Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android dual SIM szakmai mélyvíz
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"honnan vegyek telefont"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144) tolvaj!


tolvaj!
őstag

adott egy pc ami szívesen kommunikál az MTK család legtöbb tagjával. Az a fránya 6592-es viszont nem tetszik neki. Fent van az összes driver ami szóbajöhet és a gép teszi is a dolgát MT6589/82/77-es telefonokkal ( 6572-vel nem tudtam még kipróbálni), de a rednote-ot folyamatosan ismeretlen eszközként "ismeri fel" a win. Jelenleg linuxon nem tudom csatlakoztatni, és másik gépet sem tudok most keríteni a tesztekhez. Még egy dolgot nem próbáltam, TWRP recoból mountolni az eszközt a géphez. Ötlet?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#166) ksanc válasza cappa72 (#140) üzenetére


ksanc
őstag

Üdv!

Most találtam ide, Cappa ajánlotta az oldalt :) Hirtelen erre reagálnék:

egy dolog miatt nem jött össze 10kB-nyi hely volt a /system partíción

Először is egy kérdés: a felcsatolt /system az ext típusú fájlrendszer? Vagy ebben az esetben az is ubi?!
Én csak ext fájlrendszerrel találkoztam és ebben az esetben linux alatt könnyen át lehet méretezni a system.img fájlt.
Aztán ha már az ember matat benne, akkor szépen bele lehet pakolni a root-hoz szükséges fájlokat, kivenni a fölösleges app-okat, újakat betenni stb.
Én mindig ráhagyok pár megabyte-ot összepakoláskor, hogy ne legyen ilyen probléma :)

[ Szerkesztve ]

(#388) Keeperv85 válasza tolvaj! (#387) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hát pont ne azt. :N

Nem tudom fejből melyikkel menne még, de az 5-ös (új) verzióval nekem is volt hasonló gondom.

A közvetlen írás opció emlékeim szerint a Format fülön belül szokott lenni, de most nem tudom megnézni... Linux alatt ugye... :B

Amúgy: Format. Ott lehet automatikus és manuális formázást is kérni. Ha a manuálist választod, akkor meg kell adnod a memóriablokkot is. :K

(#477) tvamos válasza Keeperv85 (#476) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ugy latom, lehet Qualcommost is kerdezni, nem csak Mediatekeset...
Miert lehet az, hogy az ADB-m (Linux alol) nem kapcsolodik a Sapdragonos telefonomhoz?
(A Tegras tabletemhez, meg az MTK-s telefonhoz meg igen...)
Mit csinalok rosszul?

Probalt mar valaki OpenCV-t telepiteni Androidra? Sikerult?
Ez egyenlore tulmutat a kepessegeimen.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#601) tvamos válasza Laza... (#600) üzenetére


tvamos
nagyúr

De jo! Ez miket tud....
Linux version 2.4 for IA-64 platform.
Meg
/dev/ram: -> 0x0100 (initial ramdisk)
/dev/hda: -> 0x0300 (first IDE disk)
/dev/fd : -> 0x0200 (floppy disk)

Hat egy floppy-t minden keppen szeretnek rakotni!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#657) Keeperv85 válasza Blue Eagle (#648) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez egy kicsit sovány így, ugyanis így nincsen benne semmi érdemleges, csak 3 sornyi komment...

Valahogy így kell kinézzen!

# ANDROID 3RD PARTY USB VENDOR ID LIST -- DO NOT EDIT.
# USE 'android update adb' TO GENERATE.
# 1 USB VENDOR ID PER LINE.
0x0502

...és itt még egy csomó féle készülékspecifikus vendor ID (VID) lehet, amint azt írtam is, az eszközkezelőben a tulajdonságok alatt ki kell keresni melyik kell!

...vagy kell egy git-t telepíteni a Windows alá és parancssorból:

git init
git remote add origin git@github.com:apkudo/adbusbini.git
git pull origin master

...vagy... (Linuxon)

curl -L http://raw.github.com/apkudo/adbusbini/master/adb_usb.ini --O ~/.android/adb_usb.ini

...vagy...

[link]

(#865) hzx0 válasza Keeperv85 (#864) üzenetére


hzx0
aktív tag

Igen ezen a vonalon is lehetne talán próbálkozni. USB to UART cable Én vettem is ilyen kábelt a linuxos beltérimez (Jtagoláshoz rendben működik). Telefont még nem volt módom kipróbálni. Szerencsére nem került mostanában hozzám téglásítót példány amin büntetlenül kilehetne próbálni. Egyébként XDA elég sok találatot ad erre a PL2303 átalakítóra.

(#951) ksanc válasza szili.tamas1 (#949) üzenetére


ksanc
őstag

Elvileg egyszerű, pláne ha van root.
Én cwm-el még nem próbáltam, közvetlenül a system.img-be pumpálom a fájlokat és azt flashelem, de csak factory resettel együtt ment tutira. Biztosan ki lehet taktikázni valahogy én nem nagyon foglalkoztam vele. Az biztos, hogy az eredeti rendszerrel készült data backup-al nem fog működni, tehát azt elfelejtheted. Vagy megmókolod azt is...

- fogod a kedvenc launcheredet, feltelepíted és beállítod alapértelmezettnek.
- megnézed a data/app-lib mappában, hogy milyen lib fájlokat használ
- készitesz egy update.zip-et, belerakod a kedvenclauncher.apk-t meg a .so fájlokat és a megfelelően megírt scriptet. Ezzel .apk fájlt berakod... rendszertől függő, pl. 4.2 alatt /system/app/Launcher2.apk helyére, 4.4 alatt pedig /system/app/Launcher3.apk helyére. A .so fájlokat pedig a /system/lib mappába.
Ezután a scripttel még beállítod a jogokat. Ha szerencséd van és a /system-ben található fájlrendszerben van szabad hely, akkor simán menni fog. Ha nincs, akkor helyet kell csinálnod valamiknek a törlésével. Na én ezért mókolom közvetlenül a system.img fájlt. Csak ahhoz meg linux kell.
Az Apex launcher-nél pl. egyszerű a dolog, nem használ külön lib fájlokat, csak az .apk-t kell betenni.

