Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Apache config kérdések (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!

Fölraktam a gépemre egy Apache2.0-t egy PHP 4.4.0 társaságában. Viszont a konfigurálással gondjaim vannak. Először is nem tudom rábírni, hogy az index.php-t automatikusan megnyissa, ha egy könyvtárat kérdezek le a szerverről (így tehát az orbano.sytes.net -re is a directory index jön be, mert csak egy index.php van benne).
Hiába írtam be, hogy ''DirectoryIndex index.html index.html.var index.php'', nem hallgat rám. Aztán a másik kérdésem a directory indexekkel kapcsolatos lenne. Hogy lehet azt beállítani, hogy ne férjenek hozzá a könyvtárakban lévő állományokhoz kívülről? (tehát pl. a php állományokat ne lehessen letölteni) Gondolom a .htaccess-t kell buherálni, de valahogy a manualból egy szót sem értek... :F

A segítséget előre is köszönöm :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) b14


b14
senior tag

Felraktad a phpt is?

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#3) orbano válasza b14 (#2) üzenetére


orbano
félisten

már megbocsáss, de ez egy elég balga kérdés. Azzal kezdtem a hozzászólásomat, hogy felraktam egy apacsot phpvel... :) Amúgy az index.php már bejön, nem tom mi volt, kellett neki biztos egy kis gondolkodási idő :) Pedig újrandítottam vagy 6x a szolgáltatást ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#4) orbano


orbano
félisten

Senki? :O

A vér nem válik VAZZE!™

(#5) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

próbáld ki az appserv legújabb változatát, ami az apache+mysql+php-t konfigurálva tartalmazza.

(#6) modder


modder
aktív tag

hi!

egy elég alapvető kérdést tennék fel.
regeltem a dyn.hu-ra Bővebben: link és ha rámegyek, akkor látjátok mi jön elő, pedig felraktam index.html,htm -t és mégis ez jön elő. ha meg localhostról nézem, akkor előjön az index.html. hogyan tudnám megoldani, hogy az index.html-t lássam?
csak akkor látom az index.html tartalmát, ha Bővebben: link -n nézem meg az oldalt

[Szerkesztve]

(#7) L3zl13 válasza modder (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nekem egyik módon sem megy. :F

Aki hülye, haljon meg!

(#8) doc válasza modder (#6) üzenetére


doc
nagyúr

en meg pingelni sem tudom (bár az ip-cimet megtalalta...)

(#9) L3zl13 válasza doc (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az nekem se ment.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) modder


modder
aktív tag

jah, na most próbáljátok, mert leléptem netről előbb :DD

(#11) modder


modder
aktív tag

áááá müxik. nemtom mért :D
de zsír

(#12) orbano válasza Törzsfőnök (#5) üzenetére


orbano
félisten

már fent vannak a szerverek, és nem akarom újra rakni. jó lenne valahogy manuálisan belőni ezeket a dolgokat...

A vér nem válik VAZZE!™

(#13) L3zl13 válasza orbano (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

De most már működik nem?
Nem lehet, hogy korábban valami cache probléma volt?

Aki hülye, haljon meg!

(#14) orbano válasza L3zl13 (#13) üzenetére


orbano
félisten

az indexelést kikapcsoltam, de a fileok elérése tvábbra is problémás. fingom sincs hogy kell a htaccess-t konfigurálni, a leírás meg igen gyatra... vagy én vagyok túl hü**e :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) jeszi


jeszi
tag

Nem tudom elérni az apache-ot hálózaton keresztül, csak localhoston. Mit kell írni a confogba, hogy elérhető legyen? Bár azt hiszem, alapból el kellene tudnom érni. Talán a tűzfal nem engedi? (A tűzfalat nem én állítottam be)

[Szerkesztve]

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#16) Dominator


Dominator
aktív tag

Most egy olyat szeretnék kérdezni, hogy mit hogyan kell beállítani, hogy működjön a szerverem? :U
Szóval az lenne a gondom, hogy felraktam az Apache-ot, telepítéskor kérdezte, hogy mit akarok megadni a honlapom címének, de semmi info nem volt arról, hogy az index.html-t hova kell másolni :F Meg van egy csomó fájl ami gondolom arra való, hogy konfigolni lehessen vele, de én nem szeretnék ennyire belemenni a részletekbe, csak annyit szeretnék, hogy legyen egy kis szerverem, hogy ha ki akarom próbálni, hogy működik-e a php, amit írtam, akkor ne kelljen mindig újra feltöltenem egy ingyenes szolgáltatónál regelt oldalra.

