Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) mAtech válasza KisBundi (#95) üzenetére


mAtech
aktív tag

Csatlakozok wolfyhoz. Nekem is csak lapot és procit kellett vennem (Socket A-ról váltás). Memó+VGA maradt. Sőt a későbbi PCIe-s váltás is megoldódik. Ez anyagiakban nem mindegy!
Azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy én sem tuningolom. Eddig semmi bajon nem volt vele. Stabil. És nekem ez a fontos!

Áve,
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#102) mAtech válasza mAtech (#101) üzenetére


mAtech
aktív tag

Bocs. Wolfy. Nagybetűűűű! :B

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#103) zso73 válasza KisBundi (#95) üzenetére


zso73
veterán

Mert Vista kompatibilis a VSTA lap.
Mert azt tudja, mint a nagyok, csak olcsóbban.
AMD váltásnál anno jó volt .
Ennyi.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#104) KisBundi válasza zso73 (#103) üzenetére


KisBundi
őstag

Tényleg! A DUAL SATA2-vel mit lehet kezdeni hogy Vista kompatibilis legyen? :F

(#105) mAtech


mAtech
aktív tag

Nade ez is milyen hozzáállás már... Nem kompatibilis a Vistával... Vicc. Azért a gyártó is meg a MS is elmehet a náthásba! :((

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#106) Wolfy_ válasza mAtech (#105) üzenetére


Wolfy_
tag

ez a nem kompatibilis a vistaval dolog ez egy dolog, szerintem ettol fuggetlenul egyuttmukodik a vista vele. emlekeim szerint ez a kategoria valami olyan dolog, hogy "teljes mertekben lehet elvezni a vista altal nyujtott szolgaltatasokat", es asszem a lap ket verzioja kozott a legnagyobb kulonbseg az integralt audio kicserelese. :)

(#107) mAtech válasza Wolfy_ (#106) üzenetére


mAtech
aktív tag

Möglássuk. Idővel kiderül:)

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#108) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Na én már lassan másfél éve boldog S939 Dual-VSTA tualj vagyok, így leírom ezzel kapcsolatban a tapasztalataimat.

A lap szerintem betonstabil. A legfrissebb biost muszáj felrakni ha tuningolni szeretnénk, mert e nélkül bizony nem kapcsol ki a gép húzott állapotban!
Ha már tuning, akkor a HT visszaosztást sajnálom hogy kimaradt, de örülök, hogy a HT 800-on van és nem 1000-ren, mert így legalább van némi "játszótér"!
A feszt is sajna csak 1,45-ig lehet, de már ezzel az "antituning" deszkával is a 3200+-os cpu-mat 4100+-on járatom :)
Az AM2-es kari lehetőség tetszik, de soha nem fogom szerintem használni. Az 8x AGP és a 16x PCI-E viszont isten (pont ezért vettem anno a deszkát).
Volt már az AGP-ben 9250; 9550; 9600XT és a PCI-E-ban 6600; 7300GT a következő PCI-E vagy AGP-s kari szerintem egy x1950 lesz.

Egyetlen negatívum hogy a hangchip meghalt az alaplapon... Azonban úgy is külön hangkarit akartam venni, tehát mindegy.

Végezetül: sokan szidják az ASrock-ot, de nem értem miért. Tény hogy nem tuninglapokat gyártanak és nincsenek felszerelve számtalan extrával. Azonban cserébe betonstabil deszka olyan lehetőségekkel, melyekről más lap csak álmodhat (AGP; PCI-E 16x és 1x; upgrade kari; stb...) és lehet tuningolni is.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#109) köpet válasza KisBundi (#104) üzenetére


köpet
aktív tag

A vsta és a sima sata2 között csak a hangkeltő tér el, a többi ugyanaz.
Megy a vista a sima dual-sata2-n is, legalábbis a 32bites nálam jó, nagyjából.
ami bajom van vele, az nem feltétlen a lap hibája.
egyedül a hálókártyához kell frissített driver; mondjuk az integrált hangot nem próbáltam, meg a sata vezérlőket se.
Csak nem megy a cn'q alatta, bár tudnám, hogy miért.

