Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) #93966848 válasza 0xmilan (#450) üzenetére


#93966848
törölt tag

Megy vissza win8 és majd vodkaboy kollégától kérek hozzá drivert :-)

(#452) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Nah megtörtént az ami még soha nem esett meg velem, elromlott a billentyűzet a laptopomon.
Kezdettől fogva furán viselkedett az ESC gomb, valahogy nem volt egy konkrét nyomáspontja, hanem nyeklett-nyaklott. Tegnap este végleg megadta magát a gomb és a bal oldala megemelkedett. Többé nem volt hajlandó vissza feküdni az eredeti pozíciójába.
Nem örültem a dologonak, főleg miután kiderült, hogy a szerviz benyeli a laptopot 10 munkanapra. Ellenben eddig nagyon pozitív a véleményem a kiszolgálást illetően, segítőkész, illedelmes emberekkel beszéltem és holnap már jönnek is begyűjteni.
A további tapasztalataimat megosztom majd, amint kiderül valami.

(#453) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Nah ma érkeztem el oda, hogy kicsit teszteljem a masinát.
Mit is jelent az mx4 zsír.
Van mellett két ugyanolyan a10-es G6 laptop (az enyém meg a barátomé rábeszéltem :) ).
Mindent PRime 95-el teszteltem 20 perc nyírás után a beállt hőmérsékletek:
Corefesz-t minden Pstate-ből vettem le egységesen
Corefesz MX4 Gyári
0 mV 85 91-3
-25 mV 82 90
-50 mV 78 86-87
-60 mV 77 85

Specko
2700Mhz pstate lock illetve 1.140V corefesz 41-42 perc körül.
93 99-100 GÉP lekapcsolt.
dGPU nem volt hajtva.
-70mV a másik gépen tudtam stabilan tartani az enyémnél már magasvolt a proci hibázások és a programok instabilan futottak de azért a prime után a másik gép meglepő 10 perces teszt alatt 82 fokot nyomott.
A gép szétsedéséről rengeteg youtube video van így én nem készítettem de íme egy link :
http://www.youtube.com/watch?v=_1I0kahnC4I
De íme egy kép :

A szétszedésnél nagyon kell figyelni ne hogy egy kis vacak szalagkábelt kirántsatok a slotjából vagy megrántsatok valamit... A billenytüzetet kész rémálom felfeszegetni de bírja a gyűrödést. Alulról felkell nyomni 1 részen és kis lehetőleg kemény műanyag pocokkel (nagyon vékony) felül alá kell nyúlni és szép lassan felpattintani.
Utána már csak csavar munka és óvatos kéz.
Kipróbáltam ma még egy Titan nano grease anyagot (barátoméba azt tettem.) sokkal folyékonyabb mint az mx4 de (nem teszteltem agyon) kb kicsivel de azt a szintet hozza.

A képen látszanak a főbb komponensek amiket megjelőltem sajnos mint minden olcsobb kicsi laptonál itt sem mxm modulos a graph kártya de legalább van 2 :)
Viszont most már nyilvánvaló miért melegszik baloldalon a tapipad mellett ott van a northbridge aminek csak egy fém lap van a feje felett ami közvetlen a műanyagházhoz csatlakozik ott adva le a hőt...

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#454) vodkaboy22 válasza vodkaboy22 (#453) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Corefesz MX4 Gyári
0 mV 85 91-3 ezek persze celsius értékek
-25 mV 82 90
-50 mV 78 86-87
-60 mV 77 85
sorry ezt nem jól szerkesztettem

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#455) vodkaboy22 válasza vodkaboy22 (#454) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Újjabb megfigyelés igaz én már elfelejtettem de most a másik laptopnál amíg a gyári zsír volt benne észre vettem újra a jelenséget:
Alapállapotban terhelés nélkül vagy minimális terheléssel a ventillátor folyamatosan felgyorsul lelassul felgyorsul lelassul tehát nem áll be egy normális egyensúlyi helyzetbe.
Ezt a jelenséget is eliminálja egy megfelelű hűtőzsír :) Ami nagy szó normál használat mellett minimális hang :).
Persze egyre jobban érdekel az a laptop tunningolási módszer ahol egy Peltier elemet tesznek a hűtőzsír mellé :) És a táplálását egy belső kábellel usb portról vagy hasonlóról nyerik
Megdöbbentő 20-25 fokos terhelés mentes illetve 45-50 fokos terhelés alatti állapot érhető el :) vele.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#456) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Nah végül megszereltem magam a billentyűzetet, úgyhogy elhárult a probléma.

