-333 (ez még nagyon új). Ez egy, kettő, három, négy, öt, hat. Jéé. ;)

(#27) PetruZ válasza McJames (#24) üzenetére


PetruZ
csendes tag

Nekem egy K5-100 volt az első ('S' típusjelzéssel, ha ez mond valamit a hozzárétőbbeknek :) ), ami bizony még Intel VX alatt futkorászott. Aztán jött egy Cerka 300 -as (Intel BX -szel), most meg egy XP 1700+ (KT-266A -val). Anno még a K5 -tel is ugyanúgy meg voltam elégedve, mint most az XP -vel. 1-2 évente upgrade -olok egy aktuális kedvencre és amire nekem kell (elsősorban játék, másodsorban fejlesztési munka), arra elég. Hogy jövőre AMD, vagy Intel lesz, azt majd a pillanatnyi állás, a széljárás, a napsütés és Pokrivtsák Mónika aktuális hajviselete fogja eldönteni, és kevésbé a tesztek. :) És nem azért, mert burzsuj vagyok (ha így lenne, akkor nem egy ''ócskavas'' TNT2, meg egy lassan már 5 éves MX300 ''muzsikálna'' még a gépben), hanem mert... ennyire nem izgat a verseny. Hülye vagyok, hosszas előkutakodások után is képes vagyok pillanatnyi szimpátia alapján dönteni és bár egy RDRAM -os P4 bizonyos tesztekben (ez is mekkora őrültség...) jobb, azért egy pillantás elég volt a Soltek DRV4 -es dobozára és ''elvesztem''... ;)

(#28) PetruZ


PetruZ
csendes tag

Izé, annyit akartam még hozzátenni, hogy az Intel BX minden idők egyik (ha nem 'A') legjobb chipsetje volt (volt? sokan máig esküsznek rá...)...

(#29) Egon válasza PetruZ (#25) üzenetére


Egon
nagyúr

PetruZ: Igyekszem nem elvadult lenni, ha mégis annak találtad az írásaimat, akkor bocs...
Pár dolgot azért hozzáfűznék a meglátásaidhoz:
1. Tudtommal az AMD-nél (is) előbb jött ki a SlotA (ha más nem minimum pár hónappal), és utána a SocketA. Végül is az Intel se sokáig nyomatta a Slot1-et (érdemes lenne pl. utánanézni, hogy mennyivel később jött ki a BM6 a BH6 után). Ebben az értelemben az Intel is ''párhuzamosan'' nyomatta a két foglalatot...:)
2. Az általad felsorolt 6 alaplapi chipkészlet kis túlzással fele (!) annyi idő alatt született, mint az általam felsoroltak...

Ui.: Az utolsó hozzászólásoddal meg 1000%-ig egyetértek: BX rulez!!! :D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#30) guest


guest
veterán

Ha már itt tartunk a Slot1-es alaplapokat se kell temetni, hiszen léteznek ugyebár FCPGA átalakítók. Haveromnak egy 633-as Cerka dübörög 1 Ghz feletti órajelen egy BH6-ban, átalakítóval...

prohardver vendég

(#31) Sidaries válasza guest (#30) üzenetére


Sidaries
őstag

Tesómnál: Abit Bh6 + Celeron 900
lehet húzni kb. 1050-ig

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#32) Sidaries válasza Egon (#29) üzenetére


Sidaries
őstag

1. Ez igaz, de a Slot A nem terjedt el. Elég kevés (0) embert ismerek akinek ilyen alaplapja lenne. Ellenben a Socket 423 egy ideig az egyetlen P4-es foglalat volt. Be is dőltek sokan.

2. Igaz, de ez mostanában történt. A fejlődés nagyon gyorsul.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#33) PetruZ válasza Sidaries (#32) üzenetére


PetruZ
csendes tag

1. Kérsz egyet? Van egy eladó KA7-100 -am, Athlon-600 -al. :)

(#34) McJames


McJames
senior tag

Nem az intel védelmében, de hozzátenném, hogy amikor a P4-esekről kezdtek a hírek elterjedni, emlékezetem szerint az útitervükben korrekt módon jelezték, hogy tervezik az átállást 0.13-as csíkra - 2001/Q3? - meg egyebek, szóval lesz Northwood mag meg új tokozás és 478 tűs foglalat.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#35) guest


guest
veterán

Én egy P4-1.6GHz + intel alaplap + 512MB RDRDAMot raktam össze és nagyon elégedett vagyok. Most az hogy az Amd olcsóbb, nem dobott a földre. így is úgy is sokba kerül.

prohardver vendég

(#36) emvy


emvy
nagyúr

Üdv,
a P4 az órajelek miatt tényleg partiban tud lenni az XP-vel,de valamelyik másik topicban volt egy link, ahol elemzik a p4 architektúrát. Azok alapján szerintem a fő baj az, hogy az Intel a ''minőséget cseréljük mennyiségre'' elv alapján kezd el tervezni, ez szvsz nem a megfelelő út. Főleg most, hogy egy évtizeden belül befullad az órajelnövelés lehetősége.

while (!sleep) sheep++;

(#37) guest


guest
veterán

szerintem a gyartok azert cserelnek nyugodtan foglalatot evente, mert igyis ugyis megveszi a sok orult a legujabb alaplapot a legujabb procijahoz. ha valtozik a foglalat, ha nem..

van amin egyszeruen nem birunk sporolni, meg akkor sem ha lehetne. de most oszinten..

prohardver vendég

(#38) guest


guest
veterán

A foglalatokhoz még 1-2 apróság:
Slot1-ből vplt secc1 és secc2 továbbá socket 370-ből is volt ppga, ill. fc-pga...
Így már a 8:5.
Továbbá a SuperSocket7-be az intel procik is belementek, tehát 8,5:4,5 :-)

Üdv: Igi

prohardver vendég

(#39) Barton


Barton
senior tag

Tökmind1 mit mondtok: ECS K7S5A-hoz(rev.) BIOS upgraddel mennek az új XPk.

AMD rulez ...

(#40) WiLDoR


WiLDoR
tag

Én speciel P4-1,6A-ra szavazok, Abit TH7-II alaplappal és 2x256 Mb RDRAM-mal.

Asszem' augusztusban meg is veszem ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.