Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Nazgul96 válasza Nazgul96 (#150) üzenetére


Nazgul96
csendes tag

Megtaláltam a hibát... :))
Szerintetek melyik jobb?
Asmedia or AMD AHCI

(#152) Adler válasza Nazgul96 (#151) üzenetére


Adler
aktív tag

Szia!

Szerintem próbáld ki először az AMD AHCI-t. Én ezt tenném fel.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#153) Nazgul96 válasza Adler (#152) üzenetére


Nazgul96
csendes tag

Köszi! :)) :R

(#154) Olipapa


Olipapa
tag

Sziasztok! Most vettem egy ilyen lapot. És az lenne a kérdésem, hogy van az alaplapon egy 4pines molex csatlakozó. Gondolom az valami extra energia forrás a VGA-nak. Azt kell csatlakoztatni? Vagy egyáltalán milyen esetben kell? Egy R9 280X-et fogok használni benne. (CPU: FX-8350)

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#155) Adler válasza Olipapa (#154) üzenetére


Adler
aktív tag

Ha jól emlékszem az alaplap leírására csak akkor kell oda rádugni a molex-et, ha SLI-t használsz. Azaz két vga kártyát teszel a gépbe. amúgy meg nem kell. Elvileg ez plusz energiával látja el a vga kártyákat.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#156) Olipapa válasza Adler (#155) üzenetére


Olipapa
tag

Köszönöm! :R Akkor fölösleges csatlakoztatnom, mert csak plusz egy kábel lógna a levegőben :)

(#157) baboss válasza Olipapa (#156) üzenetére


baboss
őstag

Ha a CPU FX-8350 tuningolva van van akkor érdemes ezt bekötni.

[ Szerkesztve ]

(#158) irhejja


irhejja
tag

Sziasztok!

Van nekem is egy ASUS Crosshair V Formula-Z és a driverekkel kapcsolatban érdeklődnék... honnan érdemes leszedni őket, ASUS oldal, vagy pl. AMD (chipset), Realtek (Audio), Intel (LAN), stb.

Illetve ha újrahúznám a gépet, milyen sorrendben érdemes a drivereket telepíteni?

(#159) Adler válasza irhejja (#158) üzenetére


Adler
aktív tag

Én az ASUS oldaláról szoktam a chipset, USB3 és az audió driver-eket leszedni, a LAN driver-t pedig az intel oldaláról. Ez Win7-nél még kell, de Win 8.1-nél nálam csak az audió drivert szedtem le az ASUS oldaláról a többi a windows felismerte.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#160) Aszi10


Aszi10
tag

Üdv.!
Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy az utorrent nálam is ellenőrzéssel kezd néha...sokszor eldobja magát a program... mivel orvosolható ez a probléma?

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#161) czanki90


czanki90
csendes tag

Szép estét!
Az lenne a kérdésem hogy mikor beléptem a BIOS-ba azt írta hogy 1333MHz-n megy a memória ez kicsit lesújtott ezért át állítottam 2133MHz-ra és nyomom az F10-et, újraindul kb 2 másodpercre levette az áramot azután indult és csipogott hogy memória hiba (mondom fasza). Aztán 2- újraindítás meg a rendszer helyreállító vissza hozat!
Utána megint BIOS 1333MHz újra, A jobb felső sarok EXIT klikk van valami olyan hogy ASUS... nemtom, ott találtam 3 opciót valami eco, normal (ezen volt) , 3. valami túlhajtás át állítottam az utóbbira!
Save & restart mostmár azt írta hogy CPU:4267MHz, Memória: 1680MHz gondolom ez valami enyhe túlhajtás lehet de miért csak 1680MHz
Mit csináltam rosszul?
Hogy lehet jobban feljebb húzni, és a Memóriát 2133MHz-ra állítani?

