Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szokegergely


szokegergely
csendes tag

Üdvözletem, mivel hasonló téma nem volt eddig, gondoltam nyitok egyet.
Rog témakörben sincs sok fórumtéma, nemhogy AMD-s Rog tartalommal bíró.

Energiagyógyászat, Bowen kezelés

(#2) szokegergely


szokegergely
csendes tag

Sajnos kénytelen vagyok ezen a felületen hozzáértők segítségét kérni.
Nyereményként jutottam hozzá, eme csodás laphoz, s sok kellemes meglepetést adott nekem amíg üzemelt.
Gondolom én magam vagyok kevés hozzá, ugyanis jelenleg sem egy addig szépen dolgozó AMD 7850K-s, sem pedig egy új AMD 7870K-s APU-t sem hajlandó elfogadni.
Alvó állapotból indítottam a gépem, szépen be is jött, dolgoztam is vele, de időközben a 8.1-es 64 bit es Windows-om frissítette magát s újraindítást ütemezett be, gondoltam ha már úgy is kell, akkor magam is újra indíthatom.Így is tettem, de a leállás után már nem kaptam képet többet a dedikált VGA-felől.
A BIOS-ból feltettem a legfrissebbet még az ominózus leállás előtt.
Azóta végigpróbáltam a BIOS-okat, melyek fent vannak az Asus honlapján, figyelve a kompatibilitásra, illetve, volt Clear CMOS is, sőt elemeltávolítás is.A BIOS kis hatlábas tárolóját is kivettem hátha érintkezés hibás, de semmi nem kelti életre az alaplapomat.
Van flash-elési lehetőség a lapon, így bekapcsolás nélkül is tudom a BIOS-t váltani.A lap visszajelzései szerint ez is hibátlanul működik.
Váltottam HDMI-ről DVI-ra, váltottam, úgy hogy kivettem minden zavaró tényezőt az alaplapból, csak az APU volt benne, ram-okkal és azok nélkül,de nem ad képet az alaplapi csatlakozókról.
További tünet még hogy ha bent hagyom a HD7850-es AMD-s kártyámat a rendszerben s arra van kötve a monitorom, akkor az azon található ventilátoron hallatszik a feszültség ingadozása, vagyis egy LED-es visszajelző sor található a lapon közvetlen a tápfeszültség aljzat mellett, s az abban a sorozatban lévő CPU LED villog, ami a hszn.útmutató szerint a hiba forrására utal.Ez is 2 sec-enként újraindulást mutat.Van még a lapon egy Q-code visszajelzés is, az 00-mutat, vagyis nem érzékel hibát.
Az APU-k jók, mert a régi ASROCK Fatalty-s alaplapomban vígan muzsikál mindkettő.Ugyanazokkal a ramokkal, s táppal, dedikált kártyával.Csak az alaplapot cserélgetem a rendszerben.
A kérdésem hozzáértő tuningbarát PH-s tagok felé, mit rontottam el, valóban a lap ment tönkre, vagy ez egy visszafordítható hibaforrás?Esetleg ingadozik a feszültség, a CPU tápellátása hibás?
Sajnos az ASUS hazai Supportja nem foglalkozik alaplapokkal, az angol nyelvtudásom pedig elég gyér hogy ezt az angol felé lekommunikáljam, így hazai szakértőkre, akár szervizesekre hagyatkozhatok csupán.
Várom segítségeteket, az észrevételeteket, s az esetleges kérdéseiteket.

[ Szerkesztve ]

Energiagyógyászat, Bowen kezelés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.