Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hacked_3897


Hacked_3897
csendes tag

Help Me! Vadiúj ASUS A7V8X alaplapom van, Athlon XP 2000+ -al. A Vcore értékét kézi beállításban sem tudom levenni 1,75V-ra (overvolt=disable), gyári hűtéssel terhelten (Wolfenstein,3Dmark2001 alatt,)67 fokon megy netezéskor 53fok körül Acorp Feel V házban(jó sok ventillátor) Hol szúrtam el? Vagy mégse?Üdv

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#2) Pala válasza Hacked_3897 (#1) üzenetére


Pala
veterán

Szerintem nem szúrtál el semmit!
Azért ne feledd, hogy az egy Athlon 2000+, ne is várd, hogy végig olyan hőmérsékleten üzemeljen, mint egy P4!

(#3) andorpapa válasza Hacked_3897 (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Azért itt valami nem stimmel. Mit értesz az alatt, hogy nem tudod 1.75-re visszavenni? A BIOS nem engedélyezi az 1.75 Voltot? Mert az bizony komoly probléma. A legújabb BIOS-od van? A lap megjelenésekor külföldön cikkeztek mindenféle problémáról, amit csak az új BIOS-ok orvosoltak. A Feel V jó ház, és gyári hűtővel is 55 fok körül kellene tartania a rendszert. Persze van még egy lehetőség: Asus.

Az Asus pontatlansága már legendás a hőmérés területén. Anno az A7V333 és az A7A266 volt olyan aranyos, ami akár plusz 10 fokot is rápakolt a valós értékre. Ha van rá lehetőséged, próbáld ki a procit egy másik lapban is. Na meg van még egy kérdés: ki és hogyan rakta fel a hűtőt? Ha valami lammer boltos volt, akkor talán a hőátadó paszta is hiányzik (tudom, a gyári hűtéssel elvileg jár, na de egy boltban sok riasztó dolog történik...). A legfontosabb akkor is a feszkó kérdése, elvégre ha 1.75-nél többet ad, akkor ott valami nem stimmel.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#4) MaTT válasza Hacked_3897 (#1) üzenetére


MaTT
aktív tag

Nem lehet hogy jumperrel van beállítva a Vcore? Én épp tegnap szívtam így :) A7v133 és a vcore jumpereket véletlen 1-2 állásba raktam 3-4 helyett ami azt eredményezte hogy 1.9Vot kapott a Duronom :((( Pedig jumper free módban volt.Ezek szt ez a feszre nem vonatkozik.. Ugyhogy BIOSból akármit állíthattam mindig 1.9 körül ment. Nézdd meg, hátha ez a gáz.
Üdv
MaTT

Keep the rubber side down!!

(#5) gericooper


gericooper
aktív tag

viatech.com.tw-ről van egy link az ő fórumukra. ott alaplapgyártónként nézd meg az asus fórumát hátha találsz okos hozzászólásokat.

(#6) gericooper


gericooper
aktív tag

szóval a márkás alaplapgyártókak van saját fórumuk ottan (www.viarena.com)
csak nem tudok magyarul....sad but true.

(#7) Jester válasza Hacked_3897 (#1) üzenetére


Jester
aktív tag

Hi!

Nem tudom nyomon követi-e még valaki a témát, mert nekem is hasonló problémám van. Az alaplapon én sem tudom levenni a feszkót, folymatosan 1.8V-ot kap, és nem tudom levenni manuális beállítások esetén sem. Ja, proci egyébként 2000+, hőmérséklet így 56-57 fok stabilan.

Ennyinek kellene lennie????:(

Mehr Licht!

(#8) Csete


Csete
csendes tag

Nekem az A7V8X alaplapban 1010-es Biosszal
COOLER MASTER CP5-7JD1B-OL SocketA 2600+ SILENT ventivel a
2000+XP (Palomino) 1800Mhz-re húzva , 300W Codegen táppal, alapfeszkoval,
bekapcsoláskor a Biosban 29 C-fok, 1 óra ill. 2 óra ''gyürés '' után sem ment
41 C-fok fölé. Biosszfrissítés elött (1006) ez az érték 53 C-fok volt MAX.
Semmit nem jumpereltem, feszkot sem piszkáltam, stb.
Szerintem csúcs jó alaplap, de hát ez az én véleményem.

(#9) Thx1138Hu


Thx1138Hu
tag

Nekem is Asus A7V8X-es alaplaom van és egy 1800+ -os procim 61 fok !!!!!!!!!!!!!

Its always a pleasure to meet a Jedi

(#10) Thx1138Hu


Thx1138Hu
tag

Szóval akinek az a gondja hogy úgy tűnik túl magas a procihőmérséklete, annak ajánlom hogy rakja fel a 1010 verziójú BIOS-t, és valószinű hogy meg fog aldódni ! Nekem eddig 59-61 fokig mutatta, most felraktam a 1010 verziót és és most meg 38-40 fokot mutat !!! :DD

Its always a pleasure to meet a Jedi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.