Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kansas


Kansas
addikt

"Amennyiben eltekintünk a cirka 100 000 forintos ártól"
Melyik boltban tudunk eltekinteni tőle? Már megyek is venni, egy huszast simán megér nekem is... ;]
Ha nincs ilyen bolt, akkor legyetek szívesek az értékelésben sem eltekinteni tőle.
Ezzel az árral ez maximum egy "Tetszett" plecsnit érdemel. Ajánlottat esetleg azoknak a fanatikusoknak, akik eleve ebben az árkategóriában mozognak, épp csak építeni nem kezdtek még el.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2) zsolt501 válasza Kansas (#1) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Egyetértek az előttem szólóval, 100.000Ft nem éppen egy olyan összeg ami fölött eltekintünk, bármennyire is tartjuk hiper szupernek és csilli-villinek a billentyűzetet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3) Segal válasza zsolt501 (#2) üzenetére


Segal
veterán

de nézhetsz rajta animációt ;] :P
Amúgy +1000
Már csak közösségi appok kellenének rá meg 150000ft-os ár és különösen ajánlott plecsnit kapna...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Régóta rossz, ha ütni kell. :DDD

(#5) klopisemis


klopisemis
csendes tag

100000Ft, de a fele műanyag (tekintsünk el a marketing bullshittől), ennyi pénzért nincs PBT kupak, se Silent Red kapcsoló - lol

Az öröm érzése halványan megcsillanó aranyszem a bánat folyójának fenekén.

(#6) Rexton válasza Kansas (#1) üzenetére


Rexton
tag

+1, hiányolom is a különösen ajánlott plecsnit

(#7) Chaser válasza Kansas (#1) üzenetére


Chaser
titán

igen, ez felettébb aranyos...de így teljes:
Amennyiben eltekintünk a cirka 100 000 forintos ártól, helyénvalónak gondoljuk az ajánlott díjat, pláne, ha figyelembe vesszük azt, hogy más nagy gyártók mit kínálnak hasonló összegekért a készre szerelt eszközök piacán.
tehát ha nem nézzük az árat, de figyelembe vesszük hogy mások ilyen árkategóriában miket adnak akkor jó
( :
ha eltekintek attól, régen - tényleg régen - milyen minőségű cikkek voltak itt, a maiak is jók...
;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) Segal válasza Chaser (#7) üzenetére


Segal
veterán

:C

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#9) pulcsi


pulcsi
tag

Én látom rosszul, hogy a space egyedi, hogy ne lehessen cserél?

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#10) sittes79


sittes79
addikt

Amiot ertek hozza ez egy rakas sz. :DDD

(#11) Kansas válasza Chaser (#7) üzenetére


Kansas
addikt

Ezért is van ott a legutolsó mondatom.
Ezért véleményes az "Ajánlott" plecsni önmagában véve, mert hát kinek? Általános vásárlóközönségnek semmiképpen, az kicsit olyan lenne mint Marie Antoinette kalácsa...
Igazán vájtfülűeknek megintcsk nem, ők hasonló összegből gyakran jobbat építenek.
A kettő között, utóbbiakhoz tartó usereknek talán lehet ajánlani, de az meg olyan szűk réteg...
Szóval maradjunk annyiban, hogy tetszett, de ajánlani max egy Strix Scope RX-et, esetleg NX-et, az feleennyiből megvan, ami még mindig nem tömegtermék, de lényegesen nagyobb közönségnek szól.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#12) Komplikato


Komplikato
veterán

Láttam róla tesztvideót, tetszett mert ott magyar kiosztású volt belőle, ami igen ritka, plusz cserélhető benne a kapcsoló ... De ennyiért azért már sajnos van választék. Talán fele ennyiért is.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#13) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Ha ilyesmit szeretnél aprón rendszeresen lehet venni barebone keychronokat 40k körül, veszel hozzá switcheket + keycappeket és 70-80k körül egy sokkal komolyabb billentyűzeted van. Minden ami műanyag házas az amúgy is a vicc kategória ebben az ársávban.

