Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Amerikából jöttem...

Hozzászólások

(#301) gaboRF


gaboRF
csendes tag

kivancsi, tr00p3r, mail ment
ezt elobb megtudom nezni

JVC Mini Note MP-XP7210

(#302) gaboRF


gaboRF
csendes tag

Cardinella,

nagyon bantott a dolog, hogy eddig nem sikerult osszehozni a fejhallgatot, de Bashnak koszonhetoen most mar biztos hogy meglesz.

JVC Mini Note MP-XP7210

(#303) dstar


dstar
csendes tag

Szia gaboRF. Azért köszi.

Tudtok segíteni abban, hogy valószínű augusztusban kimennék NewYork-ba, szeretnék pár fényképezőgépet, és tartozékot hazafelé behozni, ez mennyire rizikós vámmentesen???? A másik, hogy ha elvámoltatom akkor milyen összeggel kell számolni, vagy ha csak hazaküldetem postával, akkor hogy van a vám és mennyi????????????

Elöre is köszi a segítségeteket.

Bye

by David

(#304) tildy válasza gaboRF (#302) üzenetére


tildy
nagyúr

Gaborf: ne lepodj meg, ha az egyik cipo feltunik valamelyik topicban, sajnos a páromnak nemn jött be a talpan a sok kis labacska, de hat ő a hibás, ő kérte ezt..Ezért most az a cipő gazdit keres(lehet fateré lesz).Én nem vagyok finnyás, nálam minden okézsoké:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#305) Bash


Bash
őstag

Cardinella, gaboRF!

Megérkeztek a fülesek, az enyémet már tesztelem is. Nagyon kényelmesnek találom így egy fél óra után, tetszik nagyon. gaboRF-nek írtam levelet, hogy dobjon meg a címével, ha megkapom, akkor tépek a postára.

dstar!

Az a legegyszerűbb megoldás, ha szépen belerakod a táskádba és átsétálsz a zöld folyosón. (Szerintem gaboRF is így csinálta.) Én kétszer mentem 2 db 70 font (32 kg) tömegű bőrönddel, plusz a kézipoggyász, hátitáska, mindkétszer ember nem volt a zöld folyosón, aki megállíthatott volna. Esetleg megkérhetsz egy hordárt ott, ahol a bőröndöket veszitek le a futószalagról, hogy segítsen kitolni a csomagodat, aztán kinnt adsz neki 200 Ft-ot. :D Őket nem szokták megállítani. Ha vámkezeltetni akarod, az kicsit sokáig fog tartani, és pénzbe is kerül, infók itt: Bővebben: link. A posta pedig nagyon felejtős, van vele tapasztalatom. :(

http://bashtravel.com/

(#306) Cardinella


Cardinella
aktív tag

(Hopp, egy kicsit nem figyelek a topic-ra extra-meló miatt, és máris elszaladnak az események!)

Bash, gaboRF!

Látom, szépen halad a folyamat:).
gaboRF, mivel Veled fogok találkozni, pénzt átadni; így kérlek, hogy Bash-sal egyeztetve kalkuláljátok ki a teljes költséget (füles, posta, stb.); és dollárban fogom átadni Neked az összeget, így a legegyszerűbb. Addig is minden jót, és maximális tiszteletem mindkettőtöknek! :)

(#307) xcbiker válasza gaboRF (#302) üzenetére


xcbiker
addikt

re mail!
#275-ös hozzászólásban benne van.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#308) Bash


Bash
őstag

Cardinella, gaboRF!

Update: a csomagocska úton van Pittsburgh-be, elvileg 2 nap alatt odaér. :)

http://bashtravel.com/

(#309) Cardinella válasza Bash (#308) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Köszi, drukkolok neki...:)

(#310) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

na van még ember aki jön haza kintröl?
én is cipőt szeretnék mégpedig egy PUMA RepliCatLow-ot Bővebben: link

meg egy MS egeret szeretnék még...:DDD az meg aszem hogy 20$ akármelyik botba veszed:)


na valaki nem jön haza nekem ezekkel?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#311) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

áp

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#312) TexT-BoY válasza TexT-BoY (#311) üzenetére


TexT-BoY
addikt

áp:(

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#313) Bash válasza TexT-BoY (#312) üzenetére


Bash
őstag

Nyugodtság van TexT-BoY! Upolgatás helyett inkább olvasd végig a topic-ot. Jelenleg gaboRF az egyetlen, aki hónap vége felé utazik vissza Magyarországra. Sokat dolgozik, majd jelentkezik, ha lesz rá ideje. Ha lenne más is, akkor már jelentkezett volna!

http://bashtravel.com/

(#314) TexT-BoY válasza Bash (#313) üzenetére


TexT-BoY
addikt

soory :)

elolvastam tehát akkor gaboRF jön majd 21.-22. körül?
ténylegt nem akartam én itten.... na szal érted....

