Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Orgi


Orgi
őstag

Köszi, akkor teszek egy próbát egy sata dvd-íróval, remélem nem én leszek a kivétel:)

(#402) Orgi válasza Orgi (#401) üzenetére


Orgi
őstag

Nem én lettem, úgy tűnik tökéletesen megy.

(#403) emre


emre
veterán

Úgy tűnik meghalt a lapom. (DS2)
Ventik felpörögnek, de a bios nem jön be.
Kipróbáltam másik rammal, mindegyik slot-ban, másik procival, másik táppal, másik vga-val.
Valamint ezek nélkül is tök üresen, még csak nem is csipogott hogy nem ezt érdemli.

Ha valakinek van épkézláb ötlete szívesen fogadom.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#404) sanyag


sanyag
csendes tag

szevasztok

ki szeretném hozni a 3500+-os procimból a maximumot.
magyar oldalon nem találtam útmutatót az alaplap helyes beállításairól. meg nem tiszta 1-2 dolog.
tud vki segíteni, esetleg linket küldeni.

kösz

(#405) ->Dzsony<-


->Dzsony<-
tag

Sziasztok. Lenne nekem egy ilyen 939dual-sata2 lapom eddig ide vinyókkal ment most vettem egy 500-as Wd Green Power Sata vinyót és nem igazán tudom müködésre birni. Olvastam a fórumban hogy a biost hova kell állitani ahoz hogy elvileg müködjön, de nekem valahogy nem akar.. a bios mindig látja, a windows van hogy látja de rákkatintásnál lefagy, van hogy nem is látja. Egyépként Win7 van a gépen és más gépben tökéletesen fut a vinyó. Valaki segitsen nekem pls :O

(#406) bci válasza ->Dzsony<- (#405) üzenetére


bci
tag

Szia!

Amint fentebb olvastam, érdemes feltenni a legújabb 2.3-as biost.

Üdv:

bci

Intel inside - The POWER is on AMD side

(#407) Sanya válasza ->Dzsony<- (#405) üzenetére


Sanya
nagyúr

windows xp, vagy dos-os módszerrel frissítsd.

[ajánlom a hiren's bootcd-jét (azt is pendriveon)]

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#408) Yag


Yag
tag

Kedves 939es hozzáértők.

Visszaolvastam a nem kevés mennyiségű hozzászólást ami eddig született.
Sok kérdésemre kaptam választ de maradt még pár amire viszont nem.
Arra kérnélek benneteket próbáljatok segíteni mert 939 alaplap területén még tapasztalatlan vagyok.

Van egy 939Dual-SATA2- es lapom. 3200+Procival és 4x512Mb 3200/DDR400as ramokkal. WD 500GB SATA vinyóval (novi cento, 3napos)

Gyári lemezem nincs így csak a letöltött drivereket tudom használn.

Az alábbi gondjaim kerekedtek.

1. problema
Bootoláskor vagy megtalálja a SATA HDD-t vagy nem. Első indulásra nem találja meg és nem indul az XP majd ha restartolok akkor meg igen. valami Boot selected problémát ír ki.
A biosban elsőre nem látja a vinyót, majd restartnál már látja. (Bios v02.58 1985-2004)

1/a) kieg problem
(- Nem tudtam egyszerre ATA és SATA vinyót használni. Boot SATA rajra XP és kiegészítésként adat mentés céljából rátettem egy régi ATA vinyót is az IDE kábel végére. Valószínű nem tudtam jól beállítani a bootolási sorrendet, pedig próbáltam már mindent. Erre is kérnék egy jó beállítási opciót. )

2. problem
XPsp3at használok. Ez a gép jóval erősebb mint az előző AMD konfigom (2400+Athlon 1Gb Rammal)) de rendszeresen előfordul, hogy egy sima fájl másolás közben ha zenét hallgatok - mókás - de beszaggat és recseg még a hang is. Majd megszűnik a jelenség ha a fájl másolás készen van. Ez a hang recsegés + gép lassulás akkor is fenn ál, ha játékot tölt be, közben szól a játék aláfestő zenéje de a hang recsegés, lassulás majd visszaáll eredeti állapotba ha a töltés befejeződik és minden klaffol. (GTR2) Játék közben nincs különösebb szaggatás max grafikai torzulás pixelesedés de azt betudtam a videókártyának. (X1300pro silent 256Mb)