Viszont újra telepítettem a gépet, majdnem minden jól működik, azt leszámítva, hogy a catalyston belül a váltható grafikus rendszer beállítása nem hajlandó elindulni.
Már mindent próbáltam, de nem akar menni. Se gyári driverrel, se 12.10-essel. Eltávolítottam már mindent, újra felraktam és semmi.
Valaki tud megoldást?

Esetleg máshogy is be lehet állítani, hogy egy adott alkalmazás melyik videó karit használja?

[ Szerkesztve ]

(#457) Prof válasza arcsi84 (#456) üzenetére


Prof
addikt

Van többfajta driver. Biztos az APU-sat installáltad fel?

(#458) arcsi84 válasza Prof (#457) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Biztos. Pontosan azt választottam ki, amit kell.

A probléma ott kezdődik, hogy ha újra teszem a windows-t, akkor ha a tök szűz rendszer esetén a 12.10-est vagy 12.9-est megpróbálom felrakni, akkor miután települt nem ismeri fel a két videókártyát.

Csak abban az esetben ismeri fel őket, hogyha felteszem a hp oldalán található gyárit. A gyári 12.6-ossal most megnéztem megy minden. De ha eltávolítom a gyárit és újra megpróbálom feltenni a 12.10-est, akkor nem ismeri fel a videókártyákat.

Csak úgy tudom megcsinálni, ha felrakom a gyárit, majd ráinstallálom a 12.10-est. majd leszedem a drivert és újra felrakom a 12.10-est. Ebben az esetben stabilan megy a rendszer, de a váltható grafikus rendszer konfigurációja menü nem nyílik meg, hiába nyitom meg akár 20szor is.

Ez a baj.

(#459) Prof válasza arcsi84 (#458) üzenetére


Prof
addikt

Értem, akkor a Hp belenyúlt a driverbe ahogy szokta :W
Az intel +AMD-s notikhoz van egy site aki megcsinálja mindig az összemókolt drivereket: [link], lehet van valami hasonló AMD+AMD-hez is.

(#460) HBO2


HBO2
tag

ne aggódj, mindenkinél ez a hiba, mert driver alapú!
nekem asus vsn lianoval és nekem se nyílik meg!
az utolsó rendesen működő verzió a 12.8-as volt!
vissza is rakom ameddig ezt a problémát meg nem oldják!

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

(#461) arcsi84 válasza HBO2 (#460) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Mondjuk most egy 2010-es win7 van fent a gépen sp1-el, eddig egy 2009-es volt ami nem volt hajlando sp1-re frissülni.

Eddig úgy tudtam megcsinálni, hogy 12.6 fel, rá a 12.10. Majd uninstall és fel a 12.10 és minden működött szépen.

Elképzelhető hogy az újabb win7-tel veszik össze?

Lehet vodkaboy tud valami megoldást...

[ Szerkesztve ]

(#462) vodkaboy22 válasza arcsi84 (#461) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nekem 12.10 van igaz win8 de minden korrekt :P
Kezd engem is idegesíteni viszont hogy én is vacakoltam vele de mások is mondják hogy kb agysebészet kell a rohadt catalysthez...
Jut eszembe az itt vendégeskedő másik g6-oson 12.10 van win7 gyárival és minden klammpol.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#463) arcsi84 válasza vodkaboy22 (#462) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Kérdés csak az hogy milyen win7-tel? SP1-es?

