Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Amd, vagy intel?radeon, vagy geforce? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) beeboy válasza Club (#50) üzenetére


beeboy
addikt

ha kinézted a cuccokat, add össze és nézd meg mennyid maradt.
aztán szvsz 9100 v. ti4200.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#52) beeboy válasza Club (#44) üzenetére


beeboy
addikt

ati9200: (help)

Végül essen szó az ATi belépõ szintû chipjérõl is. A Radeon 9200 VPU (RV280) a Radeon 9000-res sorozat utódja lesz. Elõdjétõl az új chip csupán 8x-os AGP támogatásában és magasabb órajelében különbözik. A mag még mindig a 4 pixelfutószalagos Radeon 8500-on alapul, ám a 9000-hez hasonlóan a 9200-nak is be kell érnie 1 textúrázó-egységgel futószalagonként, míg a 8500-nak 2 volt.
A terméknévben szereplõ 9-es szám ellenére ez a chip nem a DirectX 9-es vonalba tartozik. Mivel a 8500 és a 9000-res VPU leszármazottja, csupán DirectX 8.1 támogatást tartalmaz. Az élsimítási megoldás sem nevezhetõ már modernnek, hisz még mindig a SuperSampling technikát alkalmazza a VPU.


Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#53) DrSoul válasza existen (#4) üzenetére


DrSoul
őstag

Hmmm, szerintem ne nagyon adjál tanácsokat...:))
És ok, hogy nekem noname tápom van (cserélni fogok), de Acorp-ot javasolni...
Szintén nincs benne tapasztalatom, de itt sok más ember tapasztalatából nem szűrtem le belőle sok jót... :)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#54) Club


Club
őstag

BArton magos AMD!
Ilyet ne vegyek?
AMD BARTON 2500+ 333Mhz 512K 24247Ft!
Ez vajon miylen lapba megy bele?

(#55) beeboy válasza Club (#54) üzenetére


beeboy
addikt

az asus a7v8x biztos támogatja, láttam a honlapjukon, nem tudom hányas bios verziótól kezdve, de biztos

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#56) WN31RD válasza DrSoul (#53) üzenetére


WN31RD
addikt

Az Acorp tápok tényleg szarok, de a Feel IV/V széria legjobb tudomásom szerint Huntkey tápokat tartalmaz, amelyek egész jónak mondhatóak.
Én viszont az Acorp Feel ház helyett inkább javaslok egy DTK házat DTK táppal.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#57) AND1


AND1
őstag

Már az acorp hallatán kiráz a hideg :O

Egy régi PH-s.

(#58) DrSoul válasza WN31RD (#56) üzenetére


DrSoul
őstag

Egyetértek!!! :))

AMúgy komolyan: ha nem raksz az AMD-nek drivert, akkor el se indúl? Vagy mi fog változni? Gondolom úgy kell felrakni a drivert, mint bármi más HW eszözhöz...
Ugye? :O

Mindig az X jelöli a pontot...

(#59) Protoss válasza Club (#54) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

Pl.: Via KT333 chip kell a lényeg, hogy PC2700 ramot tudjon kezelni a lap. (Ha jól tudom) A bartonról (bár nem szivesen teszem, de mondom) tomiék is írnak. Nos, hogy ott mit is fogadsz el belőle az a te dolgod. De talán a teszteket nem buhizták meg.

Ha gaméra kell a gép, akkor az Ati 9500 lenne tuti. Más, ha nem csak játszol akkor is Ati. Bent a cégnél napközben azt bámulom. Itthon (Asus) Gef2 Gts-t és az ati tényleg szebb. (Nem első ránézésre, de ha folyamatosan használod akkor kezded érezni.)

Hangkariknál: Creativeval sokat szívtam, a többi kártyánál meg nem garantált a következő MS oprendsz, támogatása sajnos. Mondjuk már a creativehoz sem igazodik Billi bácsi.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#60) AND1 válasza DrSoul (#58) üzenetére


AND1
őstag

Igen..
Miért ne indulna el? Elindul persze...sőt winben bármit tudsz vele csinálni de alaplapi driver nélkül nem fognak menni gamek az esetek nagy többségében. Ezért kell installál, agp..stb. cuccot ami benne van alaplai drivercsomiban

Egy régi PH-s.