AMD FX-8350 4.0 processzor
Asus Crosshair V Formula-Z alaplap
Corsair 2x8GB DDR3 2133MHz CMY16GX3M2A2133C11R memória
Samsung 250GB EVO MZ-7TE250BW SSD meghajtó
Sapphire 7970 3GB DDR5 Vapor-X 11197-12-40G videokártya
Thermaltake SMART SP-750MPCBEU 750W
Western Digital 1TB 64MB SATA-III WD1002FAEX merevlemez

Előre is köszönöm. :R

(#162) cbalazs01


cbalazs01
csendes tag

Sziasztok !

Segitséget szeretnék kérni, vettem egy ilyen alaplapot. És hozzá a következő processzort:
OctalCore AMD FX-8320, 3700 MHz (18.5 x 200).

Az a lényeg, hogy ez egy tunning alaplap. És a procit egy Corsair H100i vel hütöm. Szoval egy kicsit fel szeretném húzogatni az órajelét addig amig fagyásmentes lessz.

Ha valaki így használja az alaplapot és tudna segiteni az értékek - ben, hogy mit hogy kell belőni megköszönném.

Előre is köszönöm.

Alaplap neve: Gigabyte Z590 Aorus Ultra / CPU típusa: Intel Core i5-10600KF / CPU Hűtő: Be quiet Dark Rock 4 / Memória: 32 GB. Kingston Fury Renegade KF3600C16D4/8GX / VGA: XFX Radeon RX 580 GTS XXX Edition / Billentyűzet: Logitech G910 / Egér: Logitech G903 / Füles: Logitech G935 Artemis Spectrum /

(#163) B@B


B@B
csendes tag

Üdv!

Nekem is ilyen alaplapom van, de van egy kis problémám. Nemrég vettem a géphez egy Genius mikrofont (sima 2 ezer forintos talapzatos miki), de egyszerűen nem tudok vele hangot bevinni. Már telepítettem-frissítettem a legfrissebb verzióra a realtek hd hangkezelőt, körbenéztem a beállításokban, a vezérlőpultban hogy nincs-e elnémítva, de nincs. (És persze a mikrofon jó portba van dugva) A hangkezelő szerint csatlakoztatva van és tökéletesen működik. Tanácstalan vagyok....valakinek valami ötlet?

(A hangkezelő beállításainál AC97 van bepipálva HD helyett, a biosban az Asus Azalia-nál szintén AC97. Ezeket már megpróbáltam megfordítgatni egyiket-másikat, egyszerre, de semmi.)

(Config, ha az segít: a lap adott, 8 gb Corsair Vengeance RED DDR3 1866Mhz, AMD FX-6300 Black Edition proci, 500 Gb Sata III Toshiba HDD, R7 260x GDDR5 2GB OC Windforce vga, ATX Power Supply 600W táp, és a ház egy sima régi fekete vacak.)

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#164) baritz1995


baritz1995
tag

Hello van egy asus crosshair v formula lapom de miutan telepitem a drivereket nem enged csatlakozni az otthoni halozathoz illetve, nem allitja be az időt, netre felmegy de letolteni nem tudok, nem ertem mi a baj vele, ha valaki tud kerem segitsen

(#165) Adler válasza baritz1995 (#164) üzenetére


Adler
aktív tag

Szia!

Intel oldaláról próbáld meg leszedni a megfelelő drivert, és nézd meg azzal. Nálam a driver CD-n lévő driverrel csak gondom volt.

Az operációs rendszer mi? ha Win 8.1 akkor elég a windows drivere is!

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#166) torrentmen


torrentmen
csendes tag

Üdv!

Véleményetek szerint az alábbi RAM KIT-ek valamelyike elmenne gond nélkül az alábbi konfiggal?

RAM Kit:
(Ebből 2 Kit)
CORSAIR 8GB Dominator Platinum DDR3 1866Mhz CL9 KIT CMD8GX3M2A1866C9

vagy
(Ebből 1 Kit)
CORSAIR 16GB Vengeance Pro DDR3 2133MHz CL9 KIT CMY16GX3M4A2133C9R

Konfig: ASUS CROSSHAIR V FORMULA-Z egy AMD FX-8150-el (BIOS verzió 2101, a jelenleg elérhető legfrissebb)

(#167) illuzion


illuzion
csendes tag

HY ALL

Egy asus crosshair v formula-z hez keresek hálozati kártya progit.( jelenleg ez van fenn Intel(R) 82583V Gigabit Network Connection )
Olvasgattam a forumon és felmentem az Intel oldalra,de nem találtan a nekem megfelelöt.
Azaza nem tudom melyiket is kellene letölteni.
Ha valaki segitene elöre is köszönöm.

