Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) mr_ricsi válasza Nimda (#150) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Soundmax?.....jeee!''
Azaz! (A múltkor a jobb sarokban a vezérlőpultjának az ikonja átváltozott a szokásos kék alapon fehér háromszögről sárga alapon fekete felkiáltójelre. Teljes rendszerellenőrzés és fél nap net-túrás után kiderült, hogy így jelzi, ha nagyon leveszem a ''Master'' hangerőt. Aaah...)

Egyébként már találkoztam olyan Asus lappal, hogy a CD-jén egyáltalán nem volt driver a lapon lévő hangchiphez. (Realtek ALC-xxx) A legnagyobb poén, hogy a bolt már rendelte a csere alaplapot, mivel nem működött 2 hangszórónál több. Csak amíg megjön a csere, visszaadták a tulajnak, hogy legalább használni tudja a gépét. Én meg éppen arra jártam, letöltöttem a drivert, telepítettem, és szólt mind a 6 hangszóró.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#152) Nimda válasza mr_ricsi (#151) üzenetére


Nimda
addikt

Hát igen..én elvböl nem használok alaplapi hangkarit.Mindig is gyülöltem az integrált cuccokat.Sajnos nem kapni olyan lapot,ami full szüz.Na jó mondjuk a lan az a szükséges rossz...és ma már elviselhetö ''minöségü''....A soundstorm óta nem találkoztam elfogadható minöségü hangeszközzel a lapokon...na persze ma már ez sincs...vagy nagyon ritka...vagy én vagyok tájékozatlan..:)

Mindettöl függetlenül nagyon jó kis lap volt anno az a7v8x-x...

[Szerkesztve]

(#153) arsencura


arsencura
csendes tag

Sziasztok

Haveromnak van egy A7V8X-X-es alaplapja. A gépe minden inditáskor leáll és a következő hiba üzenetet írja ki:
SMART Failure Predicted on Primary Master: Maxtor 6Y080L0
Warning: Immediately back-up your data and replace your hard disk drive. A failure may be imminent.

Ez mit jelent? És, hogy tudnánk orvosolni a problémát.

U.i.: Más vinyóval gond nélkül működik az alaplap. Az én gépemben meg semmi hibát nem talál a vinyón. :F

Köszi a segítséget.

(#154) pg012345 válasza arsencura (#153) üzenetére


pg012345
senior tag

talán behalt a vinyó vagy csak nem tetszik neki a biosban próbáld állítani hátha jó lessz vagy cserélj vinyót :F

Lada motor vígan kotor, Jó a Lada az visz haza:-)

(#155) mr_ricsi válasza arsencura (#153) üzenetére


mr_ricsi
veterán

1, a haverod sürgősen mentse le a vinyóról a pótolhatatlan adatait.
2, nézzétek meg a vinyó SMART-ját egy kiolvasó progival. (Everest, Speedfan, stb.)
3, teszteljétek a Maxtor gyári tesztprogijával, a Powermaxszal.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#156) Sanyox válasza Robeszka (#135) üzenetére


Sanyox
csendes tag

Cső ha aktuális még a kérdésed akkor megosztom tapasztalatom veled. Az én gépemben is a7v8x-x van csak egy 2200+ Athlonnal. Szerintem érdemes lenne kipróbálnod egy nagyobb táppal mert én a gépembe belepróbáltam egy 2500+ barton és akkor már nem ment vk.:9000pro . néha el sem indult sokszor pedig leállt. Azután lecseréltem a tápom egy nagyobbra (550W :DDD, na jó ez a másik véglet) és azóta még videókarit is cseréltem és minden ok! Nem biztos csinálj 1 próbát ha tudsz előtte!