akkor csak figyelem a totyikot és ha gaboRF jelentkezik majd irok....
mindjárt irok egy ''pontos '' ''listát'' a soksok:DDD cucrol amit szeretnék ''rendelni töle... kösz:)

ja láttam hogy kiváncsi is inkább olyan volt mint a lidércnyomás:DDD


gaboRF ha lehetséges:
Microsoft Intellimouse 4.0
SteelPad 4D
Puma REPLI CAT LOW


[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#315) taltos válasza Bash (#313) üzenetére


taltos
senior tag

Ha valaki (aki Amerikába lakik) külföldről, mondjuk egy laptopot be tudna hozni (IBM-et, vadi újat) nekem, akkor:
[1] Miért kell fizetni vámot? Honnan tudják, hogy aki jön, az nem a saját cuccát hozza hozzánk saját használatra? Hiszen lehet egy üzletember (üzletasszony :) ) is.
[2] Ha behozza, akkor valahogy számonkérhetik rajta, amikor megy ki, hogy nincs nála?
[3] Ha behozza azt a laptopot, akkor a garancia (mivel hogy világgarancia), azt tudom érvényesíteni itthon, vagy csak úgy, ha visszaküldöm?
[4] Milyen buktatókra kellhet ilyenkor figyelni? (én valahogy úgy szeretném, ha lesz belőle valami, hogy egy eboltban megrendelem ara az Amerikai címre, majd Ő behozza...) Esetleg még hálózateltérős dolgok miatt akadhatnak gondok? (pl. az aksit nem lehet tölteni a mi elektromos áramunkal...)

(#316) zeus90 válasza gaboRF (#302) üzenetére


zeus90
aktív tag

Nem tudod kint mennyi egy Ipod?

(#317) Bash válasza taltos (#315) üzenetére


Bash
őstag

[1] Váminfók itt: Bővebben: link Ha simán átsétál valaki a zöld folyosón, és nem állítja meg senki, akkor senki nem tud meg semmit.
[2] Nem.
[3] Elvileg érvényesíthető, erről tildy (Bővebben: link) lehet, hogy többet tud mesélni.
[4] Ha elfogadják a hitelkártyádat, akkor megoldható az amerikai címre szállítás. Nem, a laptopokhoz általában univerzális adaptert adnak (100-240V, 50-60 Hz), csak a villához kell egy átalakító, az meg filléres dolog.

http://bashtravel.com/

(#318) strike-force válasza Bash (#317) üzenetére


strike-force
őstag

erről a világgaranciáról van egy kis irományom itt :(

Bővebben: link

#14

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#319) taltos válasza Bash (#317) üzenetére


taltos
senior tag

Hát én nem igazán találtam (pedig biztos van!) infót arról, hogy pl. milyen hatály alá esik egy üzletember, aki hozza a nokia 9220 -asát, meg a laptopját, stb., de elmegy 2 hónap múlva... Gondolom ő nem vámoltatja mindíg a cuccát...
Mert a vámmentes kategóriába ezek sajna nincsenek benne (én abban néztem...)

(#320) zeus90


zeus90
aktív tag

Valaki dobjon már egy jó kis amcsi bolt linkjét!

(#321) taltos válasza zeus90 (#320) üzenetére


taltos
senior tag

De milyen bolt? :F

(#322) zeus90


zeus90
aktív tag

Olyan mint az e-connect pl.-ul! Számtek bót!

(#323) Bash válasza zeus90 (#320) üzenetére


Bash
őstag

Itt válogathatsz a boltok között, vásárlói visszajelzéseket is olvashatsz, a legjobb: Bővebben: link
Hasonló oldalak, de nem olyan jók: Bővebben: link, Bővebben: link, Bővebben: link
Ha gravíroztatni is szeretnéd az iPod-ot, akkor csak az Apple Store marad: Bővebben: link

taltos!
Gyakorlatban nem tudom, hogy megy a dolog. Én csak egyszer mentem notebook-kal Magyarországra, simán átsétáltam a zöld folyosón, nem fizettem senkinek semmit. :)

http://bashtravel.com/

(#324) zeus90


zeus90
aktív tag

Anyós!!! Ott csak ennyi egy Ipod?? Besz@rok! Nem gondoltam volna hogy ekkora külömbség van az itthoni árakhoz kélpest!

(#325) zeus90


zeus90
aktív tag

Nem olvastam végig a totyikot ezért lenne egy-két kérdésem!
Hogy is me4gy ez?
Én megmondom mi kéne és aki kint van az megveszi? Vagy átutalom és utánna veszi meg amikor megjött neki a pénz? Mikor jön haza valaki? Hogyan tudok hirdetést leadni? Van kint valaki?