(#61) DrSoul válasza Club (#54) üzenetére


DrSoul
őstag

Pl nForce2-esbe, de szerintem nem jön ki a pénzből, túl sok mindent kell venned...
Szerintem a procin spórolj, annak változik a legjobban az ára.
Tehát ez legyen a fontossági sorrend:
1. Ház+táp (DTK ház+300WDTK táp=12900, vagy PFC-s, akkor 15200. Ez a Magi**mp-nál).
2. Alaplap (az Abit nf7 *nForce2* az elég olcsó, vmi 21.000 bruttó szintén az előző boltban...Nem ott dolgozom :)) )
3. Hmmm, szerintem itt már mindegy. Valóban jóbb egy olcsó, jó proci, mint az 1700+ (lehet ilyet még kapni?JxxxB?), és egy Ati (Sapphire, PowerMagic...)9100 vagy 8500LE.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#62) DrSoul válasza AND1 (#60) üzenetére


DrSoul
őstag

Ok, gondolom nem lehet egy nagy cucc, csak kicsit babra munka... De megéri.
Tehát milyen drivereket kell installálni?Alalplap, agp...még mit?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#63) Shodan


Shodan
addikt

Az lenne a kérdésem hogy ismeri-e vki a PNY kártyákat??
Véleményeket kérnékróla ha lehet, pontossaban a gef4 ti4200-as PNY-ről
a DEPO-n néztem és csak 22000nettoba a 128mb ,a 64es pedig 19900

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#64) e-biza válasza DrSoul (#62) üzenetére


e-biza
őstag

ha viás, akkor a [L]http://www.viaarena.com[/L] cimröl a via 4in1 hyperion-t, ha nforce2 -es akkor a [L]http://www.nvidia.com[/L] cimröl az nforce2-es driverkészletet, asszem most jött ki egy friss 2.78as néven. Hogy a játékok nem mennek, nem néztem, de tudtommal csak sebességnövekedést érhetsz el vele. Ez a kis driver, ami u.ugy megy mint egy vidkártya drivere mindent tartalmaz. agp, hdd vez.hez meghajto prog, meg mindent. Egyszerüen letöltöd, elinditod, leokézod, restart és fenn van. _Semmit_ nem kell utána csinálnod.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#65) e-biza válasza Shodan (#63) üzenetére


e-biza
őstag

a PNY elég jo márka. Quadrokbol ök csinálják a legjobbakat és talán az egyetlent.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#66) AND1 válasza DrSoul (#62) üzenetére


AND1
őstag

Persze hogy nem....egy db telepitőn belül fölrak mindent.

Egy régi PH-s.

(#67) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Nem akarom folytatni a flame-et, de rohadtul nem értem mi köze van az alaplapi drivereknek az AMD procihoz. Annak max az alaplapi csipszhez van köze.
VIA-s intel alaplaphoz ugyanúgy ajánlott (bár nem mondanám, hogy mindig kötelező) feltenni a VIA4in1-t.

Nyilván való, hogyha az alaplapi chipset sokkal újabb mint az oprendszer, akkor ajánlott (néha szükséges) feltenni a hozzá szükséges drivereket. De ez ugyanúgy van videókártya, hálókártya meg minden más hardver esetében.

Szoval akárki állít ilyen hülyeségeket az pont a saját magát és a saját táborát járatja le, és maximum a kezdőket tudja átverni. Ebből keletkeznek aztán a számítástechnikai Urban legendek.

Aki hülye, haljon meg!

(#68) rogers


rogers
aktív tag

L3zl13-nek igaza van. :))

Amúgy nem érdemes ezt az Intel-AMD ügyet húzni, a piac bizonyítja, hogy minkét tábornak vannak hívei rendesen és mindkettő működőképes, mindenki válasszon meggyőződése (és pénztárcája) szerint.