Ha nincs root, akkor annyiban bonyolultabb a dolog, hogy nem férsz hozzá közvetlenül a /data tartalmához, ezért vagy cwm, vagy Flash Tool vagy akármilyen alkalmas mentésből kell kiszedned a fájlokat.

Ha nem akarsz factory resetet, akkor mindenképpen kell egy wipe cache/wipe dalvik és talán elindul. Mondom, én így nem próbáltam.

Mellesleg ezzel a módszerrel bármilyen appot be lehet tenni rendszeralkalmazásnak (tuti módszer, csak kicsit bonyolult :) ),nem lesz gond az userdata-val sem, de a launcher speciális eset :)

[ Szerkesztve ]

(#1165) cappa72 válasza Upo (#1164) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi! Akkor lehet, hogy itt már gyártói szinten van eme támogatás?
Ha már insecure kernelt lehet vele feltenni, onnan már nem is kell külön program. (sem rashr, sem mut)

Csak az a fránya boot.img mentése menne valahogyan Linux alól úgy, hogy nem kell root....

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1260) 105kacsa


105kacsa
őstag

Sziasztok.
Segítséget kérnék.Az itt lévő mappában van a Settings és a framework-res. Nem tudom kibontani sem Linux (nagyon nem értek a Linuxhoz) és win alatt sem.Próbáltam az összes Jbart (régi és új) verziót egy csomó apktoll, APK-Multi-Tool verziót, android kitchent stb és mind dekódolási hiba ütközik neki sem kezd vagy ha igen nem csomagolja ki hogy nyelvi fájlokat belerakjam.
A mappában benne vannak egy másik romból a kibontott (Decompile) fájlok, szóval ha valaki megnézné és belerakná a fájlokat azt megköszönném(vagy legalább mondana valami okosat miért nem lehet kibontani sem ezt a két fájlt sem a komplett romot) :R :R :R :R

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#1264) 105kacsa válasza cappa72 (#1261) üzenetére


105kacsa
őstag

Nem ,,Próbáltam az összes Jbart (régi és új) verziót " az 1.52 is próbáltam természetesen.
A komplett romot is próbáltam mint ahogy írtam abban benne van mediatek-res.
Konkrétan Redmi Note rom amit több alapverzióban (3 féle verzió plusz az eredeti kínai). Tehát a 4 rom verzióból 3-mat lazán ki lehet csomagolni de ezekben a Settings és a framework-res. hibás a 4-ik verzióban jó csak a Settings és a framework-res ezeket meg nem lehet kicsomagolni így a nyelvi fájlokat sem lehet belerakni, ergó hiába van minden más appban multilang pack benne a beállítások menü és a telefon Nyelv és bevitelben sem fog megjelenni a kínain és az angolon kívül semmi más nyelv.
Próbáld meg kicsomagolni hátha neked megy(ha jól tudom te Linuxot használsz) :F

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#1287) kelzsoca válasza 105kacsa (#1285) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az hogy osx alól próbálom, vagy keep kollega linux alól nem sok mindent jelent, sajnos az eredmény azonos..

Tehát a framework-öt én sem tudtam if-el berakni a "helyére" az nélkül pedig a Settings.apk sem igazán fog kibontakozni.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#1511) Keeperv85 válasza Keeperv85 (#1510) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nos akkor lássuk. Pár apróság, minek néz elébe, aki 5.0-val játszik.

-root nincs jelenleg, csak a Samsungokra, abból sem mindre
-insecured kernel többé nem létezik
.az EGÉSZ fájlrendszer SELinux védett
-az apk fájlokhoz egyedi apktool kell, csak a legfrissebb verzió támogatott

Hogy példával bemutassam, ami eddig volt, az így néz ki, mint megoldás, ha pl. a Settings.apk szövegeit cserélnénk.

Adott:

system.img - ext4 lemezkép
apktool RC4
ext2simg bináris
make_ext4fs bináris
simg2img bináris
signapk fájlok

Régi módszer:

simg2img system.img sys.raw //szétcsomagoljuk a system.img-t
mkdir mnt //mnt könyvtár a csatolási pontnak
sudo mount -t ext4 sys.raw mnt //csatoljuk a lemezképet
mk workdir //munkakönyvtár az apktool-nak
cp mnt/priv-app/Settings.apk workdir //a kiválasztott csomag másolása szerkesztésre
apktool if mnt/framework/framework-res.apk //az apktool felkészítése a kicsomagolásra, szimbólumtáblák kibontása
cd workdir //belépés a munkakönyvtárba
apktool d -s Settings.apk //apk kibontása
gedit Settings/res/values-hu/strings.xml //szöveg átírása
apktool b Settings //apk felépítése
sigsystem.sh /Settings/dist/Settings.apk /Settings/dist/Settings.apk //apk aláírása
sudo cp /Settings/dist/Settings.apk ../mnt/priv-app //apk helyére másolása
cd .. //visszalépés a főkönyvtárba
sudo make_ext4fs -s -l 900M -a system system_new2.img mnt/ //a mount point tartalmának visszacsomagolása egy új lemezképbe

Ez jó volt a 4.4-ig...Nézzétek meg, majd felejtsétek el!

