Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Asus 9600xt problémák és érdekességek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) busterxxx


busterxxx
csendes tag

Vásároltam egy ASUS 9600XT-t. Az első GPU-ja beteg volt, mert 3dmark2003-ben geometriai hibákat csinált. Olyan volt mintha túl lenne húzva a GPU. Fekete háromszögek villogtak össze-vissza a képen. Jött a következő ASUS, a geometriai hibák már nem jelentkeztek. DE! 3DMark2003 ban már az első tesztben (wings of fury) a képernyő jobb közepénél egy kb. 6-7 cm-es fekete csík villog. Ugyanez az effekt a 3Dmark2001-ben is látszik a nature tesztben, főleg a képek fadelésénél. Jött a következő ASUS 9600xt, ez is ua. Sajnos a hiba ez Enclave-ben és a BF1942-ben is jelentkezik. Nekem NF-7s alaplapon van, de próbáltam már ASUS P4P800S-ben és ott is ugyanazt dobta. A gépre dx9.0b van telepítve, magyar win xp + SP1. Most nem tudom mi legyen, hagyjam az ASUS márkát(Jobbat nem igazán kapni 9600XT-ben..) vagy válasszak egy másik alternatív kátyát FX5900XT esetleg másikat.. Teljesen tanácstalan vagyok... Kinek milyen tapasztalatai vannak?


Chaintech VNF4 Ultra, AMD Athlon 64 3200+@2600, 2*512M Kingmax Hardcore, Audigy 2 ZS, Inno 3D 6600GT, 160G Samusng Sata, Arctic Cooling Freezer 64, Clacialtech IceCrown 1000, Fujitsu-Siemens T19-1, Genius 5.1 HT

(#2) Alvin_ti4200 válasza busterxxx (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=32165&arc=f[/L]
Ilyenkor tudok örülni, hogy nem Asus 9600XT-m lett, bocsi:B
Amúgy nagyon sok panasz érkezik az Asus 9600XT-kről, hogy sok a hibás példány. Én mindenképpen FX5900XT-t választanék legközelebb, főleg, mert szerintem egy fityingedbe se fog kerülni, mert egy árban vannak. Ezalól kivételek a 45 ezer forint alatti 9600XT-k(500/600 esetén). Mivel pénzt vissza nem fizetnek, ezért az FX5900XT-t mellett döntenék.

[Szerkesztve]

(#3) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Érdekes... Én is elég sok rosszat hallottam az Asus XT-kről... Hiába, már az asus sem a régi. Ez alaplapokra is igaznak tűnik mostanság, mintha lejjebb adtak volna a srácok a minőség terén. Na mind1, bocs az OFF-ért. Hogy a tmához is hozzászóljak, szerintem is válts FX-re.

hey-ho-let's-go

(#4) Pyton válasza -=V3rthil=- (#3) üzenetére


Pyton
aktív tag

Nem lehet, hogy driverprobléma?

(#5) Alvin_ti4200 válasza Pyton (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A user-ek 60%-ánál?:U

Amúgy is aszonta, hogy a második karival más gondok voltak, szal szerintem tuti nem driver.

[Szerkesztve]

(#6) busterxxx


busterxxx
csendes tag

Próbálkoztam a cd-n adott driverrel, a legújabb omegával, a Catalyst 3.10 és 4.10-el. Midegyikkel ugyanaz....


Chaintech VNF4 Ultra, AMD Athlon 64 3200+@2600, 2*512M Kingmax Hardcore, Audigy 2 ZS, Inno 3D 6600GT, 160G Samusng Sata, Arctic Cooling Freezer 64, Clacialtech IceCrown 1000, Fujitsu-Siemens T19-1, Genius 5.1 HT

(#7) Pyton válasza busterxxx (#6) üzenetére


Pyton
aktív tag

Próbáld 3.9-el, vagy 3.4-el. Nekem is volt a R9500-nál d3d alatt enyhe vizuális probléma, és a 3.9 kijavította.