What I cannot create, I do not understand

(#14) worxland válasza klopisemis (#5) üzenetére


worxland
addikt

Az é á ű gombokról meg hiányzik a $ ß ¤ - 10 ezer forintért se nézném el, az ékezetes betűk többitől eltérő méretét meg se említem. Rolls Royce pénzért Trabant.
Szerk.:
Várjál, várjál, most nézem meg jobban. Hiányzanak a q w e r t i a s j gombokról is az extra karakterek. Ez Trabinak is sz@r.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#15) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Ez egy rossz vicc, ennyi pénzből már tisztes, tömör aluházas custom-ot lehet "építeni", ami lényegében annyit jelent már egy Keychronnál is hogy csak bele kell tenni a kapcsolókat, egyébként használatzra kész.

A hozzáadott kiegészítők meg párezer forintos tételek.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#16) Sirus86


Sirus86
tag

Tudom, ezert fogok kapni, mert mar kaptam a forumon :D . De paran mar atepitettek a puha mechanikus kapcsolojat, es akkor egesz jo ki bill. lesz belole: https://www.ebay.de/itm/385243019080?mkevt=1&mkcid=1&mkrid=707-53477-19255-0&campid=5338957031&toolid=10049&customid=777_777_777
Ez van nekem kb 2 eve, es imadom a meretet es a sulyat is. Semmi maszlang, semmi vilagitas. Magyar matrica ra, ha akarod kicsereled a kapcsolokat es megvagy sokkal, de sokkal olcsobban.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#17) betyarr


betyarr
veterán

kezd olyan érzésem lenni,mint anno a playboy újság esetében('90-es évek vége! amikor volt kb. 30.000ft a fizu): nyakkendő: 180.000ft,öv: 97.000ft,óra: 3.600.000ft...mi meg csak néztünk,hogy erre meg kinek van pénze?james bondnak?

(#18) nyunyu válasza pulcsi (#9) üzenetére


nyunyu
félisten

Costar jellegű stabilizátora van, annak van két füle, amit szóköz kupak két stabilizátor hüvelyébe kell dugni, ezekbe akasztod a drótot.
A képen a levett kupakon látod a két fekete Costar insertet.

(Cherry jellegű stabilizátorok általában jobbak, mint a Costarok)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19) fanti


fanti
addikt

Az árig még szimpi is volt, annál hagytam abba az olvasást.
Ez nem "kissé túlárazott" hanem pofátlanul drága.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#20) villamos


villamos
őstag

Teljesen mindegy, hogy drága vagy sem, a tesztelt termék egyelőre még sehol sem kapható, legalábbis magyar kiosztással itthon. A találatok túlnyomó része ehhez a cikkhez vezet.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#21) prolad


prolad
őstag

Ennyiért mehetett volna valami rendes font a kupakokra, nem ez a belépő kínai gamer cuccokon használt. És még csálén is áll + a magyar karakterek el is ütnek.
Ha kiadok 100 ezret, akkor nem rögtön egy kupakcserével akarok kezdeni.

(#22) jalos


jalos
csendes tag

Nem értem, a komoly gyártók miért nem mennek az analog switchek irányába. Jelenleg van a Wooting, meg Steelseries Apex pro, Razer Huntsman. És nem, nem drágábbak!

Legjobb a Wooting lenne, de még nincs belőle TKL.

Per key actuation point beállítás, dual actuation beállításokkal!