sasa

(#157) jencispy


jencispy
csendes tag

Hi mindenkinek!
Akadt egy kis problémám, remélem tudtok segíteni!
a lényeg: van egy ilyen lapom /szerintem lap hibája/ és időnként újraindul... :(((
nem szoftver hiba mert néha utánna be sem tudom kapcsoli a gépet csak áramtalanítás után.... 1015 beta 2 bios van rajta, 2200+ sempron geforce 2 video és samsung ram, amit teszteltem és jónak tűnik... /ha csak ennyi van akkor sem indul/ aztán megjavul és megint jó pár napig :F mi lehet a baja?
a másik ami aggaszt, hogy a tápcsatinál nagyon melegszik!!!! mi a csudátol? /még kicsit meg is barnult 2db 5V-os érintkező!!! /a tápot nem teszteltem, de eccer raktam bele másikat és azzal sem indult/
szerintetek lap csere??
köcc!! :R

-jenc-

(#158) mr_ricsi válasza jencispy (#157) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''be sem tudom kapcsoli a gépet csak áramtalanítás után....''
A táp az elsőszámú gyanusított.

''a másik ami aggaszt, hogy a tápcsatinál nagyon melegszik!!!! mi a csudátol? /még kicsit meg is barnult 2db 5V-os érintkező!!!''
A tápnak gyenge minőségű az ATX csatija, és nem érintkezik rendesen a tüskénél. Ez önmagában okozhatja a leállásokat-újraindulásokat.
Mielőtt másik tápot dugsz rá, meg kell rendesen tisztítani az alaplap tüskéit, pl. kontaktspayvel befújni, de jobb, ha mechanikus tisztítást is alkalmazol. És az alaplap hátoldalán is meg kell nézni, hogy a tüskék forrasztása nem sérült-e meg a melegedéstől.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#159) jencispy válasza mr_ricsi (#158) üzenetére


jencispy
csendes tag

köszi szépen... :R
úgy néz ki tényleg csatlakozási probléma volt, most megtisztítottam, kicsit megigazítottam pengével a táp csatiját, hogy pontosan illeszkedjen
és pompásan műxik... :C
mostmár csak figyelem, h ne melegedjen...

-jenc-

(#160) LadaLord


LadaLord
aktív tag

Hali!

Egy kérdés, amit lehet, hogy már kérdeztem, de most konkrétan fogom, és ha valaki tud segíteni, vagy volt ilyen tapasztalata, kérem jelezze itt, vagy priviben vagy msn-en vgy bárhol(csak ne szkájpon, mert azt nem használom sűrűn :D ). Nah szal a kérdés: Van egy Asus A7V8X-X alaplapom, benne egy 2800+os Sempron procival, ami alapon 2000 MHz-et megy. Mennyi szerintetek a max, amit ebből ki lehet hozni? És hogyan? 2100ig ment, de tovább nem lehet?

Köszi előre is a választ!
Üdv!

(#161) st.hubertus


st.hubertus
tag

hali, nekem a 2400+os athlon is 2000MHz-n megy. ha egy kicsit módosítk a biosban, akkor vége a rendszernek, feketeképernyő, vagy belép a biosba, és jelszót kér. csinált már valakinél ilyet? valamint a procim mindig 60 fok fölött volt, vettem rá egy böszmenagy hűtőt, ami eredetileg egy 3200+os procit hűtött 54 fokra, nálam az is 60 fölött van. már igencsak zavar, a biosban akármit módosítok, semmi nem érdekli, egyetlen beállítást enged, hogy 2000 mhz-n menjen a masina. még a fdd meghajtó támogatást se tudom kikapcsolni (értsd: kikapcsolom, 2 restart után újra bekapcsol.) :O

(#162) mr_ricsi válasza LadaLord (#160) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mennyi szerintetek a max, amit ebből ki lehet hozni? És hogyan? 2100ig ment, de tovább nem lehet?''
Az alaplapod chipsetjét nem nagyon lehet 166FSB fölé húzni.
Egyébként: corefeszt is emeltél a procinak?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#163) Jockey007


Jockey007
aktív tag

hali hó nekem is van egy asus a7v8x-x lapom meg athlon xp 2400+ cpu!! 15x150nél valami piros szöveg figyel a biosban jobb oldalt!!!és inditásnál bios boot floppyt kér frissitsek biost????légyszi segitsetek :F

GIGABYTE team

(#164) mr_ricsi válasza Jockey007 (#163) üzenetére


mr_ricsi
veterán

CMOS resettel állítsd vissza alapállapotba.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#165) st.hubertus válasza Jockey007 (#163) üzenetére


st.hubertus
tag

nekem is volt ilyen, frissítettem, az se segített

(#166) LadaLord válasza mr_ricsi (#162) üzenetére


LadaLord
aktív tag

Hi!