Ha jól emléxem volt itt korábban videokártya ''bajvívás'' is, a GeF 4 Ti4200 ügyében. Egy apró, de idegesítő meglátás. Nekem és egy haveromnak is INNO 3D Ti4200 van, kábé egyszerre 6 hónap után rohadt le a hűtőventillátorának csapágyazása, ami azért zavaró, mert bazi zajos utána... :(

Jobb későn, mint még később...

(#69) AND1 válasza rogers (#68) üzenetére


AND1
őstag

Azért ''kaptam fel egy kicsit a vizet'' az elején....

Egy régi PH-s.

(#70) e-biza válasza rogers (#68) üzenetére


e-biza
őstag

nekem is lehalt, bevittem ru*us szervizbe.. 3 év garivan rá.. tudod mit csináltak? kihajlitoták a fogait... ha megint bazi hangos lesz akkor talán már kicserélik.. de talán addigra már nem lesz ti4200 64mbyte ala natur verzio csak 128 VIVO-s s akkr kénytelen lesznek adni egy olyat ;]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#71) e-biza válasza e-biza (#70) üzenetére


e-biza
őstag

vagy valami zalman passziv hütöt :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#72) L3zl13 válasza e-biza (#70) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nálunk is volt hasonló problem anno egy alaplapi chipset hűtővel. Szerencsére sikerült lerendezni házon belül. Fogtunk egy új alaplapot átraktuk róla a ventit. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#73) hobizoli válasza Crion (#21) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na akkor csicseregjed mar el lecci-lecci-lecci, mi extra plusz drv-t kellett volna feltolnunk...



hobizoli

több drón kell ;P

(#74) AND1 válasza e-biza (#71) üzenetére


AND1
őstag

Zalman rocks!!! :))

Egy régi PH-s.

(#75) AND1 válasza hobizoli (#73) üzenetére


AND1
őstag

Off :

Nekem nem csicsergett....
Remélem neked fog :))

ON :

Egy régi PH-s.

(#76) rogers válasza e-biza (#70) üzenetére


rogers
aktív tag

Ez a fogkihajtás nálam is bejátszott. A haverom már megcsinálta magának... :))
A gond az, hogy egy idő után már az is kevés és akkor le kell szedni azt a dizájnos ''fedőlapot'' a hűtőről. Ekkor viszont a légáramlás nagyon leromlik a bordák között és például a mostani hőségben a haveromnak nyitott házzal megy a gépe, különben fagy a kártya... :(

Jobb későn, mint még később...

(#77) e-biza válasza rogers (#76) üzenetére


e-biza
őstag

én nem csinálom meg, mert ugye arra van a garancia, majd ök elrontják nekem és akkor pattoghatok :) ha most itthon kihajtom, jön hogy én b@sztam el. amúgy nem szivesen venném le a lapot, mert eléggé instabil az a venti fej. félek hogy egyszercsak úgy gondolja, hogy lerepül és akkor még az a designso fedölap sem lassitja és még valamit hazavág, bár kétlem hogy egy ilyen ventiben lenne kraft, de ott murphy törv. szoval majd ök leveszik a fedölapot és akkor majd én szolok nehogymár ilyen barkács megoldás legyen.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#78) e-biza


e-biza
őstag

ebböl le lehet szürni, hogy inno3d ti4200-at ne vegyen senki ;]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#79) Club


Club
őstag

Hát!
Anniyra jutottam, hogy asus alalap, xp 2 gigás, stb stb!
De videókártya szinten, asszem Ati lessz!
De várok még egy hjónapot, addig lessz pízem, oszt veszek egy 9500Pro-t!
:-)
köszi midnekinek!
Sziasztok.-)

(#80) AND1 válasza Club (#79) üzenetére


AND1
őstag

Ez a beszéd! :))
csá

Egy régi PH-s.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Amd, vagy intel?radeon, vagy geforce? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.