[ Szerkesztve ]

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#110) KisBundi


KisBundi
őstag

Van egy olyan problémám hogy nem működik a C'n'Q az X2-esemmel. Először azt hittem hogy a húzás miatt, ezért visszavettem. Semmi. Aztán a feszt is visszaállítottam, semmi.
Teljesen alapon van mégsem esik vissza az órajel. Az energiagazdálokás is be van lőve. 2.30-as BIOS van benne de nem tom miért nem mükszik. A 3200-as Venice-el nem volt gond. :F :O

(#111) emre válasza KisBundi (#110) üzenetére


emre
veterán

AMD driver?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#112) Lesliegold


Lesliegold
tag

Üdv Mindenkinek!

Nekem ilyen lapom van már több, mint 1,5 éve...Többféle procit megélt már (A643200+ 512K), majd (A643700+ 1M), eleinte 2X512 Kingston, majd nemrégtől 4X512 DUALban...Videókártyák AGP-s 9600Pro, majd X1600-os PCI-E-s Radeon, és 1 hete Speciális Gainward 8600 GTS (675/2200Mhz)...Tökéletes vételnek tartom a lapot, semmi problémám nem volt vele, biost frissítettem rendszeresen...Egyetlen aprósággal kell együttélnem, hogy ha úgy van kedve nem ismeri fel a SATAII-es porton a winyót...De ilyenkor 2 perc full áramtalanítás és minden megy, mint a karikacsapás...Kisebb húzásokra is ideális a lap, szal azt hiszem életem egyik legjobb vétele volt...Most jött el az ideje, hogy processzort cseréljek és immáron a 3. procit kezdje el kiszolgálni a lap...X2 4200+ és X2 4800+ között gondolkodom, pusztán azt nem tudom, hogy S939-ben menjek e tovább, vagy AM2CPU Board segítségével bővüljek és menjek e el az AM2 irányába? Ez a bővítő 7-8e Ft között mozog, és elég ritka, viszont így a DDR2 533/667/800-as ramok is betehetőek e bővítő lapba...KÉRDÉS: Mi történik ilyenkor a sima alaplapi DUAL 4X512 Ramommal, menni fog e együtt ay alaplapi 4X512 DDR400 és a proci bővítőkártyás DDR2-esek?

Van valaki, aki jó áron adna nekem a fent említett procik valamelyikéből? Beszámítja esetleg a jelenlegi 3700+ (1M) procim? Vagy érdekel valakit esetéeg megvételre?

mailom:lesliegold@freemail.hu

Xiaomi Redmi 3

(#113) Wolfy_ válasza Lesliegold (#112) üzenetére


Wolfy_
tag

Vagy s939-es proci és sima DD2, vagy AM2-es proci és DD2. Együtt nem megy. (Nem is mehetne, mivel az AMD-nél a prociba van integrálva a memóriavezérlő és az egyik proci csak az egyik, a másik pedig csak a másik fajta memóriát kezeli)

(#114) mAtech válasza Lesliegold (#112) üzenetére


mAtech
aktív tag

Úgyvan, ahogy Wolfy mondja.
Amúgy X2-ből kapsz még 4200+-st S939 foglalattal. Én is most vettem újonnan. Ennél nagyobbat szerintem művészet kifogni S939-ben.

CPU Board téma:
1. Drága. 7-8K. Én is gondolkodtam rajta, de nem vettem.
2. Szvsz, hogyha legalább 1,5 évig meg szeretnéd még a cuccost tartani, akkor elgondolkodtató a megvétele.

Amúgy azt teszel amit gondolsz:)

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#115) mAtech válasza Lesliegold (#112) üzenetére


mAtech
aktív tag

Beszámítással esetleg próbálkozz meg itt[link]. Csere is van:)

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#116) Lesliegold


Lesliegold
tag

Rendben van, megértettem...

Akkor már csak az maradt, hogy X2 4200+ vagy afeletti procit mondjátok, hol éri meg újonnan venni?