(#17) ReJim válasza Dominator (#16) üzenetére


ReJim
őstag

hát ha nem akarsz konfigolni, akkor meg elég ha megkeresed a htdocs könyvtárat...
az pedig benne lesz az apache könyvtárában... aszem windózon valahol ..program files/apache groups/apache2/htdocs, de nem bizti.. :)
de ha külön winyóra akarod tenni, vagy valami normálisabb helyre akkor megkeresed az apache könyvtárában, httpd.conf... és ebben megkeersed ezeket:

#
# DocumentRoot: The directory out of which you will serve your
# documents. By default, all requests are taken from this directory, but
# symbolic links and aliases may be used to point to other locations.
#
DocumentRoot ''ide írd az elérési utat''
...
#
# This should be changed to whatever you set DocumentRoot to.
#
<Directory ''meg ide is....''>



ha ez megvan, akkor meg egyszerüen a böngészőben bevésed url-nek: localhost vagy pedig ip címet: 127.0.0.1

elvileg működik... bár rég volt már vindózom, indiánnal...

</end.?>

(#18) Dominator válasza ReJim (#17) üzenetére


Dominator
aktív tag

Hát ez sajnos nem működik :( Próbáltam 2 féle Apache verzióval is, más, abszolút egyszerűnek mondott szerverekkel is, de semmi. Miért nem úgy működik, hogy elindul a program, megadom a mappa helyét, bazinagy START gomb és máris fennvan az anyag a neten? :F

(#19) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Nekem is lenne egy apache-os kérdésem: felraktam apache2+php5+mysql4 triót, minden megy is rendesen, egy kivétellel: a sessionok. Ugyanaz a kód, ami megy az uw és a fw szerverén is, az én szerveremen nem jó, mert valamiért mindig új sessiont indít a régi használata helyett. Valaki találkozott már ilyennel?

(#20) Diskcopy válasza Tele von Zsinór (#19) üzenetére


Diskcopy
tag

Hello!
A register_globals beállítása nem lehet gond esetleg(csak felvetés) (on/off).Esetleg még a session.save_path. Mind a kettő a php.ini-ben.. ott nézz körül szerintem.

(#21) Diskcopy válasza Diskcopy (#20) üzenetére


Diskcopy
tag

Esetleg még a session.auto_start-ra gondolok, de aztán lehet téves.. de tuti ini fájl beállítási hiba.(szvsz) ''A session.auto_start beállítás adja meg, hogy a PHP kezdjen-e / folytasson-e minden PHP oldal futattásnál automatikusan munkamenetet. Alapértéke 0 (kikapcsolt).
''

[Szerkesztve]

(#22) Diskcopy válasza Diskcopy (#21) üzenetére


Diskcopy
tag

na, google meg ezt dobta ki: ''A new session was created EVERY TIME I loaded the page.. it was annoying. After a few hours of googling, I gave up and decided to mess around in the php.ini file. I changed this line:
session.cookie_path = /
to this:
session.cookie_path =
Now, php sessions are loaded properly.'' lehet nállad is ilyen van..

(#23) Tele von Zsinór válasza Diskcopy (#21) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

register_globals = Off
session.save_path = ''C:\Apache2\htdocs\tmp'' létezik, ott is vannak a session fileok
session.auto_start = Off de kézzel indítom a session az index.php elején, és minden oldal index.php csak más get paraméterekkel :)

(#24) aluser


aluser
tag

Feltelepítettem az Apache2.053 2 különböző gépre, ugyanazokkal a beállításokkal.
Az egyik gépen működik, a másikon nem. Amelyik épen nem megy a hibajelenség:
beírom a böngészőmbe, hogy: localhost
Elkezdi menyitni a lapot (legalább is az explorer alul azt írja hogy ''Lap megnyitása http://localhost/...'' ezt csinálja és semmi mást. Nincs hibaüzenet, a betöltést jelző csík nem mozog.
Mi lehet a hiba?

(#25) aluser válasza aluser (#24) üzenetére


aluser
tag

UP!!!

(#26) L3zl13 válasza aluser (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Fut az apache szolgáltatás?

Aki hülye, haljon meg!

(#27) aluser válasza L3zl13 (#26) üzenetére


aluser
tag

Igen

(#28) aluser


aluser
tag

UP!?

(#29) aluser


aluser
tag

Ha elég sokat várok akkor kiírja az Iexplorer, hogy:
''A lap nem jeleníthető meg''

(#30) aluser válasza aluser (#29) üzenetére


aluser
tag

A nod32 volt a hibás.