Tudom ez sok kérdés:)

(#326) TexT-BoY válasza Bash (#323) üzenetére


TexT-BoY
addikt

waze ezeket az árakat:) akkor igy rögtön változtanék a lsitán:DDD
egyszerüen hihetetlen...
szal:

Creative Labs Creative Sound Blaster Audigy with 1394
ésLogitech MX700 CORDLESS OPTICAL MOUSE RAPID CHARGE BASE STATION

ééésss a cipő:
PUMA REPLI CAT LOW ja és a méerte: 11es az amerikai számozás szerint...



elöre is kösz! majd nézem a totyikot és sorry az elöbbi türelmetlenségért....

ja azért veszek mx700at mert az elméletileg jobb... és nincs vezetéke...:) me mert olyan olcso hogy az már pofátlan... magyarországon 27+fa odakint meg 5k:D hühh

ja az a fejhalgató amit GaboRF a többieknek az milyen? nincs valakinek linkje rola?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#327) TexT-BoY válasza zeus90 (#325) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ha jól olvastam nem utalgatott senki semmit....

kérsz valamit gaboRF aki msot kinvan elméletileg nna szal ő megveszi amit tekinézel... bejön vele a zöld folyoson és a ferihegyen várod... fizecc oszt mehecc:DDD kb enyi...

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#328) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

tyiii azt mondjátok meg hogy áfa van-e? vagy ami az oldalon van anyiért hozza gaboRF amenyi az oldalon van? merhogy ha +fa (de menyi) akkor lehet hogy nem si jó nekem:( pl akkor nem kell majd az egér...


szal ezek +fával vagy igy ahogy vanak?:

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

az árak:
puma cipő: 70$
logitech egér: 25,99$
Audigy 1: 40$


[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#329) gaboRF válasza tildy (#304) üzenetére


gaboRF
csendes tag

tildy: rendben, nem lepodok meg :) Jo hir, hogy a tobbi cuccal minden okes.

JVC Mini Note MP-XP7210

(#330) gaboRF válasza TexT-BoY (#310) üzenetére


gaboRF
csendes tag

Hello TexT-BoY,

semmi helyem nem maradt hazafelere.

JVC Mini Note MP-XP7210

(#331) gaboRF válasza zeus90 (#316) üzenetére


gaboRF
csendes tag

Passzolom a kerdest, keress ra a neten szerintem.

JVC Mini Note MP-XP7210

(#332) gaboRF válasza TexT-BoY (#327) üzenetére


gaboRF
csendes tag

atvetelkor fizetes van, barhol az orszagban, nem kell ferihegyre kilatogatni.
Amugy meg minden ami nalam van az EU-bol szarmazik,ugyhogy semmit sem kell utana meg pluszban fizetni :) :)

JVC Mini Note MP-XP7210

(#333) gaboRF válasza TexT-BoY (#328) üzenetére


gaboRF
csendes tag

Afa-t neha felszamolnak, neha nem. Allamonkent valtozik. Itt 7%.
De minden esetben rajon meg a szallitasi kolseg.

JVC Mini Note MP-XP7210

(#334) gaboRF válasza xcbiker (#275) üzenetére


gaboRF
csendes tag

level ment xcbiker.

JVC Mini Note MP-XP7210

(#335) gaboRF


gaboRF
csendes tag

Jotanacskent ismet csak azt tudom megemliteni, hogy erdemes mindenfele elektronikai cuccost Ausztriaban vagy Nemetorszagban (is) megnezni, mert igy meglehetosen sokat lehet sporolni (nemeteknel 16% az afa) es biztos, hogy mukodni fog otthon minden. (pl: feszultseg/tv norma)

vagy a nemet ebay. En ott szoktam vasarolgatni. Mar egyre gyakrabban szallitanak nem csak Nemetorszagba, hanem az EU-ba is.

Mondjuk az is igaz, hogy az USA-ban sok minden joval olcsobb...
(most jol megmondtam a frankot :) )

JVC Mini Note MP-XP7210

(#336) zeus90


zeus90
aktív tag

Akkor pl.-ul van egy Ipod 268$-ért arra még rájön az áfa?
Itt néztem Bővebben: link

(#337) zeus90


zeus90
aktív tag

Meg mi az hogy átvétel bárhol az országban? Elviszed bárhová?