(#23) CriticalHit válasza jalos (#22) üzenetére


CriticalHit
őstag

Tökéletesen igaz, hogy a Steelseries Apex Pro, Steelseries Apex 7 de akár a Razor Huntsman mini, HyperX Alloy60, Fnatic Streak65 vagy a Wooting Two HE is sokkal jobb ár/érték arány.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#24) nexplo


nexplo
őstag

Megnyugodtam hogy ezt 100e Ft-ért nem csak én sokallom.Olyan 45-60e között talán labdába is rúgna kb, de ennyiért?? Picit megszaladt a szekér az árazásban az ASUS-nál... :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#25) Kelori válasza prolad (#21) üzenetére


Kelori
tag

De igen mert a cikkiró szerint ha 100 K-t kiadsz egy ilyenre, akkor a kupakcserés start már igazán semmiség és belefér. Lécci ne legyél spúr és férjen bele, köszi :DD

if it ain't broke, don't fix it

(#26) worxland válasza Kelori (#25) üzenetére


worxland
addikt

És akkor már lesz olyan, mint egy Ducky?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#27) Kelori válasza worxland (#26) üzenetére


Kelori
tag

Nem tudom, de legalább a szaréletű rog szoftver 5 percenként nyomja az idegesítő pop-up üziket, hogy senki ne érezze magát egyedül, vagy elhanyagoltnak : D

if it ain't broke, don't fix it

(#28) nyunyu válasza worxland (#26) üzenetére


nyunyu
félisten

Miért, a Ducky az jó?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29) worxland válasza nyunyu (#28) üzenetére


worxland
addikt

Fingom sincs, de mindenhol azt reklámozzák, pl.: pont ebben a pillanatban a topik körül egy Ducky One 3 reklám van és több jutuber is dicséri.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#30) CapriBoy

Komoly kis billzet, komoly árazással.

(#31) [Prolixus] válasza nyunyu (#28) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Még ha nem is jobb, legalább 30 ezerrel olcsóbb :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#32) ForRedGlory válasza Chaser (#7) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ezen logika alapján kb minden kaphat ajánlott plecsnit, csak el kell tekintetni ettől/attól. :DDD

(#33) ceia


ceia
őstag

Százezer, és még a numerikus padot is lesprórolták róla? Vajon miért olyan gyakori, hogy nincs numpad? Nekem ez olyan, mintha a monitoron nem lenne talp, közvetlenül az asztalon állna. Vagy az egérről lehagynák a görgőt, minek az, használd a görgetősávokat. :DDD

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#34) [Prolixus] válasza ceia (#33) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Azert olyan gyakori mert manapsag nagyon kevesen hasznaljak. Szoval akkor minek? Csak plusz koltseg a gyartonak, neked meg teljesen felesleges helyfoglalo az asztalodon.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#35) Kelori válasza ceia (#33) üzenetére


Kelori
tag

Ezt már múltkor megtanították nekem hogy ez nem lespórolás, hanem fícsör, mert így közelebb tudod vinni az egeredet a billhez, és így kevésbé bántja a számítózás a roncs földi porhüvelyünket, mert 5 fokkal (nemtom mennyivel) kisebb szöget zár be a két vállad.
Ha nem érted, megnyugtatlak hogy én sem, de a lényeg hogy ez állítólag előny ha nincs szükséged numpadra.

Én napi szinten használom, szóval nekem ezek a numpad nélküli csodák anyway esélytelenek, de biztos van akinek bejön, ha más nem esztétikailag.

Költség ügyileg meg elnézve az árakat, nem hinném hogy a gyártók lefaragják a fogyasztói árból azt amit megspórolnak azon hogy lehagyják róla, szóval ez szerintem az utolsó szempont.

if it ain't broke, don't fix it

(#36) nexplo válasza [Prolixus] (#34) üzenetére


nexplo
őstag

Ekkora összegbe dupla numpad rész is bele kéne hogy férjen :) Most a mnimalista gamer design hódít sok helyen. Ami játékra jó de normál felhasználásra kevéske. Legalább lehetne lecsatolható vagy valami...

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#37) [Prolixus] válasza Kelori (#35) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Az, hogy több hely úgy az egérnek (ha jobb kezes vagy), az egy tény. Ha alacsony DPI-t használsz nagyobb egérmozgásokkal, akkor tényleg hasznos a több hely, főleg játéknál.

