Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-15 18:38:20

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC58U

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) doszpi74


doszpi74
újonc

Üdv mindenkinek!

A Napokban vettem egy ASUS RT-AC58U- Típusú routert. Eddigi tapasztalataim alapján nagyon jó kis router.
A jelerőssége nagyon jó a négy darab antennának köszönhetően. Magyar nyelvű menü, nagyon könnyű a beállítása. Eddig hibátlanul teszi a dolgát. Ha neked is van ilyen routered vagy ilyent router vásárlásán töröd a fejedet itt megoszthatjuk a tapasztalatainkat.

Adatok

Hálózati szabvány
IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IPv4, IPv6
Termékszegmens
Megnövelt, AC1300-as AC teljesítmény; 400 + 867 Mbps
Lefedettség
Nagyobb lakások
Adatátviteli sebesség
802.11ac: max. 867 Mbps
4 db külső antenna
Átvitel/fogadás
MIMO technológia
2.4 GHz 2 x 2
5 GHz 2 x 2
Memória
128 MB Flash
128 MB RAM
Működési frekvencia
2.4 GHz / 5 GHz
Titkosítás
64 bites WEP, 128 bites WEP, WPA2-PSK, WPA-PSK, WPA-Enterprise , WPS kezelése
Csatlakozók
1 db RJ45 10/100/1000/Gigabit BaseT WAN, 4 db RJ45 10/100/1000/Gigabit BaseT LAN
1 db USB 3.0
Jellemzők
MU-MIMO
SmartQoS
WMM
Felhasználó által definiált szabályok IP/MAC/port szűréséhez
Fel- és letöltési sávszélesség szabályozása
ACK/SYN/FIN/RST/ICMP a legmagasabb prioritással
Szülői felügyelet
Vendég hálózat:
VPN kliens: PPTP kliens, L2TP kliens, OpenVPN kliens
VPN szerver: L2TP Pass-Through, PPTP szerver, OpenVPN szerver
AiCloud személyes felhő szolgáltatás
3G/4G adatmegosztás
Nyomtató szerver
AiDisk fájl szerver
Samba és FTP szerver felhasználó kezeléssel
Gomb
WPS gomb, Reset gomb, Bekapcsoló gomb
LED-es visszajelzők
1 db LAN
1 db WAN
2 db Wi-Fi
1 db USB
Tápellátás
AC bemenet: 110V~240V (50~60Hz)
Egyenáramú kimenet: 12 V Max. 1.5 A árammal
OS-támogatás
Windows® 10
Windows® 8.1
Windows® 8
Windows® 7
Mac OS X 10.4
Mac OS X 10.1
Mac OS X 10.5
Mac OS X 10.4
Mac OS X 10.6
Mac OS X 10.7
Mac OS X 10.8
Méretek
207 x 148.8 x 35.5 mm (hossz x szélesség x magasság)
Súly: 395 g
Csomag tartalma
Vezeték nélküli router
AC adapter
Hálózati kábel (RJ-45)
Quick Start kézikönyv
Terméktámogató CD (felhasználói kézikönyv)
Működési mód
Vezeték nélküli útválasztó mód
Hozzáférési pont mód

Hivatalos link: [link]


(#2) marmaládé


marmaládé
csendes tag

Így pár nap után is okés a router? Van a családba egy RT-N18U is, az nagyon pöpecül megy, de nekem kellene AC, emiatt gondoltam ennek a megvételén, vagy esetleg az RT-AC1200G+, de inkább hajlok az AC58U felé. Köszi :))

(#3) Intruder2k5 válasza marmaládé (#2) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-AC1200G+ sajnos a többségnek gyakran újraindul, szerintem azt kerüld el, amíg ezt nem oldja meg az ASUS. Ha egyáltalán megoldja valamikor...