(#8) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Egyébként olyan hírek is terjengtek régebben, hogy az asus Radeonoknak problémáik vannak a Catalyst driverekkel, csak az asus kénye-kedve szerint átalakított, hivatalos meghajtóikkal mennek rendesen. Nehogy valaki azt mondja, hogy ''dehát a Catalyst is hivatalos'', mert úgyis értitek, hogy mire gondoltam:DD :DD
Szal ebből mi igaz? Mert ahogy így nézem, nem sok...

hey-ho-let's-go

(#9) Alvin_ti4200 válasza -=V3rthil=- (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Na az elég gáz lenne:DD

(#10) busterxxx


busterxxx
csendes tag

Megpróbálom a régebbi catalyst drivereket.. További gond, hogy a gyári Smartdoctor programocska sűrűn elfagy és panaszkodik, hogy a kártya vcore feszültsége nem stabil.....

Chaintech VNF4 Ultra, AMD Athlon 64 3200+@2600, 2*512M Kingmax Hardcore, Audigy 2 ZS, Inno 3D 6600GT, 160G Samusng Sata, Arctic Cooling Freezer 64, Clacialtech IceCrown 1000, Fujitsu-Siemens T19-1, Genius 5.1 HT

(#11) Alvin_ti4200 válasza busterxxx (#10) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Kapcsold ki a francba, sokan panaszkodnak erre a hibára.

(#12) RaVeN27 válasza busterxxx (#1) üzenetére


RaVeN27
csendes tag

Ki a **** mondta neked, hogy nem lehet (bármilyen) ASUSnál JOBB videokártyát kapni? Az ASUS az egyetlen, aki nem referencia-nyákot használ. Tulajdonképpen mindegyik gyártó kártyája valamilyen szinten jobb (ezért) az ASUSnál. (Egyébként nem lehet kapni BBA-t? Vagy az ASUS már attól is jobbat gyárt - a tapasztalatok ellenére?!? :C )

Az éjszaka mindig szép - a nappal nem.

(#13) busterxxx


busterxxx
csendes tag

Próbáltam a 3.9-es Catalyt-et, sajna a 3.4-es már nem megy fel a 9600xt-re... Lehet, hogy a dx9.0b (dx90update_redist.exe) lenne a ludas?

De semmi változás. :(((



Chaintech VNF4 Ultra, AMD Athlon 64 3200+@2600, 2*512M Kingmax Hardcore, Audigy 2 ZS, Inno 3D 6600GT, 160G Samusng Sata, Arctic Cooling Freezer 64, Clacialtech IceCrown 1000, Fujitsu-Siemens T19-1, Genius 5.1 HT

(#14) Loretto válasza -=V3rthil=- (#3) üzenetére


Loretto
veterán

szerintem csak az volt baklövés hogy az asus ati-t gyárt.nv karik sokkal jobbak.szerintem csak ugye ára is van

Soirée...

(#15) Alvin_ti4200 válasza Loretto (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mielőtt még flame lenne, gondolom az nV Asus karikra gondoltál, nem általában véve:B

(#16) busterxxx


busterxxx
csendes tag

Tegnap elvittem a kártyát ASUS 9600xt egy másik gépbe, amely INTEL P4 3.2 ASUS P4C800-as ott semmi probléma nem volt. Utána hazamentem windows xp reinstall csak sp1a dx9.0b és a szükséges driverek. Ugyanaz a csíkozás, sőt a FarCry-ban is vanna csíkok, csak ott fehérek és inkább a képernyő közepén, de a menübe is jut. Ma délben próba egy Sapphire 9200-as és egy ASUS FX5200-as. Semmi csíkozás. Most mi leghet a gond? Vigyem vissza már a harmadik ASUS 9600XT-t, vagy válasszak más gyártót, munjuk Sapphire 9600Xt 128MB, vagy Nvidia esetleg fx5900xt. :0 :0 :0 :0 :0 :0 :0



Chaintech VNF4 Ultra, AMD Athlon 64 3200+@2600, 2*512M Kingmax Hardcore, Audigy 2 ZS, Inno 3D 6600GT, 160G Samusng Sata, Arctic Cooling Freezer 64, Clacialtech IceCrown 1000, Fujitsu-Siemens T19-1, Genius 5.1 HT

(#17) Alvin_ti4200 válasza busterxxx (#16) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hú, de kacsingatunk az FX felé:DD
Szerintem ha nem kerül sokba, akkor inkább a leguccsót (persze nem térítő vagyok:B).

