Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Nimda válasza toza (#100) üzenetére


Nimda
addikt

Háát..azért én megpróbálkoznék egy bios flash-el,hátha...nálam is anno a legújabb volt fenn...
Ha végképp nem megy akkor maradj a 13x170-nél...ez legalább bevált...és jó eredményt is hozott...fesz emelést nem javaslok,mert ebben nincs gyakorlatom...ez a lap sajna nem képes rekordokat döntögetni..:)
Nyugodtan rakhatsz bele 3 modult..:)

(#102) toza válasza Nimda (#101) üzenetére


toza
senior tag

na..kozben volt itt minden:D 11*180 on is indul 2*400 al,2440 es mem olvasasssal, de ujraindulasnal vagy restart vagy alapbol bekapcs csak ugy megy ha teljesen aramtalanitok es utanna..szoval paranak tunik..

aztan 400 asokkal 13*166 on 2240 volt a mem olvasas..(ha tobb a ram benne ezen az fsb n ez nem valtozik ugye?!)

most marad benne 1 G ram13*166 on 2223 mem olvasas azt jovan..majd holnap nyomodom nyilvan!
ja meg annyi hogy hutes ha izmosabb konnyebben marad meg nagyobb fsb is?es 200 lenne neki legjobb?vagy tok mindegy csak jo sok legyen?!

es koszi a segitseget!!:R

[Szerkesztve]

szegyen a futas,de faraszto...

(#103) Nimda válasza toza (#102) üzenetére


Nimda
addikt

A ram mennyisége nem változtat az fsb sebességén...(a dual az más tészta,de ott modulokról van szó)...
A 200-as fsb-t csak azért lenne jó elérni,mert igy teljesen kihasználná a memosávszélt és ugyebár nagyobb frekin menne a proci is...de nem baj ha nem tudod kihozni..arra törekedj hogy stabilan fusson az adott beállitásokon és legyen szinkronban...lehet +feszt kéne adnod de én ezt nem javaslom kellö tapasztalat hiján!
A hütést lecserélheted,bár sztem 60 fokig nem lehet probléma terheléssel...

(#104) toza válasza Nimda (#103) üzenetére


toza
senior tag

a fesz kb 4 honapja maxon (1.8) van 166 on..
eddig nem volt gond..barmit alitok feljebb akkor mar de:D szoval igy birja! akkor meg megvarom ezt a 11 percet h holnap legyen es kezdhetek ujra butykolni:D
koszi

[Szerkesztve]

szegyen a futas,de faraszto...

(#105) Nimda válasza toza (#104) üzenetére


Nimda
addikt

:Y...ez nem szerencsés...az 1.8V nem tesz jót neki hosszútávon...

Hát jó bütykölést!:))

(#106) toza válasza Nimda (#105) üzenetére


toza
senior tag

na jo..lejebb vettem kedvedert..de sajnos sehogy sem akar tobb fsb t..de nem baj u i cserelni kene mar cuccot mert ''elavult '' szegenyke..ennek ellenere egy ijen lap ma is 12 K korul mozog!durva...

szegyen a futas,de faraszto...

(#107) Nimda válasza toza (#106) üzenetére


Nimda
addikt

Ugye legalább 1.75-ig letekerted?:)
Igen ez a lap anno az X nélküli változat nagyon nagy szám volt..emléxem olvastam is róla...amikor bejöttek az elsö KT400-as lapok...mindig is vágytam egy ilyenre..amikor meg elérhetö árban volt,már elavult..:)...én Nforce-os lapot javaslok helyette,ha nincs sok lóvéd újabb rendszerre..;)

Nforce-ból is természetesen az X nélküli változatot,vagy a deluxe-ot..

