Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macika


macika
csendes tag

felhuztam a 2,6os(533) procit 200as fsb-re, de most nem indul semmi... seképsehang. hogy lehet behozni a bios defaultot???? nagyon fontos lenne

(#2) AngelH válasza macika (#1) üzenetére


AngelH
aktív tag

tartsd lenyomva az insertet amikor bekapcsolod... vagy megkeres leirasban cmos clear jumper es megcsinal azt amit az alaplap ir, vagy kiszed elem, var par percet, berak elem, es tobbet nem tuningol esznelkul ;]

(#3) macika


macika
csendes tag

ok. azert maradj mar online, mert ha nem menne akkor segitsegedet kernem. a problema, hogy nincs kezikonyvem!!!

(#4) macika


macika
csendes tag

insert nem segitett!!! kiszedtem elemet... várok...

(#5) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Menni kell annak inserttel.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#6) HiperG


HiperG
addikt

4 Ghz-en nemis csodálom ;]

(#7) macika


macika
csendes tag

elbaszodhatott valami??? fesz defa volt, csak fsb lett megemelve 200ra. sajna insertre ratenyereltem, de fekete kép, nem csippan... eleg gazos...

(#8) HiperG


HiperG
addikt

Tápból húzd ki a kábelt, elemet vedd ki, jumpert tedd CMOS törlés állásba..
Várj íy kb 5 percet
Aztán mindent vissza...
Ha ez nem segít akkor télleg nagy a gáz

(#9) AngelH válasza macika (#7) üzenetére


AngelH
aktív tag

Na ezaz. tul sok fsb-t emeltel, es nem emeltel feszt, ez volt a baj. Sztem nem sult el a lapod, egy cmos reset megoldja.

(#10) macika válasza AngelH (#9) üzenetére


macika
csendes tag

megcsinaltam az elobb leirtakat: tap ki, elem ki, cmos reset allasba... majd vissza. utana se hang se kep-
,
most mi legyen???? fsb emelestol elszallt volna minden?

(#11) HiperG válasza macika (#10) üzenetére


HiperG
addikt

Tipp: proci beadta a törülközőt :)
Vidd vissza gariba....ha mázlid van nem jönnek rá...de ha nincs...akor kezdhetsz új cuccra pénzt gyűjteni...

(#12) macika válasza HiperG (#11) üzenetére


macika
csendes tag

procin semmi karos nyom... leszedtem rola a ventit... tisztanak tunik, ez nem jelent semmit?

(#13) macika válasza macika (#12) üzenetére


macika
csendes tag

kiszedtem memot, akkor sipolt egy hosszu 2rovidet, ha visszarakom, akkor se hang se kep... erre vki?

(#14) supercow válasza macika (#13) üzenetére


supercow
őstag

varázslat, néha segít, néha nem: procit szedd ki, majd tedd vissza, a BIOS chipet is nyomd meg egy kicsit, én sokszor úgy meg szoktam nyomni hogy recseg ahogy beljebb csúszik a foglalatban. Érdekes módon elég sokszor nem rakják bele rendesen a gyártók :F

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#15) Vaze


Vaze
őstag

ha tenleg nincs nagy gaz ako elg kellene lenni egy sima cmos tisztitasnak parszor csinaltam es mindig bevalt kop kop kop...

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#16) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Resetelted a biost? (gép ki, jumper át,be,jumper vissza, be) Ha tök fekete a kép zéró szöveggel, akkor nagyobb a baj, mert crashfree biosa van a lapnak, tehát ha a bios száll el, attól még bootolni tudsz és tudod flashelni a memóriát.

egyéb állatfajták

(#17) Vaze


Vaze
őstag

peldaul tegnap enis jol elallitottam a biost es se kep se hang cmos tisztitas utan minden ok...

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#18) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Jó hogy csak most mondjátok, hogy a túl magas fsb-től elszállhat a proci. Basszus :DDD

egyéb állatfajták

(#19) Vaze válasza kamikaze boci (#18) üzenetére


Vaze
őstag

LOL :P

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#20) g@bo


g@bo
nagyúr

a proci nem szált el. a bios adta meg magát... nekem is volt ilyen még régebben.

alaplap csere.

(#21) bitfarkas válasza kamikaze boci (#18) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ugye a sima 800-as nem dual-biosos?