Corefeszt nem emeltem. Ha emelek, akkor az jó nekem? :D
De mondjuk egyenlőre ez a 2000 MHz elég, csak jó lenne, ha lenne még egy kis tartalék benne a késbi időkre nézve... Meg mondjuk nem ártana egy 200as FSB-s deszkát beszerezni, de az már csak a GF 6600 után fog következni... ;]

Köszi a választ!
Üdv!

(#167) mr_ricsi válasza LadaLord (#166) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Meg mondjuk nem ártana egy 200as FSB-s deszkát beszerezni''
A procidtól úgy 2200MHz-et várhatsz, ami olyan csekély, hogy nem tartom érdemesnek a cserét.

''Corefeszt nem emeltem. Ha emelek, akkor az jó nekem?''
Ha a proci nem bírja 2100 felett, akkor a corefesz emelés segíthet rajta. (Cserébe jobban melegszik a proci.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#168) Nimda válasza LadaLord (#166) üzenetére


Nimda
addikt

Nekem ebben a lapban 2000+ thorton volt,amit 2250Mhz-ig tudtam tolni max.180-as fsb-vel,fesz emelés nélkül...
Szinkronban járattam a ramokkal ami igy 360Mhz-en futott...

(#169) LadaLord


LadaLord
aktív tag

Hali!

Nah itt vagyok a gépemnél. felraktam az FSB-t 180ra, így 2160 MHz-en megy a proci. Kábé egy óra játék után a hőmérséklete 56 fok. De hogy bírja a 180 as FSB-t, kellett plusz feszt adni neki. 1,75V-on van most. Sztetek hagyjam így, vagy vegyem vissza alap 2000re?

(#170) mr_ricsi válasza LadaLord (#169) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Futtass 4 órán át Prime95-öt, és ha nem hibázik, akkor hagyhatod így.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#171) LadaLord válasza mr_ricsi (#170) üzenetére


LadaLord
aktív tag

Hát ez bukovári... Hibázott... Elég hamar... :O
Evvan, de nem baj, mert a 2160 az szinte semmi növekedés a 2000hez képest, ami most még elég... Szal nem vagyok szomorú. Köszi a tanácsokat!

Üdv!

(#172) Peteri


Peteri
csendes tag

Sziasztok


Ilyen típusú alaplapba (Asus A7V8X-MX SE) jelenleg 256 MB PC 3200 DDR SDRAM 200 MHz memoria van.
Szeretném bővíteni.
Tanácsotokat kérem abban hogy melyik gyártótól, milyen tipusú memoriát keressek.
Esetleg ha (Memória DDR 512Mb PC3200 400MHz Kingston CL2.5) ezt vásárolom ez jó lesz -e? Tudja-e a gépem ezt használni, kezelni?


Üdv.

(#173) Cuci válasza Peteri (#172) üzenetére


Cuci
csendes tag

Nekem asus a7v8x-x típusú alaplapom van azon egy 2.4+-os athlon. És 1.4-en megy. szertném feljebb vinni és erre szeretnék segítséget kérni, hogy milyen beállításokat eszközöljek a bios-ban, hogy ne legyen gond.

(#174) Cuci válasza Cuci (#173) üzenetére


Cuci
csendes tag

Hali!
Lécci segítsetek mert nem szeretném tönkrevágni a gépet. 1.4-en fut a proci és mit állítsak be hogy a 2.5-ös athlon biztonságosan menjen nagyobb teljesítményen?