Az XP hardver/eszközkezelőben nincs sárga kérdőjel és minden driver és eszköz megfelelően működik. Elvileg. Utoljára az Ashrock weblapjáról letöltött Realtek AC'97 audio driver ver:A3.62, hátha az időszakos hang recsegést meg lehet szüntetni vele ... fel lett telepítve tehát még ez is rendben lévőnek látszik. Változás nincs. A Recsegés időszakosan megvan.

3. problem
Minden előjel és egyéb ok nélkül van amikor az egér kurzor elkezd szaggatottan mozogni használat közben. Teljesen úgy fest mintha valami terhelné a rendszert (procira gondoltam) Hiába nézem a teljesítmén CPU-használat grafikont semmit nem mutat. kissebb kiemelkedő görbéken kívül nem látni semmit. 0-10% Minden alkalmazás, futtatás, netkapcsolat leállítva de az egér loopolása még mindíg fennál. Egy masszív restart megoldja ugyan a szitut de jó lenne ha nem kéne váratlanul restartolni ha eddig se kellett.

4. problem
Tegnap rátoltam a telefonomat USB kábelről hogy fájlt másoljak le róla és szinte lehalt a gépem tőle. 10db jpg képet vagy 10percig másolt amikor azt egy villanással meg kéne oldania. DVD-t simán olvas és másol, USB pendriveot is de a telefon memókártyájáról igen nehezen szed le bármit is. Ugyan ez a művelet egy PII-es géppel rutin játék. Sima ügy volt. De az Ashrock konfig viszont megizzad tőle. USB hid probléma lenne vagy egybe esik a jelenség az előzőekben leírt bármi gyanuval ?

A lap+proci+ram (2x512)+videó kártya egy félkonfig része volt amit egyben vettem. Táp, ATX ház és DVD olvasó + Monitor azok régi gépben voltak. Elvileg rendben működö mind. A plusz 2x512 Ramot én vettem hozzá hogy legyen lendülete játékok alatt.
Freki egyezik Dualban elvileg szépen kéne muzsikálniuk. Látszólag megy is de időnként terhelés nélkül mégis akad, szaggat XP és játék betöltés közben. RAM slot nem poros , csekkolva. (Bár nem tudom hogy a DDR400as ramokat miért DDR333 nak írja biosban. Ez normális és elfogadott ? )

A kérdéseim még:
Driverek firssítésével lehet e javítani vagy a fent említett jelenségeket megszüntetni ? Ha igen mivel ? Elvileg minden drivert felraktam amit kért a gép, van e még valami vagy kell e még mást frissíteni hogy jó legyen.

Innen [link] szedtem ami kellett. Mindent fel kell tenni egymás után vagy csak amit kért ?

A fent említett lassulási loopolási jelenség Processzor, vagy inkább RAM problémára vezethető vissza ? ( az egeres lassulás az eredeti 2x512es rammal is előfordult)
2Gb rammal azért egy fájl másolás jó lenne ha különösebb észrevétlenséggel történne, gondolom nem nagy elvárás. Miután ezt 1Gb rammal és kissebb procival is simán ment.

Mivel tudom kiszűrni és tesztelni a RAMot és Processzort hogy azok megfelelően működnek e vagy sem ? Milyen test programot érdemes futtatni hogy kiderüljenek a turpisságok ?

a jelenlegi BIOS-omat kell e frissíteni ezzel ?

Version 2.30 (10/2/2006) Windows® 402.52KB Patch nVidia 5950 AGP card.

=( az én Biosom miért v02.58 1985-2004 számmal fut ? Amit kiir az nem max 2.30 kéne hogy legyen ?

Orvoslok-e vele bármi eddigi problémát vagy nem valószínű hogy változás lesz benne?!