(#22) Versus válasza bitfarkas (#21) üzenetére


Versus
senior tag

Nem de ilyen esetben cd-ről is vissza lehet ''irni'' az alap bios-t. Szerintem nem a lap lesz a gond hanem vagy a proci mint itt valaki már írta vagy gondolok pl a VGA-ra is ami egy nem fixen beállított agp/pci-nál jókora frászt tud kapni egy ilyen akciótól! Én azért (ha van) bedugnám a hangszórót az alaplapi hangkártya kimenetére mivel feltételezhetően (sípoló hibajelzés) működik a Post Reporter és az elsusogná hogy mi fáj neki!

Premium Vintage

(#23) Cyber_phree


Cyber_phree
csendes tag

Na!
arra figyelhettetek vóna amit mond mer aszonta ''sipol ha kiszeded a memót''
akkor vmi élet csak van benne nem??

ABIT KG7 RAID-AMD DURON 1200-KINGSTON 256DDR(266)-ABIT SILURO GF3 TI200(TI500) 128MB-MAXTOR 80GB-SAMSUNG SYNCMASTER 957P(P)

(#24) macika válasza Cyber_phree (#23) üzenetére


macika
csendes tag

beraktam masik asusba(masfele tipus, de az is p4es alaplap). uaz a szindroma, fekete kep, monitor sargan villog... se kep se hang. ezek szerint alaplap jó(???), proci nem annyira...

azert ezt a sipolos dolgot a hangkartyaval kiprobalom

amugy hogy is van ez a dolog??? a memo nelkul nem indul a gepo, igaz??? hanem sipolgat... amig vissza nem rakom.

meg 1 kerdes! es ez fontos. ha most az alaplapba beraknek egy jo procit, azt ugye nem kurba el??? a beallitas visszaallt defara? ezt honnan lehet tudni? jo lenne nem elbaszni meg egy procit

(#25) macika


macika
csendes tag

a pci/agp fix 33/66 volt, a feszko default, csakis az fsb lett megemelve... amugy ez normalis a p4-nel hogy ettol elszall???? eleg fura. semmi serules nincs a prockón.

(#26) J.J. András válasza Versus (#22) üzenetére


J.J. András
őstag

hallod Versus, neked is ilyen lapod van ??
az a Post Report hogyan működik ???

nekem is ilyen ASUS P4P800 Deluxem van, de nem akar rendesen működni a ASUS Probe vele, mitől van ? mindig valami hibát ír ki....a SPEEDFAN,meg a vinyón kívűl semmilyen más hőmérsékletet fel sem ismer, az MB meg fel sem telepíthető.....mitől van ?? elbasztam az alaplapi driverek telepítését ?
hogyan szedhetők le az alaplapi driverek , ha újra kellene tennem őket ??

köszi, csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#27) pilóta válasza macika (#25) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ne keress sérülést a procin, mert az, hogy elszáll aproci, nem azt jelenti, hogy felrobban. Azt jelenti, hogy a mikroszkopikus méretű tranzisztorokból tönkre ment pár millió :D
De ezt kívülről nem fogod látni. Ha másik alaplapban sem indul el a proci, akkor egyértelműen proci a rossz. Esetleg próbálj meg egy másik procit betenni az alaplapba, és akkor egyértelművé válik a dolog.

Vidd vissza garanciába, és máskor ne ész nélkül tuningolj.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28) macika válasza pilóta (#27) üzenetére


macika
csendes tag

de ugye nem maradt meg a szar beallitas, es nem vag haza meg egy ilyen procit?? ezt meg tudod mondani?

(#29) J.J. András válasza macika (#25) üzenetére


J.J. András
őstag

hát mivel (nem tom pontosan mennyi a CPU szorzód 19 ? 20 ? 19,5?) 19,5*200 =3900 Mhz körüli értéket szerettél volna előállítani, valszeg ez a 50%-os teljesítmény növekedést nem honorálta.......de, kell, hogy működjön, mert ha nem emeltél feszültséget, és nincs égett szaga, szerintem akkor jó......

ha van rá gari, kicserélik

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#30) pilóta válasza macika (#28) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha jumpert átraktad és vissza, ahogy a leírásban benne van, akkor minden visszaállt alapra.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#31) J.J. András válasza pilóta (#27) üzenetére


J.J. András
őstag

hallod pilóta, de ugyanezen tranzisztorok ''lötyögnek'' mondjuk egy 3,04-es P4ben , nem ?? akkor meg bírnia kell, nem ? főleg ha nem is égette oda....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#32) Versus válasza macika (#28) üzenetére


Versus
senior tag

Nem ,nem marad meg a Parameter Recall miatt normál esetben ,de a lap felismeri ha procit cserélsz és követelni fogja hogy belépj a bios menűjébe! De ha javasolhatom egy 2.4C-re cserélj inkább ha a 4Ghz-et nem is a 3-at nagy valószínűséggel vinni fogja ! Amúgy célszerű alulról kezdeni az fsb emelés a hasonló balesetek elkerülése végett ! :)

Premium Vintage

(#33) pilóta válasza J.J. András (#31) üzenetére


pilóta
nagyúr

3,9 gigán?