(#175) Peteri


Peteri
csendes tag

Sziasztok


Ilyen típusú alaplapba (Asus A7V8X-MX SE) jelenleg 256 MB PC 3200 DDR SDRAM 200 MHz memoria van.
Szeretném bővíteni.
Tanácsotokat kérem abban hogy melyik gyártótól, milyen tipusú memoriát keressek.
Esetleg ha (Memória DDR 512Mb PC3200 400MHz Kingston CL2.5) ezt vásárolom ez jó lesz -e? Tudja-e a gépem ezt használni, kezelni?


Üdv.

(#176) sullerj


sullerj
tag

üdv. ugyan én nem keverem a ramokat, két samsung 256Mb -os, 400mhzes rammal normalisan megy egy a7v8x-x es deszkamban a 2200+ sempron.

[Szerkesztve]

(#177) killahdrums


killahdrums
senior tag

Sziasztok!

Adott egy ilyen lapocska...
És azt szeretném kérdezni, hogy milyen prockót érdemes bele szerezni!
Videó digizéshez kéne egy ismerősömnak, akinek korlátozottak az anyagi forrásai... :o

Szal melyik a ''legerősebb'' proci ebbe a lapba?

Előre is thx! :)

There is no God, just Technology...

(#178) köpet válasza Cuci (#173) üzenetére


köpet
aktív tag

Sempron vagy tbred a a proci?

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#179) köpet válasza killahdrums (#177) üzenetére


köpet
aktív tag

3000+ barton/sempron a legtöbb, ami belemegy; minél magasabb órajelű 166MHz fsb-s procit keress neki. Ha találsz valahol lockmentes 2500+ bartont, azt vedd meg és tuningolj egy kicsit, szerintem úgy jársz a legjobban.

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#180) köpet válasza Peteri (#175) üzenetére


köpet
aktív tag

Az a legjobb, ha azonos a két modul, de szerintem nézd meg az everest-tel a meglévő ramod időzítéseit (spd info), és aszerint keress hasonló tudásút (pl. 200MHz 2.5-4-4-8).

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#181) killahdrums válasza köpet (#179) üzenetére


killahdrums
senior tag

Láma kérdés: Socket A meg a Socket 754 nem ugyanaz ugye?

Egyéként a DEPO-n találtam egy ilyet [link], ez vajon jó lenne?

Ja az egész dolog azért kell, mert a srácnak most van valami Intel-es lapja egy cerkával, amihez vett egy [link] ilyet, de a lapján csak USB 1.0 van, azaz a cucc nem müxik mert 2.0 kell neki. Ezt az A7V8X-X-et pedig megkapta ajiba, szal csak egy procit kéne bele vennie. De! A cumó MSR-je azt írja, hogy ''Intel P4 1.8 or equivalent (2.4 GHz recommended)'', szal ez a sempron meg fogja tudni hajtani egyáltalán?

[Szerkesztve]

There is no God, just Technology...

(#182) killahdrums válasza killahdrums (#181) üzenetére


killahdrums
senior tag

up

There is no God, just Technology...

(#183) mr_ricsi válasza killahdrums (#181) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A srác vegyen a jelenlegi inteles lapjába egy ilyet: [link]
Így ússza meg legolcsóbban. (Nem pont ezt, de egy USB2.0-ás PCI-os kártyát.)

(A linkelt proci nem jó az alaplapjába, mert a S754 és a socketA nem ugyanaz, és igen, a Sempron és az XP alatt is használható lenne, sempronból 2200+-tól, XP-ből 1800+-tól kezdve. )

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#184) killahdrums válasza mr_ricsi (#183) üzenetére


killahdrums
senior tag

Először is köszi a segítséget! :)

Most, hogy utánanéztem, költséghatékonyabb megoldásnak tűnik az általad említett.

Kinéztem egy ilyet [link], 2,5K.
Meg egy procit is [link], 17K.
Ugye az cca. 20K. Ha meg az előbb linkelte Sempron 3100+-t vennénk az ajándékba kapott lapba, akkor az 27.5K lenne.

Már csak az a kérdés maradt, hogy a 2.8-as Prescott cerka teljesítményben hol van a 3100+ Sempihez, kódolás szempontjából?!

There is no God, just Technology...