[Szerkesztve]

(#108) mac-marci


mac-marci
csendes tag

sziasztok segítség kellene
ugyan is történt velem hogy vettem agy a 7n8x-x es alaplapot egy éve és nem olyan régen 3000+ os proci nem akart futni benne csak 1,7 en
erre most vissza vittem az üzletbe ahol asztat mondták hogy rossz a proci de nem tudnak ilyet szerezni igy szereztem egy 3,2 es procit de most ez sem akar futni csak 2,5 ön max lehet én állitom rosszul a bioszt lehet szar az alap lap ha van valakinek 5 lete kérem mondja hogy mit tegyek

(#109) Nimda válasza mac-marci (#108) üzenetére


Nimda
addikt

Bios flash volt?..esetleg bios default vs resetjumper...egyébként ez nem az a totyik..vagy elirtad...:)

[Szerkesztve]

(#110) ezredes


ezredes
csendes tag

Sziasztok!

Most néztem meg az Everesttel a single és a dual channel közti kulönbséget,
mindössze olvasás +5% írás +10% volt.....
Hogy van ez????

AthlonXP 2200 MHz Asus A7N8X-E Deluxe nForce2-U400 Dual PC3200

(#111) DZs válasza mac-marci (#108) üzenetére


DZs
senior tag

úgy tűnik, a biosod nem a legújabb. Milyen szorzóval megy a proci? A gyár mit adott meg?

(#112) toza válasza mac-marci (#108) üzenetére


toza
senior tag

bocs kerdesert de mennyiert sikerult 3,2 est szerezned..es mennyin kene annak mennie mostanaban..kosz

mellesleg ez elvileg a7V8x topik lenne...ezek szerint nem sok kulonbsegvan?!

[Szerkesztve]

szegyen a futas,de faraszto...

(#113) bnorci71


bnorci71
addikt

Hali
A boot közbeni memoria tesztet hol kell lelőni a biosba? én nem találom :F :(

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#114) bnorci71


bnorci71
addikt

Na a probléma fokozódik :((
A gép nemhajlandó elindulni csak, ha a memória 266-333 ,agy auto-ra van állítva /auto beállításnál 200 on megy/ ,ha felveszem 400-ra folyamatosan újraindul ,ha néha el is jut a win-ig első egérkattintásra újra indul.A memória 400-as noneme ami az én gépembe megy 400-on próbáltam a saját memokkal az egyik infi a másik take egyikkel se hajlandó se egyenként se párba. A memok a saját gépembe mennek gyönyörüen.Tehát a memo hibát kizárnám Kérdésem a lap hibás vagy nem is kéne tudnia 400on mennie a memoknak :F

A memó tesztet +azért kéne valahogy kikapcsolni mert csak ESC leütése után hajlandó tovább menni a bootba ESC nélkül reggelig ellenőrizgetné :U a ramokat

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#115) FlasH-BacK válasza ezredes (#110) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Ez így van, mert a proci felöli fsb korlátozza a memória sebességét. Tehát a Dual channel attól még hogy megduplázza a ram-felöli sávszélt (nb-ram) a cpu-nb sávszél nem változik. Ezért nem lehet túllépni 200mhz-es fsb-n a 3200mb/s-os határt, akármilyen gyors memoid vannak.

(#116) FlasH-BacK válasza bnorci71 (#114) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Ha az alaplapod nem 2.0-ás verzió, akkor lehet hogy nem támogatja azokat a ramokat. Mert a 2.0 előttieken sima nforce2 spp-van, ami kevésbé kompatibilis a ramokkal, mint az nforce2 ultra400 spp. Azt nem értem, hogy auto-n mért viszi a 400mhz-et, de ha tényleg így van akkor tedd autora és kész.:)
Másként meg az időzítéseket próbálhatod feljebb rakni, hátha úgy nem hibázik, de lehet hogy csak 166-on mennek rendesen.

(#117) Nimda válasza FlasH-BacK (#116) üzenetére


Nimda
addikt

Már azt hittem elirtad a lapot...:)....közben bnorci71 irt via-s topikba...:)

(#118) Nimda


Nimda
addikt

''A memok a saját gépembe mennek gyönyörüen''

Eh..vagy mégis viás?..hüjjje vagyok....:DDD

Elvileg a Quick Power On Self Test (ha van ilyen a lapon) kikapcsolása segithet a bajon...

Állitsd enabled-re...