Illuzion

'Az angyalok zokogása semmitsem ér. A valodi kincs egy ördög szemében megjelenő könycsepp....."

(#168) torrentmen válasza illuzion (#167) üzenetére


torrentmen
csendes tag

Hali!

A LAN Driver-ből én az ASUS oldaláról letölthetőt használom, nálam hibátlanul működik.

Win7 és 8 hoz: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/lan/Intel_Gigabit_XPVistaWin7-8_VER181590_V181610.zip

http://www.asus.com/hu/Motherboards/CROSSHAIR_V_FORMULAZ/HelpDesk_Download/

(#169) illuzion válasza torrentmen (#168) üzenetére


illuzion
csendes tag

Köszi akkor onnan töltöm..........

'Az angyalok zokogása semmitsem ér. A valodi kincs egy ördög szemében megjelenő könycsepp....."

(#170) illuzion


illuzion
csendes tag

HY ALL

Segitségeteket szeretném kérni.
Adott egy Asus Crosshair V formula-z alaplap egy Amd FX 8120 procival. ( 64 bit es vista rendszerrel)
Van hozzá 4x4 patriot 1866 cl9-es memoria. Sajnos a 16 GB bol csak 8GB lát a bios.Ugyanakkor a op rendszerem ( AIDA is )
látja mind a 16 GB-t.Használni viszont csak 8GB hajlando......
Ugy gondolom valami beállitási gondom lehet,de sajna nem jövök rá.....
A modulok biztos jok mert az elözö alaplapomban (ezzel a procival ) látta mind a 16 GB,és használta is.
Aki tud kérem segitsen !!!!

Illuzion

'Az angyalok zokogása semmitsem ér. A valodi kincs egy ördög szemében megjelenő könycsepp....."

(#171) apoca22


apoca22
csendes tag

Üdv mindenki
Néha előfordul hogy kimerevedik a gépem a Q-code 40 (leírásban nem találtam)
nyomok egy resetet aztán Q-code FF

áramtalanítom aztán beindul
Valaki tapasztalt már hasonlót ? illetve mit jelent a 40-es kód

Gépem: Asus Crosshair V Formula-Z
AMD FX8150
Corsair Vengeance 2x4GB
És egy Ati sapphire radeon hd6950 2gb

Windows 8.1 64bit

Válaszokat előre is köszönöm :R

(#172) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Aki felteszi a Windows 10-t a gépére akkor az audio driver-nél ne a win10-est rakja fel hanem a win 8.1-es és a 7023 végű verziót. Nálam csak az ment fel, a legújabb win10 nem akart.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#173) Madai95


Madai95
tag

Sziasztok , Segitségét fordulnék hozzátok

Asus Crosshair V Formula-Z alaplapom van
proci:amd fx8320
ram : 2x4 gb corsair vengeance cl9 1600mhz
videókártya: sapphire r9 270x 4gb
táp:xfx 750w pro
hdd1:wd green 1 tb sata 2
hdd2: toshiba 1tb sata 3
ssd1: hyperx fury 120gb

a konfig tökéletesen működött mig be nem szereltem az ssd-t ,azóta a hd_led folyamatosan sárgán világit de nem indul se a start gombra se semmire

amit eddig próbáltam:
-Videó kártya nélkül inditani
-egy rammal inditani,ram nélkül inditani,végig próbáltam az összes ram foglalatot minden lehetséges variációban
-minden kábelt kihúztam és vissza dugtam
-minden sata kábelt kihúztam és próbáltam inditani
-próbáltam másik tápegységgel
-végig próbáltam a videókártyát az összes pci-e slotban
-végig próbáltam minden itthon lévő sata kábelem
-minden alkatrészt kiszedtem a gépből (bios elem , ramok , hhd-k,ssd,proci,alaplapi speaker,tápcsatik) majd hagytam őket 12 órát "pihenni"
-átpakoltam a konfigot egy gigabyte 990fxa ud3 lapba , bootolt , minden tökéletesen működött löktem egy windowst az ssd re az is tökéletesen hibanélkül működött