Hát az elég vicces lenne...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#34) g@bo


g@bo
nagyúr

nem ment tönkre a proci. mondom, nekem régen ugyanez volt egy amd xp 1700+-al, kicsit megküldtem... fekete képernyő lett a vége.

(#35) pilóta válasza g@bo (#34) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor egy másik gép alaplapjába áttéve a procit, miért produkálja ugyanazt a hibát?
Vagy lehet, hogy ez a jó? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#36) Versus válasza J.J. András (#31) üzenetére


Versus
senior tag

Extrém hűtés nélkül azok sem mennek 4Ghz felett ,a Northwood vége valahol 3,6 körül van.Ahogy írta nem kell hogy fizikailag látható égésnyom legyen ,hirtelen tűzhalál rossz hűtés esetén fordulhat elő de a P4 általában előbb lekapcsol minthogy ez bekövetkezzen!

Premium Vintage

(#37) J.J. András válasza Versus (#36) üzenetére


J.J. András
őstag

Versus, nincs kedved rákukkantani a (#25) kérdésre ? :)

köszi, ha megteszed...:)

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#38) Versus válasza J.J. András (#26) üzenetére


Versus
senior tag

Nem nem ilyen ,de láttam már ! :)
Viszont az enyém teljesen hasonló , Asus Probe vicces néha összeborul kernel hibával ,a legfrisebb már jó ideje működik nekem próbáld azzal ! Alaplapi driverrel vigyázni Asusnál ,nem az Intelét használni hanem a típusnak megfelelő legújabbat amit le lehet tölteni az Asus-tól ,mondjuk célszerű egy bios frissitéssel kezdeni ezt az Asus Update megoldja ha kényelmesek vagyunk! Erre ugyanaz vonatkozik mint a chipset driverre pl a De Luxe-ra tilos telepiteni a sima P4P800-ét ! http://www.asus.com.tw/support/download/item.aspx?ModelName=P4P800%20Deluxe&Type=Latest itt keresd meg a megfelelő op rendszerhez ajánlott iaa drivert és kész !

Premium Vintage

(#39) Versus válasza J.J. András (#26) üzenetére


Versus
senior tag

Kukkantok de ebben a korban már le van lassulva az ember és éppen neked írtam ! Ja a Post Reporter nagyon egyszerű a bios-ban be tudod állitani hogy mennyit áruljon el neked a néni a gép állapotáról,ha jól emlékszem alaphelyzetben csak hibajelentéseket ad (már ha vannak) elég jól érthető angol nyelven. Ehhez csak az kell hogy hanfalat csatlakoztass az alaplapi hangkártya kimenethez (nem kell driver meg ilyesmi ,ha nincs bekapcsolva az alaplapi hang bootoláskor akkor is él majd kikapcsol). Hasznos dolog főleg ilyen esetben illetve tunningnál hiszen tudod hogy mi a ''gyenge pont'' ami nem bírja az igénybevételt! Hogy az alaplapi hang milyen pozitív meglepetés ,az is megérne egy misét ! :)

Premium Vintage

(#40) J.J. András válasza Versus (#39) üzenetére


J.J. András
őstag

okés, ez mind szép és jó, ez a nénis hang, de sajnos csak németül gagyogok valamit, angolhoz annyi lövésem van,hogy az egyszerűbb számítástechnikai kifejezésket megértem, de ha a néni egy tanmesét mond el, akkor finoman szólva is MAGAMHOZ NYÚLNI TUDOK CSAK !:(
na, de sebaj, ....térjünk át a másikra, az ASUS PROBE összeomlására....

az alaplapi telepítő CDn a legújabb Inf Utility-k vannak fent, egyedül a Voice Editor of ASUS POST Reporter nem tettem fel, mert nem tudtam mi az, mondom a sok gyagyi dolog meg nem kell azrért......