Az új játékszerek ugyanis csak így fognak menni:

simg2img system.img sys.raw //szétcsomagoljuk a system.img-t
mkdir mnt //mnt könyvtár a csatolási pontnak
sudo mount -t -o loop ext4 sys.raw mnt //csatoljuk a lemezképet
mk workdir //munkakönyvtár az apktool-nak
cp mnt/priv-app/Settings/Settings.apk workdir //a kiválasztott csomag másolása szerkesztésre
apktool if mnt/framework/framework-res.apk //az apktool felkészítése a kicsomagolásra, szimbólumtáblák kibontása, a mediatek-res.apk átkerül a mediatek-res almappába
cd workdir //belépés a munkakönyvtárba
apktool d -s Settings.apk //apk kibontása
gedit Settings/res/values-hu/strings.xml //szöveg átírása
apktool b Settings //apk felépítése
sigsystem.sh /Settings/dist/Settings.apk /Settings/dist/Settings.apk //apk aláírása
sudo cp /Settings/dist/Settings.apk ../mnt/priv-app/Settings/ //apk helyére másolása
cd .. //visszalépés a főkönyvtárba
cd mnt/priv-app/Settings/

Itt most álljunk meg! Minek léptünk ide? Nézzük meg a fájlunk jogait!

ls -l

-rw-r--r-- 1 root root 15076502 márc 9 02:34 Settings.apk

Jó ez nekünk? Hát persze. Miért ne lenne jó?! Hát persze, hogy nem jó!

Helyesen:

-rw-r--r--. 1 root root 15076502 márc 9 02:34 Settings.apk

Mi az a pont ott ugye... SELinux jogok vannak a fájlokon... Mindegyiken...

Elméletileg make_ext4fs ezeket is vissza tudja tenni, így:

sudo make_ext4fs -S ./file_context -l 900M -a system system_new2.img mnt/

Elméletileg... Gyakorlatilag ehhez kell a file_context fájl a ramdisk alól, amihez ki kell bontani a boot.img-t is. Gyakorlatilag pedig a folyamat nem szokott sikerülni... Hagyjuk ezt békén!

Visszatérve a Settings.apk-ra... Hogyan lesz ott pont is?

Nézzünk egy ilyet:

ls -Z
u:object_r:system_file:s0 Settings.apk

Így kéne kinézzen... helyette nekünk...

ls -Z
? Settings.apk

Következmény: az SELinux észre fogja venni, hogy a fájlt megpiszkáltuk! Első dolga lesz levenni az ÖSSZES jogot a fájlunkról... és ha ez pont a Settings, akkor felejthetjük a SetupWizardnál el a rendszerünk, mert azon sem megyünk túl...

Jójó... hogyan legyen ismét pont? Hát van nekünk egy aranyos kis SELinux Kit települve, ha frissült a Linux az utóbbi 1 évben.

Van benne egy bizonyos "chcon" bináris.

Mondjuk neki (még mindig a Settings könyvtár alatt állva):

chcon u:object_r:system_file:s0 Settings.apk

...és:

ls -Z
u:object_r:system_file:s0 Settings.apk

Megszültük. Az összes jogosultság rendben, a pont is ott lesz az ls -l parancsot kiadva... Már csak be kéne csomagolni...

NE így:
sudo make_ext4fs -S ./file_context -l 900M -a system system_new2.img mnt/

Hanem így:

./ext2simg sys.raw system2.img

Ezzel a már meglévő flag-ek nem sérülnek... és...

Most már szabadon gyalázkodhatunk javíthatunk bármit! ;]

[ Szerkesztve ]

(#1746) Keeperv85 válasza modflow (#1745) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Megmutassam hogy lehet moreloacal2 nélkül? Persze hogy megmutatom,csak nehogy valaki belefulljon ebbe a mélyvízbe.. ;]

Elsőre kell két fáj a romból, működő adb, root és apktool, érvényes szignó, Linux...

Utána irány a Terminal:

mkdir workdir //kell egy könyvtár...
cd workdir //..bele kell menni...
adb shell ls framework/*.apk | tr '\r' ' ' | xargs -n1 adb pull //a framework mappa apk fájlok letöltése
ls *.apk | tr '\r' ' ' | xargs -n1 apktool if //Erőforrás táblák kibontása, az összes most kapott fájlból
ls *framework*.apk | tr '\r' ' ' | xargs -n1 apktool d -s //apk visszafejtése

Most megkeresed a kibontott könyvtárat, majd:

cd kibontott könyvtár/res
mkdir values-hu-rHU
gedit arrays.xml

Ezt írod bele:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<resources>
<integer-array name="maps_starting_lat_lng">
<item>47162494</item>
<item>19503304</item>
</integer-array>
<integer-array name="maps_starting_zoom">
<item>4</item>
</integer-array>
</resources>

Mentesz, majd:
apktool b kibontottkönytár
sigsystem kibontottkönytár/dist/kibontottkönyvtárneve.apk kibontottkönytár/dist/kibontottkönyvtárneve.apk

Itt jegyezném meg, hogy természetesen a "sigsystem" nem külön csomag, hanem egy általam készített egy soros script, amit a bin könyvtárban helyeztem el és a szignózást hajtja végre, ha megkapja a be és kimeneti fájl paraméterét

Ha eddig megvagyunk, akkor:

adb push kibontottkönytár/dist/kibontottkönyvtárneve.apk data/local/tmp
adb shell
$ su
# mount -o rw,remount /system
# cp data/local/tmp/kibontottkönyvtárneve.apk system/framework
# chmod 644 system/framework/kibontottkönyvtárneve.apk
# reboot

Ha nem csesztünk el semmit, akkor most már listában is választhatunk magyar nyelvet...

A "kibontottkönyvtárneve" szinonimát azért használtam,mert nem mindig a framework-res.apk-t kell szerkeszteni,de az esetek 99%-ában ő lesz a befutó...

[ Szerkesztve ]

(#1748) modflow válasza Keeperv85 (#1746) üzenetére


modflow
veterán

Na ez már elég bonyolult. :D
Linuxom sincs.

(#2009) Keeperv85 válasza cappa72 (#2005) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Érdekes hibát produkál most nálam:

Kimásoltam read back-el a system lemezképét, visszafelé 97% körül túlfut a felírás. Átmásoltam Linuxra nyilván, hogy nem-e sérült, mountolható, bele tudtam szerkeszteni... Nem értem... Megpróbáltam újra, újra ugyan ez... :W

(#2142) juhasz068 válasza Keeperv85 (#2141) üzenetére


juhasz068
csendes tag

Megtaláltam Cappa 72 leírását. Megpróbáltam hex szerkeztővel ,mivel nekem nincs linuxom. De nem lett jó!Flashnél kilépett ! Kiírta hogy Windows megoldás keres a problémára! Nem jól csináltam valamit! Lehet hogy linux-al kéne!

