Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Amerikából jöttem...

Hozzászólások

(#451) Ariadne válasza kraftxld (#450) üzenetére


Ariadne
őstag

''Én úgy vettem észre, hogy a 100$ alatti cuccokba csak belerug a vámos és továbbküldi.''

Sőt, hallottam olyat is, akinek késsel szúrták át a csomagját, többször is... :DDD

:R :R :R Hálás köszönetem az infóért, akkor azt hiszem, nem variálok a dologgal, megrendelem egyenesen, mert sokkal nem lenne olcsóbb a privát út sem, így meg még gyors is lesz. Ha már vagyok olyan őrült, hogy ragaszkodom a bevált cipőmárkámhoz, amit már nem árulnak itt... :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#452) kraftxld válasza Ariadne (#451) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egyébként a napokban jön egy 500$ körüli pakkom commercial sample-ként, kíváncsi vagyok levámolják-e. Nem lenne jó kifizetni rá 20%-ot :F

Nyugodtan rendeld meg, a belerugást meg csak poénból írtam :D
Nekem eddig minden csomagom megjött szépen, épségben.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#453) Ariadne válasza kraftxld (#452) üzenetére


Ariadne
őstag

:DD

Így elektronikus úton teljesen szimpi volt a VPOP, írtam az ügyfélszolgálatuknak e-mailt, érdeklődve, mennyi az annyi, és egy főhadnagy válaszolt tíz percen belül - hát mit mondjak, ez sokkal jobb teljesítmény volt, mint vártam... :)

Ilyenkor örülök nagyon az internetnek, régen ilyen dolgokat nem lehetett megtenni. A kanadai rokonokkal gyerekkoromban még az air mail levél volt a max high tech információcsere lehetőség. Most meg felhívni sem drága őket, és lehaltak, amikor múltkor megkérdeztük, hogy ugye egy baseballpálya van a házuk kertje mögötti parkban? (Google-lel megtaláltam a házuk tetejét is...) :))

Előkaparom a dombornyomott kártyámat, aztán usgyi. (Úgyis lejár a kártyám pár hónap múlva, eggyel kevesebb esély lesz arra, hogy visszaéljenek vele - sajnos a legtöbb virtuális kártyát nem fogadja el a rendszerük, azt írták.)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#454) kraftxld válasza Ariadne (#453) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én multkor valami vasárnap hajnalban írtam mailt a VPOP-nek, akkor is jött a válasz korrekten 10 percen belől az illetékes hadnagy elvtárstól :Y Úgyhogy nem tökölnek :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#455) Ariadne válasza kraftxld (#454) üzenetére


Ariadne
őstag

Vagy csak elCSzgetnek az éjszakai műszakban, azért voltak rögtön gép előtt... ;]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#456) rlazol válasza Ariadne (#449) üzenetére


rlazol
addikt

A vámos nagyrészt a ráírt érték alapján dolgozik, tehát ha nem lövöd túl alul (mondjuk egy plazmaTV-re ne írj 100 dollárt), akkor ott is sokat lehet spórolni.
Amúgy nekem is abszolút jók a tapasztalataim.
UPS is ad egy számot, amivel ráadásul tudod a neten követni, hogy hol a csomag. A vámot meg helyben fizeted a futárnak, a VPOPval ők intézik.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#457) kraftxld válasza rlazol (#456) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A sima usps global priority mail-ra is küldtek nekem már tracking numbert. Szépen lehetett nézni merre van a csomag, mikor adták fel, mikor hagyta el az usát, stb. Bezzeg itthon max annyit mondanak, hogy tán beérkezett az országba :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#458) Ariadne válasza rlazol (#456) üzenetére


Ariadne
őstag

Eddig csak Pixéktől rendeltem(tünk) egyszer, ők azt hiszem tntvel hozták, de persze Európán belül tényleg nincs gond a vámmal (úgy bírok örülni ilyenkor a tagságunknak).

A UPS egyébként fura, gondolom ők ide csak hoznak, de nem visznek, mert nincsen magyar honlapjuk (nem mintha rá lennék szorulva, csak a magyar piacra mégiscsak kell(ene) magyar weblap) - viszont pont pár napja láttam az utcán jönni az egyik nagy fekete autójukat.

szerk: USPS-nek meg igazán informatív a lapja, mindent megtaláltam rajta az utolsó kis feltétellel bezárólag - ez sem olyan, mint a magyar posta...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#459) #51736960