Xiaomi Redmi 3

(#117) lazydog válasza Lesliegold (#116) üzenetére


lazydog
addikt

A P.H. Apróhirdetések oldalán érdemes nézelődni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#118) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy az alaplapi game portot, hogyan tudnám kivezetni a hátlapra, annak érdekében, hogy játékvezérlőt csatlakoztathassak hozzá?
Valami kábellel megoldható? Vagy hogyan?
Köszi!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#119) zso73 válasza lacibacsi (#118) üzenetére


zso73
veterán

Ha nincs kivezetve, akkor egy hátlap kell hozzá. Ha nincs, akkor vegyél egy olcsó hangkártyát, és azon van./ Pl:SB Live/

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#120) KisBundi


KisBundi
őstag

Na végre sikerült és működik a C'n'Q. Csak egy új oprendszer kellett. :C

(#121) lazydog válasza KisBundi (#120) üzenetére


lazydog
addikt

Nem mondod komolyan?! ;)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#122) KisBundi válasza lazydog (#121) üzenetére


KisBundi
őstag

De. :DDD Egyébként én is erre gondoltam csak megkérdezetem nehogy potyára töröljem a rendszerem... :)

(#123) lacibacsi válasza zso73 (#119) üzenetére


lacibacsi
addikt

Kösz a választ!

Az a helyzet, hogy én is gondoltam arra, hogy hátlapi csatlakozó kellene. Tegnap fel is hívtam három üzletet (Aqua, Fefo, Kronos), de még csak nem is hallottak róla, hogy ilyen csatlakozó létezik.

Más: ha beteszek egy hangkártyát, az nem zavarja meg az alaplapi kártyámat? Mert azzal meg vagyok elégedve, tehát a hangkártyáról csak a game port kellene...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#124) Wolfy_ válasza lacibacsi (#123) üzenetére


Wolfy_
tag

erdekes emberek dolgoyhatnak eyekben a boltokban, ha nem hallottak ilyenrol. eleg alap dolgok ezek a hatlapi kivezetesek szerintem...

a ket hangkartya amugy szerintem nem zavarja egymast. mondjuk en epp forditva hasznalom, az alaplapi az bios-bol tiltva van, es az audigy2 szolgaltatja a zorejt. :)

(#125) Bini


Bini
tag

Hi
Van egy nagy problémám nem tud vki erre a lapra eladó proci hütö lefogato keretet mert nagy szükségem lenne rá, sürgös elöre is thx
sorry az off ért

Battletag: Bincsi#2140

(#126) emre válasza lacibacsi (#123) üzenetére


emre
veterán

Helló!

Ne új gépeket árusító boltokban keresd, hanem pc-bontókban.
Pl mogyoro.hu

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#127) Bini válasza Bini (#125) üzenetére


Bini
tag

Adtam fel hirdetést és találtam

Battletag: Bincsi#2140

(#128) Bini


Bini
tag

Hi

Végre elkészült a gépem.
Feltettem a 2.20 as bios-t. h tudjam huzni a procit ( 3700+ os sandiego) most 2750 en használom(11x250) minden options auton van. Néhány dolgot viszont nem értek a ramokat mért nem ugy használja ahogy beállitotttam , az everest azt irja ki h dual ddr 250 sdram és igy elég lassu a mem olvasás irás meg másolás a késleltetés is csak 61.6ns.
Jahm meg van vmi flexibili options is a ramoknál na már mot az nekem be van kapcsolva mer ha nem kapcsolom be akkor nincs dual csenel meg nem indul el a gép :S . a ramjaim mind a 2 ö samsung csak a késleltetésük különbözö

egy két jo tanácsot elfoganék h mit csináljak a ramokkal

meg a Nb link meg ilyenek mire kell állitani ? az is auton van nekem

Battletag: Bincsi#2140

(#129) -=Lord Tom=- válasza Bini (#128) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

időzítést a lassabb memóéjára (a magasabb szám, gondolom, 3-4-4-8), flexibility kikapcs (az veszi vissza a ramokat)

[ Szerkesztve ]

(#130) Bini válasza -=Lord Tom=- (#129) üzenetére


Bini
tag

ok thx
de ha kikapcsolom a flexibility-t akko nem jön be a winfos , nah mindegy majd holnap illetve ma probálkozom tovább.
meg vissza olvasok itt a forumon