(#4) corvin1984


corvin1984
tag

Én is szemezgetem ezzel a routerrel, sajnos az RT-AC56U routerem még garanciaidő alatt tönkrement, így most a régi Linksys routerem pörög, de hiányoznak a feature-ok; torrent, dlna stb. Sajnos két dolog miatt filózom még rajta:

- Nagyon új még, nincs semmi tapasztalat - bár találtam egy lengyel oldalt és ott jó számokat hozott, ha megtalálom berakom.
- Atheros chip lévén a 3rd party FW támogatottsága kérdéses. Meg is kérdeztem és Merlin sem lesz rá: http://smallnetbuilderforums.com/threads/rt-ac58-rt-acrh13-just-upgraded-from-an-ac56u-to-ac58u.35688/#post-290792 - tartok tőle, hogy dd-wrt, open-wrt sem lesz

Viszont árban bajnok, nem szívesen adnék ki 50e Ft-ot az AC68u-ra az már egy 4-5 éves technológia és bár tudom még mindig bőven jó, de szerintem túl van árazva és akkor még nem is beszéltem az újabb ASUS routerekről, amik meg már a 100e FT-os értékhez konvergálnak.

DLNA, torrent megy rendesen? Fagyás vagy bármi egyéb volt?

(#5) kirkri


kirkri
addikt

Tegnap én is beneveztem egyre, így már ketten vagyunk.

Minden megy tökéletesen. Mivel nekem marad rajta a gyári SW, így számomra nincs jelentősége, hogy custom SW lesz-e hozzá.

21 éve a Prohardveren! ™

(#6) doszpi74


doszpi74
újonc

Eddig tökéletesen teszi a dolgát. Nem fagy, nem indulgat újra. Egyetlen dolgot hiányolok, a torrentezés nem sikerül. Nincs download master vagy csak nekem nem sikerül. DLNA megy rendesen. Nekem egy Maxtor 1 TB-os winyo van rákötve usb3-on.

[ Szerkesztve ]

(#7) Intruder2k5 válasza doszpi74 (#6) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg az USB Application menüben kell lennie, ha nincs, akkor lehet ebben a típusban nincs benne. Nem minden USB-s ASUS routerben van Download Master.

[kép]

(#8) doszpi74 válasza Intruder2k5 (#7) üzenetére


doszpi74
újonc

Hát pont ez a bajom. Ott sajnos nincsen. Akkor ezek szerint ezzel nem is lehet torrentezni? Az esetleg elképzelhető, hogy a későbbiekben az Asus beleteszi firmware frissítésben?

[ Szerkesztve ]

(#9) Intruder2k5 válasza doszpi74 (#8) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor nem lehet vele. Elméletileg persze minden elképzelhető, de nem hiszem, ha eredetileg sem tudja ezt. A weboldalán a leírásában sincs említve a download master.

(#10) corvin1984 válasza Intruder2k5 (#9) üzenetére


corvin1984
tag

Jó tudni, akkor nekem ez bukta.

[ Szerkesztve ]

(#11) itg


itg
tag

Sziasztok!

AC1200G+-ról váltok erre a kütyüre, a héten fog megérkezni.
Viszont kicsit elhamarkodtam, mert nem találtam semmilyen infót arról, hogy alapból be lehet-e kapcsolni az SSH-t.
Ugye be lehet kapcsolni?
Köszi

(#12) fogi


fogi
tag

Jó kis routernek néz ki, kváncsian várjuk páran, mennyire bugos a FW.

[ Szerkesztve ]

(#13) Intruder2k5 válasza fogi (#12) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mitől lenne bugos az fw? Ha jól sejtem az RT-AC1200G+ esetén is tapasztalt újraindulásokra gondolsz, de megmondom őszintén, én mostanra már azt gondolom, hogy az nem szoftveres eredetű hiba. Az ASUSWRT firmware egyébként egy egységes szoftvercsomag, amiből esetleg egyes szolgáltatásokat kivesznek néhány modell esetén, de az alap mindenhol ugyanaz. Ez a router teljesen más hardveres alapokra épül, semmi köze a fentebb említett darabhoz, így remélhetőleg nem örökölte annak rossz tulajdonságait sem.

