Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Lortech válasza parandroid (#100) üzenetére


Lortech
addikt

Azért vastalanítás sok ásványvízre rá van írva, gondolom ez engedélyezett módosítás lehet akkor.

Thank you to god for making me an atheist

(#102) parandroid válasza Lortech (#101) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, ahogyan a széndioxid hozzáadása is. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#103) KMan


KMan
őstag

[kép]

En ezt iszom kb 5 eve es semmi mast.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#104) ladybug


ladybug
őstag

Ma ittam először sparos mentes vizet. Nagyon ízlett. Aztán néztem, hogy balfi víz. Régebben ittunk szénsavas balfit - annak a szénsavasa sem olyan erős -, de aztán vhogy leszoktunk a buborékokról.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#105) commanDOS


commanDOS
senior tag

Én többnyire elégedett vagyok a csapvízzel, Miskolcon tényleg nagyon sz@r, de itt barcikán telejsen okés, seosem volt vele gond. Egyrészt eléggé kemény, ami sokmindnenek nem tesz jót, viszont a sok oldott ásványi anyag miatt, kellemes az ''íze'', mindenféle zavaró vagy furcsa mellékíz nélkül.

Jah ásványvíz...Érdekes de én Lidl ásványvízzel megvagyok elégedve, ha nagy ritkán arra vetemedek. És a Spar-os is jó. Viszont a Balfi-t nem bírom meginni, van egy elég durva savanyú mellékíze.

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#106) parandroid válasza commanDOS (#105) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lásd az eggyel korábbi hozzászólást. :D

Lidl-nek nem tudom, ki palackoz, de Sparnak a Balfi Ásványvíz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#107) Grass válasza KMan (#103) üzenetére


Grass
aktív tag

NaturAqua jól csinálja. Sok hülye emberből milyen jól megélnek.
De komolyan, mitől olyan rohadtdrága a NatruAqua. Kis félliteres palack is 180 Ft körül van. Ennyivel többet költenének marketingre, vagy csak szimplán megvezetik az embereket, akik azt hiszik, hogy a magasabb ár magasabb kvalitással jár. Netán tényleg nyújt valami extra dolgot?

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#108) kraftxld válasza Grass (#107) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem tudom, hogy hol veszed, de tegnapelőtt 90Ft-ért vettem az 1,5L-est...
Amúgy meg a szegedi Anna kútról hordjuk a vizet, mert ami a lakásban van az kriminális.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#109) Kernel válasza parandroid (#106) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van SPAR Visegrádi (kékes színű palackban), van SPAR Verde (somogyvári forrásból, ha jól rémlik). A SPAR Balfival eszerint már legalább hárman vannak.

Más kérdés, a balfi/visegrádi forgalmazója közös, gondolom ők a beszállító: http://www.pet-pack.hu

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#110) ladybug válasza Grass (#107) üzenetére


ladybug
őstag

csak szimplán megvezetik az embereket, akik azt hiszik, hogy a magasabb ár magasabb kvalitással jár
Igen, jobb minőségű a víz, és komoly minősítésen esik át. Azon tényleg az van feltűntetve, amit iszol.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#111) Kernel válasza Grass (#107) üzenetére


Kernel
nagyúr

Aki benzinkúti shop-ban vásárol, talán meg is érdemli, egyébként a NaturAqua-t a szabványt meghaladó vastartalma miatt vastalanítani szükséges, az is növeli a költségeket. A vastalanítást ioncserélő gyantás szűrővel szokták végezni, ami a vas-ionokat nátrium-ionokra cseréli. A szűrőt kimerülés/telítődés után konyhasó oldattal regenerálják.

Ezzel együtt, főleg akinek vasfelszívódási problémái vannak, emiatt az ételekből sem tud elegendő vasat nyerni (ez előfordulhat nem csak komolyabb gyógyszerek, de hétköznapi antibiotikumok miatt károsodott bélrendszer esetén is, átmenetileg vagy tartósan) a vastalanított víz még külön bónuszként hozzájárulhat a szervezet vasraktárainak kimerüléséhez. Ráadásul egy ásványvíz kalciumtartalma (és nem is csak az) antagonistaként már maga is a vasfelszívódás ellen hat. A vasraktárak ürülése ugyan hosszabb folyamat, de pár hónap alatt is már előállhat, körülményektől függően.

Az olcsóbb vizeket forgalmazók nyilván olcsóbb előállítási költségekkel próbálnak megélni a piacon, főleg egy olyan országban, ahol a vásárlók többsége az árakat nézni, kényszerből vagy sokan talán már beidegződésből is.

Ózonkezelt vizektől én óvakodnék, nem sokkal jobb, mint a klórozott. Mindkettő olyan oxidáló eljárás, ami egészségre káros vegyületeket hozhat létre a vízben. Az ilyen víz nekem döglött víznek tűnik, vagy dögvíz, ahogy jobban tetszik.

Az alább idézett szövegekben pedig nyilván marketing is van, és nagyon távol áll tőlem, hogy reklámozzam őket, de azért lássuk:

----------------------------------------------

http://www.coca-cola.hu/default.asp?pid=41

NaturAqua összes oldott ásványanyag-tartalom

627 mg/l
Kalcium 82 mg /l
Magnézium 41 mg/l
Hidrogénkarbonát 327 mg/l
Szulfát 108 mg/l
Nátrium 18 mg/l

A NaturAqua ásványianyag-tartalma kapcsán kiemelhető, hogy természetes nátrium (köznyelvi nevén konyhasó) tartalma nagyon alacsony, 18 mg/l. Ez a hazánkban forgalomban levő legalább 50 – sőt az import miatt egyre többre tehető – természetes ásványvizekből ez a alacsonynak nevezhető Na tartalom csak mintegy 15 ásványvízre jellemző.