Jah meg hogy, hogyan telepítette fel. Mert mondom ha szűz rendszerre eresztem rá a 12.10-et akkor sem megy. :(

Azt nem tudom valahogy megoldani, hogy a winchesteren lévő recovery-ről az SSD-re3 tudjam telepíteni a gyári OEM win7-et?

[ Szerkesztve ]

(#464) vodkaboy22 válasza arcsi84 (#463) üzenetére


vodkaboy22
addikt

De van itt a forumban elég leírás arrol hogyan kell átmenteni win7-et ssd-re bár az esetünkben a k..rva hp + particiók nagyon bezavarnak konkrétan én amikor megláttam öket akkor fogtam és elegem lett radír....
Na de visszatérve gyáriwin7-re (ami alapból fent van) gyári 12.6-osra egyből ráinstall után minden korrekt volt.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#465) arcsi84 válasza vodkaboy22 (#464) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Hát nem találtam meg a fórumban ezt az SSD-re átpakolást. De lehet én vagyok a béna.

(#466) vodkaboy22 válasza arcsi84 (#465) üzenetére


vodkaboy22
addikt

JA nem ebben :P de az ssd-s forum asszem pont ezzel kezdödik :P

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#467) KISDUCK válasza arcsi84 (#463) üzenetére


KISDUCK
addikt

A HP által feltelepített rendszert nem tudod másik meghajtóra telepíteni, se klónozással, se recovery lemezzel. Nem rég szívtam ezzel én is (és a HP munkatársa is ezt mondta nekem a telefonban, telepítő lemezt pedig nem adnak). A Microsoft fórumon azt mondták, hogy elvileg lehetséges az, hogy telepítesz egy érintetlen lemezről, majd telefonon keresztül aktiválod, de ezt nem próbáltam ki. Én várok 2 hetet mire megjön az új bankkártyám és frissítek win 8-ra, nehogy a szekrényben porosodjon az új SSD-m. szerk: logout.hu-n van firesoul cikke a klónozásról.

[ Szerkesztve ]

(#468) arcsi84 válasza KISDUCK (#467) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Én ma felraktam a win8-at. Fél órát volt a gépen és szedtem is le.
Vista érzésem volt ...

Bonyolult, logikátlan, baromság.

(#469) #93966848


#93966848
törölt tag

Kíváncsi leszek, hogy a 2x4es Kingston HyperX 1600MHz CL9 dual kit ram mennyit dob majd a játékok teljesítményén :) Tapasztalat valakinek?

(#470) arcsi84 válasza #93966848 (#469) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Nekem 2x 4GB rammal a 7660G majdnem hozza a 7670M szintjét. Skyrim alatt kb 1-2 fps-sel kevesebb.
Mivel a dual graphics egyelőre szinte semmit nem hoz játékok alatt, ezért kb 7670m felesleges.
De később remélem még jól jön.
Ha az AMD gaming evolved programját jobban fejlesztenék, akkor sokat nyernénk.

(#471) KISDUCK válasza #93966848 (#469) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nekem szépen teljesít. Crysis 2 igp-n szépen fut. Most mobilról írok, de holnap tudok más példát is írni. Nő még a térerõ is elment várhatok a hsz-szel míg a busz visszaér az Isten háta mógül.

(#472) #93966848 válasza KISDUCK (#471) üzenetére


#93966848
törölt tag

Crysis 2 még 4 giga rammal is csodálatosan szép egy nem gémer laptophoz képest :)

(#473) arcsi84 válasza #93966848 (#472) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Szép teljesítmény az IGP-től persze, csak kb felesleges volt mellé rakni a 7670M-et. Ellenben 180 helyett a g6 2018sh lehetett volna 130-140 7670m nélkül.
Mert 260-ért már i7 +nvidia 660 2GB Gddr5-tel szerelt lenovo notit kapni. Ami egy másik dimenzió.
Lenovoban pedig asszem a HP G6 2018sh felszereltségével kapható laptop 210 felett van asszem.