[ Szerkesztve ]

(#14) kirkri válasza fogi (#12) üzenetére


kirkri
addikt

A kép alapján, ha jól látom, akkor te most az AC1200G+ típusról írsz, de ez a topik az AC58U típusról szól.
Ennél én még nem tapasztaltam újraindulást. (Bár úgy lefagyott 3 napos korában, hogy a restart sem segített, csak a reset gomb)

Szerk.: Az előbb még nem ez a hozzászólásod volt itt. :D

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#15) itg válasza itg (#11) üzenetére


itg
tag

Nos, megválaszolom a saját kérdésem, hátha érdekel valakit.
Sok oldalt végig néztem, de mindössze egy olyan youtube videót találtam, ahol menüpontonként végig mentek a router beállításain és a rendszer fülön szerepelt az SSH engedélyezése, ami azért lesz jó, mert remélhetőleg bármilyen csomagot fel lehet rá tenni :)

[ Szerkesztve ]

(#16) itg


itg
tag

Egy kis ízelítő a vasról:
admin@(none):/tmp/home/root# uname -a
Linux (none) 3.14.43 #1 SMP PREEMPT Mon Aug 29 16:29:36 CST 2016 armv7l GNU/Linux

admin@(none):/tmp/home/root# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 17.5M 17.5M 0 100% /
tmpfs 59.4M 13.4M 46.1M 22% /tmp
devfs 59.4M 0 59.4M 0% /dev
/dev/ubi0_5 18.5M 2.2M 16.3M 12% /jffs
/dev/sda1 932.4M 9.4M 874.8M 1% /tmp/mnt/sda1
admin@(none):/tmp/home/root#

admin@(none):/tmp/home/root# cat /proc/cpuinfo
processor : 0
model name : ARMv7 Processor rev 5 (v7l)
BogoMIPS : 96.00
Features : swp half thumb fastmult vfp edsp neon vfpv3 tls vfpv4 idiva idivt vfpd32 lpae evtstrm
CPU implementer : 0x41
CPU architecture: 7
CPU variant : 0x0
CPU part : 0xc07
CPU revision : 5

processor : 1
model name : ARMv7 Processor rev 5 (v7l)
BogoMIPS : 96.00
Features : swp half thumb fastmult vfp edsp neon vfpv3 tls vfpv4 idiva idivt vfpd32 lpae evtstrm
CPU implementer : 0x41
CPU architecture: 7
CPU variant : 0x0
CPU part : 0xc07
CPU revision : 5

processor : 2
model name : ARMv7 Processor rev 5 (v7l)
BogoMIPS : 96.00
Features : swp half thumb fastmult vfp edsp neon vfpv3 tls vfpv4 idiva idivt vfpd32 lpae evtstrm
CPU implementer : 0x41
CPU architecture: 7
CPU variant : 0x0
CPU part : 0xc07
CPU revision : 5

processor : 3
model name : ARMv7 Processor rev 5 (v7l)
BogoMIPS : 96.00
Features : swp half thumb fastmult vfp edsp neon vfpv3 tls vfpv4 idiva idivt vfpd32 lpae evtstrm
CPU implementer : 0x41
CPU architecture: 7
CPU variant : 0x0
CPU part : 0xc07
CPU revision : 5

Hardware : Qualcomm (Flattened Device Tree)
Revision : 0000
Serial : 0000000000000000

admin@(none):/tmp/home/root# free
total used free shared buffers
Mem: 121692 90420 31272 0 580
Swap: 0 0 0
Total: 121692 90420 31272

Hamarosan leírom, hogyan lehet csomagokat telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#17) fogi válasza kirkri (#14) üzenetére


fogi
tag

Mert közben rájöttem, hogy nem ide terveztem. :)

(#18) Intruder2k5 válasza doszpi74 (#8) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nos így, hogy a router elérhető SSH-n, mégis van remény, bár nem két kattintással, de minden bizonnyal fel lehet rá telepíteni egy torrent klienst.