#51736960
törölt tag

amerika guruk, vessetek ide egy pillantást, és mondjatok véleményt légyszi: [link]

elvileg ez egy floridai állásközvetítő, alapmunkákat kínálnak (takarítás, építkezés, stb...). felhívtam őket, és azt mondják hogy teljesen feketén dolgoztatnak, tehát turistavízummal is lehet menni. (ez már megvan nekem). előre nem kérnek pénzt, csak majd a fizuból vonnak le 300 dolcsit (hetenként 50-et).
sajnos nem tudom eldönteni hogy lehúzás-e a dolog, és ha igen, akkor hol a csapda? próbált már valaki hasonló közvetítőt?

a másik fontos kérdésem az lenne, hogy a határnál belépéskor meg kell mondani hogy mennyi időt akarok amerikában tölteni, és ha ez több mint 2-3 hónap, akkor jó esélyell be sem engednek. van valami mód arra, hogy helyben hosszabbítsam a tartózkodási engedélyt, mivel én legalább 6-12 hónapot maradnék.... (a vízumom 2015-ig jó)

[Szerkesztve]

(#460) _Yvorl_ válasza #51736960 (#459) üzenetére


_Yvorl_
tag

Az első részben nem tudok segíteni nem ismerem az iylen cégeket.

A második részben feltett kérdéseidre a következőket tudom mondani:
Az hogy meddig jó a vizumod semmuiylen kapcsolatban nem áll azzal, hogy te meddig tartózkodhatsz az országban. Nekem sok vizumom volt és jelenleg is van 10 éves, de a bent tartózkodást mindig a beléptető dönti el saját hatáskörben. Volt amikor kaptam simán 180 napot, volt amikor 90 et és legutobb meg csak 30 at adtak, pedig semmi különbség nem volt mindig volt vizumom előre szállásom repjegyem satöbbi. Szóval lehet van valami belső iránymutatás változás is de lényegében pofára megy.

Ezt elvileg kint is meg tudod hosszabítani az imigration office-ba, de gondolom jó indok kell hozzá. Ezért szokták a kint lévők, akik adnak valamit a jogtisztaságra elhagyni az orszagot mondjuk Canada, vagy Mexikó felé és amikor visszajönnek és nincs már telepecsételve az utlevelük, akkor szerencsés esetben újabb tartózkodási időt kapnak.

Szerintem ezt a 2-3 hónapot ne hangoztasd próbálj egyszerű turistának tünni. És a belépéskor szerintem előnyt jelentene, ha tudnál valamit felmutatni, hogy hova mész vagy kihez, vagy pláne van e valami szállásod foglalva. MErt ha csak úgy semmivel durbele jelensz meg és lehet gyanusnak minősitenek és akkor lehet jöhetsz is haza egy jó hosszú imigrationos elbeszélgetés után.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#461) #51736960 válasza _Yvorl_ (#460) üzenetére


#51736960
törölt tag

én idáig 2x voltam az államokban (csak nyaralni), és a határon mindig megkérdezték, hogy meddig akarok maradni. erre mondom hogy 3 hét, nyomja a pecsétet aztán viszlát. én úgy tudom hogy mindig annyi időre adják a tartózkodásit, ameddig bejelentetted hogy maradni akarsz, vagy nem?

(#462) _Yvorl_ válasza #51736960 (#461) üzenetére


_Yvorl_
tag

Most nem tudom hogy van pontosan, én a kilencvenes évek második felében voltam többször és utoljára 2000 ben akkor még nem úgy votl ahogy irtam, hogy kaptál amit gondoltak.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#463) Chandler


Chandler
senior tag

annyira szemét dolog hogy amerikában az átlagkereset kb 4x annyi mint itthon, és a dolgok, pl egy ipod 250 $, itt 100 rugo, tehat kb 8x olcsobban kapjak meg ott...
:W
csak hat amerika egy szar hely

[Szerkesztve]

(#464) Gero válasza Chandler (#463) üzenetére


Gero
tag

es az alberlet negyszer annyiba kerul mint otthon, es az egeszsegbiztositas havonta negyvenezer es meg igy is fizetsz ha orvoshoz mesz, ha nem gyorsetteremben eszel, akkor a kaja is draga... soroljam meg? akkor legalabb az ipod legyen olcso, nem mintha olyan hu de sok ipodot vennek :)

cramstuff.com

(#466) tiv83us válasza Chandler (#463) üzenetére


tiv83us
veterán

''csak hat amerika egy szar hely''