Szóval marha jó ez az AMD APU, csak buta a konfiguráció, túl van árazva, és csak ezért nem veri szarrá az Intelt.

Amúgy komolyan elgondolkodtam, hogy 2 év múlva, ha már ez a laptop elavul és az asztali gépem is erre a sorsa jut, megoldom egy gamer szerű laptoppal.
260-ban simán volt a laptop és a PC.

(#474) #93966848 válasza arcsi84 (#473) üzenetére


#93966848
törölt tag

Elég komoly, hogy windows élményindexben a ram, memória rész 5,9-ről 7,3ra ugrott :D Ez nem is érdekelne, de játékoknál is érezhető a különbség!!!Dishonored,ami szerintem egész szép, 1366x768-ban full maxon fut tükörsimán :).Most tesztelem majd Crysis-szal..amit viszont észrevettem, hogy full képernyőben nem futnak olyan szépen a játékok, mint ablakban...

(#475) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok!

Srácok, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy pár játékban meg tudnátok mondani, hogy hasznosulna-e a DG? Konkrétabban SC2, Dio3, Wot (World of Tanks) érdekelne. Esetleg TW:Shogun2 is ha fent van valakinek :) . Sajnos nem találtam nbc-n ezekre benchet. Ha lehet 1366x768-at különböző beállítások mellett, illetve ha valakinek van akkor fHD eredményekre is kíváncsi lennék.

Egyébként meg valamilyen alapszintű gyorsulás minden esetben elérhető DG mellett nem? Csak jobb driver mellett tudja az igazi teljesítményét leadni.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#476) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Telepítettem az AMD System Monitort, de amikor elindítottam, hibára hivatkozva leállt. Tudtok linkelni valami használhatót vagy tippet a hiba elhárítására? Asszem az 1.0.0.9-t szedtem le 2012 eleji kiadás. Kérte a 4-es keretrendszert amit telepítettem, majd újraindítottam a gépet.

(#477) 0xmilan válasza KISDUCK (#476) üzenetére


0xmilan
addikt

Szia!

Nekem is az 1.0.0.9 van fent és megy flottul.

...Ma kidobta, hogy elérhető a 12.10-es Catalys, így fel is raktam a gyárira uninstall nélkül. Minden működik a Control Center-ben, de a 'váltható grafikus rendszer konfigurálása' egyszerűen nem jön be.
Arra gyanakszom, hogy mikor a hardvert vizsgálta a telepítés elején, akkor a 7670M-et nem látta, mert az úgy alap helyzetben ki van kapcsolva és csak a 7640G-hez rakta fel a dolgokat.
Lehet, hogy vissza kéne raknom a gyárit, ahol megy még a 'váltható grafikus etc..' és megmondani a Catalyst telepítőjének, hogy 'Nagy teljesítményt' használjon...
Más ötlet, valaki?

Az az érdekes, hogy a Control Center Szoftverfrissítés menüpont alatt még mindig 12.8-at jelez, de pl. az MSI Afterburner már 12.10-et. :F

(#478) vodkaboy22 válasza Tenken (#475) üzenetére


vodkaboy22
addikt

DG 12.10-el nekem diablo3 fallout3 new vegas skyrim alatt is rendre legalább 15% + teljesítményt jelent. Guild wars 2 amivel még játszom ott sajnos a DG nem megy nekem de elég értelmetlen processzor limites a játék... Hogy lehet proclimites gémet kiadni 2012ben??? ez is valami manipuláció és nem valós terhelés az is biztos.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#479) vodkaboy22 válasza 0xmilan (#477) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ezért kell ovatosan bánni a rátelepítéssel van amikor megy van amikor csak kárt okoz...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#480) Tenken


Tenken
őstag

Az AMD-nek ez a több évig tartó supportja - amit Abu emleget az asztali Trinis topicban - notebook vonalra is érvényes? Most szeretnék venni nem sokára egyet és fontos szempont az időtállóság is benne. Eddig elvileg y580 a befutó, de nem ragaszkodnék hozzá ha valaki be tudja bizonyítani, hogy egy A10-7670M párossal is majdnem olyan jól járhatok :).