[Szerkesztve]

(#119) bnorci71 válasza FlasH-BacK (#116) üzenetére


bnorci71
addikt

Szóval a lap A7V8X-X rev1.x Via KT-400 ezzel van a probléma :((
a mem időzités a következő eredményt hozta

lehet az előbbi hsz-be már én is belekeveredtem egész déltől ezt próbálgatom és hál istennek má a tegnep telepített win is összeesett rakhattam újra :O

By SPD beállításnál:
1.eset 2,5-3-3-7 mem freki auto a gép nem indul :(
2.eset 2,5-3-3-7 mem freki 400 az ugye 2*200 nem indul :(

időzítés 3-3-3-7 mem freki 400 gép elindul de everest 2*100 as mem frekit ír :F
időzítés 3-3-3-7 mem freki auto gép elindul everest most is 2*100 mutat :F

ha 266 /2*133/ vagy 333 /2*166/ állítom úgy megy a gép gond nélkül

Tehát a 400-at nem tudom ,hogy lehetne kipréselni a lapból

Nimda
kössz müködik most má nem kell ESC-zni
Ja igen és az én lapom A7N8X tehét bele lehetett keveredni

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#120) Nimda válasza bnorci71 (#119) üzenetére


Nimda
addikt

A legújabb bios van fenn?..ha nem,lehet hogy segitene...

Egy cikk a via kt400-as chipsetjéröl...na persze ez régen volt bibis..ma már max.2db 400-as memót támogat...[link]

(#121) bnorci71 válasza Nimda (#120) üzenetére


bnorci71
addikt

Bios az eredeti van rajta a frissítéséhez láma vagyok
A cikk szerint hivatalosan nem támogatja a DDR400-at az Asus viszont igérte hogy 1 db memoval nem lessz gond na nálam van és két memoval se ment úgy is probáltam

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#122) Nimda válasza bnorci71 (#121) üzenetére


Nimda
addikt

Hányas a bios verzió?...lehet hogy szükség lesz az újabbra...

(#123) bnorci71 válasza Nimda (#122) üzenetére


bnorci71
addikt

ami rajta van Revision 1008. dátum 12/29/03
és úgy nézem van jóval újabb Version 1013. dátum 2004/09/09update
Ezt win alóll lehet frissíteni vagy indítólemezzel :F sose csináltam még :( / ja nem hazodok dvd játékoson már csináltam/
és ugye nem is az én gépem ha belevágok és elcseszem szervíz helyre tudja hozni

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#124) Nimda válasza bnorci71 (#123) üzenetére


Nimda
addikt

Hát igen ez elég réginek tünik...

Van egy asus update vagy live update nevü progi a gyári cd-n (vagy letölthetö az oldalról) ami windows alatt flashel...egyszerü használni,csak le kell tölteni elötte a biosfilét (mert nehogy közvetlenül frissits!) és betallózva a letöltött biosfilét egyszerüen csak elinditod...ha minden rendben megy,újrainditás után (bios default) minden okés lesz...ha nem,akkor sztem szar a lap...

(#125) Nimda válasza Nimda (#124) üzenetére


Nimda
addikt

Na itten van a progi kezelö felülete:[link]

Tehát nem az ''update BIOS from internet''-et választod,hanem a ''Update the BIOS from an updated BIOS file''-t!

Erröl az oldalról le is töltheted...

[Szerkesztve]

(#126) mr_ricsi válasza bnorci71 (#119) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem igazán értem, hogy Viás lapon* miért akarod a memóriát és az FSB-t aszinkron futtatni, amikor nemhogy gyorsulna tőle, hanem jó eséllyel lassulni fog egy csomó minden.

Ezenkívül az alaplapokhoz szoktak adni egy kis könyvecskét, amiben sok hasznos infó található. (Érdemes elolvasni).

Pl: DDR400-ból 2 bankig támogat, ami nem azonos a slotok számával. 1db modul önmagában lehet 2 bankos.
Vagy pl: (Note: When using 333MHz FSB CPU, system memory support DDR333 only)


*kivéve: KT600 és KT880

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#127) bnorci71 válasza mr_ricsi (#126) üzenetére


bnorci71
addikt

Akkor azt mondod ne is 2*166=333 hanem 2*133=266 fuson a ram mivel a cpu 13.5*133 fut
Na akkor kiprobálom egy két teszttel

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#128) bnorci71


bnorci71
addikt

Na ez facca 2*166-nál 3DMark féltávnál újra indul :F 2*133-nál simán lefut az én memom van benne
Asszem 2*133 marad és megy vissza a tulajnak az újra telepítet winnel

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#129) desertret


desertret
csendes tag

Hali!