A NaturAqua ásványvíz története tizennégyezer éve kezdődött. A zalaszentgróti föld alatti gyűjtőmedence érintetlenül rejtőzik 600 méter mélységben. A gyűjtőmedence a Föld évszázadok során felhalmozódott és áttisztult értékeit rejti magában - és újul meg folyamatosan, hiszen a víz áramlása a mélyrétegekbe nem állt meg. Ennek vizét felszínre hozó kút a Coca-Cola Magyarország legmodernebb technikát alkalmazó palackozó üzemét látja el. Üzemünk egyébként az európai gyakorlatban is különlegesen korszerű: ugyanaz a gépsor végzi a természetes ásványvíz palackozását és a széndioxiddal való dúsítást is.

Minőségbiztosítás

Minőségbiztosítás kapcsán a zalaszentgróti NaturAqua természetes ásványvíz palackozó üzem kiemelt jelentőséggel bír: kiváló szakemberek dolgoznak itt, a szigorú követelményeket felelősen betartva azért, hogy maga az üzem, illetve a termelési folyamat valóban példamutató legyen a magyar ásványvíz kategóriában. A zalaszentgróti gyár üzembehelyezésével egyidőben kerültek kiépítésre a minőségbiztosítási rendszerek.
A NaturAqua termékek csak a legszigorúbb minőségellenőrzés után hagyhatják el a zalaszentgróti üzemet. Tudásuk és tapasztalatuk bizonyítéka, hogy a zalaszentgróti palackozó az előírt HACCAP rendszeren túl a minőségügyi rendszerre vonatkozó ISO 9001, a környezetirányítási rendszerre vonatkozó 14001 tanusítvánnyal is rendelkezik. A munkaegészségügyi és biztonságirányítási rendszerre vonatkozó OHSAS 18001 minősítés tanúsítása pedig folyamatban van. Jól érzékelhető, hogy a vállalat valóban élen jár a minőségbiztosításban, ezen belül nagy hangsúlyt fektet a szakemberek folyamatos képzésére is, annak érdekében, hogy Ön valóban minőségi ásványvizet emeljen le a boltok polcairól.

----------------------------------------------------------

http://www.visegradi.hu/main.php?lang=hun&op=cegtortenet

A 39 C-on feltörő ásványvizet palackozás előtt lehűtjük majd zárt rendszerben a legmodernebb, 2005 évben üzembe helyezett új „ultraclean” technológiával, steril körülmények között palackozzuk szénsavas, enyhén szénsavas és szénsavmentes formában.

------------------------------------------

Ismétlem, nem akarok reklámozni, tehát pusztán tapasztalatcsere a cél, de a Visegrádi, vagy pl. a Kristályvíz a jelek szerint sem vastalanítva, sem ózonkezelve nincs. Ez nekem valahogy máris jobban tetszik. Bár az ásványi tartalom közepes szintűnek tekinthető, vagyis az ivóvízminőségnél sajnos többet tartalmaz, ami nem mindig, és nem mindenki számára előnyös, főleg tartós fogyasztás céljára.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#112) dragonfx


dragonfx
veterán

Szégyne én nyitottam a témát és iylne rég enm írtam...

Ma próbáltam azt uj narancs ananászos szentkirályit..detto ugyanaz íztre mint a jana alma-licsis..de mégis olcsóbb és magyar, szal meredeken ajánlott megkóstolni szerintem.
;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#113) adalbert1


adalbert1
veterán

Valamelyik nap láttam oxigénnel dúsított Szentkirályi ásványvizet.
Ez mennyire a parasztvakítás kategória, van valami értelme a dolognak?

(#114) dragonfx


dragonfx
veterán

Tegnap vettem ósanba jamaica sensation nevű.mandarinos.zöld üveg narancskupak.van még lime.os is.

szerintme irtó fini a mandrinos enyhén szénsavas.jó szomjoltó.és ócsó. :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#115) rootkiller


rootkiller
őstag

Nekem a kedvencem a szénsavas Szentkirályi, bár néha iszok Balfit is, mert az csak úgy van, hogy bemegyünk a cégnél a raktárba. :D

Artengo TR 990 Pro

(#116) rootkiller válasza adalbert1 (#113) üzenetére


rootkiller
őstag

Hát ez valami olyasmi lehet, mint a buborékos csoki, amit én csak marketingcsokinak hívok. :D

Artengo TR 990 Pro

(#117) Robar


Robar
csendes tag

Nálunk nincs szükség megvásárolni a vizet. Annyi forrás van a környéken, hogy bármelyikből ihat az ember ha megszomjazik. Mindnek van gyógyhatása és nagyon finomak. A csapból is tiszta forrásvíz folyik.
De a források elhelyezkedése érdekes. Vannak olyanok, amelyek csak tíz-tizenöt méterre vannak egymástól, de mindegyik más ízű és más betegséget gyógyít. Nagyon nagyon szeretem inni a vizüket.

Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

(#118) bandus


bandus
veterán

eléggé elsüllyedt a topik :)

nekem a nagy kedvencem az ízesített naturaquák, főleg a barackos, de sajnos már csak elvétve kapni...tényleg érdekes íz, úgylátszik nem jött be a fogyasztóknak.

így most váltottam a szentkirályikra :K már bubimentesek, és bármelyik íz jöhet. a málnás a legfincsibb azért :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#119) adalbert1 válasza rootkiller (#116) üzenetére


adalbert1
veterán

Utána egyszer ittam olyat, de egyáltalán nem jött be...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.