(#338) Bash válasza zeus90 (#336) üzenetére


Bash
őstag

Tax-ot csak akkor kell fizetni, ha olyan boltból vásárolsz, amelyiknek van valami kirendeltsége abban az államban, ahol te élsz. Például ha én rendelek egy iPod-ot az Apple Store-ból, akkor tuti biztos, hogy fizetnem kell rá 7% (Florida) tax-ot, mivel nálunk is van Apple Store. Még akkor is kell tax-ot fizetni, ha történetesen egy California-i vagy egy New York-i Apple Store-ból szállítják a rendelt terméket. De ha egy olyan boltból rendelek, amelyik pl. csak Illinois-ban tevékenykedik, akkor nem kell fizetni semmiféle adót.
És azért nagyon jó a Pricegrabber, mert rengeteg bolt van a listájukon, és nagyon sok vásárlói visszajelzést írnak a boltokról. Ez nagyon fontos, mert vannak megbízhatatlan cégek is, ezeket ilyen módon elég könnyű kiszűrni. A szállítási költséget is előre kiszámolja nekünk az irányítószám megadása után. És a tapasztalat az, hogy szinte mindent meg lehet találni olcsóbban, mintha elmennék egy helyi boltba megvenni. Én gyakorlatilag élelmen és néhány ruhán kívül mindent az interneten vásárolok, és szerencsére (Wood knock!) még nem sikerült átvernie senkinek. :)

http://bashtravel.com/

(#339) zeus90


zeus90
aktív tag

Postán küldik neked amcsiból?

(#340) Bash válasza zeus90 (#339) üzenetére


Bash
őstag

A kérdés hozzám szól?
Ha igen, akkor a válaszom: postán csak ritkán, inkább UPS-el (Bővebben: link) vagy FedEx-el (Bővebben: link) küldik a csomagokat.

http://bashtravel.com/

(#341) xcbiker


xcbiker
addikt

Valaki tudna nekem segíteni ha az e-bay (osztrák, német)-on szeretnék rendelni?
Sajnos nem értek németül. :(
Legjobb az lenne ha valaki kint van és elintézné.
kerekeket szeretnék rendelni a bringámhoz.

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#342) TexT-BoY válasza gaboRF (#332) üzenetére


TexT-BoY
addikt

akkor nem lesz semmim? vagy az a cipőt megtudnánk azért oldani?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#343) zeus90 válasza Bash (#340) üzenetére


zeus90
aktív tag

Igen neked csak nem mentem a válasz gombra!

Egyébként ezek mik? Nem nagyon tudok angolul. Ezeknek külön van még kölcségük? Ha ideér akkor $-ba kell fizetni?

(#344) zeus90


zeus90
aktív tag

Akkor szeretnék egy kis segítséget!
Ha akarok egy 15-ös Ipod-ot azt Magyarországra elszállítva mennyibe kerülne?

(#345) Bash válasza zeus90 (#343) üzenetére


Bash
őstag

Ezek óriási profi csomagküldő cégek, azt hiszem a FedEx-t (Federal Express) azért illene ismernie mindenkinek. Igen, külön költségük van, tömegtől és szállítási időtől függ, és a rendeléskor kell kifizetni $-ban. Mo-ra nem éri meg szállíttatni, eleve alig találni olyan boltot, akik vállalják. Csak egy példa: Cardinella fülesét UPS Ground-dal ingyen szállították ide, Mo-ra igen súlyos összeg lett volna (#257) a füles árához ($62.10) és tömegéhez (3 font) képest.

http://bashtravel.com/

(#346) taltos válasza Bash (#338) üzenetére


taltos
senior tag

Mondjuk notebook-ot is érdemes így vásárolni? Mármint internetes áruház + FEDEX, vagy ilyesmi...

(#347) taltos válasza Bash (#345) üzenetére


taltos
senior tag

Legalább a fedexet igen. Ha valaki már látta a számkivetettet... :)

Ezek szerint egy notebook nem lenne kifizetődő...
És ha van külföldön rokonom. Megrendelni oda, és Ő küldené el a FedEX-el, úgy, hogy minden biztosítékot bevállalunk? Gondolom még így is olcsóbb, mint ha itthon vennénk...

(#348) zeus90 válasza Bash (#345) üzenetére


zeus90
aktív tag

#332 ez mit takar? Tudsz róla valamit? Az írja bárhol az országban át lehet venni! Én Pestől elég messz lakok! Hogy megy ez!?

(#349) Bash válasza taltos (#346) üzenetére


Bash
őstag

Én az én notimat is így vettem annak idején (2002. szeptember), és kb. $200-al olcsóbb volt, mintha elmentem volna megvenni a boltban. De mint mondtam, Mo-ra nem érdemes szállíttatni semmit sem -> #257.
Ha minden biztosítékot bevállaltok, még akkor is lehet, hogy megvámolják az árut, és akkor tuti, hogy nem olcsóbb.

zeus90!
Ezt talán tőle kellene megkérdezni. Gondolom neki mindegy, hogy hol találkoztok, elmegy bárhová. De már szvsz tárgytalan a dolog -> #330.

[Szerkesztve]

http://bashtravel.com/

(#350) zeus90 válasza Bash (#349) üzenetére


zeus90
aktív tag

#348

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Amerikából jöttem...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.