Hanyszor voltal Amerikaban? /Ha megkerdezhetem/.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#467) tiv61us válasza tiv83us (#466) üzenetére


tiv61us
őstag

Ahhoz nem ekell amerikaba jonni, amerika szar e s kesz mar megszokhatnad

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#468) tiv83us válasza Gero (#464) üzenetére


tiv83us
veterán

Mondtam mar, hogy gyertel el LA-bol, a leheto legdragabb varosban elsz, megis mit varsz?
Ha professzor lennel, vagy ugyved, szinesz...stb akkor a legjobb eleted lenne. De mind ezeknelkul Los Angeles kibirhatatlanul draga. Gyere a keleti partra, Florida, South/North Carolina/Georgia...stb.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#469) Chandler válasza tiv83us (#466) üzenetére


Chandler
senior tag

nem voltam meg :DDD de ugy velem hogy azert ott mas az emberek hozzaallasa, es sokkal kevesbe baratsagos hely, mert vannak ismeroseim akik eltek kinn... neharagudj ha ezzel teged vagy akarki mast megsertettem :R

[Szerkesztve]

(#470) Chandler válasza Gero (#464) üzenetére


Chandler
senior tag

en ugy tudom hogy amerikaba pont a kaja az ami nem szokott nekik egy nagy tetel lenni...

[Szerkesztve]

(#471) tiv83us válasza Chandler (#469) üzenetére


tiv83us
veterán

En meg ugy velem, hogy az ufok leteznek, mert a nagybatyjam testverenek az ex-baratnoje epp menstrualt, mikor raakadt egy olyan konyvre ami errol szolt, de mivel minden no rossz hangulatban van /na jo a tobbsege/ a period idoszakaban, rogton kib*szta az ablakon es igy sajnos egy oreg bacsit fejbetalalta a konyv lent a koruton. De mit sem erdekelven a szerzett sebesulesektol, a szorakozott oregur felvette a konyvet es elolvasta. Ekkor meggyozodven, hogy ufok leteznek, ezt atadta az unokajanak, aki pedig ezt eloadta a leendo baratjanak /akit meg most sem ismer/ aki pedig kuldott nekem egy meggyozo e-mailt arrol, hogy marpedig az ufok leteznek.

ui: Ne haragudj, ha megsertettem volna barkit is :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#472) Ariadne


Ariadne
őstag

Hali!

Egy kérdésem lenne az ''odaáti'' viszonyokat belülről ismerőkhöz. Nagyságrendileg mennyibe kerülhet a megélhetés 3 hétre - egy hónapra Washingtonban (a D.C-ben mármint :DDD )? Találtam egy igazán szimp és hasznosnak tűnő nyári egyetemi kurzust, de lévén sosem jártam arra, nem tudom, hány száz dollár kellene vajon (a szálláson kívül, az fix jónagy összeg, de legalább van) az életben maradáshoz. Persze nem nagylábon, sőt :B , és elvileg kis konyha is van.

Előre is köszi, ha megdobtok némi infóval. :)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#473) jerry311


jerry311
nagyúr

Hi,

Keresek egy kedves amerikai PH!-st aki hazaküldene (esetleg hozna ha erre jár :DDD) 3 pólót. Sajnos a Valve nem szállít itthonra, viszont 50 USD felett ingyen kiviszik bárhova az államokba. Szóval még csak dupla szállítást sem kellene fizetnem. :))

Üdv:
j311

(#474) tr00p3r


tr00p3r
őstag

Csatlakoznék és újraéleszteném a topkiot. Évekkel ezelőtt már igénybe vettem egy kedve PH-s segítségét és érdeklődnék, hogy mostanában nincs-e valaki, aki a közeljövőben jön haza? Egy-két apróság hazaszállításáról volna szó.

(#475) TonTomika válasza tr00p3r (#474) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Na most én élesztem újra a topikot! :)

Ha van valaki, aki az USA-ban lakik, az kérem keressen meg! Egy 5 dolláros kütyüről lenne szó, amit értelmetlen lenne megrendelnem neten keresztül, hisz akkor sokszorosába kerülne a hazaszállítás. Ha valaki tudna segíteni, azt meghálálnám! :)

[ Szerkesztve ]

(#476) TonTomika válasza TonTomika (#475) üzenetére


TonTomika
aktív tag

...És lám, vannak még jó, segítőkész magyar emberek! :) Hihetelen gyorsasággal kaptam is egy PM-et, tiv83us nicknevű moderátorunktól aki az USA-ban éldegél. Már csak várni kell. Ezúton is köszönet Neki! :)

(#477) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Keresek olyan személyt, aki el tudná intézni a külföldi vásárlásomat, esetleg az USA-ból is megfelelő lenne, bár az ottani árakkal nem vagyok tisztában. Egy Antec P180 mini (fekete) házikót kellene vásárolnom, de itthon elég drágák (25k és még hozzájön a szállítás), és a külföldön található webshopokban ( még a Német, Román,...) olcsóbban jönne ki, még szállítással együtt is. Kérem, aki tud segíteni, privátban jelezze.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#478) Bogy


Bogy
újonc

Helló!