Valaki hallott már vmit az a7v8x-x-hez letölthető új BIOS-ról, ami fent van az ASUS honlaján?
Olyan infó érdekelne, hogy mivel ez még béta verzió, vki kipróbálta-e már?
És ha igen milyen tapasztalatokkal!

Előre is köszi és ha lehet mihamarabb válaszoljatok!

Csövi!!!

Kurvázni jobb, mint anyázni!!!

(#130) salieri.


salieri.
őstag

hi ! mi a tapasztalat ezekrol a lapokrol erdemes megvenni ? mert eleg olcsonak tunik 10 K ert ! please irjatok mert surgosen lapot kell vennem

(#131) DZs válasza salieri. (#130) üzenetére


DZs
senior tag

8-9 ért Nvidiás lapot is kapsz. Az X-es sorozatot meg nem ajánlják.

(#132) zsolti83


zsolti83
csendes tag

Sziasztok!

kérdésem a következő lenne:
mi a fenét keres egy rca csatlakozó az alaplapon? és mire jó?

válaszokat megköszönném.

üdv,
Zsolti

(#133) mr_ricsi válasza zsolti83 (#132) üzenetére


mr_ricsi
veterán

S/PDIF csati, digitális hangkimenet a házi erősítő, vagy külső surround dekóder számára.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#134) zsolti83 válasza mr_ricsi (#133) üzenetére


zsolti83
csendes tag

köszi :)

(#135) Robeszka


Robeszka
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy nagy problémám! Van egy asus a7v8-x -es alaplapom hozzá egy barton 2500+ proci, gf fx 5200 128mb, 2 * 256/400DDR Ram, 300W táp stb. A probléma az az, hogy akármilyen játék ha fut a gépen egy idő után kilép, hogy hibát talált, majd újraindul, esetlegesen a kék képernyő is megjelenik. amikor vásároltam a gépet akkor egy Asus a7v600 kt600- as alaplap volt amit visszavittem, és megjavították, majd fél év múlva megint visszavittem és akkor már kicserélték erre az asus a7v8-x -re, majd egy fél évig jó is volt és megint kilép a játékokból ugyanazzal a hibákkal, kb 10percig mennek a gamek, aztán konyec. Én már gondoltam a tápra, hogy kicsi hozzá, de nem hiszem, gondolok a vidi kártyára, de szerintem az sem okoz ilyen hibát, szerintetek az alaplap szaródott el már megint, vagy mi lehet a hiba, azt hiszem még fél év jótállás van erre az alaplapra is. Jó lenne ha segíteni tudnátok hogy most mit tegyek, vagy szerintetek mi lehet a rossz!

Előre is kösszencs a segítséget!

(#136) Nimda válasza Robeszka (#135) üzenetére


Nimda
addikt

Melyik az a komponens amit nem cseréltél?Innen indulj ki.
Kezdetnek:
Memória teszt-memtest86 (legalább 1pass)
Proci teszt-prime95 (legalább 30 perc)
Vinyó teszt-hd tune (nézd meg a smart értékeket,hogy minden ok) bár ez lehet a legkevésbé a bünös,csak a bizti kedvéért...
A táp-everest (mennyire ingadoznak a feszkók?)
Vidkari-3dmark2003 (alapbeállitásokkal futtasd,ha végigmegy,ok)

Esetleg még bios flash az,ami megoldhatja a problémát,de még lehet driver probléma is pl.alaplap,vga,hang...csak szép sorban mindent nézz át...

Sok sikert!;)

(#137) mr_ricsi válasza Robeszka (#135) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''egy Asus a7v600 kt600- as alaplap volt amit visszavittem, és megjavították, majd fél év múlva megint visszavittem és akkor már kicserélték erre az asus a7v8-x -re, majd egy fél évig jó is volt és megint kilép a játékokból ugyanazzal a hibákkal, ''

Mistrál?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#138) LadaLord


LadaLord
aktív tag

Üdv Mindenki!