Nagyjából ennyi jutott most eszembe.
Bocs ha hosszúra sikeredett a hsz, de egyelőre ti vagytok az egyetlen reményem hiszen a környezetemben senki nem ért a 939es Dual SATA2es lapokhoz.

Biosról teszek fel képet, hogy valami segítséget hátha ad a gondolkodáshoz.
Előre is köszönöm a rám szánt időtöket.

Üdv. Yag.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#409) Dr. Romano válasza Yag (#408) üzenetére


Dr. Romano
veterán

priviben írtam pár tippet

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#410) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok!

Beköttettem a Digi netet, és most már 30/20 MBit/sec a sebességem. Az alábbi probléma lépett fel azóta...Letöltésnél, mikor izmosabb anyagot szedek, rendszeresen kihal a gép ilyennel:
Driver_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
tcpip6.sys

Ez gondolom a hálózati kártya hibája, gondoltam frissítem és megoldódik...Az a baj, hogy a legfrissebb driver a gyátó honlapján a 5.1.2600.350 (2005-03-22)

Tud valaki segíteni nekem, vagy vegyek egy új hálókártyát, tiltsam az alaplapit és megoldódik a gondom?

Előre is köszi a segítséget...

Xiaomi Redmi 3

(#411) Dr. Romano válasza Lesliegold (#410) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Indítsd el a parancssort és írd be ezt:
netsh int ip reset c:\reset_tcpip.txt

Ezután újraindítás és működnie kell.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#412) zso73 válasza Yag (#408) üzenetére


zso73
veterán

1.Akkor szokott ez lenni, ha a winyó nem pörög fel az indulás alatt, így a biosz nem látja. A restartnál már eléri a normál fordulatot, és utána érzékeli a rendszer.
Megoldás:
A: IDE delay time beállítása, ha lehetséges. (15-35 sec)
B: A Boot sorrendet Flopy,CD rom, HDD-re állítani. Amíg a rendszer nézegeti a drájvokat, a winya is fel tud pörögni, így nem lesz gond a boot-tal. Ez lehet a SATA II mode SATA dologtól is. Állítsd át IDE módra.

Minden esetben az IDE az első a rendszer szempontjából. A bioszban át kell állítani. A manual 36-oldalán ott van a súgó. Nyomsz egy Entert, és beállítod az első,,,,drájvokat.

2.Próbálj másik drájvert. Az AMD CPU dual optimizert ne tedd fel,csak problémát okoz.
A realtek oldaláról szedd le a megfelelő drájvert.

3. CPU drájver, esetleg alaplap, vagy hang drájver gond..

4.Az USB szarul másolt nekem is. Próbáld a bioszban az USB dolgokat átállítani.

A biosz frissítést érdemes megcsinálni. Sajnos a 939-es platformon, de még az AM2 foglalatos prociknál is találkoztam "lejtő effektusos" működéssel. (RAR tömörítésnél lassan indul,felpörög,lassul,felpörög. Mint egy inga mozgás....)
Ezért váltottam másik platformra. Borzasztóan idegesített. Játékok alatt is ez volt....
Az alap XP által letöltött CPU drájverrel ment rendesebben a ranszer. Az AMD dual optimizert ne rakd fel. Attól meghülyül a rendszer.

A SATA II operation mód IDE jobb beállítás. Nem lassul így a rendszer, viszont stabilabb a dolog.

Flexibility Option: Disabled.
A proci dolgait hagyd autón. CPU link speed.......
Spead spectrum:disabled.
Gated Clock Function:Disabled

Van valami AGP prefech mode, vagy valami AGP-s állítási lehetőség, amit be kell kapcsolni a jobb működéshez. Az újabb biosz teszi bele a menübe, (így a manuálban nincs is benne.) Ha PCI E kártyád van, akkor is be kell kapcsolni.

Most ennyi jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#413) Yag válasza zso73 (#412) üzenetére


Yag
tag

Remek. Ezek meg fogják oldani a HDD problemem.
Tettem fel drivert. A Loopolás megszünt. Nálatok a pont. Köszi.

A BIOS beállítást holnapra hagyom.