Az hogy egyénileg eltérnek a preferenciák a numpad szükségessége kapcsán, az is egy tény. Én ritkán játszom, de amikor még numpados billentyűzeteim voltak, akkor se nagyon használtam. Ha gyakran kell számokat begépelni, akkor hasznos, egyébként szvsz tényleg felesleges. Nekem legalábbis biztosan.

A költségeket meg biztosan csökkenti, pl annyival kevesebb kapcsolót kell vennie egy gyártónak a billentyűzetbe. AZ hogy nagyságrendileg ez menynire jelentős költség vagy nem, az már egy másik kérdés, de attól még mondom tény hogy csökkenti a költségeket.

Tényekkel harcoltok a saját preferenciátokból kiindulva, mert ti használjátok a numpadot. Tessék elfogadni hogy vannak olyanok (és elég sokan), akiknek nincs szüksége rá. Ennélfogva nem ördögtől való ha gyártanak olyan billentyűzetet (is) amin nincs numpad.

60%-os billentyűzetekre ne is nézzetek rá szerintem, mert azon még F sor meg nyilak sincsenek...

#36 nexplo

Ez a billentyűzet egy túlárazott sz@r, ezt én sem vitatom, de itt most egy másik kérdésről van már szó. :)

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#38) Kelori válasza [Prolixus] (#37) üzenetére


Kelori
tag

Halo halo, én nem azt mondtam hogy nem olcsóbb a gyártása, hanem azt hogy amit megspórol a gyártó rajta, azt nem spórolják le az árból : D

Azt is aláírom hogy valakiknek hót felesleges a numpad.
Egérmozgásba nem gondoltam bele, én relatív nagy DPI-vel játszok, 1300 (lehet inkább átlagos), de a lényeg hogy nem húzok nagy íveket az egérrel. De el tudom képzelni hogy jól jön az extra hely annak aki kisebb DPI-hez van szokva.

if it ain't broke, don't fix it

(#39) [Prolixus] válasza Kelori (#38) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ja, bocs akkor. Igen az biztos hogy a megspórolt költséggel nem csökkentették az árát, ami nagyjából dupla olyan magas mint amennyi lennie kellene. De lehet egy billentyűzet indokoltan drága akkor is, ha nincs rajta numpad (csak nem pont ez...)

Nade mindegy is, aki normális billentyűzetet akar szerintem eleve nem vesz Asus cuccot. :) Gémereket meg jól lefejik.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#40) worxland válasza Kelori (#35) üzenetére


worxland
addikt

"Ha nem érted, megnyugtatlak hogy én sem, de a lényeg hogy ez állítólag előny ha nincs szükséged numpadra." - nekem, mint abszolút casual gamernek is hasznos a TKL, kényelmesebb, mint a teljes méretű bill, szóval nem csak állítólag.
Vicces, hogy nekem a num pad csak egy dolog miatt hiányzott, és az nem a munka, hanem a Flight Sim 2020, ami igencsak igényli.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#41) Synthwave válasza Segal (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vagy nem. Az OLED kijelző csak jópofa extra, nem igazán volt sok köze hozzá, hogy ajánlottat kapott, kb. addig babráltam, amíg megnéztem, hogy mit tud. ;)

Tőlem ennyi idő után azért már többet várhatnál ennél a marketing appos áhítatnál, ha másban nem, legalább a beviteli eszközök terén. :U

---------------------------------------------------------------------------------

(#5) klopisemis: "ennyi pénzért nincs PBT kupak"

Magyar kiosztással, ahogy a legtöbb más gyártónál sincs. A Keychronnak asszem' már van magyar PBT szettje, de ha jól rémlik, ott is külön kell megvásárolni.