(#2173) cappa72 válasza beg (#2171) üzenetére


cappa72
nagyúr

Backupot dd-vel csinálja adb-n keresztül.
Ez jó hír, és kvázi teljesen logikus.

Amúgy én meg azon gondolkodom, hogy egy mod recovery-s full mentési szkriptet csinálok, aminek a prototípusa G4S-re már kész, és működik. Ennek továbbfejlesztése folyamatban, és 6595-ig általános mentési szkript lehetne (dumchar_info és pratitions kimenetektől függővé téve a mentést)

Persze kéne egy GUI-s Linuxos progit is csinálni, de ahhoz (sem) nem értek.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2217) p5quser


p5quser
tag

Sziasztok!
Lenne egy Blackview Zeta masinám, amihez találtam hivatalos firmware-t is. Kicsomiztam a system.img-t, mountoltam linux alatt, bemásoltam a root fájlokat, flasheltem Flashtools-szal a komplett Firmet a módosított systemmel. Két kérdésem lenne; tyúklábas lett a recoverym, lehetne-e angolosítani? Mentés nincs, mivel gyártói firmet találtam. Illetve a beépített kereső app root jogokért nyavajog. Ez mitől lehet?
Előre is köszi!

(#2224) cappa72 válasza p5quser (#2217) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy Blackview Zeta masinám, amihez találtam hivatalos firmware-t is. Kicsomiztam a system.img-t, mountoltam linux alatt, bemásoltam a root fájlokat, flasheltem Flashtools-szal a komplett Firmet a módosított systemmel. Két kérdésem lenne; tyúklábas lett a recoverym, lehetne-e angolosítani? Mentés nincs, mivel gyártói firmet találtam. Illetve a beépített kereső app root jogokért nyavajog. Ez mitől lehet?
Előre is köszi!

Nos, első a mentés, nehogy valami érzékeny terület megsérüljön...
preloader, protect_s, protect_f, nvram, sec_ro
Ezt az ötöt mindenképp mentsd, root nélkül flashtool-lal.

Érdemes pici pontosítást belevinni a leírásodba.
Pl., hogy MT6592-ről van szó, illetve hogy a rendszer 4.4-es. Ha az.
Minél több infót kapunk, annál értékelhetőbb válaszra számíthatsz.

bemásoltam a root fájlokat
Jogosultságokat is beállítottad?
mindent a megfelelő helyre tettél?
szimlinkeket létrehoztad?

Szerintem egyszerűbb lett volna egy mod recovery-t csinálni, és abból egy update-supersu zip segítségével root-olni.

a komplett Firmet a módosított systemmel
Download vagy FW upgrade módon?

tyúklábas lett a recoverym
Előtte milyen volt?
Vajh’ tényleg recovery, vagy factory mode az, ami tyúklábas? Erről jó lenne képet becsatolnod.
Amúgy egy mod recovery-t nemn nagy dolog összehozni (lásd a portolási bejegyzésemet, ahova először írtál)

Amit én tennék:
Mentés után a módosítatlan firmware-t tenném fel.
Megnézném, hogy az engineering mode-ban van-e user2root lehetőség,
Ha van, akkor adb-n keresztül root-olnám (van hozzá exe csomagom, ha win-t használsz)
Utána már lehet automata portolást is elvégezni vagy Carliv, vagy PhilZ recovery-t létrehozva (windows-os programok)

Ha nincs user2root, akkor
A mentett boot és recovery img-ből lehet kreálni insecure boot-ot, és portolni mod recovery-t.
Pl. MTKDroidTools-zal. Vagy saját magad kibontod mtktools-zal, megcsinálod a szükséges módosításokat, és utána összecsomagolod.
Azokat feltéve már az említett root-oló zip felrakása gyerekjáték (install zip from sd card)

Módosított boot.img-t feltenni pedig fastboot-tal a legegyszerűbb.
adb reboot bootloader
fastboot flash boot mod-boot.img ## persze a mod-boot.img elérési útjával
fastboot reboot
Az insecure kernel biztosítja, hogy adb oldalról már legyen root elérésed.

Innentől a recovery felrakása kb ennyi:
adb push mod-recovery.img /data/local/tmp/.
adb shell
dd if=/data/local/tmp/mod-recovery.img of=/dev/recovery
reboot recovery

Szóval ugyanoda, azaz a root-olt állapoba eljutni több módon is lehetséges...

Én mellőzném az iroot, kingoroot programokat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2269) lecsold


lecsold
csendes tag

Sziasztok!
Egy ROM csere megoldaná a vírus kérdést? Az eredeti mentett rom- már megpróbáltam, de az eredmény negatív. Mondjuk klón a lelkem, elég nehéz hozzávalót találni. Van két befutó, az egyik szinte ugyanaz mint az eredeti, csak belebuheráltak egy google keresés widgetet a főképernyőre, levakarhatatlanul. A másik feltelepül. el is indul, hang van, kép nincs. Gyanítom, hogy az LCD Driver nem hozzá való. A scatter bejegyzések megfelelnek az eredetinek. Lehet cserélni a drivert valahogy? Én sajnos nem értek a linuxhoz nekem az amit olvastam róla túl magas. Tudna valaki segíteni?
Köszi lecsold

(#2349) cappa72


cappa72
nagyúr

Végre sikerült működésre bírni az SP Flashtool for Linux 64bit verziót.
Readback OK, flesselni még nem flesseltem.
A 1532-es volt a tesztalany.
Annyi, hogy sudo-val indítottam...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2350) ksanc válasza cappa72 (#2349) üzenetére


ksanc
őstag

Óóó, mióta van linuxos verzió? Mert csak a Flash Tool miatt váltogattam vindózra... :)

(#2352) aytukabozs válasza cappa72 (#2349) üzenetére


aytukabozs
addikt

:R

(Ez hasznos info, mivel mostanában többet használok itthon linuxos gépet (bár abszolut koca felhasználóként :) )

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#2356) cappa72 válasza ksanc (#2355) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én nem is tudom, hogy miket telepítgettem fel, de mihelyt sudo-val indult, onnantól működött.
Linux Mint13, 64bit.
Az sdk fent van, azon kívül más nemigen.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2357) ksanc válasza cappa72 (#2356) üzenetére


ksanc
őstag

Már jó, az új Ubuntu verziókban a modemmanager nem kompatibilis a flash tool-al (vagy fordítva? :) ), el kell távolítani.