(#19) itg válasza Intruder2k5 (#18) üzenetére


itg
tag

lehet, van rá:
admin@(none):/jffs/scripts# opkg list | grep transmission
httping - 2.5-1 - Give it an url, and it'll show you how long it takes to connect, send a request and retrieve the reply (only the headers). Be aware that the transmission across the network also takes time! This package is built with SSL support.
httping-nossl - 2.5-1 - Give it an url, and it'll show you how long it takes to connect, send a request and retrieve the reply (only the headers). Be aware that the transmission across the network also takes time! This package is built without SSL support.
libopus - 1.1.3-1 - Opus is a totally open, royalty-free, highly versatile audio codec. Opus is unmatched for interactive speech and music transmission over the Internet, but is also intended for storage and streaming applications.
transmission-cli-openssl - 2.92-3 - CLI utilities for transmission.
transmission-cli-polarssl - 2.92-3 - CLI utilities for transmission.
transmission-daemon-openssl - 2.92-3 - Transmission is a simple BitTorrent client. It features a very simple, intuitive interface on top on an efficient, cross-platform back-end. This package contains the daemon itself.
transmission-daemon-polarssl - 2.92-3 - Transmission is a simple BitTorrent client. It features a very simple, intuitive interface on top on an efficient, cross-platform back-end. This package contains the daemon itself.
transmission-remote-openssl - 2.92-3 - CLI remote interface for transmission.
transmission-remote-polarssl - 2.92-3 - CLI remote interface for transmission.
transmission-web - 2.92-3 - Webinterface resources for transmission.

(#20) tucsok.


tucsok.
senior tag

Lassan 2 hete van meg a router egy rt-ac66u-t váltott mert az haldoklott (természetesen 3 hónappal a három év garancia után...LOL). Az első észrevételeim az ac66u-hoz képest lassabban indul-áll fel (bootol) a rendszer, de főleg az 5ghz tartomány nem tudom miért, esetleg valaki tudja miért, tapasztalta ugyanezt?
A 2,4ghz és az 5ghz felállása között majd egy perc telik el. Miért van ez?

Esetleg lehet gyorsítani a router boot-olását?

"So say we all"

(#21) itg


itg
tag

Nos, mint írtam, én 1200G+-ról váltottam.

Első benyomásaim nekem is hasonlóak, lassúnak tűnik a boot, lassú az 5Ghz felállása.
+ szívbaj kerülgetett, mert miután vagy másfél órán keresztül hibátlanul ment az 5Ghz-es háló, a Win 7 egyszer csak eldobta és sose többet nem engedett csatlakozni hozzá. (centrino 6235)
Ezt most sikerült orvosolni, eltávolítottam a drivert, majd vissza.
Azóta nincs vele gond.
Minden más eszköz alapból felismerte és rendesen működik vele.

Helyileg pontosan oda raktam, mint a másikat: az ágy alá. :)
A 2,4 Ghz lefedettség határozottan jobb, illetve mostmár az 5Ghz-nél is nagyobbnak tűnik a hatótávolság.

Szóval azt leszámítva, hogy kicsit lassabb a rendszer felállása, eddig egész viselhető kis kütyü.

Negatívum lehet a logokban megjelenő furcsa bejegyzések tömkelege:

Nov 25 17:41:58 kernel: [wifi1] FWLOG: [70570655] WAL_DBGID_TX_BA_SETUP ( 0x43b0e8, 0x427e0006, 0x2d3, 0x40, 0x1 )
Nov 25 17:42:00 kernel: [wifi1] FWLOG: [70572915] WAL_DBGID_TX_BA_SETUP ( 0x43b0e8, 0x427e0000, 0x0, 0x2, 0x0 )
Nov 25 17:42:03 kernel: [wifi1] FWLOG: [70575852] WAL_DBGID_TX_BA_SETUP ( 0x43b0e8, 0x427e0006, 0x0, 0x2, 0x0 )
Nov 25 17:42:03 kernel: [wifi1] FWLOG: [70576083] WAL_DBGID_TX_BA_SETUP ( 0x43b0e8, 0x427e0000, 0xa13, 0x40, 0x1 )
Nov 25 17:42:08 kernel: [wifi1] FWLOG: [70580960] WAL_DBGID_TX_BA_SETUP ( 0x43b0e8, 0x427e0006, 0x2d4, 0x40, 0x1 )
Nov 25 17:42:13 kernel: [wifi1] FWLOG: [70586100] WAL_DBGID_TX_BA_SETUP ( 0x43b0e8, 0x427e0006, 0x0, 0x2, 0x0 )
Nov 25 17:42:18 kernel: [wifi1] FWLOG: [70591230] WAL_DBGID_TX_BA_SETUP ( 0x43b0e8, 0x427e0006, 0x2d5, 0x40, 0x1 )