(#185) mr_ricsi válasza killahdrums (#184) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A srác először csak az USB kártyát vegye meg, aztán próbálja ki a jelenlegi procijával.
Mivel a HW igényt igen vastag cerkával adják meg, hogy biztosan elég legyen, lehet, hogy új proci sem kell neki.

(Viszont az XP-hez USB-s capture eszközökhöz van egy javítófolt, letölthető az MS honlapjáról, decemberben vagy januárban jelent meg.)

És írtam már az előző hsz-ban, hogy a Sempron 3100 nem használható az ajándék lapban!

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#186) killahdrums válasza mr_ricsi (#185) üzenetére


killahdrums
senior tag

Oké, mégegyszer thx!

A srác megvette a PCI-os USB karit
és most már müxik neki a dolog a régi cerkájával is!
Megúszta 2.5K-ból. :)

[Szerkesztve]

There is no God, just Technology...

(#187) mr_ricsi válasza killahdrums (#186) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Megúszta 2.5K-ból.''
Ebből is látszik, hogy én nem a számítástechnika ''kereskedelmi''-ágával foglalkozom... :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#188) angol26 válasza mr_ricsi (#187) üzenetére


angol26
csendes tag

Nos Mr_Ricsi, te nagyon vágod a témát, ezért tőled kérdezném elsősorban az alábbiakat. A konfigomban szerepel egy 1.8 gigás Duron proci, ami csak 133 FSB-n hajlandó működni. Szeretnék bele rakni egy izmosabb procit az ASUS A7V8X-X-es alaplapomba, ami ugyebár már mint többször olvashattuk 2.25 MHZ-ig kezeli a CPU-kat. A BIOS-om verziója asszem ez:3.47.0.0 valami Generic plug and play BIOS extension. 2004 áprilisi. BIOS frissítés nélkül milyen procit érdemes ebbe beújítani, ami még elmegy egy 300 W-os táppal? A másik kérdésem az lenne, hogy miért van az, hogy hiába állítom át az FSB-t vagy a szorzót és mentem el, arenszer mégis ugyanazon a frekvencián ketyeg?

(#189) mr_ricsi válasza angol26 (#188) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A BIOS-om verziója asszem ez:3.47.0.0 valami Generic plug and play BIOS extension.''
Ez nem a biosod verziója, ez csak egy biosmodul.

''2004 áprilisi. BIOS frissítés nélkül milyen procit érdemes ebbe beújítani, ami még elmegy egy 300 W-os táppal? ''
Barton magos 333FSB-s procik. A legnagyobb a 3000+.
De hogy érdemes-e...?

''A másik kérdésem az lenne, hogy miért van az, hogy hiába állítom át az FSB-t vagy a szorzót és mentem el, arenszer mégis ugyanazon a frekvencián ketyeg?''
A szorzó azért, mert a Duronod lockos. Az FSB pedig talán azért, mert mikor Manualra állítod felül, a szorzó ablakában nem 13,5x van beállítva.

''1.8 gigás Duron proci, ami csak 133 FSB-n hajlandó működni. ''
Pedig szerintem meg kellene próbálni a 166FSB-t. Az a 2240MHz esetleg össze is jöhet.
CPUSpeed=Manual
CPU Freq Multiple= 13,5x vagy Auto
CPU External Freq= 166/33
Memory freq= 333
CPU Vcore setting= Manual
CPU VCore= 1,75V

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#190) mhif


mhif
senior tag

na akkor bekérdezek:
hivatalosan a leguccsó biosfrissítéssel, vagy akármilyen varázslattal képes ez a lap a 200mhz-es fsb mellett a pci frekit lebontani a szabványos 33mhz-re???
cpu:ram:pci -- 200:200:33 Erre gondoltam. Vagy ezt csak a nf2-esek tudják?
thx, mhif

(#191) mhif válasza mhif (#190) üzenetére


mhif
senior tag

?
nem, mi? :F

(#192) mr_ricsi válasza mhif (#190) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem tudja. (De nem azért, mert nem nforce, hanem mert ez a chipset még csak 166FSB-ig támogat. A VIA KT600, KT880 és a Sisből is némelyik tudja a 200FSB-t)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#193) kgergely26


kgergely26
csendes tag

Sziasztok,

problem: a7v8x-x alaplapban volt egy noname 512-es 333-as ram, tökéletesen működött. vettem bele egy kingmax 512-es 400-as ramot, az is működik. CSAK EGYÜTT A KETTŐ NEM!!! Miért? vagy fel se bootol a windows, vagy újraindulgat a gép. mi lehet az oka ennek?