(#31) Stingie


Stingie
tag

Sziasztok,

a kérdésem az, hogy tudok-e egyazon gépről két eltérő helyen levő web oldalt kiszolgálni az apache-al ? Azért kérdem, mert az nvidia tűzfala feltett egy konfigolt apache-t, és a tűzfal adminisztrációs felületét a localhost:XXXX portján éri el. Nos előtte volt már saját konfigolt apache-om, de így nem tudom, hogy meg lehet-e adni egy külön kiszolgáló mappát a 8080-as http portnak is? IP átirányítást használok, de nem tudom, hogy csak virtual host-os megoldással lehet-e megicsinálni a dolgot? Nincs külön ip címem erre...:(

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#32) e-biza


e-biza
őstag

jövök én is a kérdésemmel :)
az alábbit szeretném csinálni
sub.domain.com cimen legyen látható (fejlécben is maradjon sub.domain) a www.domain.com tartalma. sub.domain.hu létrehozva, azonban a mod_rewrite-al csak át tudom irányítani, de nekem fontos lenne hogy a sub.domain.hu maradjon HTTP_HOST-nak.
válaszokat elöre is köszi.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#33) Tersius


Tersius
tag

Nekem is elkelne valami hozzaerto segitsege.

Ubuntu Linux alatt probalnam hasznalni az Apache-PHP-MySQL triot, azonban sajnos nem akarja az igazsagot.

Igazandibol minden jol ment alapbol, fent volt ez a harom dolog, mukodott is, am feltelepitettem a phpMyAdmint csomagbol, azota nem hajlando megjeleniteni a php oldalakat. Rakattintva egy ilyenre, bedobja az ablakot, hogy ismeretlen fajl, mit szeretnek kezdeni vele.

Probaltam azota leszedni mindet, majd feltenni masik verziot (apacsbol es phpbol is), am ugyanaz az eredmeny.
Most epp Apache 1.3 van es PHP4.

Otletek?

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#34) Tyrael válasza Stingie (#31) üzenetére


Tyrael
senior tag

a te esetedben 2 külön apache fut, ilyenkor nem kell semmilyen virtualhost szerintem
amugy offline-ban otthon én már használom virtualhost-tal azt, hogy fut 1 kerio webszerver, annak van webes felulete
+ van egy telepitett easyphp-m(apache, php, mysql) amiből 2 különböző helyen lévő weboldalt teszek elerhetove.
www mappam 80as porton elerheto, kerio 81-esen, es a uccso php-s oldalam meg 8080-ason.

Tyrael

(#35) xpkiller


xpkiller
csendes tag

Sziasztok,
Áttértem Apache 2.0.54-re és nem működik a .htaccess dolog, mint ha ott sem lenne file.
A server configba beírtam a AccessFileName .htaccess -t, de hatástalan.
Mit kell tennem, hogy figyelembe vegye a szerver (os: Debian Sarge)
Előre is köszi a segítséget!
üdv
Péter

''Software is like sex: it's better when it's free'' - Linus Torvalds

(#36) Tyrael válasza xpkiller (#35) üzenetére


Tyrael
senior tag

sorry, 2.x -s apache-csal nincs tapasztalatom, de szerintem ugyanugy kezeli, mint a 1.33, bar ha nalad nem mukodik, es a httpd.conf -ban ugyanugy van beallitva a htacces-ra vonatkozo resz.
amugy fajl szintu jogosulsagokkal nem lehet megoldani a dolgot?

Tyrael

(#37) paszgyu


paszgyu
csendes tag

Hali!

Van egy kis file. Van benne egy hivatkozás A HREF='c:/a/proba.txt'>ide</a . Ha .html a kiterjesztés és nem localhoston keresztül próbálom megnyitni működik a hivatkozás. Azonban ha .php vagy .html a kiterjesztés és a localhoston keresztül próbálom megnyitni semmi életjel. Az állapotsorban kiírja hogy file:///c:/a/proba.txt azonban nem ugrik oda. Valami tanácsra lenne szükségem vaj' miért is van ez igy?

(#38) Tyrael válasza paszgyu (#37) üzenetére


Tyrael
senior tag

kicsit zavaros a kerdesed
szoval ha nem localhoston probalod elerni a fajl-t, akkor sikerul, ha meg localhoston, akkor nem?
nem localhost alatt mit ertesz? csak azert mert ez a link a szerveren keresne a megadott file-t, szal ha feltoltod valahova, akkor fel kell toltened azt a file-t, amire linkelsz, hogy el lehessen erni

Tyrael

(#39) satomee


satomee
senior tag

Sziasztok!
Egy rövid kérdésem lenne:használja valaki az apache-ot NOD32 mellett...?

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#40) Tyrael válasza satomee (#39) üzenetére


Tyrael
senior tag

passz
mi lenne ha beraknad a kivetelek koze, vagy ha kikapcsolnad az allando figyelest?
gondolom nagyon lefogja a geped, hogy folyamatosan figyeli az apache-t.
vagy mi a gond vele?