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#481) stratova válasza vodkaboy22 (#478) üzenetére


stratova
veterán

Guild Wars 2 a modern kor Flight Simulator X-e. Nem csak Trinity-t eszi meg, ezen ne rágódj.

(#482) 0xmilan válasza vodkaboy22 (#479) üzenetére


0xmilan
addikt

Eszerint leszedtem minden AMD/ATI könyvtárat a rendszerről, majd felraktam a 12.10-et és így se megy a váltható grafikus téma, szóval kb. ugyanaz, amit arcsi84 írt korábban.
Viszont a Control Center kinézete megváltozott, nem úgy mint amikor simán rátelepítettem... Most lenyíló lett a menü bal oldalon..
Win8 alatt vajon menne a switchable graph 12.10-el??

[ Szerkesztve ]

(#483) vodkaboy22 válasza 0xmilan (#482) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nekem win8 alatt megy de win7 alatt is megtudtam csinálni. Sokat írtam erről. Próbáld meg ezt az ütemtervet:
- Egyik fentebbi hsz-mben van link hogyan kell minden AMD softvert törölni azt csináld meg.
- Aztán GYÁRI 12.6 HP grafik drivert felrakni.
- AZtán töröl azt is. (Azért kell mer olyan registry kulcsot ad a gyári softver amit a többi amd nem biztos...)
-Aztán 12.8-as driver AMD honlap. - Töröl ÉS végül 12.10-es driver. De kihagyható a 12.8-as telepítése is hátha úgy megy viszont a 12.8-as eddig 100%ban müködött forumokból utána olvastam és az egyik itteni kollegának is így ment :) akinek segítettem.

Szerkeszt:
Ja látom jó uton haladtál :) Hát próba újra (bevallom én is szívtam azért vele 12.9-es driver sehogy se akart 12.8 után felrakodni csak a 12.6-os gyárira törlés nélkül csuszott fel.)

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#484) vodkaboy22 válasza stratova (#481) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ja tudom :P Hogy lehet 2012-ben így kiadni gamet? Nekem az INTEL súlyos pénzelése szaglik a háttérben és így bizonygatni hogy kell még a gamekhez cpupower (ami persze nem igaz)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#485) Prof válasza vodkaboy22 (#484) üzenetére


Prof
addikt

Nekem már asztalim van megint, de 7770-el egy i3-asal szinte mindig 60 fps. (1680x1050) Csak nagyvárosban, nagy www csatában megy le 1-2secre 25 köré, aztán 30-40között változik.
Tuti valamelyik grafikai beállítás eszi meg a gépeket, mert húzott i5-i7-el csúcs VGA-kal is tapasztalják.
Nekem minden high on kivéve reflections off és blur off.
A reflections kikapcsolása nálam nagyon sokat jelentett fpsben.

(#486) vodkaboy22 válasza Prof (#485) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Azért egy desktop 65-100W TDP i3-mast még egy 4magos laptop i5-i7-el is alig lehet összehasonlítani 35W kakaobol nem lesz 100W kakao :) Bármennyire is fejlett az architechtúra :)
A 7770-es meg erőgép gyakorlatilag bármilyen notebook GPU-hoz képest :) Nem véletlen notebook gpu 30-50W fogyasztás 7770-es 100-150W.
És nekem az érdekessége az, hogy gyakorlatilag a medium+FXAA beállítás is rendre ugyanannyi FPS produkál mint a bestperformance beállítás :( innen látszik, hogy CPUlimites a játék.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#487) stratova válasza vodkaboy22 (#486) üzenetére


stratova
veterán

GW2 látszólag épp úgy szereti a több magot mint a magas órajelet (lásd 4 mag + HT 2 GHz-en veri a 2+HT-t 2.9 GHz-en. De az előbbi is szépen skálázódik magasabb órajellel. HD 7770 egyébként csak 80 W-ot eszik s egy HD 7870M csak kicsivel marad el tőle, ua. lapka csak 1000 -> 800 MHz. HD 7970M megeszi reggelire csak az cseppet drágább (tulképp egy fogyókúrás HD 7870).