(#194) mr_ricsi válasza kgergely26 (#193) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''mi lehet az oka ennek?''

''Note: PC3200 Max. to 2 banks only; PC2700 Max. to 4 banks only''
(Csak 3 helyen van leírva az alaplap manualjában...)

Q: ''As I know, A7V8X-X can support up to PC3200. However, I found one note in user's manual: ''PC3200 maximum to 2 banks only and PC2700 maximum to 4 banks only''
Could you explain more in detail?''

A: ''Simply to say, one single sided DIMM means one bank, one double sided DIMM means two banks, two single sided DIMMs means two banks, etc.
Hence, e.g. you can install one pcs double sided PC3200 or two pcs single sided PC3200''

Q:''When I install 3 DDR333 (PC2700) DIMMs on A7V8X-X, the system becomes unstable. But if I remove one, the system works properly. Why?''

A: ''Due to the chipset limitation, A7V8X-X supports 4 banks DDR333 max. It means you may have to use 3 single-bank DDR333 DIMMs or 2 single-bank with one dual-bank DDR333 DIMMs max. Please contact with the memory manufacturer to confirm with the memory bank Spec. In addition, please use DDR333 memory in the QVL section on ASUS web or A7V8X-X manual.''

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#195) AMD Power


AMD Power
titán

Nekem is egy ilyen alaplapom van és hála Istennek eddig csak jót tudok róla írni. Főleg a benne lévő hang kari Digitális kimeneten adott minősége ami nagyon tetszik. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#196) ádyz


ádyz
addikt

Hello!Lenne egy kérdésem!Asus a7v8x-x lapom és benne amd athlon xp2600+ proci!valamiért pl 1,7-en a bios szerint 60°C!Most akkor rossza bios?Everest szerint 50°C!

(#197) ádyz


ádyz
addikt

na valaki segítsen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#198) ádyz


ádyz
addikt

na emberek valki lécci!Fontos lenne!Még 1:meddig húzható ebbena lapban a procim? :O :O :O

(#199) bandus


bandus
veterán

Sziasztok!
Azt kérdezném, hogy kell-e ennek a lapnak a táp -5V-ja?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#200) bandus válasza bandus (#199) üzenetére


bandus
veterán

Mára kiderült, az alaplap tökéletesen működik a -5V nélkül (eddig :D )

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#201) Kaics válasza ádyz (#198) üzenetére


Kaics
tag

Inkább hiszek a BIOS-nak, mint bármi másnak. Egyébként én pont a fordítottját tapasztaltam: Everest többet jelez, BIOS sokkal kevesebbet.

(#202) bandus válasza Kaics (#201) üzenetére


bandus
veterán

Egyikben se bízz meg. Sokszor el lett már mondva, hogy a sziftveres mérés nm mérés. Tehát amit kiír a bios, vagy az everest vagy a mittoménmicsoda az kuka, sokszor még irányadónak sem jó.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#203) BulletBilly


BulletBilly
csendes tag

sziasztok!

nekem ilyen alaplapom van, és mivel nem nagyon értek a gépek hardver részéhez, meg szeretném kérdezni hogy milyen videokártyát érdemes vennem ehhez az alaplaphoz: AGP-s vagy PCI-set?

(#204) ádyz válasza BulletBilly (#203) üzenetére


ádyz
addikt

ehez te CSAK AGP-set veszel :U AGP 8× pci-E-t hogy raksz bele? :F belegyömöszölöd?

