Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Árakat emel a Spotify

Hozzászólások

(#1) Punja


Punja
lelkes újonc

Ha lesz veszteségmentes streamre lehetőség akkor nincs bajom az áraemeléssel.

(#2) AuraSync válasza Punja (#1) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Marad a YT Music az mellé reklám mentes videók is járnak nem csak zenék.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3) tDr1v3r válasza Punja (#1) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Csak azt is már mióta ígérgetik...

Ha nem lennék lusta mindent átvinni meg nem kötnének a tényleg remekül kurált playlistjeik már rég átmentem volna Apple Music-ra, ott marha jó a lossless.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4) Predatorr


Predatorr
őstag

Flacbe digitalizálva minden zeném rééég, minden nyerészkedő bekaphatja, hó! :P

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#5) ultrasound


ultrasound
tag

Helyette ajánlani tudom a veszteségmentes TIDAL-t, mely ráadásul idén áprilisban látványosan csökkenti árait. Ennyi!

[ Szerkesztve ]

(#6) Akelaus válasza ultrasound (#5) üzenetére


Akelaus
senior tag

El is gondolkoztam rajta, főleg ha itt is árat emel majd a Spotify.
Ami nekem nagyon hiányozna, ahogy a Spotin péntekenként megkapom egy listában a kedvenceim friss megjelenését. Mivel nincs (és azt hiszem nem is volt soha) Tidal előfizetésem, így nem tudom ott ezzel mi a helyzet.

Ez az ami miatt nem tudok áttérni a YoutubeMusic-ra mert botrányos a pénteki friss lista amit kreál, tele általam nem hallgatott előadókkal.

(#7) BoB válasza AuraSync (#2) üzenetére


BoB
veterán

+1

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8) KROK640 válasza Predatorr (#4) üzenetére


KROK640
veterán

Szintén :)
és a 256GB memkártya se dísznek van a telefonomban :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9) KROK640 válasza ultrasound (#5) üzenetére


KROK640
veterán

"mely ráadásul idén áprilisban látványosan csökkenti árait. Ennyi!" - ilyet sem nagyon láttunk még, már csak ezért is ránézek.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10) k-adi válasza KROK640 (#9) üzenetére


k-adi
nagyúr

ja már ezért jár a keksz

(#11) warfernom


warfernom
tag

Ha jól tudom a Tidal kevesebb a zene mint a Spotifyn. “Lehet hogy olcsóbb de nem ugyan az a felszereltség”
Én már 6 éve használom a spotifyt kb napi 8 óra zene hallgatással, különösebben nem érint az ár változása maradok úgy is. Benzint is venni kell az autóba ami ugyan úgy drágul. :N

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#12) moleculez válasza AuraSync (#2) üzenetére


moleculez
veterán

Szintén, főleg hogy trackeket nem igazán hallgatok, 90% dj mixeket, az a maradék 10% meg nem ez a “zenehallgatós” hallgatás, hanem YT-n playlist (és a nagyrésze fel sem kerül YT Musicra). De ha ilyen igényem lenne akkor Apple Music, vagy Amazon.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) hunluki


hunluki
senior tag

Nálunk pont most történt a család migrálása apple musicra sok év spoty után. Alapvetően azért mert a 6 userből 5 amúgy is almás, másrészt jobb a minőség és még olcsóbb is (2790 vs 3290+amennyit most emelkedik ha nálunk is emelkedik).

Amúgy meglepően fájdalommentes volt az átállás, van free program ami áthúzza a playlisteket egyikről a másikra és az ajánlások is betalálnak. 6 user, fejenként 5-6 2-300 számos playlist-ből talán összesen 4 szám volt amit nem talált meg.

(#14) KROK640 válasza warfernom (#11) üzenetére


KROK640
veterán

"Benzint is venni kell az autóba ami ugyan úgy drágul." - Tehát még amúgyis kevesebb pénzed marad. Pont ilyenkor szokta az emberek nagyrésze átgondolni a kiadásait, és a kevésbé fontosakat esetleg lefaragni.
Persze, ha olyan szakmád van, hogy nem fix fizetésből élsz, hanem ilyenkor csak lazán árat emelsz, akkor megértem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#15) k-adi válasza KROK640 (#14) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ja, lazán árat emel aztán őt faragják le ;]

(#16) KROK640 válasza k-adi (#15) üzenetére


KROK640
veterán

Vannak szakterületek, ahol megteheti, hogy lazán árat emel. Pl ügyvéd, magánorvos, de a különféle szakik is ilyenek. Ha vállalkozó és nem fix főnöke van, jó eséllyel simán emelhet annyit, hogy neki ez belefér. Ha fix fizuból él, akkor ez a két emelkedés csak akkor nem zavarja, ha havi szinten eddig is nagyon sokat tudott félrerakni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17) ricsi0307 válasza moleculez (#12) üzenetére


ricsi0307
senior tag

8 év után tavaly ezen átestem, akkor nem volt ingyenes megoldás, ami az összes lejátszási listát átrakta volna. Végül sikerült megoldani, de rengeteg általam hallgatott zene nincs fent Apple Musicon, így elég hiányosak lettek a listák. Több mint fél évet használtam, de nekem se a felület se az ajánlott zene nem ért a közelébe se a Spotifynak így idén visszajöttem ide. Utóbbi az egyetlen erőssége, annyira kellemesek a hétfői és pénteki válogatásban az új zenék stílusai hogy csak emiatt maradok. Az Apple Music sokkal nagyobb keretek között ajánlott új zenét, teljesen új műfajokat is, amit sose hallgattam és sose fogok. Ha ezen változtatnak majd, illetve kis előadók is felkerülnek hozzájuk akkor megint megpróbálkozok, de erre nem látok sok esélyt.