Nem tököltem, ment telibe a Firmwre Upgrade :D
Működik.

Azért is örülök a Linuxos verziónak, mert gyaníthatóan itt nem lesz mindenféle bdrom meg egyéb hiba, nem kell másik usb port/másik kábel trükköket csinálni :) Csak akkor küldözget hibákat, ha valóban az van.

(#2365) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Mivel a telefonom topicja kezd kicsit belassulni ahogy a topicindító 'nagyok' fokozatosan hagyják el azt, így itt is megpróbálom;

ZTE V5, a napokban kapott egy CM12.1-et (AMSUSER), no azóta nincs bootloader elérésem, ugyan azon a linuxos gépen amivel a gyári rendszer alatt simán piszkáltam a telefont, most nem látja a terminal a telefont (ADB van csak).

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#2405) Upo válasza aytukabozs (#2402) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem más nem marad, mint download módban klónozni egy másik 1/4-ről. De előtte le kell menteni a modemst1, modemst2, persist partíciókat, a modem, sbl1 sem árt. De az első hármat mindenképp, és a klónozás után azokat vissza kell állítani, hogy imei-k mac-ek megmaradjanak.
Sőt én csinálnék egy full emmc mentést is. a rosszról is, nem csak a jóról, biztos ami biztos.

Leírás van ITT.

Nekem ubuntu alatt néha csak fel-le csatlakozik folyamatosan, van hogy 20-30 percet kell várni mire megáll és látszik rendesen. Másik rádugásnál meg azonnal jó. Bár az átparticionálást nem tudtam megcsinálni, amikor elkezdte volna, mindig hibát jelzett (3 gép, több kábel, 3 féle linux+windowsok), vagy nem is látta a partíciókat (üres 8 gigás eszköznek látta), úgyhogy adb parancssorból kellett parted-el megcsinálni.
Úgyhogy én előbb kipróbálnám valami semleges partíióval, mondjuk a data vagy cache partícióval, hogy dd-vel lementeni, utána visszaírni a mentést. Ha engedi, akkor lehet az egészet klónozni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2406) aytukabozs válasza Upo (#2405) üzenetére


aytukabozs
addikt

Köszi épp az előbb linkeltem odaát :D
de örülök a megerősítésnek :R
már csak egy másik 1/4 hiányzik akkor..

ez a fel le csatlakozás csak azért problémás, mert ahogy mountolja szépen a meghajtókat, meg is nyit mindhez egy-egy ablakot, aztán mikor lecsatalakozik, akkor ott marad az összes ablak, csak átvált mind saját mappára, aztán ahogy megint felcsatlakozik megint megnyit egy tucat ablakot, és így tovább

tehát előbb ezt kéne valahogy megoldanom hogy ezt ne tegye :/
új még nekem a linux, kb fél éve használom...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#2407) Upo válasza aytukabozs (#2406) üzenetére


Upo
addikt

Ha elég sokat vársz akkor egyszer lehet hogy megáll. Nekem volt egy negyed órás menet, volt olyan hogy ott hagytam, elmentünk vacsorázni, utána már jó volt. De volt olyan is, hogy rádugtam és simán beadta a meghajtókat egyből. 1 gép, 1 linux, 1 kábel, 1 telefon (otthoni gép). Más kérdés, hogy mikor particioálásnál írni akart rá akkor ledobta, úgyhogy én a particionálást utána adb-s gépeléssel csináltam meg. Munkahelyi gépen is próbáltam, telepített linux, vmware alatt másik linux, 3 féle live linux, valamivel mindegyik elbukott.
Azért írtam, hogy egy írás próbát csinálj előbb.

Úgyhogy vagy vársz sokat, vagy próbálod dugdosni. Az ablakokkal ne foglalkozz, ha megállt akkor majd becsukod őket. Vagy hagyod a fenébe, egy másik üres virtual asztalon megcsinálod a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2409) aytukabozs válasza aytukabozs (#2402) üzenetére


aytukabozs
addikt

Üdv újra

EZEN a vonalon mennék tovább, noha a hiba nem teljesen ugyanaz, de gondolom ettől még a megoldásnak működnie kellene.

A fontos partíciók (és hamár lúd, legyen kövér alapon a nemfontosak is) le lettek mentve dd-vel, de mikor elérek a (fenti topicban talált) donorteló .img visszaírásig, akkor ezt kapom;

"dd: írás a következőbe: ”/dev/sdb”: Kimeneti/bemeneti hiba
46137+0 beolvasott rekord
46136+0 kiírt rekord
23621632 bájt (24 MB) másolva, 5,25613 mp, 4,5 MB/s
"

A másik problémám hogy ezt a bizonyos IMG fáljt hogy tudnám megnyitni? Azt a tippet kaptam a teló topicjában hogy előbb valami kisebb partíciót írjak fölül, meg hogy tulajdonképp elég lenne a data partícióból egy szüzet rányomni, mert úgyis ott van elkefélve a titkosítás (?).