"de a fele műanyag (tekintsünk el a marketing bullshittől)"

Ami nem feltétlenül hátrány. Nem csak a szilárdságában/merevségében/tömegben különbözik a fémtől, hanem akusztikában is, és a jól csillapított boardoknál nem ritka a műanyag. Ez a cucc amúgy így is önvédelmi fegyver volt; ha valakit ezzel lendületből halántékon csapdosol, az lehet, hogy megszeppen... :DDD

---------------------------------------------------------------------------------

(#11) Kansas: A ROG Strix Scope RX/NX is egy tömegtermék, és azt garantálom neked, hogy az Azoth gépelési élménye nem egy kategória vele. Van itthon négy Ducky, egy Akko, egy Corsair és egy Razer az 50 fölötti szegmensből, meg ez-az, így volt mihez hasonlítani.

---------------------------------------------------------------------------------

(#13) PandaMonium: "Ha ilyesmit szeretnél aprón rendszeresen lehet venni barebone keychronokat 40k körül, veszel hozzá switcheket + keycappeket és 70-80k körül egy sokkal komolyabb billentyűzeted van. "

Aprós árakkal szemben milyen új cuccnak van esélye? Csak kérdem. Új árakat nézzünk pls.

Egyébként kissé alma és körte, mert a Keychronhoz nem lesz ilyen szintű 2,4 GHz-es kapcsolatod (legalábbis nem tudok róla, hogy lenne ilyen billencse), legfeljebb csak BT, az meg nagyon nem ugyanaz, ha játékról van szó. Márpedig az Azoth marketing szempontból eléggé a gaymereket célozza, bár ez már olyan, hogy dolgozni is szívesen használnám bármikor.

Mondom ezt úgy, hogy a következő projektem valszeg. egy kék Q8 lesz, és az wireless nélkül áll meg vagy 110 pénzben (vagy egy bő 15-tel kevesebben, ha nem a knobos verziót gyűjtöm be). Szerencsére legalább már a kapcsolók megvannak bele (TTC Gold Blue), ha még azokat is kellene venni, +25.

"Minden ami műanyag házas az amúgy is a vicc kategória ebben az ársávban."

Kivéve, mikor nem. Egyébként ennek csak az alulsó burkolata az, a fedőlap eloxált alumínium.

---------------------------------------------------------------------------------

(#24) nexplo: "Olyan 45-60e között talán labdába is rúgna kb, de ennyiért"

:DDD :DDD :DDD

Azt elhiszem, hogy szeretnéd ennyiért, mert én is. :DDD

Most vagy nagyon naív vagy vagy csak a piaci felhozatalt, elterjedt spec-eket és árakat nem igazán követed. Ennyi pénzért ez nem csak "labdába rúgna", hanem konkrétan best buy-no contest AJÁNDÉK lenne.

---------------------------------------------------------------------------------

(#25) Kelori: Pontosan. A cikkíró szerint aki ilyen billencset vesz, az egyrészt nem igazán árérzékeny, másrészt meg ha nem tetszenek neki a billentyűsapkák, jó eséllyel amúgy is tervezi egy 3rd party kupakszett használatát, esetleg más kapcsolók beszerzését, mert egy remekül csillapított, reszponzív "barebone"-ként tekint a cuccra.

A más kiosztásokhoz adott PBT kupakokról meg nem tud nyilatkozni, mert csak a magyar ABS vol a keze alatt.

---------------------------------------------------------------------------------

(#26) worxland: A magyar Ducky-khoz is tejfölösdoboz ABS-t adnak, szóval azokból is célszerű UK ISO, DE ISO vagy US ANSI kiosztásút venni. Egyébént érezhetően prémiumabb gépelési feelje van, mint mondjuk egy One 3-nak, pedig az sem kaksimogyoró (utóbbit ABS-szel teszteltem, és PBT-vel van is itthon).

---------------------------------------------------------------------------------

(#28) nyunyu: Hát nem gagyi.

---------------------------------------------------------------------------------

(#37) [Prolixus]: "Ez a billentyűzet egy túlárazott sz@r, ezt én sem vitatom,"

Egy kicsit tényleg lehetne olcsóbb (vagy mágneses csuklótámaszt, PET porvédőt és jobb kupakszedőt a dobozba, esetleg jobb kupakok), de hogy nagyon nem sz@r, az biztos.