Köszönöm.
Sokat tanultam ma is.

Üdv. Yag.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#414) Lesliegold válasza Dr. Romano (#411) üzenetére


Lesliegold
tag

Köszi, beírtam, remélem ez megoldja...

Xiaomi Redmi 3

(#415) zso73 válasza Dr. Romano (#411) üzenetére


zso73
veterán

Ez mit csinál?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#416) Dr. Romano válasza zso73 (#415) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Link

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#417) zso73 válasza Dr. Romano (#416) üzenetére


zso73
veterán

:R Tuti

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#418) Lesliegold válasza Dr. Romano (#411) üzenetére


Lesliegold
tag

Sajna ma megint kifagyott, pedig előzőleg már megtettem, amit javasoltál...Vagy ezt minden nap be kéne írni és futtatni?

Xiaomi Redmi 3

(#419) zso73 válasza Lesliegold (#418) üzenetére


zso73
veterán

Nézd meg ezt
Lehet, hogy a vírusirtó, és a tűzfal nem fér meg egymás mellett. Mi van telepítve?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#420) Lesliegold válasza zso73 (#419) üzenetére


Lesliegold
tag

Csak egy Nod32 Samrt Security, és a tűzfal is a sajátja...De azért nem jó a megközelítés, mert eddig is ez volt, míg gyengébb (UPC) netem volt, és akkor nem volt ez a gondom, csak mióta 5X erősebb a net...

Egyébként, amire hivatkozik, mint hiba (tcpip6) az a c:\windows\system32\drivers alatt van, ezért is gondolom, hogy a hálókártya cseréje lesz a megoldás, csak nem jutottam még el a cseréjéig...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#421) sanyag


sanyag
csendes tag

Szevasztok!

Lenne 1 igen nagy problémám!
Vettem 1 Radeon 5770 VAPOR-X vga-t és nem megy az alaplappal. (a táp ok, a kari is, próbáltuk másik gépem is)
Tekintve a vga-ra költött pénz nagyságát, és hogy már hónapok óta erre vágytam eléggé el vagyok keseredve, h nem tudom használni....

Kedves okos hozzáértő emberek, segítsetek!!!!

(#422) Wolfy_ válasza sanyag (#421) üzenetére


Wolfy_
tag

Hogyhogy nem megy, meg sem moccan vele, vagy valamit azert csinal?

[ Szerkesztve ]

(#423) zso73 válasza sanyag (#421) üzenetére


zso73
veterán

A plusz táp csatik rá vannak dugva? Biosz a legújabb?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#424) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

Van egy ilyen konfigom: Asrock 939 Dual-Sata2 + AMD Athlon X2 4200+ Gainward 8600 GTS PCX + 2X512MB(KIT) + 2X512 DDR400 Kingston memória...

Gépet kell vennem a könyvelőm szerint, mert el kell költeni valami fejlesztési tartalékot, így nyilván a fenti dolgokat eladom...
Szal, kérném szíves segítségetek, hogy ezt ELADVÁN, milyet vegyek helyette, ha elsődlegesen a kis fogyasztás, kis hőtermelés és a minél halkabb működés a cél ...Játszani nem igazán játszok, irodai alkalmazás, internet, néha torrent fut, de azért egy éven 1X-2X előfordul, hogy egy vasat igénylő stratégiai játékba beleugrok, tehát egy integrált hurka videókártya azért szóba sem jöhet, mert rosszabb nem lehet, mint a jelenlegi...Esetleg a meglévő PCI EXP-es videókarit megtartanám...Szóba jöhet nálam egy Intel ATOM, vagy az a minimális játék eleve kizárja?

Segítségetek előre is köszönöm...Üdv!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#425) Wolfy_ válasza Lesliegold (#424) üzenetére


Wolfy_
tag

Bar kozvetlen tapasztalataim nincsenek az Atom-mal, de amiket olvastam rola azok alapjan neha meg a netezes + filmezes + szovegszerkesztes kombinacioban hasznalva is lassu, ugyhogy az szerintem felejtos.