Nem tudom írtam-e már de linux newbie vagyok, ill. szűk egy éve használom, de amire eddíg kellett arra elég volt. Van annak jelentősége hogy milyen disztró? (ez Mint Cinnamon)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#2411) asdf_ válasza aytukabozs (#2409) üzenetére


asdf_
veterán

"dd: írás a következőbe: ”/dev/sdb”: Kimeneti/bemeneti hiba
46137+0 beolvasott rekord
46136+0 kiírt rekord
23621632 bájt (24 MB) másolva, 5,25613 mp, 4,5 MB/s
"

Ugyanilyen volt az enyem is, egyet ne csinalj, ne tolj neki fillzero-t :) Igy csinaltam total teglat belole :D Az a furasag, hogy Linux alol 15-25 megabyte iras utan elhalt, mint itt fenn, ugyanakkor win alol meg halal lazan rairtam egy masfel gigas file-t. Viszont a win aloli image feliras hiaba futott le -mert az ugye tudott irni ra rendesen, nem akadt el-, sajna az sem hozta rendbe
(disclaimer a tobbieknek: ugyanilyen telefonom volt/van)

(#2413) asdf_ válasza aytukabozs (#2412) üzenetére


asdf_
veterán

Keeperv85 azt mondja, hogy csinalj egy hajszalpontosan akkora meretu file-t, mint a data particio, es azzal ird felul a telefonon levo data particiot. De ezt sajna az irasi problema miatt nem fogod tudni megcsinalni :/, mert az a dd ugyanugy elakad majd, mint az elozo.
Amit en csinaltam az tok mas, tekintve, hogy linux alol ugyanigy elakadtam par 10 mega iras utan, win alol meg ugy tunt, hogy hiaba irom ra a teljes 8 gigas image-et, a particios reszt nem irja felul (es az en problemam innen eredeztetheto, hogy ez szallt el, mind az elo, mind a recovery), aszontam win alol, hogy irja szepen teli nullaval a teljes emmc-t, mind a 8 gigat, es majd utana rairom az image file-t, es akkor majd faszasag lesz. No, ilyet ne csinaljon senki soha, inenntol mar csak gyari eszkozzel lehet eletre kelteni, az meg nincs.

(#2419) cappa72 válasza aytukabozs (#2418) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én teljesen láma vagyok a qualcomm-hoz.
A te esetedben mintha 512MB lenne a max flesselhető szakasz.
"Invalid sparse file format at header magi" esetleg jelentheti, hogy nem volt ext4-re alakítva az img fájl?
A csak zero-ból kialakított fájl az még nem jó.

Ha csak simán egy zero-ból kialakítok egy img-t, az még nem tartalmaz emészthető fejlécet.
sudo dd if=/dev/zero of=~/kepfajl.img bs=1M count=512
512+0 beolvasott rekord
512+0 kiírt rekord
536870912 bájt (537 MB) másolva, 5,55612 mp, 96,6 MB/mp
cappapa@cappapa-laptop:~$ sudo file ~/kepfajl.img
/home/cappapa/kepfajl.img: data

Ha viszont az említett
sudo mkfs.ext4 ~/kepfajl.img
mke2fs 1.41.11 (14-Mar-2010)
/home/cappapa/kepfajl.img is not a block special device.
Proceed anyway? (y,n) y
Filesystem label=
OS type: Linux
Block size=4096 (log=2)
Fragment size=4096 (log=2)
Stride=0 blocks, Stripe width=0 blocks
32768 inodes, 131072 blocks
6553 blocks (5.00%) reserved for the super user
First data block=0
Maximum filesystem blocks=134217728
4 block groups
32768 blocks per group, 32768 fragments per group
8192 inodes per group
Superblock backups stored on blocks:
32768, 98304

Writing inode tables: done
Creating journal (4096 blocks): done
Writing superblocks and filesystem accounting information: done

This filesystem will be automatically checked every 26 mounts or
180 days, whichever comes first. Use tune2fs -c or -i to override.
cappapa@cappapa-laptop:~$ file kepfajl.img
kepfajl.img: Linux rev 1.0 ext4 filesystem data, UUID=d427c05a-8148-47f7-abd2-12128866cf34 (extents) (large files) (huge files)

Itt már látszik, hogy a létrehozott 512MB-os img fájl valóban ext4.

A titkosítás sikertelen-re nekem a factory reset mindig megoldást jelentett - MTK platformon.

jajdejó hogy mindenki benézett ma aki számít
olyan sokat nem számítok... :B

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2463) asdf_ válasza aytukabozs (#2462) üzenetére


asdf_
veterán

En irtam a masikban, nekem egyetlen darab tokures 8 gigas fat32-bol allt az EMMC-m, ha egy microsd-re dd-zed a 8 gigas klon image-t, akkor onnan be tudsz recovery-be bootolni, meg gep latja mar a telefont valamennyire (de fel nem allt a telefon vele asszem, reg volt mar), aztan microsd menet kozben kihuz, win alol (mivel linux alol a dd elhasalt 10-20 mega utan) ha ekkor rakuldtem, hogy irja ra a klon image-et, akkor azt popecul felirta az EMMC-re, mas kerdes, hogy a telefon ezutan sem alllt fel (de a particiok letrejottek, es mar volt a microsd nelkul is boot menu). Ahogy en tudom, gyari eszkozzel, mivel nem kerultek ki publikusba a szukseges file-ok (ha jol remlik, itt zte-s alairassal rendelkezo file-ok kellenenek, hogy rairja a telefonra, mas, ugyanilyen SoC file-jaival nem lehet atverni), tehat szerintem nem fogsz menni semmire :/

(#2761) cappa72 válasza GAbre (#2760) üzenetére


cappa72
nagyúr

Egy kis tisztázandó, nem csak neked:

1, MTKDroidTools
Windows-os program.
Szükséges hozzá telepített adb driver (Windows esetén), ami az adbdriver.com oldalról tölthető le.
Szükséges a telefonon bekapcsolni az usb hibakeresést a fejlesztői menüben.
A telefon bekapcsolt állapotban csatlakoztatandó a számítógéphez.

