Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) Kiki18 válasza RetepNyaraB (#5639) üzenetére


Kiki18
őstag

Magyarul te azt írtad le,hogy miközben újraindítod a gépet,akkor a d-sub/DVI kábelt átdugod a dedikált videókártyából az integrált videókártyába?

(#5652) RetepNyaraB válasza Kiki18 (#5651) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hidegindításra nem ad képet igpu-val, csak a dedikálttal. Ha már fut a windows és átdugom egyszerűen a DVI-t az egyik bemenetről a másikra, akkor minden oké. Shared memory be van állítva.
Sőt, ha igpuval indítom (sötét képernyő :W )és később dugom át dedikáltra, akkor sem ad képet, csak restart után. Ez lehet normális is, nem értek hozzá.

Bios a 2.80-as, a legfrissebb 2.90-es számomra lényegtelen változtatást tartalmaz ezért nem tettem fel.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#5653) Jack@l válasza RetepNyaraB (#5652) üzenetére


Jack@l
veterán

Primary graphics adapter: Onboard
Multi monitor IGPU: Enabled

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#5654) Kiki18 válasza RetepNyaraB (#5652) üzenetére


Kiki18
őstag

Nekem az is fura,hogy egyántalán működik. Elméletben,ha van dedikált gpu a gépben,akkor az IGP nem szabadna műköjön...se indításkor,se indítás után.

(#5655) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Asrock Z77-es alaplapokkal kapcsolatban mi a tapasztalat? Ivy mellé lenne,
először egy minimális tunning lenne célban, Non-K i5 3550-et húznám 4xBCLK-val...
Utánna elképzelhető, hogy lesz 3570K..

J.

(#5656) zoltan6 válasza Kiki18 (#5654) üzenetére


zoltan6
őstag

hogyne müködne egyszerre,fiam úgy filmezik rajta,dvi-be van a monitor dugva,(dedikált vga)sub-d-be(alaplapi) meg az lcd tv,mert ez egy régebbi lcd,még nincs rajta hdmi.

[ Szerkesztve ]

(#5657) Kernel válasza Kiki18 (#5654) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezzel szemben gyakorlatilag direkt úgy van kitalálva, hogy ha például az alaplap és iGPU támogat két monitort, a kártya is kettőt, akkor négy monitort is működtethet a számítógép egyszerre, ezt nevezik Surround Display Feature-nek. De lehet többet is.

Az Asrocknál ehhez csak annyit kell tenni, hogy a kártya hatására automatikusan letiltódó megosztott RAM-ot manuálisan visszaadni neki.

Van még egy beállítás, az "iGPU multimonitor", ami viszont csak a Lucid Virtu használata esetén szükséges, ez oda is van írva mellé a helpszövegben, de azért sokan azt hiszik, hogy az egyszerű multimonitorhoz is engedélyezni kell, pedig ilyenkor ez egy közömbös opció.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5658) joysefke válasza Mans20 (#5505) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Asrock topikba mit ajánlanak szerinted?)bár Én inkább asust,ha nem akarsz esetleg rejtélyes hibákat,csak sajnos asus drágább.

Ez most komoly? találkozott valaki ilyesmivel?

J.

(#5659) brugo


brugo
aktív tag

Sziasztok,
Ha ideiglenesen leszedem az SSD-ét és HDD-ét teszek ,tehetem a SATA 3 -ba ahol az SSD vólt vagy tegyem aSATA 2-1 be ? Gondolom a BIOS -ba nem kell semmit visszaállítsak

(#5660) zserbox válasza brugo (#5659) üzenetére


zserbox
őstag

teheted sata3-ra de semmi értelme a sata2 sávszélességétt is épp kihasználja, ha meg elnevezésre gondolsz akkor is simán rádughatod nem lesz kavarc

(#5661) brugo válasza zserbox (#5660) üzenetére


brugo
aktív tag

Csak arra gondóltam, hogy ne keljen annyit húzni -dugni csak lehúzom az SSD-ről és rádugom a Vinyóra.

(#5662) X Factor válasza Kiki18 (#5654) üzenetére


X Factor
addikt

Se elméletben, se gyakorlatban nem így van. Csakhogy a surround view-t említsem, amit legtöbbször 3 monitoros setup-oknál használnak, és ebben az esetben az egyik monitor képéért az iGPU felelős.

brugo Ahogy előttem is írták nyugodtan, nem oszt nem szoroz.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#5663) brugo


brugo
aktív tag

Köszönöm szépen !