Konrket konfigot nem tudok mondani, mert igazabol mostanaban csak fel szemmel tartom figyelemmel az uj trendeket. De ha nem valtozott nagyot a vilag (es az AMD chipsetes alaplapok meg mindig joval olcsobbak az inteleseknel), akkor valami jo AMD-s alaplap es hozza egy Phenom lenne talan jo, a vidkartya akar maradhat.

(#426) Lesliegold válasza Dr. Romano (#411) üzenetére


Lesliegold
tag

Na a neten rengeteg kutakodás után eljutottam odáig, hogy a kékhalált, lehet értelmezni, a Minidump könyvtárba mentett "hibajegyzetekből"...Le is szedtem a Microsoft hibaelemzőjét ( Debugging tools for windows)--->végigkövettem a lépéseket, és íme itt a végeredmény, csak értelmezni segítsetek:

Microsoft (R) Windows Debugger Version 6.11.0001.404 X86
Copyright (c) Microsoft Corporation. All rights reserved.

Loading Dump File [c:\windows\minidump\Mini021410-02.dmp]
Mini Kernel Dump File: Only registers and stack trace are available

WARNING: Inaccessible path: 'c:\windows\i386'
Symbol search path is: srv*c:\symbols*http://msdl.microsoft.com/download/symbols
Executable search path is: c:\windows\i386
Windows XP Kernel Version 2600 (Service Pack 3) MP (2 procs) Free x86 compatible
Product: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTS
Built by: 2600.xpsp_sp3_gdr.090804-1435
Machine Name:
Kernel base = 0x804d7000 PsLoadedModuleList = 0x8055d720
Debug session time: Sun Feb 14 11:47:55.484 2010 (GMT+4)
System Uptime: 0 days 0:11:36.081
Loading Kernel Symbols
...............................................................
................................................................
....
Loading User Symbols
Loading unloaded module list
...........
*******************************************************************************
* *
* Bugcheck Analysis *
* *
*******************************************************************************

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 100000D1, {2c, 2, 1, ae454782}

*** WARNING: Unable to verify timestamp for epfwtdi.sys
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for epfwtdi.sys
Probably caused by : tcpip6.sys ( tcpip6!SendACK+1af )

Followup: MachineOwner
---------

1: kd> !analyze -v
*******************************************************************************
* *
* Bugcheck Analysis *
* *
*******************************************************************************

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (d1)
An attempt was made to access a pageable (or completely invalid) address at an
interrupt request level (IRQL) that is too high. This is usually
caused by drivers using improper addresses.
If kernel debugger is available get stack backtrace.
Arguments:
Arg1: 0000002c, memory referenced
Arg2: 00000002, IRQL
Arg3: 00000001, value 0 = read operation, 1 = write operation
Arg4: ae454782, address which referenced memory