szóval ezek felmentek szépen sorrendben, és minden eszközt ( jah meg nem a ''Intel(R) Application Accelerator RAID Edition 3.5R for Windows 2000/XP'' , hanem a ''VIA RAID driver V1.20 for Windows 95/98/NT40/ME/2000/XP'' driver van fent, mert VIA chipek vannak a deszkámon - legnagyobb bánatomra )
szóval minden eszközt felismert, megy , mükszik, Gygabit LAN, SoundMAX Audio 6 csatornás......de sem a SPEEDFAN, sem a MB (fel sem telepíthető) mükszik......ugyebár az ASUS PC Probe 2.20 meg összeomlik állandóan......

nem lehet, hogy hibás az alaplapom ??? (ha jól tudom a monitoringot is egy különálló chip kezeli az alaplapokon, nem ?) lehet hogy a VIA Chipek kavarnak be ?

még lenne egy dolog, amit szeretnék megkérdezni......van ez a Grafman által is emlegetett ''Mindenképpen Afudos-t kell használni'' -ez mi tulajdonképpen?
(itt a link, ahol mondogatta : http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=21657&start=300 330-as beszólás....

elnézést ha neked valami kérdés nagyon evidensnek tűnik, de hát ha valamit nem tud az ember az nem szégyen, hanem az, amikor ezt nem látja be, és nem próbál ellene tenni.....(idézet magamtól ? :D -biztos kimondta már más is ezt az okosságot) jaj, abbahagyom, mert soha senki nem olvassa el, és nem fogtok válaszolni......

csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#41) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Szedd ki a procit, majd rakd vissza. Elvileg ilyenkor az alaplap új procinak érzékeli és lereseteli az FSB beállításokat.

(#42) J.J. András


J.J. András
őstag

Versus apó ? merre vagy ?:) elbóbiskoltál, mint a nagytudású Öregek ?:D :D

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#43) macika


macika
csendes tag

na emberek! annyi valtozas, hogy kiderult a proci megis elindult egy masik alaplapban(2x is), szoval az nem szar. visszarakva az eredeti alaplapba a prockot uez a fekete kepernyo a problema.... mindent kiprobaltam, nem sikerult eletet lehelni bele....


szoval alaplap elszallt??? ugye? semmi csippanas, semmi kep. de ha kiveszem a memot, akkor miert csipog????
kosz...

(#44) Grafman válasza Versus (#39) üzenetére


Grafman
aktív tag

Az Intel inf egy univerzási driver, a legujjabb verziója (ahogyan az összes korábbi a maga idejében) magábafoglalja az összes Intel chipset driver adatbázisát, ezért nincs külön P4P800-hoz meg P4P800Deluxe-hoz, pláne mivel ezek a chipset driverei, és ezek (i865PE ill ICHR5) mind a két lapon egyformák.
Kakukk-->;)

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#45) kamikaze boci válasza J.J. András (#40) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Az a ''gagyi'' post reporter editor segíthet, hogy ne a nénis hangot kelljen hallgatnod :) Az üzeneteket felveheted magyarul, és berakhatod a nénié helyett, akkor magyarul hallod a riportokat.

egyéb állatfajták

(#46) Senator


Senator
aktív tag

En csak azt nem ertem Macika, ha ennyire amator vagy a temahoz, hogy borzasztoan alapveto dolgokrol sincs fogalmad, minek tuningolsz? Legkozelebb rakd fel a feszultseget is maxra hatha ugy jobban fog mukodni...
:DD

(#47) J.J. András válasza kamikaze boci (#45) üzenetére


J.J. András
őstag

Boci, izé, nem küldöd el nekem a te magyarra fordított szövegeidet ??
és akkor fltelepítem a Post Reportet.....

amúgy félreértettél, én nem a Post Reportert gagyiztam le.......

csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#48) deepwell válasza macika (#43) üzenetére


deepwell
aktív tag

nem szalhatott el semmi attol hogy az fsbt 200 ra emelted.... vagy rosz jumpert rakosgatsz, vagy valamelyik PCI os vagy AGP kartya nincs rendesen a foglalatban !

Framerate is LIFE !

(#49) gerlaip válasza deepwell (#48) üzenetére


gerlaip
addikt

A jumpert kell szerintem is átrakni. Keresni kell valami hozzáértő manust, aki már csesztette az alaplapot. Szvsz minel kell egy 2,6-os procit a f**nak kell húzni :( ?

lámavakond

(#50) gerlaip


gerlaip
addikt

na ez értelmes volt... kb mint az fsb emelés 200-ra... :D

lámavakond

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.