Battletag: Bincsi#2140

(#131) Jako41


Jako41
csendes tag

Hali!
Asrock s939Dual-SATA2 ( kb 1 év gar), van egy ilyen lap itt a ph-n eladó 8k.
Az lenne a kérdésem, mennyire stabil lapok ezek.A sógimnak van egy
:ASUS A7N8X Deluxe + Athlon XP2800+ Barton ,Gainward 660gt VIVO-(AGP)s gépe,nekem meg van egy elfekvő 3700-as sandim.Arra gondoltam rábeszélem vegye meg ezt a lapot,
én meg nekiadom a procit,és nagyságrendekkel jobb gépe lesz.Sokat használja
VHS-ről digit.-re.Tuning nem lenne.A kérdés adott,mennyire megbízható ez a lap
Nem szeretném, ha a rábeszélést követöen túl sok lenne a gond.
Beleolvasgattam a tpicba, de szeretném,ha hozzászólnátok.
Mert ugye egy embernek egy esze van, de soknak ,sooooooooooook!
Ja,és a 8k az milyen árnak számit ma. Asrock lapokat eddig nem figyeltem.

Megköszönöm, ha valaki kiokosít! :R

(#132) -=Lord Tom=- válasza Bini (#130) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Vissza kéne osztani a ramokat, pl ha 11*250-en megy akkor flex kikapcs, a ramokat meg asszem 333MHz-re kell rakni akkor fogank majd 400-on futni (vagy mondj le a dual channelről, semmit se ér...)

(#134) Wolfy_ válasza Jako41 (#131) üzenetére


Wolfy_
tag

szia!

nekem soha nem volt semmi problemam a lappal. szerintem ha nem akar a sogorod valami orult tuningba fogni vele, akkor nala sem lesz para. a 3700+ meg megiscsak jobb mint a 2800+. :)
8k szerintem elfogadhato ar, en ev elejen vettem 12k-ert, vagy 13k-ert mar nem emlexem pontosan.
es nem utolso sorban hatalmas elonye a lapnak az agp es a pci-e slot, igy ha vidkartyat akar cserelni, akkor nem kell vele egyutt lapot is, vagy pedig vagaszni az agp-s kartyakat (bar azert szerencsere meg eleg sok van beloluk :) ).

(#135) Jako41 válasza Wolfy_ (#134) üzenetére


Jako41
csendes tag

Hali!
Köszi szépen. Még egy kérdés, a biosban állítható a command rate 1T 2T?

(#136) arsenlupin válasza Jako41 (#135) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Nekem nincs ilyen, de megnéztem a kézikönyvét, állítható! :)
Kézikönyv 27. oldal!

Közben én is ide találtam,.......úgy néz ki jó lesz ez a lap a sógorodnak! :))

[ Szerkesztve ]

Üdv:F

(#137) Dr. Romano válasza Jako41 (#135) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Jól jár sógorod a lappal, nekem igaz VSTA van, de semmi különbség, tehát betonstabil, megbízható deszka!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#138) Jako41


Jako41
csendes tag

Köszi! :R

(#139) Bini válasza -=Lord Tom=- (#132) üzenetére


Bini
tag

vissza osztottam a ramokat de be se bootol , kivettem az egyik ramot ugy cool minden , után cseréltem ugy is jo volt de ha a 2öt együt akarom használni ako semmi
csak flex. bekapcsal tok 11x 250 en használni , de ako a ramok q.rva lassuak.

Meg volna itt egy két funkcio amit nem értek h miaz és mit csinál pl memory hole, gated clock.Akkor van még itt cpu NB link speed meg SB link speed ezeket nem kell autorol 800 ra állitani? és mi az a cpu NB link widt 8 v 16 bit és un ez van a SB linknél is ezeket mind auton kell hagyni?

Csak ennyit kell állitani a huzáskor: a memot meg az fsb-t?

sorry h bénázok , de már idegesit naon h nem ugy megy ahogy kellene

Battletag: Bincsi#2140

(#140) -=Lord Tom=- válasza Bini (#139) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Tedd be úgy a ramokat h single channelben fussanak, semmi lassulást nem fog okozni sőt ha így ki tod kapcsolni a gyökér flexet, még gyorsulsz is bőven...