(#22) tucsok. válasza itg (#21) üzenetére


tucsok.
senior tag

Ezek a bejegyzések nálam is megtalálhatóak, de teljesen ártalmatlanok.

"So say we all"

(#23) Űrvándor válasza itg (#21) üzenetére


Űrvándor
csendes tag

Szia windows 10-en próbáltad? Hőleadás az ágyalatt? Wifi sebesség 2,4 illetve 5 Ghz,lanon mit bir? Várom megtisztelő válaszod.

(#24) itg válasza Űrvándor (#23) üzenetére


itg
tag

"windows 10-en próbáltad?"

ez volt az első gondolatom, olyannyira, hogy van egy win10-es vinyóm ami még az 1200-as idejéből maradt és azzal rögtön működött. innen jött a következő ötlet, hogy töröljem a drivert. (amivel egyébként este frissítés után sem tudtam az 5-ösre csatlakozni)

"Hőleadás az ágyalatt?"
ez van, kompromisszumokat kell kötni. van ott még nas, 2 mini pc, szóval jó idő van odalent. :)

"Wifi sebesség 2,4 illetve 5 Ghz,lanon mit bir?"
csak speedtest-et néztem, azzal tök ugyanaz mint az 1200-as. 30-as netem van, 30-as a letöltés.
még most kezdem majd tesztelgetni belső hálón.

(#25) itg válasza tucsok. (#22) üzenetére


itg
tag

köszi.
igazad lehet, közben már én is bogarásztam a neten a témában.

(#26) Űrvándor válasza itg (#24) üzenetére


Űrvándor
csendes tag

Köszönöm (Túlmelegedés miatt kérdeztem a hőleadást.)

(#27) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

Black friday-en rendeltem én is egy ilyet a speedshoptól, 23.990- ért
Most újra vissza ment az ára 30k-ra
Holnap hozza a GLS, egy 1043ND v1 et fog váltani , ez már végre kihajtja a DigiNet 1000-ret :D

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#28) gabro0


gabro0
őstag

Sziasztok!

Egy akció folytán gigabites Digi netünk lesz, így az eddigi 200-as nethez nézett routerek mentek a levesbe.
Várom a véleményeteket, tapasztalatokat, mert hamarosan bekötik és kellene valami jó router :)

A 4 mag miatt néztem ki egyébként, a wifi másodlagos. A kábeles stabilitás a legfontosabb, 6 évig direktbe kötve használtam digi netet, az az etalon... Valami hasonlót szeretnék, csak ezúttal egy routert beiktatva.

(#29) kirkri válasza gabro0 (#28) üzenetére


kirkri
addikt

Nekem egy bő hete van meg, de vegyesek az érzelmek. Az 500-as Digi netet csont nélkül kiszolgálja, a hatótáv is megfelelő, azonban ma indítottam újra harmadszor a 11 nap alatt. Első alkalommal egy gyári visszaállítást kellett csinálnom, mert semmire nem reagált. Másodszor a router működött, de wifi nem volt. Harmadik alkalommal olyat produkált, hogy az 5GHz-es hálózatra nem lehetett csatlakozni semmilyen eszközzel, csak a 2.4-esre. Egy áramtalanítás után megint megy szépen.

Mindezek miatt nem venném meg újra, mert az üzembiztos működés nekem azt jelenti, mint amit a régi N-es Netgear routerem biztosított, hogy egy évig hozzá sem kell nyúlnom, teszi a dolgát.