(#5664) RetepNyaraB válasza Kernel (#5657) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Na akkor utolsó lehetőségként veszek egy VGA kábelt (a monitornak csak egy DVI csatija van, hdmi meg sehányse) és rádugom mindkét kártyát egyszerre (nyiván ez az igazi megoldás, csak nem akartam madzagot venni) és meglátjuk.

Ha onboard indítok - minden engedélyezve, kétségtelenül (->no kép) és egy perc múlva rádugom a dedikáltat, egy összedőlt vinfossal találom magam szembe, épp az automatikus rendszerjavító tool fut :DDD Ezt a szart :)) :C

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#5665) brugo


brugo
aktív tag

Erdemes az alaplappal CD-en kapott drivereket felrakni, vagy azok se jobbak a Windows 7 -ben levoknel ?

Asrock B75M DGS

(#5666) zserbox válasza brugo (#5665) üzenetére


zserbox
őstag

valószínűleg régebbiek vannak a CD-n

(#5667) brugo


brugo
aktív tag

Koszonom !

(#5668) Swallow1


Swallow1
csendes tag

Sziasztok,
egy asrock z77 extrem4 alaplapot hajtok egy chiftech ctg450-es táppal.
A tápon csak 4pin-es 12v-os csati van. Megy széppen a gép, szükséges-e a 8pin-es csatlakozó?

(#5669) ThodEE válasza Swallow1 (#5668) üzenetére


ThodEE
őstag

Ez inkább processzor függő :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#5670) Swallow1 válasza ThodEE (#5669) üzenetére


Swallow1
csendes tag

i5 3570-es procival.

(#5671) ThodEE válasza Swallow1 (#5670) üzenetére


ThodEE
őstag

Ha nincs tuning akkor szerintem elegendő :K

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#5672) Swallow1 válasza ThodEE (#5671) üzenetére


Swallow1
csendes tag

köszönöm válaszod :R

(#5673) Joke7773 válasza Swallow1 (#5672) üzenetére


Joke7773
tag

Elég rá a 4 pin-s csati nekem is úgy van

(#5674) flash-


flash-
veterán

intel virtualization technology mire jó?érdemes letiltani?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5675) radi8tor válasza flash- (#5674) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor kell engedélyezni, ha futtatsz virtuális gépet a PC-n (pl VMware).

⭐ Stella

(#5676) flash- válasza radi8tor (#5675) üzenetére


flash-
veterán

aha.

hát ilyet nem futtatok akkor gondolom akár le is lehet tiltani bár mindegy mer ha nem használom nem használ erőforrást akkor meg felesleges letiltani:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5677) *Tata*


*Tata*
senior tag

Hello!

Alaplapom Asrock Z77 Extreme4.
Ehhez tervezek egy ilyen procihűtőt venni [phanteks-ph-tc14pe], de nem tudom tudja-e majd szabályozni rendesen a venti fordulatot a lap, (úgy értem ha kell felkapcsol nagyobb fordulatra, ha nem lekapcsolja az adott beállításra), mert csak 3 pines csatik vannak a ventiein.
Valakinek van vele tapasztalata esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#5678) Jack@l válasza *Tata* (#5677) üzenetére


Jack@l
veterán

Ki kell próbálni egy 3 pines ventivel..., tudtommal a CpuFan2 nevű csati tud analógon is szabályozni.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#5679) *Tata* válasza Jack@l (#5678) üzenetére


*Tata*
senior tag

Amikor Noctua D-14-em volt, annál nem szabályozta csak felfelé ha kellett, ezért gondolta megkérdezem itt, hátha valakinek van valami ötlete.

(#5680) RetepNyaraB válasza *Tata* (#5677) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Special a leírásában ott van, hogy pwm vezérelt. Az pedig 4 pin. Persze csak a boltot néztem, ez igaz...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#5681) peu407 válasza *Tata* (#5677) üzenetére


peu407
senior tag

A Thermalright Silver Arrow olcsóbb,ugyanazt tudja mint a Phanteks,és PWM-s venti van hozzá.És szabályozza a lapod.

(#5682) *Tata* válasza peu407 (#5681) üzenetére


*Tata*
senior tag

Köszi. Ő a másik kiszemeltem, lehet ez fog dönteni. :R

(#5683) Johnyy


Johnyy
tag

Sziasztok!

Az alábbi új gépre kellene majd win 7 -et telepítenem.
Érdeklődni szeretnék, hogy miket érdemes beállítani ennél az alaplapnál? Miket érdemes telepíteni?