(#205) Dictator^


Dictator^
veterán

lesz egy kisebb up

a7v8x mellé tegyek fel via drivert? eddig mindig ugy éreztem lassabb lett töle a gép.
ha igen, melyiket tegyem fel?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#206) Nimda válasza Dictator^ (#205) üzenetére


Nimda
addikt

Hyperion 4in1 4.56

[link]

[Szerkesztve]

(#207) Dictator^ válasza Nimda (#206) üzenetére


Dictator^
veterán

te a 4.56ost ajánlod?
eddig ugy tünt nekem, hogy ez nélkül jobban gyorsabban másolok vinyóról vinyóra.
meg talán a program futtatások is gyorsabbak.

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#208) Nimda válasza Dictator^ (#207) üzenetére


Nimda
addikt

Én nem tapasztaltam lassulást...de te tudod...azért az agp drivert tedd fel...

(#209) Dictator^ válasza Nimda (#208) üzenetére


Dictator^
veterán

az agp drivert felteszem mert anélkül tényleg gázos de eddig csak azt tettem fel.
mind1 holnap megnézem a 4.56ossal. tx

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#210) Dictator^ válasza Dictator^ (#209) üzenetére


Dictator^
veterán

megnéztem , ugyanaz, másolás rosszabb mint via driver nélkül, most az 5.11A van fent.

komolyan nem értem, hogy ez mitől van...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#211) wolfy84


wolfy84
csendes tag

Sziasztok!!
Kéne egy kis help srácok!!
Nem rég szereztem egy ASUS A7V8X-X alaplapot!!
Csupán csak az lenne a kérésem, hogy valaki küldjön már egy linket ahonan le tudom szedni egyben a driveré(alaplap & hálókártya & hangkártya)
Mindig felba...om az agyam ilyenkor, hogy egy drivert nem tudok megtalálni!!
Előre is köszi-!!!

Én csak bios frissítéseket találtam!Azt még egyenlőre nem akarom!Nem tom hogy mükszik ez a frissítési folyamat!És nem akarom elcseszni!Egyébként mennyire bonyolult?



wolfy

(#212) Dictator^ válasza wolfy84 (#211) üzenetére


Dictator^
veterán

[link]

Itt válaszd ki a MotherBoard | SocketA (462) | A7V8X-X

és kidob minden cuccost hozzá.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#213) wolfy84


wolfy84
csendes tag

megtaláltam a drivert!!

wolfy

(#214) wolfy84 válasza Dictator^ (#212) üzenetére


wolfy84
csendes tag

köszi a segítséged!!
Innen [link] zuzom lefele :)

[Szerkesztve]

wolfy

(#215) Dictator^ válasza wolfy84 (#214) üzenetére


Dictator^
veterán

nincsmit, mellesleg mindek okes az alaplappal? gyors stb?..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#216) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Adott két alaplap az ASUS A7V8X-X és az ABIT BX-133 mindkettő a legfrissebb BIOS -szal és másoláskor cserélgetve van ugye a vinyó (Maxtor UDMA-100) és mobil rack -ben van. Az a nagy gondom, hogy ha AUTO beállításon van az IDE felismerés akkor az egyiken NORMAL a másik LBA -nak ismeri fel és máshogy osztja fel a cellákat, ezért már ossze vissza formázom de sehogy nem jó.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#217) electricy


electricy
csendes tag

Sziasztok!
Tudjátok véletlenül hogy az asus a7v88O alaplappal be lehet-e üzemelni sata2-es vinyót? Vettem egyet mivel mondták hogy nem lesz gond de a win telepítő már nem indul mivel kiírja hogy nem talált merevlemezes meghajtót. Ha csinálok az alaplap cd jével egy raid driver disket ez a gond megszünik. A következő gond hogy telepítő ujraíndít vinyót megint nem lát.
2. Régi vinyórol win xp boot win xp ben vinyót lát másol töröl tökéletesen müködik.
Hogy lehetne rávenni hogy egy xpt rátoljak és még bootoljon is??????
Előre is nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!!