(#18) busterxxx


busterxxx
csendes tag

Kicsit (NAGYON) frusztlál a dolog, szeretném már lezárni a témát...




Chaintech VNF4 Ultra, AMD Athlon 64 3200+@2600, 2*512M Kingmax Hardcore, Audigy 2 ZS, Inno 3D 6600GT, 160G Samusng Sata, Arctic Cooling Freezer 64, Clacialtech IceCrown 1000, Fujitsu-Siemens T19-1, Genius 5.1 HT

(#19) Alvin_ti4200 válasza busterxxx (#18) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem vidd be a gépet vagy az alaplapot a boltba és mutasd meg, hogy ez a helyzet, meséld el, mit tapasztaltál a többi VGA-val és alaplappal és szeretnél egy olyat, ami műxik.

(#20) busterxxx


busterxxx
csendes tag

Csak itt kezdődik a dilemma.. 9600XT vagy FX5900XT? Mire is cseréltessem ki?

Chaintech VNF4 Ultra, AMD Athlon 64 3200+@2600, 2*512M Kingmax Hardcore, Audigy 2 ZS, Inno 3D 6600GT, 160G Samusng Sata, Arctic Cooling Freezer 64, Clacialtech IceCrown 1000, Fujitsu-Siemens T19-1, Genius 5.1 HT

(#21) Alvin_ti4200 válasza busterxxx (#20) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=32165&arc=f[/L]
Kellemes időtöltést:))

(#22) fix-gen


fix-gen
tag

A spphire csodák annyira nem ütőssek magukban, nekem is egy 9600Xt-m van 256MB-os, de csalódtam a gyártónak a jó hírében. Csak egy pici doboz benne a legszükségesebbek /átalakítók, kábelek, Half-Life2 kupon, kártya, CD/, de a Samsung szerint is csak 300-on mennek a meóriák, így nem mertem tuningolni. És különben is elég alsókategóriás kinézete van az egész doboznak, szerintem.


Ja meg egyesek panaszkodtak a TV-kimenetének a minőségére.


De ha valakinek sikerült ilyen kártyát tuningolnia az írja be a tapasztalatait, legyen szíves!!!!!!!!!

[Szerkesztve]

(#23) Raymond válasza fix-gen (#22) üzenetére


Raymond
félisten

Harom kartya:

- VPU 1x 560Mhz, 1x 570Mhz, 1x 600Mhz
- Mem 3x 324Mhz

A kis doboz a Sapphire ''stilusa'' - direkt olyan, mert ugy gondoljak jobban nez ki.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24) Damage


Damage
senior tag

Hi!

Tegnap vettem egy ASUS Radeon 9600 XT-t. Rendszeresen olvasgatom a topicocat, de 1-2 dologban nem tudtam kiigazodni. A gyári CD-jén található driver-t tettem fel (7.95v). Smart doctor stb még nem tettem fel, mivel rengetegen panaszkodtak, hogy baromságokat ír ki (nem megfelelő gpu voltage stb-stb). A kártya eddig tökéletesen működik. 1,7es Celeronnal 3Dmark03 3345 pont. A kérdések:
1. Melyik driver a legideálisabb ehhez a kártyához (mi a különbség a catalyst és az ASUS drivere között) Érdemesebb lenne a 3,9-es (4,1-es) catalystot használnom?
2. érdemes-e feltenni a smartdoctor-t és a többi hozzáadot gyári progit. Melyik az ami tökéletesen is működik (verziószáma?).
3. Miért fekete-fehér a TV-n a kép? (S-VHS-en van a TV-re kötve, compositot még nem próbáltam kábel hiánya miatt) Anno az nVidia-n működött színesben S-VHS kábellel.
Ha van személyes tapasztalatod, pls válaszolj!
Előre is köszönöm!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#25) vzzoli válasza Damage (#24) üzenetére


vzzoli
tag

A 3-as kérdésre a választ a [L]http://vganfo.uw.hu[/L] oldalon a tv-out részen találod.