21 éve a Prohardveren! ™

(#30) gabro0 válasza kirkri (#29) üzenetére


gabro0
őstag

Huh, ez nem valami jó hír. Remélhetőleg csak szoftveres hiba, amit ki tudnak javítani. Itt ajánlottnak mondta a routeres topikgazda. Itt pedig LAN problémái vannak valakinek vele. Bár még ezt is orvosolhatja egy firmware frissítés.

Egyébként Merlin vagy valami más custom firmware-rel hozzá lehet adni olyan funkciókat, mint a Download Master? Ez is érdekes, hogy kihagyták belőle.

[ Szerkesztve ]

(#31) kirkri válasza gabro0 (#30) üzenetére


kirkri
addikt

Még van 4 napom az elállási jogból, ha ezalatt még egy anomáliát tapasztalok, akkor inkább visszaviszem.

Viszont akkor megint jön a dilemma, hogy mit is kellene venni. 30k az az értékhatár, amit nem szeretnék átlépni, ezért örültem meg ennek a típusnak, ami még pont belefért a keretbe és jónak is ígérkezett.

Elengedhetetlen számomra, hogy üzembiztos legyen a készülék, mert két security IP kamerához "biztosítja" a netet.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#32) gabro0 válasza kirkri (#31) üzenetére


gabro0
őstag

Azóta volt-e probléma a cuccal?

Én valószínűleg egy RT-N18U-t veszek. Az ár miatt inkább lemondtam az 5GHz-ről. Az N18U-ban 2x annyi a memória és van rá sokféle custom firmware. A proci lehet gyengébb, de nincs is rajta 5GHz.

[ Szerkesztve ]

(#33) itg


itg
tag

Csomagkezelő telepítése RT-AC58U-ra.

Az armv7 csomagok gond nélkül működnek a routeren, itt érhetők el:
http://entware.zyxmon.org/binaries/armv7/

Itt az installer mappában találod azt a kis scriptet, amelyet futtatva felvértezed az eszközt az opkg csomagkezelővel.

Én ezt berheltem ki.
1) létrehoztam a /jffs mappában egy armv7 mappát.
2) letöltöttem ezeket a fájlokat a /jffs/armv7 mappámba, így lokálisan meglesznek: ld-2.22.so, ld-2.23.so, libc-2.22.so, libc-2.23.so, libgcc_s.so.1, libgcc_s.so.1.2.23, opkg, opkg.conf
3) létrehoztam és futtathatóvá állítottam a /jffs/init.sh scriptet, ami így néz ki:
#!/bin/sh
mkdir /tmp/opt
mkdir /opt/bin
mkdir /opt/etc
mkdir /opt/lib
mkdir /opt/var
mkdir /opt/var/lock
mkdir /opt/tmp

cp /jffs/armv7/opkg /opt/bin/opkg
chmod +x /opt/bin/opkg
cp /jffs/armv7/opkg.conf /opt/etc/opkg.conf
cp /jffs/armv7/ld-2.23.so /opt/lib/ld-2.23.so
cp /jffs/armv7/libc-2.23.so /opt/lib/libc-2.23.so
cp /jffs/armv7/libgcc_s.so.1.2.23 /opt/lib/libgcc_s.so.1
cd /opt/lib
chmod +x ld-2.23.so
ln -s ld-2.23.so ld-linux.so.3
ln -s libc-2.23.so libc.so.6
opkg update

Innentől kezdve, újraindításig van csomagkezelőd, bármit fel lehet rá tenni.
Ha újraindítás után, automatikusan szeretnéd használni, az alábbi nvram parancsot kell végrehajtani:
nvram set script_usbmount="/jffs/init.sh"
nvram commit

(az nvram set script valószínűleg csak akkor fog működni, ha pl. egy pendrive-ot rádugsz)

[ Szerkesztve ]

(#34) kirkri válasza gabro0 (#32) üzenetére


kirkri
addikt

Holnap visszaviszem, mert ma is elment a wifi és csak az újraindítás segített.

Azon még gondolkodom, hogy ugyanezzel a típussal tegyek-e még egy próbát, vagy legyen inkább egy TP-Link Archer C7.