ASROCK B75 Pro3-M
INTEL Pentium G2030 3.00GHz 1155 BOX
Western Digital WD5000AAKX 500GB 16MB SATA3
KINGMAX 4GB DDR3 1333MHz
CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX

(#5684) p1h3


p1h3
csendes tag

Üdv

Valakinek van tapasztalata h Asrock z77 pro3 nál, ha nincs a cpu fan ra kötve semmi akkor beindul, csipog, csörög, felrobban, egyéb? Esetleg olyankor is normálisan működik hibajelzés nélkül, vagy be kell hozzá biosba állítani valamit?!

Kösz...
p

Több mint 100 hirdetés csak pozitív értékelés! A becsület többet ér pár nyamvadt ezresnél!

(#5685) Gabás válasza p1h3 (#5684) üzenetére


Gabás
addikt

Extreme4 nem hisztizik emiatt, valszeg ez sem fog.

(#5686) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Sziasztok,

A Z77 Pro 4-es alaplap gondolom gond nélkül megy a 2500k procival?

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#5687) Kiki18


Kiki18
őstag

Igen,menni fog. :K

(#5688) brugo


brugo
aktív tag

Szervusztok,
Nemrég vettem észre hogy az Eszköztárba (Devices and Printers) a PC ikon mellet sárga felkiáltó jel van. Rá clikkelve aról panaszkodik hogy hiányzik : SM Bus Controllers . Honnan tudnám ezt a driwert beszerezni ? Asrock B75M dgs

(#5689) zserbox válasza brugo (#5688) üzenetére


zserbox
őstag

Az asrock honlapjáról? :U

(#5690) zoltan6 válasza brugo (#5688) üzenetére


zoltan6
őstag

itt :C

(#5691) zoltan6 válasza brugo (#5688) üzenetére


zoltan6
őstag

viccet félretéve az alaplapod oldaláról töltsd le az inf drivert,vagy az intel oldaláról.

(#5692) Druid


Druid
csendes tag

Sziasztok,

lenne egy kérdésem: az asrock Fatal1ty Z77 Professional alaplapomra szeretném rádugni az adata s511 -esemet,
és rémlik valami, hogy olvastam arról, hogy nem mindegy hova csatlakoztatom, :W
addig tiszta hogy sata3-mas port, de nem tudom, hogy, sata3_0, sata3_1, sata3_a1, sata3_a2, sata3_a3, sata3_a4? :F

Tudtok segíteni?

(#5693) Gabás válasza Druid (#5692) üzenetére


Gabás
addikt

a natív (Intel) vezérlőhöz csatlakozókra érdemes, amelyek valszeg a 0-tól indulnak, nézd meg a kézikönyvedet

(#5694) peu407 válasza Druid (#5692) üzenetére


peu407
senior tag

Az a-s jelű Asmedia-s.

(#5695) Druid


Druid
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

(#5696) Emi1986


Emi1986
tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy Asrock z77 pro 4-es deszkát és 1 kicsit gondban vagyok. Szépen beépítettem a házikóba és rákötötem mindent. Bekapcsoltam, majd elkeztdem konfigurálni a bioszt.

A gondom az lenne, hogy nem akar betölteni az oprendszer.

Bekapcsol - - > bejön az asrock logó, majd 5mp mulva ujraindul.

Van 1 ssd amin a rendszer van+ egy sata hdd + egy odd.

Bekötés a következő:

SSd -->SATA3_0
HDD -->SATA3_1
ODD -->SATA3_2

Próbálkoztam az ata-->ahci állítgatással, de még a winfos betöltő képernyő sem jön be. Előtte újraindul a vas.

Valaki találkozott már ezzel a hibával? Valakinek van rá valami ötlete?

Előre is köszi.

Üdv:T

(#5697) flash- válasza Johnyy (#5683) üzenetére


flash-
veterán

Realtek high definition audio - mindenkép.Hangkártya drivere.

INF illesztőprogram -mindenképpen ajánlott.

Intel Management Engine illesztőprogram - szerintem hasznos.

Telepíti a megfelelő illesztőprogramokat és alkalmazásokat.
eszközkezelőben kérdőjel ,pci egyszerű komunikációs vezérlő ha nincs felrakva.
magyar neve "Intel Kezelőmotor Ügynök

Intel Rapid Start illesztőprogram - szerintem nem ajánlott,tiltsd le biosban.