---------------------------------------------------------------------------------

(#38) Kelori: Amúgy ha nem kalimpálsz 2 métereseket az egérrel, akkor is kényelmesebb/természetesebb, ha az alkarod kisebb szöget zár be a könyököddel/válladdal.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#42) nyunyu válasza Synthwave (#41) üzenetére


nyunyu
félisten

#28) nyunyu: Hát nem gagyi.

Én nem vagyok hasraesve az One 2 Whiteomtól: ultragagyi, két szétszedés után kettétörő háza van, iszonyúan kong, plusz sikerült kifogni a legreszelősebb, pengő rugós MX Brown szériát.
Kenni meg a kapcsolón átfűzőtt LEDek miatt nem lehet.

Ja, meg a fél numpadon elmászott 0.5V-tal a háttérvilágítás földje, így akkor is villog 120-150Hz körül, ha ki van kapcsolva a pilács.
Melyik hülye dizájnolta úgy csillár vezérlő elektronikát, hogy folyamatosan menjen a PWM, és csak a LED nyitófeszülsége akadályozza meg kikapcsolt állapotban, hogy ténylegesen világítson???

Mindegy, ócón vettem, így kevésbé zavar, hogy a többi romokban lévő billzetemmel osztozik a szekrény tetején.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43) Synthwave válasza nyunyu (#42) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem One 2-ből Mini van (DE ISO) MX Speed Silverrel, meg egy One 2 Horizon MX Blue-val (szintén DE ISO, és az egyik space stabilizátorszárat szépen beletörtem a kupakba <3, de ha nem tudnám, hogy ez történt, nem tűnne fel használat közben), és kellemes kis billencs mindkettő (a silveres 40A/Thick O-gyűrűkkel csak játszani, gépeléshez már hiperérzékeny úgy), de az tény, hogy full műanyagházas, és kicsit több flex van a kelleténél, bár a num padosnál ez nem annyira szembetűnő, mint a 60 százalékosnál. Meg az is tény, hogy már kommersz Akko és TTC kapcsolók után is kiábrándító tud lenni a Cherry, de a Silver azért még versenyben marad (játékra).

Ettől függetlenül kedvelem mindkettőt, viszont ezek alapvetően nem a moddolás jegyében születtek. Ez a műanyagos dolog a One 3-ban már kevésbé hangsúlyos, sokkal "szilárdabb", mint a One 2, gyökeresen más érzés még azonos switch-csel is. De vannak fém cuccai is a kacsának.

PWM: Ilyesmivel nem találkoztam, de a Noctuán és a Zaunkoenigen kívül nem nagyon tudok olyan konzumer számtech bigyókban utazó cégről, aminél ne lehetne egy-két termékkel néha valami gond. Na jó, Noctuánál már hallottam zörgő ventiről, de ez kb. az urban legend kategória. ;]

"Kenni meg a kapcsolón átfűzőtt LEDek miatt nem lehet."

Ja, hát ehhez amúgy is jobb, ha rendesen kiveszed és szétszeded a switch-et, oda meg hot swap.

Az MX Brown meg...MX Brown marad. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44) [Prolixus] válasza Synthwave (#41) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Majd a Q8 után alkoss véleményt szerintem. :) 2 kilós fémtömb már csak az anyaghasználat miatt sokkal prémiumabbnak fog érződni.

(ettől mondjuk még igaz, hogy egy műanyag csendesebb lehet, de ez leginkább jó vagy rossz tervezés kérdése)

És igen, igaz, nem in-stock dolog, de amikor 100k-ért már QK75-öt ehet kapni, tri-mode PCB-vel meg minden földi jóval, én fenntartom, hogy ez egy túlárazott sz@r. Manapság már pár havont avan ilyen group-buy, szóval nem olyan már ez, mint az átkosban hogy éveket kell várni a zsigulira.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#45) Synthwave válasza [Prolixus] (#44) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tudom, milyen a Q8. Nem ugyanaz a megcélzott vásárlóközönsége, mint a ROG-nak, de ugyanannyiba vagy többe lesz, mire patikán kulcsrakész (plusz a csuklótámaszon sem tudsz túl sokat spórolni, ami instant +16 pénz, mert nem jó akármilyen a forma miatt), és még mindig nincs 2,4 GHz-e (de még BT sem), ami sokak számára kulcsfontosságú részlet.