Nemrég újítottam be egy Asus A7V8X-X alaplapot, és egy 2800+os Sempron procit. A proci 2000 MHzen megy. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék(ha egyátalán tudok) kihozni belőle magasabb órajelet? Részletes leírást kérnék, mert proci tuningban nem vagyok otthon. :D

Előre is köszi!

Üdv!

(#139) pg012345


pg012345
senior tag

hali nekem is ilyen lapom van én egy 2500+-os procit hajtok benne 3200+on 2200mhz-n úgy kell húzni hogy amikor elindítod a gépet deletével bemész a biosba és ott az advanceba asszem az a neve és ott oda van írva legföllülre hogy mennyin fut a proc arra entert ütsz és legfellül ottvan hogy manual és leenterezed aztán alatta tudod a szorzót állítani az alatt az fsb-t én csak az fsbt állítottam
meg ha kell a feszt is lehet azt is manuálisra rakod és alatta tudod állítani
nekem az alaplap chipsette olyan forró volt hogy ihaj tettem rá vízhűtést és máris jobban húzható lett remélem tudtam segíteni:)

Lada motor vígan kotor, Jó a Lada az visz haza:-)

(#140) LadaLord válasza pg012345 (#139) üzenetére


LadaLord
aktív tag

Hát úgy láccik, nekem nem jön össze a proci tuning... Akármit állítok, nem indul el utánna a gép... Nah mind1, elég a 2000 MHz is... :D
Köszi a segítséget!

(#141) eastsider


eastsider
nagyúr

hy all
nekem is az 1ik gépemben ilyen alaplap van egy 2400+ thoroughbred-b vel
az lenne a problémán, hogy valamiér nem müxik a mikrofon
eleve az egész szaraxik mer a hangfalat a rozsaszinbe kell dugna ha a zöldbe dugom nem szól ha a mic-et dugom a zöldbe akkor se ha a kékbe dugom akkor ha msn-en be van kapcsolva a mikrofon akkor az éppen aktiális zenét hallja a tag :F
van valakinek vmi ötlete???
eastsider

(#142) DZs válasza LadaLord (#140) üzenetére


DZs
senior tag

Melyik bios vann fenn? Lehet, hogy maga a proci nem bírja a húzást. Ez a lap figyeli az ilyesmit és nem engedi elindulni a rendszert, ha valami nem tetszik neki.

(#143) mr_ricsi válasza eastsider (#141) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Át kellene állítani a hangot 2 hangszórósra, és akkor a rózsaszín csatinak a funkciója ''microfon''-ra változik RearSpeakerOutról.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#144) eastsider válasza mr_ricsi (#143) üzenetére


eastsider
nagyúr

ezt hol kell átállítani???
simán a vezérlőpultba vagy a via audio deck el???? :F

(#145) eastsider


eastsider
nagyúr

a VIA-s progin is front van és 2 van kijelölve a képen elöl

(#146) mr_ricsi válasza eastsider (#145) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az alaplapon ADI1980 hangchip van. Biztosan a VIA drivere való hozzá :F

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#147) Nimda válasza mr_ricsi (#146) üzenetére


Nimda
addikt

Elvileg a gyári cd-n rajta van az audio driver (külön a hyperion-tól)...valami c-media ha jól emléxem...esetleg frissitse a honlapról...

[Szerkesztve]

(#148) mr_ricsi válasza Nimda (#147) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A kérdés mindössze ''költői'' volt a részemről, mert tudom a választ is. (Egyébként ADI van az alaplapomon, és a CMedia driver abszolút nem jó hozzá.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#149) Nimda válasza mr_ricsi (#148) üzenetére


Nimda
addikt

Sorry ha érzékeny pontodat érintettem.....a válasz részemröl volt ''költöi'' ugyanis nem neked szólt...

(#150) Nimda válasza mr_ricsi (#148) üzenetére


Nimda
addikt

Soundmax?.....jeee!:DDD...csak mert volt ilyen lapom...de mint irtam,''ha jól emléxem''...úgylátszik mégsem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.