Debugging Details:
------------------

WRITE_ADDRESS: 0000002c

CURRENT_IRQL: 2

FAULTING_IP:
tcpip6!SendACK+1af
ae454782 f00fc10f lock xadd dword ptr [edi],ecx

CUSTOMER_CRASH_COUNT: 2

DEFAULT_BUCKET_ID: DRIVER_FAULT

BUGCHECK_STR: 0xD1

PROCESS_NAME: uTorrent.exe

LAST_CONTROL_TRANSFER: from ae455fe3 to ae454782

STACK_TEXT:
a9ad8990 ae455fe3 88a8b400 00000000 00000064 tcpip6!SendACK+0x1af
a9ad89ac ae452ca0 8899a440 8936e058 8899a478 tcpip6!ProcessTCBDelayQ+0xed
a9ad89c8 ae4346be a9ad89ec 00000020 8899a4fc tcpip6!TdiReceive+0x227
a9ad8a00 ae434e46 8899a400 8899a4f8 8899a4f8 tcpip6!TCPReceiveData+0x72
a9ad8a1c 804ef19f 891c3030 8899a440 8899a440 tcpip6!TCPDispatchInternalDeviceControl+0x4c
a9ad8a2c ae4009a8 a9ad8a84 ae3fc056 899a28f0 nt!IopfCallDriver+0x31
WARNING: Stack unwind information not available. Following frames may be wrong.
a9ad8a34 ae3fc056 899a28f0 8899a440 ae406240 epfwtdi+0x79a8
a9ad8a84 ae402692 899a28f0 8899a440 ae406360 epfwtdi+0x3056
a9ad8a98 804ef19f 899a28f0 8899a440 8936f590 epfwtdi+0x9692
a9ad8aa8 ae3bf3a4 00000000 00000010 a9ad8b1c nt!IopfCallDriver+0x31
a9ad8b10 ae3b2422 891d9008 00495828 ae3b2422 afd!AfdFastConnectionReceive+0x25f
a9ad8c5c 80580487 890259a0 00000001 015fee18 afd!AfdFastIoDeviceControl+0x713
a9ad8d00 80579274 000003ec 00000364 00000000 nt!IopXxxControlFile+0x255
a9ad8d34 8054162c 000003ec 00000364 00000000 nt!NtDeviceIoControlFile+0x2a
a9ad8d34 7c90e514 000003ec 00000364 00000000 nt!KiFastCallEntry+0xfc
015fee6c 00000000 00000000 00000000 00000000 0x7c90e514

STACK_COMMAND: kb

FOLLOWUP_IP:
tcpip6!SendACK+1af
ae454782 f00fc10f lock xadd dword ptr [edi],ecx

SYMBOL_STACK_INDEX: 0

SYMBOL_NAME: tcpip6!SendACK+1af

FOLLOWUP_NAME: MachineOwner

MODULE_NAME: tcpip6

IMAGE_NAME: tcpip6.sys

DEBUG_FLR_IMAGE_TIMESTAMP: 485b919c

FAILURE_BUCKET_ID: 0xD1_tcpip6!SendACK+1af

BUCKET_ID: 0xD1_tcpip6!SendACK+1af

Followup: MachineOwner
---------

Az utorrent legfrissebb változata okozza a hibát? Időben is egybevág, mert kb azóta van, mióta frissítettem a legújabbra...

Xiaomi Redmi 3

(#428) Yag


Yag
tag

Sziasztok!
Gondoltam töletek kérdeznék mivel elég sok fajta procit használnak a klubb tagok :)))

Egy processzor dilemmát szeretnék feloldani.
Egy 3200+ proci ficereg a dual sata IIes alaplapon és hozzá 2GB ram.
ehez egy ATI x1350 256os passzív VGA tolja monitorra a képet.

Azon gondolkodom, hogy egy x2 3800+ as procira bővítenék. nade : és itt a dilemma.
mennyit nyerek, gyorsulok ha egy ilyen procira cserélek ?
Néztem Bachmark képeket, elemzéseket teszteket és kicsit ellentmondóak.
Vannak amik jelentős sebességnövekedést írnak - főleg Win alatti programok - és vannak akik a játék élmény fejlődést nem tartják jelentősnek sőt a játék teszteknél a 3200+ és x2 3800+ majdnem egymás mellett van. Engem főként a játékok gyorsulása, jobb minősége miatt érdekel a proci csere, de vajon tényleg nyerek vele minőséget és sebességet látványos fejlődést vagy csak kis mértékben ?
Csodákat nem várok de azért szeretném látni a különbséget ha játszom. Pl gyorsabb betöltés, jobb fps arány, loopolás mentesség ahol most éppen érzékelni stb ...

Hátha van erre némi tapasztalatotok .
Köszi előre is a választ .)

Üdv. Yag.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#429) Wolfy_ válasza Yag (#428) üzenetére


Wolfy_
tag

Szerintem a jatekok tobbsegenel nem a processzor szamit igazan, hanem a videokartya. Ezzel a videokartyaval szerintem gyakorlatilag tok mindegy melyik procid van, nem nagyon fogsz tapasztalni gyorsulast a grafikaban.

Betoltesnel talan lehet valami kulonbseg, de szerintem az sem szamottevo.