Engem nem kell meggyőznöd. Nekem is jobban bejön a Q8, már csak az Alice miatt is, mert sokat gépelek, de annak ellenére, hogy nem vagyok ASUS fanboy, azt elismerem, hogy az Azoth eléggé jól sikerült. Messze a gyártó eddigi legjobbja, a csillapítása kiemelkedő, a merevségével sincs probléma, sok funkció, ami könnyen nyomon követhető, könnyű átépíthetőség, az Armoury Crate ugyan meh, de nem kötelező, versenyszintű játékra alkalmas 2,4 GHz + BT a flexibilitás miatt, rengeteg extra a dobozban (ez is ér valamennyit), és a gépelési feel simán a 60 000-es Ducky-k felett van, de még egy Miya Prót is lazán leköröz, bármennyire fájjon kimondani.

Úgy tartom fenn, hogy nem sz@r, hogy ~2 hetet használtam is, jellemzően napi 12-14 órákat, játék-munka vegyesen. Az ára nem matyóhímzés, de ha azt nézed, hogy mit és kiknek, akkor már ANNYIRA nem orbitálisan brutális.

"Manapság már pár havonta van ilyen group-buy, szóval nem olyan már ez, mint az átkosban hogy éveket kell várni a zsigulira."

Csak hónapokat, aztán figyelemmel kísérni az egészet, szóval némi nyelvtudás sem árt, és előre megfinanszírozni egy külföldi történetet úgy, hogy pontosan tudd, mit miért kérsz bele (ergo felkészültséget is igényel). Ennél meg hamarosan bemész egy üzletbe, és megveszed, akár ötöt, holnap kettőt, a jövő hét utáni héten meg még hármat, ráadásul a cégkategória miatt tartós support is van. Nagyon nem ugyanaz a kettő, és nem is ugyanazt akarják elérni.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#46) Kansas válasza Synthwave (#41) üzenetére


Kansas
addikt

50-60e Ft ba kerülő billentyűzeteket tömegterméknek nevezni szvsz nettó sznobéria, akkor is ha ez a 100e-s akár érezhetően jobb náluk.
Ne veszítsük már el ennyire a kapcsolatot a rögvalósággal.
Egyezzünk ki abban hogy nagyon nem értünk egyet ebben a kérdésben. Szerintem nincs az a gépelési élmény ami 100e-t megér, függetlenül attól, milyen a konkurrencia ebben az ársávban..

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#47) [Prolixus] válasza Kansas (#46) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Mondjuk pl. a kriminális infláció miatt amekkorát mostanában drágultak a billentyűzetek, lassan tényleg ott járunk hogy 50k ársáv lesz a tömegtermék...

A "milyen billentyűzetet vegyek" topicba is érkeznek a kérdések, hogy legyen csendes, jó, minőségi, wireless, RGB, magyar stb-stb, 25k vagy alatta...az ilyen emberek se a Földön élnek. Régen se nagyon volt ilyen, most meg már végképp nincs ilyen billentyűzet ennyiért.

#45 Synthwave

Mindegy, igazából az érvelési pozíciónk sosem lesz egy szinten, lévén te használtad ezt az ASUS bizét, én meg nem. :) De nálam 100k egy billentyűzet és full műanyag, és még a custom vonala is minimális...az nagyon aúcs! Úgy hogy mondom tudom, hogy pl. a csendesség sem attól függ hogy tömör alu házas-e vagy sem, az első szériás Keychron Q1 is pengett mint a rohadtélet. Az IKKI Aurora is műanyag, de legalább szépen testre szabható, van sokféle szín, PCB típus, ésatöbbi ésatöbbi.