2, SpaceMTKTools
Az MTKDroidtools által már nem támogatott SoC-ra épülő telefonok újabb generációs kezelő-szoftvere.
Szükséges hozzá telepített adb driver (Windows esetén), ami az adbdriver.com oldalról tölthető le.
Szükséges a telefonon bekapcsolni az usb hibakeresést a fejlesztői menüben.
A telefon bekapcsolt állapotban csatlakoztatandó a számítógéphez.
Ebben még nem sok tapasztalatom van.

3, SP Flashtool
Egy univerzális, sokoldalú flesselő program. Lehet vele menteni, romot flesselni, memóriatesztet elvégezni, nand flash-t / emmc-t formázni.
Ehhez a programhoz nem adb driver, hanem usb preloader / vcom driver kell.
Ez itt elérhető, Windows 7-ig használható, nagyon egyszerűen telepíthető.
Az újabb Windows-ok esetén más a telepítés menete, erről jelenleg nem tudok nyilatkozni.
Használata kizárólag a telefon kikapcsolt állapotában lehetséges, mert a preloader kapcsolat csak ekkor épül fel, ha van végrehajtandó feladat (download, readback, stb).

Szerencsére van Linux változat is, de csak a 64 bites verzió működik; itt igazából sok balhé nincs a modulokkal, kivéve az újabb kiadású terjesztések esetén, ahol a modem-manager-t el kell távolítani, de az első flash után visszarakható.

4, CDC driver, a meta mode-hoz.
A meta-mode-ot az említett MauiMeta3G képes létrehozni, a telefon kikapcsolt csatlakoztatásakor.

Tehát összefogalva:
MTKDroidTools, SpaceMTKTools: adb-n kerestül dolgozik, csak adb driver kell.
SP Flashtool: usb vcom, preloader driver kell neki, semmi köze az adb driver-hez, ettől független.
MauiMeta3G: CDC driver kell neki, meta mode-ot használ kommunikálásra.

szerk.: ez majd megy az összefoglalóba is... lassan, igen lassan...

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2863) cappa72


cappa72
nagyúr

Szóval Lenovo Vibe X2...

Eddig az összes MTK-s eszközzel működött a maui (vagy miáú vagy mitt’omén).
Történetesen a vibe x2-vel nem.
Sem a TO, sem a CN verzióval (EU-s verzióval nem sikerült még találkozni)
Meta módba bebillent, de onnan sehova... :( Csak újraindítás lehetséges.

Ez még csak hagyján, de a flashtool-lal sem volt hajlandó kommunikálni. Pedig az eddig feltett driver mindent vitt, kezdve a 6532-től a 6752-ig mindent.

A win eszközkezelőjében megjelentek a megfelelő elnevezésű új eszközök, ám a driver-ek sánták maradtak. w-XP 32bit, w7-64bit, w8-32bit esetén u.a a helyzet.
Mivel flesselni Linux alatt lehetett, így nem érdekelt tovább a win-es preloader driver, de a CDC igen.

Nézegettem, töltögettem le a drivereket, de egyik sem tartalmazott az eszközhöz köthető információt...
Túrtam a netet, és látám vala, hogy a 6595-ös MTK sorozatnál nem egyedi eset (pl. Zopo ZP999).

Na és ekkor belenéztem az inf fájlba.
Látám, hogy az eszközazonosítók valának benne.
A csatlakoztatott meta módú telefon eszközazonosítóját beírva az inf fájlba, és újra betallózva azt, siekerült működésre bírni a Vibe X2 és MauiMeta3G kombót!
Ezek után már lehetett olvasni a tartalmakat. :)
Tehát ha valakinek ilyen gondja akad, akkor mindenképp nézze meg az inf fájlban az eszközazonosítókat, hogy van-e egyezés a csatlakoztatott eszközzel.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2865) cappa72 válasza Keeperv85 (#2864) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ugyan ezt kell a vcom driverrel is megcsinálni és megy a flashtool is vele.
Én is így gondolom. Csak IDő kérdése. De jól elvagyok én a Linuxos SP Flashtool-lal.

Hova lett a topikgazda megnevezés a neved alól? (Habár jobb oldalt fent ott vagy, mint tégé?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2870) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Megosztanék veletek egy meglepő felfedezést, amire ma rádöbbentem. Ugye minden buherátor látta már, hogy az új scatter fájl kb. ilyen kulcsokból van?

- partition_index: SYS16
partition_name: system
file_name: system.img
is_download: true
type: EXT4_IMG
linear_start_addr: 0xd800000
physical_start_addr: 0xd800000
partition_size: 0x80000000
region: EMMC_USER
storage: HW_STORAGE_EMMC
boundary_check: true
is_reserved: false
operation_type: UPDATE
reserve: 0x00

Meg is nyugodtatok nyilván, hogy a flashtool úgy működik, hogy a file_name alatti fájlokat keresi meg. Igen. Alap esetben működhet úgy is... Viszont ma láttam a Xiaomi Redmi Note 3 romot: ha a preloader nem aláírt, akkor egyetlen fájlt sem tölt be a listából. Ha aláírt, akkor mindegy mi a nevük a megadott scarretes, vagy a preloaderben lévő. Megkeresi őket!

Ha ez még nem lenne elég, a Xiaomi mérnökei megoldották, hogy egy szabványos Linux lemezképet is le tudnak szingnálni.... :Y

[ Szerkesztve ]

(#2933) arfer válasza Keeperv85 (#2932) üzenetére


arfer
aktív tag

Folyamatos bootloop van, és se recoverybe, se factory módba nem tudok belépni, mert ugyanazt csinálja a bekapcsoláskori gombkombinációkra is :( . VCOM drivert/Flashtoolt csak este tudom kipróbálni, mert most csak Linuxos gép van kéznél, és nem tudom, mit kell Linuxnál tennem, hogy a Linuxos Flashtools lássa. Van Linuxos VCOM driver?

(#2934) Keeperv85 válasza arfer (#2933) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nincs! Vagyis van de nem kell külön telepíteni.