(minden műveletet steril orvosi gumikesztyűben , műtéti szájmaszkban ,és földelő csuklópánttal csináltam)

i7 12700k@5.2Ghz / D5 / MO-RA3 / 16Gb 4400mhz/Evga Rtx 3080ti / 2TB HDD/ 3tb SSD

(#174) Madai95 válasza Madai95 (#173) üzenetére


Madai95
tag

Micsoda aktív topic... :D a probléma megoldódott ment garira a lap , kaptam újat azóta semmi gond

i7 12700k@5.2Ghz / D5 / MO-RA3 / 16Gb 4400mhz/Evga Rtx 3080ti / 2TB HDD/ 3tb SSD

(#175) Majkel27


Majkel27
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy van-e aki próbálkozott Windows 10-zel már? Mik a tapasztalatok. Köszi! :R

Egyébként évek óta ilyen lap dübörög a gépembe, iszonyatosan meg vagyok vele elégedve, van hozzá a 8350 meg egy Mine 2-es hűtő, úgyhogy elkezdtem tuningolni amit csak lehet, mert eddig minden gyárin volt. Azt kell mondjam nagyon hibátlan tuning alapanyag, bármit lehet vele és nem rinyál hogy melegedne stb... Kis OC-vel ismét elleszek egy pár évig mielőtt váltanék :)

(#176) Adler válasza Majkel27 (#175) üzenetére


Adler
aktív tag

Szia!

Tavaly ősz óta használom a gépet Win10-zel és tökéletesen fut rajta. Most a legutolsó nagy frissítés is hibátlanul felment és működik.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#177) Majkel27 válasza Adler (#176) üzenetére


Majkel27
csendes tag

Köszönöm a választ Adler!

Azóta kipróbáltam Win10-zel és sajnos nem vált be. Sok probléma volt vele ezért visszaváltottam win 7 re. Az Oprendszer váltásnál (7-ről 10-re) pont volt egy SSD és egy VGA cserém és kiderült utólag, hogy a VGA driver miatt volt annyi bajom, szóval most win 7-tel ugyan úgy voltak problémák. Szerencsére már megoldottam azóta, viszont egyelőre marad a jó öreg win7 :)

Üdv,

Majkel

(#178) kos87


kos87
csendes tag

Sziasztok ramok beállításával kapcsolatosan kéne egy kis segítség mert szerintem nem annyin ketyegnek amennyit tud az alaplap hol/hogy tudnám beállítani elmondaná valaki szájbarágósan? :)

Alaplap:ASUS Crosshair V Formula AM3+
memória:Kingston Hyperx KHX24C11T3K2/16g

(#179) kos87


kos87
csendes tag

(#180) morfeusz1


morfeusz1
csendes tag

Sziasztok ! Segitséget kérnék töletek Asus croshair v formula-z alaplapba szeretnék egy Asus raise 240gb sad teni de az alaplap sehogyansemm ismeri fel az ssd t,ha tudtok segitsetek mit kelene beálitanom az alaplapon köszi elöre is. Tibi

Asus Maximus XIIFormula , I9 11900K , Samsung 960evo m.2 ssd , 16 GB Kingston Hyperx Predator ddr 4 3200 mhz , Corsair H100 i v2,

(#181) morfeusz1


morfeusz1
csendes tag

Asus raidr 240 gb pcei ssd akar lenni

Asus Maximus XIIFormula , I9 11900K , Samsung 960evo m.2 ssd , 16 GB Kingston Hyperx Predator ddr 4 3200 mhz , Corsair H100 i v2,

(#182) Darkylmx válasza kos87 (#178) üzenetére


Darkylmx
tag

2400-on csak emelt fsb-vel fog menni. 1600 a max. alapon. Ha szorzózármentes a procid akkor nincs gond. Milyen a proci? Mennyin megy?