"Csak hónapokat, aztán figyelemmel kísérni az egészet, szóval némi nyelvtudás sem árt, és előre megfinanszírozni egy külföldi történetet úgy, hogy pontosan tudd, mit miért kérsz bele (ergo felkészültséget is igényel). Ennél meg hamarosan bemész egy üzletbe, és megveszed, akár ötöt, holnap kettőt, a jövő hét utáni héten meg még hármat, ráadásul a cégkategória miatt tartós support is van."

Érzésre kicsit felnagyítod ezt. MInimális nyelvtudás elég, support egy GB-nál is van, ha normális vendortól vetted, és felkészülést sem olyan sokat igényel. Lényegében annyit kell eldönteni, hogy milyen plate-et akarsz, mert a PCB az már adott lesz (nem nagyon volt még olyan GB ahol ISO tri-mode PCB-n belül is volt választék). Minden mást sokszor adnak a csomagban, stabokat is (ami 1.2mm-es PCB-nél lehet különösen fontos, ha standard 1.6mm akkor még erre sem kell figyelni). A színek, súlytípusok összeválogatása meg egyéni preferencia kérdése, nem igényel felkészülést.

De ha valaki ennyi energiát/időt nem akar beleölni, meg ennyit sem képes várni, akkor persze, fizesse ki az Asus jelentős felárát. De ne mondjuk már hogy ez egy jó ár-érték arányú valami, mert nem. 3 éve még az lett volna, talán, manapság már nem az.

(érdekes hogy a legtöbb offenzív hsz azon hűledezik, hogy 100k-ért ez egy Ajánlott plecsnit kapott, mert hát 100k egy billentyűzetre húú meg haaa. Én pont nem, sokan lemaradtak az elszállt árak mellett és dacolnak a valósággal. Másrészt perifériára meg monitorra szerintem megéri költeni, mert azzal van interakciód napi szinten, azt nézed napi x órában stb. Én pont a másik oldalról jövök, hogy a 100k-t én is nagyon sokallom érte, de nem azért mert alapvetően sok pénz ez egy billentyűzetre, hanem azért mert szvsz erre nagyon sok, ennyi pénzért már sokkal jobb opciókat lehet kapni, némi várakozással és minimális tájékozottsággal.)

Anyway, let's agree to disagree. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#48) fecke78


fecke78
senior tag

"Úgy tűnik, az utóbbi időben az ASUS az eddiginél is nagyobb hangsúlyt fektet a gamer perifáriákra"
mégis mit kéne árulnia irodai dolgokat .
De ezen az áron árulja csak , ez se magyar piacra lett belőve

(#49) ceia


ceia
őstag

Én sokat használom a numpadot. Számokat jobban szeretek onnan beírni, ha windows számológépet használok, ahhoz is jó, a VLC-nél a num +/-- -ra tettem a hangerőt, szoktam használni egy régi DOS-os zeneszerkesztőt, a Fasttrackert, annál a numpad KELL, mert azon vannak a hangszerek, repülőszimulátoroknál is szokott funkciókat kapni, a C64 emulátoron ott lehet a játékokat irányítani.
Az egyetlen terület, ahol el tudnám viselni a hiányát, egy Amiga 600-as birtoklása. :)

        it's more fun to compute

(#50) nyunyu válasza fecke78 (#48) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy átlagembernek hiába próbálod elmagyarázni, hogy egy HP/Dell/Lenovo irodai billentyűzet az 1 év után kuka, nem érti, hiszen "minden gombja működik".

Legalábbis a 10+ éves HP SK-2885-on csattogó kolléganőt nem sikerült meggyőznöm, hogy annál a billzetnél kettővel újabb HPkat is kukáznám az iroda környékéről, mert azoknak is lejárt a szavatossága.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.