Más:
Egy kissé bosszantó dolog: A videokártya beállításainál, az FSAA 6x-osra van állítva mind directx-en, mind OpenGl-en. Az NFSU viszont magasról sz*rik rá, és nincs semmi élsimítás. Eddig a 9600pro-val és catalyst 3.9-el jól működött, de most 9600 XT-vel nem akarja. Próbáltam catalyst 3.9-el és a 4.1-el is, de semmi. A többi játékban (ut2003, Battlefield) működik.
Találkozott már valaki ezzel a problémával?

If you one door how a mace?

(#26) Viktor77 válasza vzzoli (#25) üzenetére


Viktor77
titán

Látom nem olvastad az NFSU topic-okat. Motion Blur-t, és a Light Trails-t kapcsold ki. Ja, és ha ezeket kikapcsoltad, és mégse megy, akkor a játék kezdete után mikor nevet már választottál, alt-tab-olj ki, majd lépj vissza a játékba, nálam így megy.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27) vzzoli válasza Viktor77 (#26) üzenetére


vzzoli
tag

Hát igen, most hogy így mondod eszembe sem jutott :)
Köszi

If you one door how a mace?

(#28) JoHnni


JoHnni
senior tag

Nekem is Asus9600Xt-m van de ezekszerint én kiveteles eset vagyok mert semmi gond nincs vele: 3Dmark03 3540 4.1-es Catalystal, A smartdoctor tőkéletesen működik és a tv out is tökéletes na meg az in is:DD

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#29) HiperG válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


HiperG
addikt

Csupán az az egyetlen probléma, hogy nem kapható :o

Én döntésem sulinetre egy 9800 pro így gyakorlatilag 30k lesz viszont a 60k majd csak jövőre jön vissza dehát ezvan :)

(#30) Damage


Damage
senior tag

Ezt elkiabáltam. Most ért az első kellemetlen meglepetés. Call of Duty: 1024*768, high detail, dam pálya (amikor a gát tetején kell rohangálni és felrobbantani az ágyúkat). Szóval kb 5 perc játék után kifagyott az egész (7,95ös gyári driver). Tegyem fel a 4,1es catalystot?:(

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#31) LordX válasza Damage (#30) üzenetére


LordX
veterán

A ''gyári driver'' mint olyan csak azért van, hogy legyen valami a CD-n, amit a kártya mellé adnak, de tessék már elfelejteni! Én minden wintelepítéskor már egyből a netről lehúzott legújabb drivert rakom fel nem csak a videokártyához, hanem az alaplaphoz, hangkártyához, stb.

(#32) Damage válasza LordX (#31) üzenetére


Damage
senior tag

Én is mindig a legújabb driver-t használom, rendszeresen nézem, hogy melyik a legújabb. Tegnap amikor betettem az új kártyát, a legelső dolog, amit megnéztem, hogy az ASUS honlapján melyik a legújabb driver. A CD-n a legfrisebb driver volt fent. A kérdésem az volt: catalyst 3.9 (4.1) vagy az ASUS által is ajánlot ASUS driver, aminek a legújabb verziója a 7.95? Magyarul nem fog-e b*szakodni a catalyst-al az ASUS (gondolom volt valami oka, hogy nem a catalystot adták hozzá). Tapasztalatom ezirányba meg semmi, mivel ez az első radeonom. A másik kérdés: másnak is fagyogatnak a játékok? Amennyiben igen, mi lehet az oka? Kipróbáltam a Jedi Academy-t is (asszem OpenGL?), GeForce 4MX-el nagyszerűen ment, ASUS R9600XT-vel valamivel mintha lassabb lenne és a képminőségét is gyengébbnek találtam (csak ebben a játékban). Ez mitől lehet?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Asus 9600xt problémák és érdekességek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.