Linuxon a modem driverek szoktak gondot okozni a flashtoolnak.

(#2935) cappa72 válasza arfer (#2933) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha 64bites Linuxod van, akkor menni fog a Flashtool, fogja kezelni a kikapcsolt telefont (néhány esetben pedig akku nélkül is megy)
Ha esetleg mégsem, akkor a modemmanager-t szedd le, és utána elméletileg menni fog.
(a modemmanager-t később vissza lehet tenni).

Ha akku-ki akku-be után sem tudsz factory és/vagy recovery-be kerülni, akkor akku nélkül próbáld a flashtool-t.

Először szükséges lehet egy Flashtool memory test.
Persze kell hozzá scatter, de itt egy szinte akármilyen jó, valamelyik típusból.
DE! vigyázz, hogy mit állítasz be a memory testnél!
Emmc-t pipáld be, de ne legyen bepipálva a dedicated pattern test!
Indítsd el a memóriateszet, és megmondja, hogy milyen kiosztású: ott lesz a preloader hossza, illetve a user emmc (“ROM”) mérete is.
Ez már lehet egy kiindulópont.

Ha pedig már megvan a memtest kimenete, onnan a preloader-t le lehet menteni readback-kel.
A preloader-ben benne szokott lenni a platform típusa, MT6572, -75, -98 ... stb...

Ekkor már 3 infót tudunk:
SoC
ROM méret
Preloader méret.
A system-et is le lehet menteni vaktában, de jobb, ha összeszeded a scatter-eket; pl az összeset. Az egyik scatter csak bejön.

Amíg nincs meg a pontos típus, addig csak readback-et szabad használni!
Ha megvan a pontos azonosítás, akkor szabad csak nekiállni flesselni, lehetőség szerint elsőre a preloader-t ne.
Lehet, hogy van más megoldás is, de hirtelen ezt tenném.

(szerk. , mire megítram - sokáig tarottt -, addig más is bekapcsolódott :) )

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2989) Keeperv85 válasza cappa72 (#2988) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Pl. vannak olyan romok, amelyek mod recovery-ből mennek fel."

Igen. Jellemzően újabban system.dat fájlokkal + boot.img-el. Ugye nem kell elmondanom mennyi időbe telik system.img-t csinálni belőle, amit immár Linux alatt is fel lehet tenni a flashtool-al? Igen: a CM sorozat is ilyen csomagokban jön...

Hacsak egy dolgot tudna egy ilyen recovery, amire nincs gyári megoldás... de az MTK platformon pont van... :U

Snapira gyakran nincs flasher, ott oké, érthető... de itt...

(#2992) p5quser válasza cappa72 (#2988) üzenetére


p5quser
tag

Igen, bővíthető sd-vel.
#Kappa
Sajnos ez a rom is sytem könyvtárral érkezett. De ha linux alatt könnyebb megoldani a symlinkelést, és img-be csomagolni, a megfelelő jogokkal, nekem az is megfelelne. A roothoz talán már nem kell twrp.

(#3000) cappa72 válasza p5quser (#2997) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem nem esélytelen. De a kérdés, hogy az megy-e fel, amit akartál, és hogy az helyes-e.

Fura ötlet lehet, de ilyenkor azt csinálnám, hogy megnézném: valóban felment-e a system a helyére.
Hogyan is?
Hát SP Flashtool readback-kel.
Ha ugyanis tényleg felment, akkor a readback után a telefonról mentett system.img csatolható (linux alatt legalábbis), és megnézhető, hogy mi is a tartalma. Ugye pl. a build.prop beszédes lehet. Ha pedig felment a rendszer (system partíció) maga, és mégsem megy, akkor más felé kell kutakodni.

Jut eszembe: esetleg a bootloop alatt nincs véletlen adb elérés? Az esetleg segíthet megnézni a rendszert hirtelen, hogy tényleg felrakta-e a romot. De ez csak amolyan kósza ötlet (volt már bootloop-os tab a kezemben, aminél véletlenül elkaptam az adb kapcsolatot, onnan hirtelen adb reboot recovery, majd factory reset, és ment a tab... csak ötletelek)

szerk.: a jiayu g4s-em is mt6592. A cm12 mod rom maga egy 4.4-hez való CTR-ből ment fel, így akár tényleg lehet portolni egy ilyet a tiédhez is. Az eredeti boot.img, recovery.img és a dumchar_info mindenképp kell. (A mikorra még nem tudom a választ).
Vagy akár azt a cm12-őt is megnézheted, mint alapot a tiédhez.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3017) Keeperv85 válasza silver-pda (#3015) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Elég ha a system-et megműtöd... Linux nélkül én a helyedben neki se kezdenék...

(#3019) silver-pda válasza Keeperv85 (#3017) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Köszi.
SZóval elég ha kitörlöm a mappát?
Van win alá unpack meg explorer is. Az nem jó?

Linux alatt mountoljam fel a system.img-t, töröljem a mappát és ennyi? Vagy kell valami plusz csomag is?
Ha elrontom a system.img-t és ezt flashelem fel, és a teló nem működik normálisan, akkor újra tudom flashelni egy jó system.img-vel, mert a preloadert nem bántottam, ugye?

(#3020) Keeperv85 válasza silver-pda (#3019) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én Linux alatt csinálnám, ahogy írod. Igen: csak a system-et. Ha valami nem jó, akkor vissza és minden megy tovább!

(#3031) Mr. Y válasza Keeperv85 (#3030) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

A windows-é nem, ennek a programnak meg nem tudom, van e vagy hol.
Linux alatt sem veszi a lapot

But who is watching the guardians?

(#3032) cappa72 válasza Mr. Y (#3031) üzenetére


cappa72
nagyúr

Linux esetén milyen linux, melyik Flashtool verzió?

Esetleg próbáld meg úgy csatlakoztatni flesseléshez, hogy akku bent van, és folyamatosan nyomva tartod a hangerő le gombot.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.