Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsoann


zsoann
csendes tag

AsRock P4I65GV alaplap
P4 Celeron 2,4 GHZ
512 MB PC400 RAM
Ati Radeon 9200Se 128 DDR


Sziasztok!

Az Asrock alaplaphoz Radeon 9200 videókarit vettem és nem működik az AGP gyorsítás.
Az alaplap amúgy csak a megadott listás szereplő videókarikkal működik, de ez a kártya szerepel a listájukon. Biosbol semmit nem lehet állitani, csak a PCI/AGI/Onboard prioritást.
Nem lehet letiltani az integrált videókarit csak windowsbol.lényeg a lényeg, mindent felfrissítettem ami lehetséges(bios, alaplap, driver) és még mindig PCI eszköznek ismeri fel. Tudom hogy nem egy nagy szám a radeon 9200, de akkor is működnie kéne legalább.
a másik gondom az alplappal hogy a memória gyorsaságát nem lehet különválasztani a processzorétól, igyhát 2,4 ghz celeronnalcsak 266 mhz-n működik.

[Szerkesztve]

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#2) ollie válasza zsoann (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Intel Chipset driver-t felnyomtad?

***

(#3) Bazsesz válasza zsoann (#1) üzenetére


Bazsesz
őstag

''a másik gondom az alplappal hogy a memória gyorsaságát nem lehet különválasztani a processzorétól, igyhát 2,4 ghz celeronnalcsak 266 mhz-n működik.''

Mért mennyit szeretnél? 400MHz FSB-s Intel processzoroknál MINDEN esetben 266MHz-t vesz igénybe. Ilyen például a Celeron, és a P4 ''A''. Nekem ''kicsit'' márkásabb alaplapom van, és nekem is 266-on megy alapfrekvencián. És nekem is 400MHz-s ramom van. Az tuningnál fog előjönni, mert akkor tudod csak kihasználni a 400MHz-t, vagy a 333-at.

Üdv: balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#4) tr00p3r


tr00p3r
őstag

ez ugyan amit én is nyitottam 2 hete csak abban a 9600 szerepelt. én lecseréltem a lapot, mondván, hogy a nagyker nem hívta fel a figyelmet rá, hogy nem kompatibilis egyáltalán a 9600-os szériával.

jó tanács:
aki ilyen alaplapot vesz, mert olcsó és még mittomén milyen okból, az elöbb nézze meg az AsRock oldalon, hogy mivel megy a lap!!!''

(#5) ollie válasza zsoann (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jah, el is feledkeztem a memoról. Nos, mivel a celeron FSB-je 100MHz, Ezért így is ajándék, hogy a memória 133-on (2x133) megy. Elárulom, hogy a 200 FSB-s procikkal (P4C) meg semmiképpen sem megy a memória 200 felett (2x200), kivéve ha húzod a proci FSB-jét (tehát az arány mindig 1:1 vagy rosszabb).

[Szerkesztve]

***

(#6) zsoann


zsoann
csendes tag

kösz a tanácsokat és a Ram felvilágosítástTehát ha feltuningolom a procit akkor a ramot is ki tudom használni?
de....mi az az intel chipset driver és honnnan tudom letölteni? ( csak felhasználó vagyok :) )

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#7) ollie


ollie
MODERÁTOR

Az intel.com-on rákeresel a letöltéseknél (valami intel inf install utility a teljes neve), és ez a driver a chipsethez, többek között ez vezérli az AGP-t is (e nélkül nem működik a kártya AGP módban). De az alaplaphoz kapott cd-n is rajta kell lennie.

[Szerkesztve]

***

(#8) zsoann


zsoann
csendes tag

iagazad van tr00p3r , teljes mértékben , én sem néztem meg az AsRock listáját, csakhogy az én videókártyám szerepel a listájukon, ugyanazt a drivert raktam fel amit ők ''passed''-el minősítettek és mégsem müxik rendesen...Tehát óvatosan az AsRockal.

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#9) ollie válasza zsoann (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem semmi baj nincs az alaplappal tedd fel a drivert, amiről írtam.

***

(#10) zsoann


zsoann
csendes tag

feltelepitettem a drivert, valóban ujjabb az intel oldalán található driver mint amit az alaplap CD-n kaptam, amugy már telepitve volt és mégsem hajtja meg az AGP-t. asszem én is elcserélem ezt a szutykot

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#11) EG0


EG0
aktív tag

tr00p3r: Ha kerestél volna csak a fórumban vásárlás előtt, akkor láthattad volna, hogy már csináltam erről témát.
Én 9800se@pro -val használom.
Honnan veszed, hogy 9800xt-vel megy? Gyári 9800pro-ról tudtok valamit?

zsoann: hogy valamihez nem értesz, attól még nem lesz az szutyok.

[Szerkesztve]

(#12) zsoann válasza EG0 (#11) üzenetére


zsoann
csendes tag

azért álljunk meg! egy videókari telepítésröl van szó, nem a NASA kódjainak feltöréséröl. ez nem egy bonyolult művelet. sokszor telepítek és rakok össze gépeket, és képzeld....működnek, de ez az istennek sem akar működni rendesen. Ha valami kreatív hozzászólásod van akkor azt szivesen várom

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#13) zsoann válasza EG0 (#11) üzenetére


zsoann
csendes tag

azért álljunk meg! egy videókari telepítésröl van szó, nem a NASA kódjainak feltöréséröl. ez nem egy bonyolult művelet. sokszor telepítek és rakok össze gépeket, és képzeld....működnek, de ez az istennek sem akar működni rendesen. Ha valami kreatív hozzászólásod van akkor azt szivesen várom

[Szerkesztve]

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#14) EG0


EG0
aktív tag

Kreatív? Háát..:
1, BIOS frissítés
2, Intel Chipset driver (inf)
3, ATI Catalyst

Ezek után mennie kellene. Ha nem, akkor próbálhatsz még Win reinstall-t (pfuj), aztán viheted vissza ahol vetted, hogy nem tud 9200-at. Csak nehogy nekik tudjon.
Amúgy 3DMark/játékok alatt is gyengébb, mint kellene?

(#15) zsoann


zsoann
csendes tag

hát én feladtam és eladtam ...az egész gépet. 3D mark teszttel 600 akármennyit teljesített, boltban is tanácstalanok voltak.amúgy megvolt sztem minden lehetséges frissítés, bioson keresztül az általuk megadott számu Ati driver-ig.

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.