Két kérdésre szeretnék választ kapni.

Hallottam még régen, hogy az USA-ban vannak államok, ahol bemehetsz egy fegyverboltba és szinte úgy vehetsz fegyvereket és lőszert, ahogy máshol zöldséget vagy ruhát. Semmi személyazonosítás, ellenőrzés vagy hasonló. Fizetsz és elviszed. Ez valóban így van?

Ha az USA-ból gond nélkül lehet az ottani postán keresztül, vagy más csomagküldő szolgálattal külföldi országokba csomagokat küldeni, pl. számítógépes eszközöket, műszaki cikkeket, akkor mi akadályozza, hogy ugyanígy fegyvereket küldjenek az emberek külföldre?
Minden csomagot átvilágítanak? Ebben az esetben mi van akkor, ha valaki alkatrészekre szedi a fegyvert és külön csomagolja őket mindenféle más fém tárggyal és úgy küldi el?

Valahogy túl egyszerűnek tűník ez, de mégsem hiszem, hogy a fegyvertartást szigorúbban szabályozó országok polgárai ezrével importálnák ilyen módon a dolgokat.

(#479) tiv83us válasza Bogy (#478) üzenetére


tiv83us
veterán

Csak US Resident ill Citizen vasarolhat fegyvert. Tipustol fuggoen engedellyel, vagy anelkul. Termeszetesen csinalnak background check-et az eloeletedrol.

"Minden csomagot átvilágítanak?"

Igen. Kulonben Abdul feladna egy bombat a csomagban a repcsin es nem kene tokolni elteritgetesekkel.

"Ebben az esetben mi van akkor, ha valaki alkatrészekre szedi a fegyvert és külön csomagolja őket mindenféle más fém tárggyal és úgy küldi el?"

Mert kb 15x annyiba kerulne, mintha valaki akarmilyen alvilagi szemelytol szerezne be ugyanazt a fegyvert. Gondold el annyi nehez kacatot feladni, raadasul kulfoldre. Raadasul termeszetesen azt is atvilagitjak es torvenytelen is. Plusz ha csak egy alkatresz elveszik, akkor szedhetnek szet egy ujabb fegyvert :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#480) concret_hp


concret_hp
addikt

helovín meg hálaadás mikor van pontosan?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#481) Psychonaut válasza concret_hp (#480) üzenetére


Psychonaut
addikt

Halloween: október 31.
Thanksgiving: idén november 25. (hónap negyedik csütörtökje)

(#482) Kidus


Kidus
őstag

Na gyerekek, ugy alakult, hogy marciusban tiv megy Magyarorszagra, tudunk utaztatni apple termekeket, aki venni szeretne.
Ertem ezalatt a kovetkezoket:
iPhone
iPad
iPod
Nyilvanvalo okok miatt a cuccok szama, amit vinni tud, korlatozott.
Akit erdekel a bizniszeles, kuldjon privit!

Fizetes elore paypal-on, amint nalam a penz, veszem a kert termeket, atvetel szemelyesen, Pesten.

Assuming Control

(#483) máyköl válasza Kidus (#482) üzenetére


máyköl
veterán

"ugy alakult, hogy marciusban tiv megy Magyarorszagra"
nem jön?
Árakról majd lehet, hogy érdeklődőm...

(#484) Lauda válasza máyköl (#483) üzenetére


Lauda
félisten

Kidus kint el, tehat neki megy.

(#485) máyköl válasza Lauda (#484) üzenetére


máyköl
veterán

Ja, ezt nem tudtam. :B

(#486) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Nem tudom, hogy jó helyen érdeklődök-e, de lenne pár kérdésem:

Úgy néz ki, hogy szeptemberben 2 hetet fogok eltölteni kint a keleti parton észak karolinában. Szeretnék onnan pár helyre elmenni. Közlekedési szempontból mit érdemes tudni? Az EU-s jogsit elfogadják?
Szerintetek mit érdemes tudni a kint léttel kapcsolatban?

