Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sornya


sornya
csendes tag

A kettő közül veszem valamelyiket! Tualatin procit rakok bele, de melyiket 1000-1300! Melyik alaplapba meddig megy bele gyárilag, és biosfrissítve? A hőmérséklet is fontos lenne! Kis tuning minél alacsonyabb hővel? Azt olvastam az egyik fórumban hogy ugyanannyira húzható minden tualatin proci. Ez tényleg igaz Akkor mindnek ugyanaz lenne a magja, csak más feszkót kap és ezáltal más a sebesség?

(#2) BobMaster válasza sornya (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

Én ASUS-t vennék, hangkártya nélkülit. iPanel-t neki, oszt látod, hol van a procihőmérséklet jól

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#3) guest


guest
veterán

1200Mhz-s Tualatin-t vegyél és Tusl2-C-t, ahogy BobMaster ajánlotta. Az 1300-as semmivel nem gyorsabb, az 1,2-es talán még jobban is húzható.

prohardver vendég

(#4) guest


guest
veterán

Az abit sem rossz,de nekem tusl2-c alaplapom van.A teljesítménye nagyon jó,az egyik legjobb cpga alaplap.Hálókártyákkal néha van gondja egyébként tuti.

prohardver vendég

(#5) karib válasza sornya (#1) üzenetére


karib
addikt

Goto Tuning alapozó cikkünk, illetve a Tu-procit feszegetőt is ajánlom a figyelmedbe.

Főleg a konklúziót ajánlom ez utóbbiból... Tu egy zsákutca, nincs fejlesztési lehetősége, bár most még egész atom és olcsó. Újonnan viszotn én már mást is erősen megnéznék.

Department of Redundancy Department

(#6) Godfather


Godfather
aktív tag

A fesz mindkét procinál ugyanaz, 1,475, max a szorzó más. Szerintem inkább vegyél egy p4es lapot, meg egy 1700 cerkát, és majd' ugyanott vagy pénzben. Alaplapnak ajánlom a gigabyte 8ir533-at, elég olcsó, vagy a 8iex-et, vagy 8igx-et(elvileg nemsokára lesz itt teszt).Mindhárom támogatja az 533fsb-t. Az áruk meg nettó 24 körül van. Tehát nem sokkal drágább, mint egy 815-ös lap, a proci majdnem ugyanott van, mint a tua, a ddr meg majdnem olcsóbb, mint az sd. És fél év múlva csak egy prociupgrade kell, nem egy komplett gép. Szóval gondolkozz előre.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#7) guest


guest
veterán

Nekem TUSL2-C van. 1100-as Celeron elballag benne 1550-en, egy elég gagyi hűtéssel.

prohardver vendég

(#8) McJames válasza guest (#7) üzenetére


McJames
senior tag

A topicindító kérdésed úgy szólt, hogy melyik a jobb. Erre a válasz egyértelműen az, hogy az Asus, bár az Abitnak is jó cuccai vannak, de a minősége az utóbbi időszakban valamelyest megkopott...
Ha azonban tényleg vasat akarsz fejleszteni, akkor a magam részéről Godfather hozzászólását javasolnám figyelembe venni. :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#9) Vega


Vega
csendes tag

Na,akkor, ha már mindenki az Asusra voksol...én az Abit ST6-ra szavazok. Nekem-mielőtt-AMD-re nyergeltem át egy ST6-osom volt, mely (BIOS frissítéssel természetesen) egy 1.2-es tualatinos Celeront fogadott magába. Kifogástalanul működött, soha semmi gáz nem volt vele, nagyon csíptem. Én vagyok az egyetlen aki egyszerre Intel és AMD szimpatizáns egyszerre.:-)))))))) na jó....csak vicceltem...nem én vagyok az egyetlen, de az ST6 akkor is klassz cucc.

Ütlek borulsz, rúglak fexel...velem többet nem kötekszel.

(#10) Chrys


Chrys
csendes tag

Nekem is ASUS TUSL2-C-m van, egy TuC 1300-as procival, és baromi megbízható. Semmi fagyás, atomstabil! Viszont lenne egy kérdésem. Nem tudja valaki, hogy megeszi-e az 512MB-os SD modult? A 256-osat biztos, de 512-essel még nem tudtam kipróbálni ... csak úgy meg nem veszek 512MB-os SD-t.

(#11) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Tegyél bele még egy 256-osat, bőven elég fél giga RAM otthoni felhasználásra + játékokra...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#12) Loha


Loha
veterán

Szerintem ajánlatos elgondolkozni egy ASUS TUV4X-en is. (VIA 694T) Itt hívnám fel a figyelmet, hogy az i815-nek 512Mb-os memóriakorlátja van a VIA-nak 1.5GB!

(#13) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Intel procihoz VIA chipset = halál, sz*r, f*s. Tapasztalatból mondom. Ha Intel proci, akkor Intel chipset, esetleg SiS. VIA csak AMD-hez.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#14) Loha válasza Agyzuzo (#13) üzenetére


Loha
veterán

Agyzuzo volt ASUS VIA chipsetes alaplapod?
Mert nekem ez a második.
A régebbiben(P3V133) van Celeron 800@1066,
SB Live!, 2 hálókártya ISA és PCI, RAID vezérlő, ASUS V7700 Delux, 1 hónapig volt penne egy Hauppage TV tuner is, 3 vinyó, CDíró, CD-rom, egy ideig 2 videókártya is volt bent egyszerre a TV tuner helyett és minden tökéletes Win2k alatt(ez azt jenti, hogy az összes PCI slot foglalt és egy ISA is. Igaz W98 alatt nem megy a LIVE! De a TUV4X-nél a LIVE! W98 alatt is tökéletesen megy.

(#15) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Két haveromnak is volt VIA chips-etes lap-ja (igaz nem ASUS, hanem ABIT) és bukás volt, de keményen...

Egyébként nálam: ABIT BH6, Intel 440BX, Cel900@1200, volt már benne 4 féle vid. kártya, SCSI kártya, Tuner kártya, 3 féle hangkártya, több mint 10 féle vinyó, megjárt 3 házat, 5 tápot, több mint 4 éves és még mindig tökéletes... :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#16) Loha


Loha
veterán

Ha ABIT akkor ezen nem csodálkozom, valahogy sejtettem :) Ezért kell ASUS-t veni :)

(#17) guest


guest
veterán

Asus TUSL2-C.Ezt vegyed!!Nekem az 1,2-es Cerka fesz.emelés nélkül ballag benne 1,5-őn!!!!!!
Atomstabil a lap.Minden nap este 6-tól reggel 7-ig töltök le a netről, egyszerre játszok és netezek. Még soha nem fagyott le. Minden op.rendszert szeret.Amikor megjelent, azonnal megvettem, vakon bíztam benne, de nam csalódtam.Az Abitról viszont hallottam egy két negatívumot... Szóval Asus + 1,2Ghz Tu.Cel.

prohardver vendég

(#18) Yutani


Yutani
nagyúr

Nekem Abit ST6 volt, nem volt vele gondom, ment benne GF256 és GF2 GTS is.

Viszont valóban érdemes elgondolkodni egy P4 vagy egy AMD konfigon, én még egyszer nem vennék Tualatin platformot, mert itt a vége, nincs tovább. Ennyi erővel vehetnél egy AMD K6-2 550MHz-est is, annak is annyi a jövője. Csak a Tualatin még használható komolyabb játékokra egy ideig...

#tarcsad

(#19) Ürgülfütty


Ürgülfütty
tag

Én is ST6-ban utaztam.Hibátlan volt.Szerintem teljesen oké, de az sd-ram-ban nincs koncepció.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.