(#430) emre válasza Yag (#428) üzenetére


emre
veterán

Én simán belepakolnám.
Mennyibe kerülne a proci?
(csak mert nekem is van egy a fiókban, két döglött DS2-es lap mellett :DDD )

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#431) Wolfy_ válasza emre (#430) üzenetére


Wolfy_
tag

Ez mondjuk jogos, hogy drágának valászínűleg úgysem drága és arra mondjuk jó, hogy ha a háttérben fut még valami program, az nem a játék elől eszi el a procit.

[ Szerkesztve ]

(#432) Yag válasza emre (#430) üzenetére


Yag
tag

Procit 5.000-10.000 HUF közt árulják. Ha nem sokért megszámolod akkor bevállalnám azt a fiókban fekvőt :) Mekkora az a prockó ?

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#433) Yag válasza Wolfy_ (#429) üzenetére


Yag
tag

közben keresgélek :
Érdemes számításba venni bármelyik kártyát ?

Asus EN8500 GT 256MB PCI (Zalman Dual Heatpipe VGA Cooler ZM80D-HP passzív)
MSI R4350 MD512H (PCI Express 2.0 512MB DDR2)

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#434) emre válasza Yag (#433) üzenetére


emre
veterán

Egy X2 3800+-os, simán megy 400-as fsb-n, alapfesszel. Mondjuk egy 10-esért simán odaadom, hőcsöves hűtővel együtt. ilyen a hűtő Mivel a DDR1-es ramjaimat már eladtam.
Ha előre utalsz a postaköltség is az enyém.
A vga-hoz nem értek ebben a kategóriában.De ebben a topikban érdeklődhetsz.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#435) bci


bci
tag

Sziasztok!

Próbálkozott már valaki az AM2 Board v-moddal?

Üdv:

bci

Intel inside - The POWER is on AMD side

(#436) gsc73


gsc73
aktív tag

Sziasztok!

Évek óta stabilan működő Dual-Sata2 alaplapra épülő gépemet átépítettem egy másik házba, kompletten, semmi változtatás. Azt tapasztaltam, hogy az átépítés után semmilyen hangot sem ad ki a gép magából. A BIOS-ban ki-be kapcsoltam már az alaplapi hangkeltőt, drivert újratelepítettem, de semmi. Úgy néz ki, mintha minden rendben volna: eszközkezelőben is, és a driverben is, csak éppen hang nem jön ki a gépből.

Van valami ötletetek?

Üdv: g.

[ Szerkesztve ]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#437) Sanya válasza gsc73 (#436) üzenetére


Sanya
nagyúr

vmit rövidrezártál

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#438) gsc73 válasza Sanya (#437) üzenetére


gsc73
aktív tag

Hááát, az valószínű......bár körültekintő voltam. Mindegy, mert azóta bekerült egy SB, így megoldottam.....

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#439) Wolfy_


Wolfy_
tag

Ma en is beuzemeltem a lap utodjat, egy AsRock 870 Extreme3 lapot. Jo kis deszka volt ez azert, husegesen szolgalt majd 5 evig! :)

[ Szerkesztve ]

(#440) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok lenne egy olyan problémám hogy van egy ilyen 939 dual sata2 lapom
benne egy Athlon 64 3800+ procival és egy hd5450 1gb pci ex vga

a probléma az h nem kapcsol be a vga-val a gép.. másik gépbe tökéletesen megy a kártya
1x -2x bekapcsolt vele a gép , főleg akkor amikor be tettem helyette egy geforce 7300gs-t szintén pci ex azt ki kaptam be tettem a hd5450-t és bekapcsolt most ott tart hogy kb 30perc probalgatas utan se kapcsol be a gép az 5450 el csak a 7300gs- el
persze masik gépbe tökéletesen megy a vga

mi lehet a probléma ?:O

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#441) LanyUs


LanyUs
senior tag

Pár évig állt a dobozában, majd 1 hónapja raktam össze belőle össze egy netezős gépet Athlon 64-el, 7600 gst-vel. A barátom még a FEAR 2-őt is kinyomta vele :) 8-10 éves és szépen működik a lap. A GIGA HD3-mam meg fingott 2 éven belül az összes típushibással együtt LOL :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.