[ Szerkesztve ]

(#183) penzesattila


penzesattila
újonc

Van egy formula-z lapom, minden világít viszont bekapcsoláskor ventik beindulnak és nagyából egyből lekapcsol. Továbbra is minden világít, és újra már nem lehet bekapcsolni áram le és megint ugyan ez. Ha kiveszegetem a dolgokat akkor a leállási idő megnő, de idővel visszatér a szinte azonnali leálláshoz. Gondoltam már mindenre lehet, zárlat lehet bios de nem tudom mi. Ha valaki visszatér a topcba és van ötlete, szivesen venném.

Attila

(#184) Darkylmx válasza penzesattila (#183) üzenetére


Darkylmx
tag

Tápot, procit, meg minden cserélhető dolgot kizártál már?

(#185) zozo95


zozo95
csendes tag

Üdvözletem uraknak!
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy nem régiben hozzájutottam egy ASUS CROSSHAIR V FORMULA-Z alaplaphoz és egy olyan problémám volna hogy win10-en a hardver biztos eltávolitása és adathordozó kiadása fül alatt megjelenik a belső satás HDD-m és leválasztható mint pl: egy pendrive
biosban így nézneki ki a sata beállításaim:

Hogy érdemes egyáltalán beállítani rendszerem egy ssd-ről a másik meghajtó ami leválasztható az pedig filmeknek játékoknak van, előre is köszi!

(#186) deridani válasza Adler (#1) üzenetére


deridani
csendes tag

Sziasztok. A proci fölött van egy 4pines csati, 2eve nincs oda bedugva semmi, haverom ma látta, azt mondja szerinte ott kene plusz áram a procinak. Vélemény :)? Fx8350

Déri Dániel

(#187) deridani válasza deridani (#186) üzenetére


deridani
csendes tag

Oke rájöttem h egy 6pines van a cpunak, de akkor mire jo az a 4pines csati ott fölötte ?

Déri Dániel

(#188) Adler válasza deridani (#187) üzenetére


Adler
aktív tag

Szia! Szerintem azok a ventillátorok csatlakozói amiből összesen az alaplapra 8 db-ot lehet csatlakoztatni. Amúgy a CPU-nak is 4 pines a csatija. Ez mind benne van a hozzáadott User's manual-ban.

Csak akkor kell plusz áram a procinak ha nem bírja a szimpla ATX-es csati. Nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#189) mester1102


mester1102
tag

Sziasztok, tud valaki segíteni!

Windows 7-ről történő frissítés után lehetetlen vissza állítani az eredeti 7-esre, mert 10 nap elmúlt a frissítés után.

Esetleg szeretnék erre a problémára valami megoldást, hogy ne keljen újra telepíteni az egész rendszert, mert nincs mire visszamenteni az adatokat.

Bármilyen megoldás érdekel. Ha nehéz akkor is!

(Amiért visszaállítanám az konkrétan az az előző generációs hangkártya (AMD FX szériából) levő inkompatibilitás és senki sem segít, ha a gyártótól kérdezek. A leírás alapján támogatja a Windows 10-et a hangkártya és ezzel le is van fújva, pedig a hang vezérlőpult nem működik és nincs frissített verzió, pedig a dobozra is rá van írva, hogy kompatíbilitis 10-zel. A hangkártya gyártói ROG hangvezérlőpult Windows 7-en működött és tökéletesen volt is hang az 5.1-es hangszettel, de 10-en se vezérlőpanel -csak a beépített 10-es van, ami totál átláthatatlan- sincs és semmilyen hang sincs, pedig minden jól lett bekötve.

Csak 2.1-gyel működne, de azzal már nem foglalkozom...

Konkrétan 7-nél megkérdezte minden egyes jack-nél, hogy melyik hang (első- hátsó- középső, itt pedig semmit. Erre keresnék megoldást vagy ha valaki ért hozzá, akkor valami buherával visszaállítani a régi Windows 7-et, mert nem szeretném újratelepíteni, mert nincsen mire menteni az adatokat sajnos.)

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.