21 éve a Prohardveren! ™

(#35) kirkri válasza kirkri (#34) üzenetére


kirkri
addikt

Visszavittem, és végül nem szavaztam neki újra bizalmat, TP-Link Archer C9 lett a befutó.

21 éve a Prohardveren! ™

(#36) Nnobi


Nnobi
tag

Én is tervezem ilyen router vásárlását, de kicsit elbizonytalanodtam.....

tp-link wr 1043 as lenne lecserélve mert folyamatosan eldobálja a netet az apple termékeivel, az asusban milyen chip van ?

üdv: Norbi

(#37) Gubek-Einste válasza Nnobi (#36) üzenetére

Összefoglaló:
Qualcomm IPQ4018 (717 MHz, 4 cores)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38) itg válasza Nnobi (#36) üzenetére


itg
tag

Nekem jól működik iphone-okkal.

(#39) gabro0 válasza itg (#33) üzenetére


gabro0
őstag

Ez a módszer más Asus routereken is működik?

(#40) itg válasza gabro0 (#39) üzenetére


itg
tag

Architektúra függő, no meg nem árt hozzá ssh. De a fenti linken több verziót találsz, tehát jó esélyed van rá.

(#41) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok.
Minap vettem egy Asus RT-AC58U routert egy WDR3600 miatt.
AC miatt cseréltem a dolgot de mivel nincs tapasztalom AC téren ezért kérdeznék.
Több AC-s eszközöm van gondoltam jóljön a tömött 2.4 helyett.
- Kell-e valamit speciálisan beállítani, hogy AC működjön.
(annyit elkövettem hogy mind a két sávot beállítottam, SSID titkosítás)
Ezenkívül kell még valamit állítani?
- Hogy, vagy hol látom hogy egy eszköz AC-n kapcsolódik?
Köszönöm.

(#42) tucsok. válasza ZPKing (#41) üzenetére


tucsok.
senior tag

5ghz-n csatlakozz, nem kell a routeren semmit állítani. Ajánlott az 5ghz ssid-t megkülönböztetni, hogy a kliens készüléken lásd melyik hálózatra kell csatlakoztatni

"So say we all"

(#43) ZPKing válasza tucsok. (#42) üzenetére


ZPKing
tag

Szia,
Más néven van a kettő hálózat.
Ha csak az 5Ghz-re kapcsolódok abból hogy lesz AC?
Az AC nem azt jelenti hogy a 2.4 és 5G együtt megy?
Köszi

(#44) tucsok. válasza ZPKing (#43) üzenetére


tucsok.
senior tag

Nem azt jelenti, hanem a kapcsolat sebességére utal.

"So say we all"

(#45) gabro0 válasza tucsok. (#44) üzenetére


gabro0
őstag

WiFi szabvány [link]

(#46) tucsok. válasza gabro0 (#45) üzenetére


tucsok.
senior tag

khm

"So say we all"

(#47) Adas


Adas
csendes tag

Akkor ezzel a routerrel (ASUS RT-AC58U) nem lehet torrent klienst futtatni? Másik firmware sem segít?
Válaszokat köszönöm.

(#48) itg válasza Adas (#47) üzenetére


itg
tag

Alap esetben nem.
Fel lehet vértezni csomagkezelő telepítéssel, de újraindulás után kezdheted elölről.

(#49) PcForCe


PcForCe
tag

Sziasztok!

Gondolkodok ennek a router megvetelen, tudnatok erveket/ellen erveket felhozni ezzel a kapcsolatba?
Elonyok/Hatranyok?
Hatotav stb stb, es mi az hogy nem lehet torrentezni rajta? Akkor semmit nem tudok ezen keresztul letolteni ?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9+

(#50) Adas válasza itg (#48) üzenetére


Adas
csendes tag

Köszönöm a válaszod!
Olvastam a hozzászólásod a csomagkezeléssel kapcsolatban. Egy kicsit bonyolult nekem a leírásod, mivel ez lesz az első ilyen nagyobb tudású routerem. Pl. mit hol kell futtatnom hogy sikerüljön a telepítés stb. Ha ma megjön a router, remélem letisztul majd amit írtál és sikerül beállítanom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.