[ Szerkesztve ]

(#18) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

A Spotify-on továbbra is el lehet érni az ingyenes-reklámos csomaggal az összes zenét?

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#19) Kobak77 válasza Punja (#1) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Én már évek óta várom a losslesst. De úgy látszik a fejlesztői állományt lecserélték jogászokra. Legalábbis a tevékenységeik alapján.

(#20) Kobak77 válasza warfernom (#11) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Volt 5-6 hónapig tidal is. A minősége kifejezetten tetszett, de sajnos a program maga sokkal kevésbé stabil, mint a spoti. Apple musicot kéne kipróbálni, de nincs kedvem szívni a migrálással.

(#21) hunluki válasza Kobak77 (#20) üzenetére


hunluki
senior tag

Ha mégis váltanál akkor songshift nevű app nekem bevált. Annyi hogy az ingyenes verziója egyszerre csak egy playlistet tud egyszerre átvinni. Nekem cakli 3 listám van szóval nem volt nagy dráma átvinni őket.

(#22) Predatorr válasza KROK640 (#8) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát, akinek olyan kicsire ráfér... :U
Csak aztán leshetjük, milyen telefont vegyünk, mert a népre ráerőltetik a soxart. :(((

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#23) KROK640 válasza Predatorr (#22) üzenetére


KROK640
veterán

Azért ekkora tárterületre simán ráfér az amit az ember hallgatni szokott. Aztán mikor jönnek új kedvencek felkerülnek azok is, eddig még törölnöm sem kellett, pedig több mint 800 zene van a telefonomon (ez még 10GB se igen lehet), igazából van amelyik számot évek óta nem hallgattam.

Közel egy évtizedet dolgoztam telefonos boltban, és igaz lazábban de ma is követem a trendeket, szóval ez a kérdés nekem nem szokott túl nagy kihívást jelenteni, de érdemes körülnézni az már biztos. :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#24) Predatorr válasza KROK640 (#23) üzenetére


Predatorr
őstag

Akkor én nem vagyok ember. :U Végül is még a földön kívül vagyok. :) Nagyságrendbéli eltérés van, mondjuk DJ-skedtem és gyűjtögettem évtizedekig. Nálam pörög körbe minden zene a 70-es évektől.
Nekem sem kihívás a kérdés, mert nem gyártanak megfelelő telefont. Egyik ezt tudja, másik azt, de ha minden kéne, 1000 köuül nincs megfelelő. :Y

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#25) KROK640 válasza Predatorr (#24) üzenetére


KROK640
veterán

Ok, hogy DJ-skedsz meg stb, de : nehezen tudom elképzelni, hogy nem tudsz a telefonra, mikor ide-oda mész olyan setet összeválogatni ami arra a pár órára, netán pár napra elég. Mint írtam 800db zene kb 10GB (és akkor 8MB/mp3-al számoltam, meg 1000MB=1GB-al 1024 helyett), akkor egy mai átlagos 64-128GB-os telefonon - még ha csak a tárhely felével is számolok - elfér 2560-5120 db zene; és akkor több ponton is erősen megengedően számoltam, a valós érték ennek a duplája is lehet, és még mindig csak egy átlag telefon, átlag tárhelyének a feléről beszélek.

Pl amikor két hónapra elmegyek Ausztriába, ahol a hegyek között sokszor térerőm, - és mobilnetem - sincs, akkor a két hónapra 150-200 zenével beérem, (egy jó számot úgyis többször meghallgat az ember) ha pedig valami pokolian hiányzik, akkor mikor lent vagyok a városba gyorsan lehúzom YTről.

Telefonnál meg ha ilyen igények vannak, érdemes flagship vonalon (nem iPhone!) nézelődni. Nekem pl van egy Honor V20-asom mindent IS tud amit egy telefontól elvárok, egyedül talán a képalkotó szoftvere lehetne pengébb, de az is sokat fejlődött, és bőven a felső mezőnybe sorolnám, jó beállításokkal pedig simán átlag feletti képeket lehet vele csinálni. Életem talán legjobb vétele volt, pedig nagyon sok telefonom volt - már csak egy időben a munkámból adódóan is - az elmúlt 24 évben (épp a napokban lesz 24 éve, hogy meglett az első telóm). De van szaktopicja is a dolognak, egy csomó up to date guruval.

És nézem, tényleg nem vagy ember, se a neved, se az avid :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Árakat emel a Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.