(#141) Bini válasza -=Lord Tom=- (#140) üzenetére


Bini
tag

beraktam single channelbe ugy minden jo , de ha állitom a ram sebességét autorol 333 v 400 akkor már vmi bibi van mert nem jön be a winfos , 2.20 biosz van fenn nem tom ez számit e vmit

köszi a folyamatos segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Battletag: Bincsi#2140

(#142) -=Lord Tom=- válasza Bini (#141) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Szívesen, na folytassuk:
- A memory hole én se tudom mire van, de legyen disabled
- A gated clockal is így vagyok, szintén kikapcs.
- Link speedeket 800-ra vagy akár 600is, nem fogsz lassulni semmit
- Link widtheket 16ra rakd

Nos a ram sebesség... hmm milyen időzítéseken fut a ram? esetleg egy cpu-z képet küldhetnél, a memory fülről. [Innen tudod letölteni]

(#143) cobrakigyo


cobrakigyo
tag

Hali

Van a fen emlitett lapom egy 3500 Venicia egymagos procival ami 939-es foglalatban van DDR 400 -as rammal.
Azt kérdezném:

1.Mennyivel lenne gyorsabb egy kétmagos procival a rendszer?

2.Átalakito kártyával ami AM2-re alakit és ddr 2-es ramokkal menyivel gyorsabb lenne a rendszer?Egy ilyen kártyát hol és mennyiért lehet kapni?

(#144) -=Lord Tom=- válasza cobrakigyo (#143) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

1. Olvass utána, hogy a 2 mag hol, mennyit gyorsít...Itt a PH!-n is vanank tesztek...
2. kb 7-8k asszem az átalakító és nem éri meg...(inkább add el a mostanit és új lapot a kettőből, kapni is nagyon nehéz ilyet, hagyd
3. az alaplapodon a vinyók nem MB hanem GB akartak lenni, javítsd...

(#145) köpet


köpet
aktív tag

AM2CPU BOARD témában tegyük helyre az árakat kicsit.
NEM feltétlenül 7-8k ez a kártya, a nagyker jelenleg 1000Ft+ÁFA áron kínálja őket.
Van kiskeres része is, ahonnan lehet rendelni, de nekem az nem igazán jött be.
Itt a link:
[link]

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#146) köpet válasza köpet (#145) üzenetére


köpet
aktív tag

Igaz, valóban kínálnak többfelé 6-8k ellenében ilyen kártyákat, de szerintem azok csak az információhiányt próbálják kihasználni. Másrészt egy éve valóban 7k volt az ára, most csökkent le a megfizethető szintre.

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#147) köpet válasza köpet (#145) üzenetére


köpet
aktív tag

Én úgy szereztem AM2CPU board-ot, hogy megkérdeztem a kedvenc boltomban (ahol amúgy is sok asrock cucc kapható), hogy nem tudnak-e hozni ilyet véletlenül.
És tudtak, fizettem 2.665Ft-ot két hónappal ezelőtt.
Azóta tovább csökkent az ára, úgyhogy hajrá, szerezzen mindenki ilyet, aki elégedett a lapjával.
Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy a phenom sorozat tagjai vajon elketyegnek-e benne.

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#148) mAtech válasza cobrakigyo (#143) üzenetére


mAtech
aktív tag

Átalakító kártyát, ha ilyen olcsóért tudsz venni, mint köpet kolléga írja, akkor már elgondolkodtató.
Én nem vettem. Viszont vettem X2-4200+-t.
Alaplapot meg tudsz venni újonnan is 2 év garival itt [link]:)
Már ha úgy döntesz, hogy vásárolsz újat, mert a régi 3200+ Venice magos CPU-mat nem tudtam eladni...
Mondjuk akkor már inkább AM2:D

[ Szerkesztve ]

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#149) Bini válasza -=Lord Tom=- (#142) üzenetére


Bini
tag

Haza értem fösuliról , most már ujra tok irni

az egyik ram idözitése 2.5 4 4 8
a másiké pedig 3 3 3 8

Battletag: Bincsi#2140

(#150) zso73 válasza Bini (#149) üzenetére


zso73
veterán

Akkor hagyd az időzítéseket autón, és a frekit is. Majd beállnak valahova, ahol nekik jó.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.