Köszönöm a segítségeteket!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#487) Lauda válasza Sir Pocok (#486) üzenetére


Lauda
félisten

Elfogadjak a magyar kartyas jogsit, nem kell az a nemzetkozi fecni, azt se tudjak az ottani rendorok mi az. Az utasterben nem lehet meg kibontott italosuveg sem, erre figyelj. Ovhasznalatot lexarjak, fakultativ. A legtobb helyen pirosnal fordulhatsz jobbra, de meg kell allni, ahol ez tilos ott ki is irjak, pl nyc-ben. Az utak altalanossagban jo minoseguek, szelesek es biztonsagosak, nem tolnak le az utrol, nem mennek a valagadba. Ne nyikogtass es gyorsulgass, a rendor egy ilyenert is kivesz a forgalombol es valoszinu meg is fog buntetni, amugy a rendorok nagyon baratsagosak es segitokeszek, embersegesek. Ha fizetos utra tevedsz, azt kapukon keresztul tudod csak es kapun keresztul is tudsz rola lehajtani, szoval nem kell tartanod attol, hogy nem tudod mi vonatkozik az adott utra. Ha stop tabla van, akkor mindenkinek az van es kijelzik hany agu a keresztezodes (2 way, 3 way stb.) Ne igyal, mikor vezetsz, legyen nalad a jogsi, utlevel, ne schumaherkedj es tartsd be a szabalyokat, akkor semmi gond nem lesz. Eszak karolina gyonyoru hely, mar amit lattam belole, jo utat! :) Ja es gps-t vigyel, vagy vegyel kint, occso, konnyebb az elet vele. Eszmeletlen az uthalozat, tatva marad a szad. :)

[ Szerkesztve ]

(#488) Sir Pocok válasza Lauda (#487) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nagyon köszi az észrevételeket!

Tehát a közlekedés egyszerű. Úgy hallottam, hogy szinte mindenűt lámpás kereszteződések vannak körforgalmat nem nagyon használnak. Több sávos utakon belő-külső sáv, van valami egyedi szabály?

Észak Carolina-ból New York-ba feltétlen el szeretnék menni. A kérdés az, hogy ezt kocsival célszerű megoldani, vagy repülő és taxi kombinációjával? Egyáltalán ezekben a nagyvárosokban érdemes kocsival bemenni?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#489) Lauda válasza Sir Pocok (#488) üzenetére


Lauda
félisten

Igazan nincs mit!

Igen, egyszeru es ha nem ismered a szabalyokat az sem baj, mert minden ki van irva. Pontosan azert, mert allamonkent eltero lehet a szabalyozas es egy atutazo/turista ne tudja mar az osszeset, a lenyeges dolgok ki vannak tablazva. Sebessegkorlatozas, a jarmuvenkent eltero szabalyok pl. Tobbsavos utakon nincs semmi kulonos, mindenki megy ahol elfer, ott pl kulon szoktak jelezni nagyobb kanyarok elott, hogy a truck/bus stb mittomen 50 mph, a tobbi 65. A kamionok ha nagyon belassulnak az emelkedokon, akkor kiteszik a veszvillogot, hogy meg jobban felhivjak magukra a figyelmet. Lattam tobb jobbrol elozest, ez nem tudom szabalyos-e, inkabb elozz balrol.

Ha van ra idod, akkor autoval, olyan szep a taj, erdemes megnezni. En nem hagynam ki washingtont es philadelphiat sem. Persze, hogy erdemes, manhattanban is siman talaltunk parkolot, nem kell felni tole. Vagy ha igen nagy a kaosz, mesz par utcat es keresel ott, max tobbet setalsz.

(#490) dangerzone


dangerzone
addikt

Srácok, picit más téma, de tudnátok pár jó várost, szép környéket mondani a keleti parton?

Tavaly már voltam kinn egy táborban melózni, aztán utána volt szerencsém New Yorkot, Washingtont, Las Begast, L.A-t meg San Franciscot látni 1200$-ból kocsibérléssel együtt.

Jövőre tervezem, hogy ismét megyek, csak akkor a keleti partot szeretném jobban megnézni.
Eddig Miami, Niagara van tervben. Még mondták, hogy Atlantic City is nagyon frankó. Szóval ezek mellé kellene még gyűjteni pár lehetséges uticélt. Kocsibérléstől meg nem zárkózom el, tavaly is úgy volt. Meg érdekelnek a nemzeti parkok is. Jó lenne persze a Yellowstone is, csak az már elég messze van. Kb 2 hetem lesz majd utazni terveim szerint. Emellett meg 2000 $

Előre is köszi. :R

(#491) mistixx


mistixx
tag

Üdv!
Érdeklődni szeretnék, hogy nincs-e véletlen valaki aki mostanában jön megy USA és Mo. között? USA-ból szeretnék elhozni egy vagy két teniszütőt és erre keresnék segítőkész egyént.
Köszi!

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Amerikából jöttem...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.