A Rapid Start is az alvó módhoz kapcsolható, mely nemes egyszerűséggel annyit tesz lehetővé, hogy
körülbelül 5-6 másodperc alatt harcra kész állapotba kerüljön a gépünk, a hibernálás megszakítását
követően.Ennek ellenére a "fagyott állapot" nem igényel semmilyen energiát, ugyanis az eszközök
fogyasztása pontosan 0 ekkor.
Mindkét technológia főleg a notebookok esetén lehet kiemelkedően fontos, így ennek tudatában az
Intel folyamatosan be is fogja ezeket vezetni, a Sandy Bridge-es, Windows 7 operációs rendszerrel
szerelt gépeiben.

Intel Smart Connect illesztőprogram - biosban ezt is tiltsd le.
amúgy ismeretlen eszköz ennél is az eszközkezelőben.
(int33a0)

A Smart Connect nevű megoldás, mely alvó üzemmódban figyeli azokat az alkalmazásokat és webes
szolgáltatásokat, melyekbe be vagyunk jelentkezve (például egy e-mail kliens, vagy egy böngészőben
megnyitott Facebook/Twitter oldalt). Az ilyen állapotban letöltött információkat akkor is meg
tudjuk tekinteni, ha távollétünkkor az internetkapcsolat megszakadt.

Realtek Lan illesztőprogram - Lan kártya illesztőprogramja.Mindenképpen telepítsd.

AppCharger - Megfelelő bios beállitások után arra jó,hogy ha bekapcsolt gépnél rácsatlakoztatsz egy usbről tölthető eszközt a számítógépedre(pl ipod vagy telefon) akkor a számítógép kikapcsolása után is folytatja ezen eszközök töltését.

beállítása:Ha a biosban találsz egy olyan lehetőséget hogy Deep S5" akkor állítsd disabled re.
Ha NEM találsz ilyen beállítási lehetőséget akkor az ACPI Settings > "PCI Devices Power On" nál Enabled-et állíts.

SATA RAID illesztőprogram csak raid esetében ajánlott.

ASMedia SATA3 illesztőprogram - Mindenképpen telepítsd!

Intel Rapid Storage Technology illesztőprogram and utility (IRST)
ahci helyett vagy alternativájaként.
Trim ezzel is megy mint az ahcival.

Fel lehet tenni főleg ha ssdnél nincsennek az elvárt sebesség eredmények de különben nem szükséges,ha az ahci fent van és a Trim müködik.
Ha fent van nem kell frissiteni ha bevállt,érdemes figyelni az ssd topicot ott találhatunk ajánlásokat verziókra.

Intel USB 3.0 illesztőprogram - Mindenképp telepítsd

VGA illesztőprogram - alaplapi vga driver,nyilván akkor van rá szükség ha nem használsz külön vga kártyát.

ASRock 3TB+ Unlocker Utility ver:1.0 - 3 terrásnál vagy annál nagyobb hddhez kell.

ASRock Extreme Tuning Utility ver:0.1.189 - ajánlott.Windows alól van lehetőség tuningra,hőfok ellenőrzésre,venti fordulatszám szabályozásra.

Instant Boot ver:1.29 - Kikapcsolás után újrainditja tárazza a rendszert így a következő bekapcs gyorsabb lesz.szerintem baromság,ssd esetén meg pláne nem ajánlott.

Intel Rapid Start Utility ver:1.0.6 - nem ajánlott.

Intel SBA ver:1.0.4- szerintem szükségtelen.

Intel Smart Connect Utility ver:1.0.6 - ezt sem kell feltenni.

ASRock XFast LAN Utility ver:6.61 - Ez a cfos.Elvileg optimalizálja az internetes kapcsolatot.Pinget javít játékhoz.Felmehet bár én soha nem éreztem előnyét.sokan használják.

ASRock XFast USB Utility ver:3.02.31 - gyorsítja az usb-s csatlakoztatott eszközöket.felmehet.

megjegyzés:A driverek telepítése után windows frissitésnél érdemes minden frissitést telepiteni,majd újraindítás után az Intel update utility-t futtatni ,letölteni és telepiteni az általa talált frisebb drivereket.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5698) zserbox válasza Emi1986 (#5696) üzenetére


zserbox
őstag

boot sorrend jól van beállítva? :U

(#5699) Emi1986 válasza zserbox (#5698) üzenetére


Emi1986
tag

Szia!

Természetesen igen.
Próbáltam úgy is, hogy boot option-ból választottam ki az ssd-t, de ugyan az.

Még annyit sem ír ki, hogy nem talált bootolható eszközt...

Üdv:T

[ Szerkesztve ]

(#5700) zserbox válasza Emi1986 (#5699) üzenetére


zserbox
őstag

kap áramot az ssd?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.