Tyrael

(#41) satomee válasza Tyrael (#40) üzenetére


satomee
senior tag

A gondom az,hogy NOD nélkül localhost-ot beirva megnyílik a doc.root,de ha fel van téve a NOD,már nem.És egyszerűen nem tom hol kell beállítani hogy hagyja a francba az apache-ot...Hozzáteszem egyszer volt már hasonló gondom egy McAffee verzával,és csak a vírusirtó cseréje segített.Ezt viszont most mindenképp szeretném elkerülni...
MOD:Hol tudom berakni a kivételek közé?Bocs,de nem régóta használom a NOD-ot,és nem találtam benne ilyet...
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#42) Tyrael válasza satomee (#41) üzenetére


Tyrael
senior tag

sorry, kb. 1szer volt fent gepemen a nod (altalaban nincs fent virusirto, plane miota nincs otthon netem), de kivételek/exceptions neven kene lennie.
Ha kikapcsolod az allando figyelest (egyik modul amon, vagy melyik) akkor megnyitja a docroot-ot?
google-n rakeresek a kivetelekre
2) go to IMON - Configuration - Other (last tab) - Exceptions and add apache's exe, restart computer...

Tyrael

[Szerkesztve]

(#43) satomee válasza Tyrael (#42) üzenetére


satomee
senior tag

Tudtommal az IMON a felelős érte,de azt hiába kapcsoltam ki,sőt az egész NOD-ot is hiába állítottam le,csak akkor értem el a rootot,ha teljesen leszedtem a gépről!Ezt a kivételek dolgot nem láttam sehol,lehet hogy ennyire vak vagyok...?!Na ha hazaértem megnézem.És köszi a segítséget!

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#44) Tyrael válasza satomee (#43) üzenetére


Tyrael
senior tag

olvastam egy masik topicot is errol a problemarol, ott valami olyasmit irtak, hogy az apache altal hasznalt egyik dll a felelos erte, ezert forditsuk ujra xyz kapcsoloval.
es ezt nem igazan ertem, hisz ugy tudtam, hogy apacheot csak linuxra kell forditani, ott meg nincs nod, se virus (ne koss bele), vagy lehet windows alatt is parameterzni az apache telepiteset?
mindenesetre ez volt az a post:

Apache web server uses sockets in a non-standard way and this results in conflicts with the NOD32's IMON component. To resolve the issue, you need to recompile the Apache's library libapr.dll with WAIT_FOR_EVENT preprocessor definition defined.

Tyrael

(#45) satomee válasza Tyrael (#44) üzenetére


satomee
senior tag

Igen,menetközben én is rátaláltam erre.Ezt tovább olvasva pedig arra jutottam,hogy még a fordítás se biztos hogy megoldja a problémát,ez esetben lépjek kapcsolatba a fejlesztőkkel.Hmmm,biztató.Nagyon úgy néz ki hogy kereshetek egy másik virnyákölőt...:(

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#46) Tyrael válasza satomee (#45) üzenetére


Tyrael
senior tag

:(

Tyrael

(#47) Akcept válasza satomee (#45) üzenetére


Akcept
tag

AppServ. Nekem is ez megy a Nood mellett. De az előző szervereprogim (most nem jut eszembe a neve) egy másik gépen a Pandával sem fért meg. Ez megfér a Pandával is, és a GD-t is kezeli. (Bocs ha valamit félreértettem, de most nem értem rá részletesen visszaolvasni).
Akcept

(#48) satomee válasza Akcept (#47) üzenetére


satomee
senior tag

Ööö...nemigazán értem amit írtál,de lehet hogy ez az én hülyeségem.:)Mindenesetre csak sikerült elérnem a doc.root-ot bekapcsolt IMON mellett is!:)Most már csak be kéne valahogy állítanom hogy nyissa is meg a böngésző a php fileokat...:D

[Szerkesztve]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#49) Tyrael válasza satomee (#48) üzenetére


Tyrael
senior tag

telepitsd fel a php-t. :)
meg asszem httpd.conf -ba kell 1 sort belefirkalni.
appserv szerintem ugyanugy apache-ot hasznal, szal... :)

Tyrael

(#50) satomee válasza Tyrael (#49) üzenetére


satomee
senior tag

Ez az a sor?->
AddType application/x-httpd-php .php
És a php.ini-ben nem kell turkálni valamit...?
Bocsi,de valahogy mindig kőhülye voltam a feltelepítéséhez,szal megköszönök minden segítséget! :R


[Szerkesztve]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Apache config kérdések (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.