(#218) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

No van egy kis gondom! Eddig ez a lap ment szépen egy 950-es durcival. A sok negatív kinyilatkoztatás ellenére eddig meg voltam vele elégedve. Most tettem bele egy 1800+-os palominot és olyan gondom van, hogy hol megy hol nem. Legtöbbször bekapcs után nem ad ki jelet a moncsira viszont nem is áll le egy idő után mint hibás procinál. Amikor viszont elindul akkor szépen fut nincs fagyás semmi teszteltem (3dmark,pcmark) progikkal és semmi gond nem volt. Aztán amikor kikapcsoltam és újraindítottam detto. Mostanság inkább az jellemző, hogy nem megy. Viszont ha néha cmos törtélés és elem kivétel után megy de ez sincs mindig így. Alapon használtam nem húzva. Eddig a tápra gondoltam mert újabb fajta és arra gondoltam, hogy mivel a lapon +4 pines dugajt nem lehet rádugni a többi ágon nem tud annyit powert ráadni amennyit kell. De egy srác meg ugyanígy működtetett egy 1900+-os palominot és nem volt gondja. Bár a tápjáról nem tudok mit mondani. Én az alap 300-as csifivel és egy enermax-al is ugyanezt kaptam. Valami egyéb ötlet :F

Előre is THX! :C

(#219) Dryman


Dryman
aktív tag

Sziasztok!

a topik eredeti címe:
Asus a7v8x-x alaplap agp probléma ati-val megy, nvidia-val el nincs kép!
aztán meg ide irányítottak!:)
A minap hozzám került egy asus a7v8x-x alaplap, ami nagyon furcs jelenséget produkál....
Ati radeon 9200-es és radeon 7000-es kártyákkal szpen felmegy a telepítő, a 9200-es esetén látom hogy a kártya 8x üzemmodban jól üzemel, hozza is a rendszer a várt 3d-s eredményeket....
Aztán jön a meglepetés:
Videókártyát cserélek Nvidia gef2mx400-ra vagy ti4200-rem vagy fx5200-re, tök mindegy csak az nvidia a lényeg, és ekkor már a telepítő is neheztel a cuccra, a fájlok felmásolása után nagyon lassan indul el, majd amikor az XP telepítő végéhez érve ujraindul, akkor az üdvözöljük felirat még OK, de a windows betöltése helyett csak egy kis kurzor villog a bal felső sarokban, majd 6sec-után ujraindulás, és választhatom a csökkentett mod-ot, ahol el tudom indítani a gépet....
via 4in1 driver fent van 4.51-es alaplaphoz kapott drivercd-n lévőt használom...
alaplapi bios számtalanszor frissítve, oda-vissza, mindegyikkel ugyanez a probléma....
Ötletek, tanácsok, mert én már kifogytam......
Hogyan lehet hogy ATI-val megy rendesen Nvidia meg nem OK alapnak....?
alaki ért olyan szinten az agp lelki világához hogy mégha elvi síkon is de elmondja mi a különbség a két gyártó remekei között?
Minden építő jellegő hsz-t szívesen fogadok!

[Szerkesztve]

(#220) gban válasza Dryman (#219) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem tudom aktuális-e még, de nekem is ilyen lapom volt sokáig, 2 hete adtam el.
Ebben teszteltem igen sok videokártyát, legtöbb GeForce volt, GF2-től GF5-ig.
Hibát egyiknél sem produkált, mind jól ment benne.
Tehát a lapról nem lehet azt mondani hogy nem szereti az Nvidia kártyákat.

Postázást nem vállalok.

(#221) ádyz válasza Dryman (#219) üzenetére


ádyz
addikt

egyetértek gban kollégával :R nekem is ment már atival, geforce-al, sőtt, s3-al is :DDD

(#222) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló a probléma leírása itt :

http://prohardver.hu/tema/asus_a7v8x-x_revoltec_lightboard_xl2_inkompatibilitas/friss.html

Jelenleg a 1012-es BIOS van rajta, a gyártó oldalán 1013-as stable, és 1014-es Beta van.

1. mivel a gépben floppy meghajtó van, de mivel már nem használjuk így floppy lemez nincs, lehet e máshogy updatelni?

2, a BIOS update megoldhatja e a gondot ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.