Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#219) Dryman


Dryman
aktív tag

Sziasztok!

a topik eredeti címe:
Asus a7v8x-x alaplap agp probléma ati-val megy, nvidia-val el nincs kép!
aztán meg ide irányítottak!:)
A minap hozzám került egy asus a7v8x-x alaplap, ami nagyon furcs jelenséget produkál....
Ati radeon 9200-es és radeon 7000-es kártyákkal szpen felmegy a telepítő, a 9200-es esetén látom hogy a kártya 8x üzemmodban jól üzemel, hozza is a rendszer a várt 3d-s eredményeket....
Aztán jön a meglepetés:
Videókártyát cserélek Nvidia gef2mx400-ra vagy ti4200-rem vagy fx5200-re, tök mindegy csak az nvidia a lényeg, és ekkor már a telepítő is neheztel a cuccra, a fájlok felmásolása után nagyon lassan indul el, majd amikor az XP telepítő végéhez érve ujraindul, akkor az üdvözöljük felirat még OK, de a windows betöltése helyett csak egy kis kurzor villog a bal felső sarokban, majd 6sec-után ujraindulás, és választhatom a csökkentett mod-ot, ahol el tudom indítani a gépet....
via 4in1 driver fent van 4.51-es alaplaphoz kapott drivercd-n lévőt használom...
alaplapi bios számtalanszor frissítve, oda-vissza, mindegyikkel ugyanez a probléma....
Ötletek, tanácsok, mert én már kifogytam......
Hogyan lehet hogy ATI-val megy rendesen Nvidia meg nem OK alapnak....?
alaki ért olyan szinten az agp lelki világához hogy mégha elvi síkon is de elmondja mi a különbség a két gyártó remekei között?
Minden építő jellegő hsz-t szívesen fogadok!

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.