A10-et 2300-ról 2700-ra emelve gondolom javul a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#488) 0xmilan válasza vodkaboy22 (#483) üzenetére


0xmilan
addikt

Most akkor volt egy full uninstall a leírás szerint, arra rá a 12.10, (erre megpróbáltam egyből a gyárit, de akkor semmi nem működött) utána megcsináltam a linkelt útmutató 1. lépését és csak a Vezérlőpultból töröltem a Catalyst Install Manager-t minden mást hagytam, erre rá a gyári és most minden megy... 12.10-et ír Catalyst verzióra, megmaradt a Catalyst bal oldali lenyílós kinézete és működik a váltható graf. rendszer is, viszont GPU-z a régi, gyári driver verziót írja..
Nem lehet valahogy csak a drivert cserélni, tehát úgy, hogy Catalyst és minden egyéb maradjon..??

(#489) vodkaboy22 válasza 0xmilan (#488) üzenetére


vodkaboy22
addikt

De telepítésnél nem express modban telepítesz és kiveszed a pipát mindenhonnan, de ezt nem mindig engedi viszont amd honlapjáról csupán a driver-t le lehet szedni mindenféle progi nélkül,

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#490) vodkaboy22 válasza stratova (#487) üzenetére


vodkaboy22
addikt

7770 ugyanaza magot kapta volna mint a 7870? Huh akkor levagyok maradva :)
No mind1 2700mhz-en megy az A10-es végig csináltam egy elég buta progit ami időre átlagolja a pstate-ket és a 2700Mhz-es Pstate-ben tölti a 4 mag gw2 alatt az idő 89.99%kát :) Ami nem rossz.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#491) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Szerintetek a HP HP Pavilion g6-2018sh 166000 Ft-ot megér? Teljesítményben felveszi a versenyt a GT 630M-mel?

(#492) Tenken válasza Dhampir (#491) üzenetére


Tenken
őstag

Nos, én konkrét számokkal nem szolgálhatok, de a véleményem az, hogy 7670M-et nem éri meg i3-al venni. Főleg ha valaki nem tervezi éven belül újra lecserélni a gépét.
Erőben elvileg kicsit jobb az ati - mint a 630M.
G6-ot még nem láttam élőben, de képek meg beszámolók alapján anyaghasználatra elmarad egy lenovotól sajnos. Bár akinek ilyen van itt azt még nem láttam panaszkodni.
Döntsd el, hogy neked mi mennyit számít hardver/összeszerelési minőség/ár viszonylatban.

Nekem az a véleményem, hogy erő alapján megéri, a házat meg mindenki döntse el maga, hogy megbarátkozik-e vele. Igazából, ha egy 20-25-el olcsóbb lenne szerintem ezt ajánlgatnák notis topicban 200 alatti gémer gépnek.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#493) Dhampir válasza Tenken (#492) üzenetére


Dhampir
félisten

A kasztnitól tartok leginkább. A kettős grafikában biztosan rejlik még sok kiaknázatlan erőforrás, az számomra nem kétséges.
Inkább összehasonlításként tettem mellé a GT630-at, de a GT635 is lehetett volna.

(#494) Tenken válasza Dhampir (#493) üzenetére


Tenken
őstag

Hát, be kell menni egy boltba és megtapizni a G6-ot is meg a Lenovo-t is, ennél többet semmilyen kommentből nem fogsz megtudni.

A 635M-el meg azért én óvatos lennék. Már volt egy sor karate ilyen ügyben a notis topicba :U , de döntő az lesz amikor végre megjelenik hivatalosan is. NBC-s eredmények annyire nem mérvadók. MSI-s 144 magos 192bit verziója irreális magasságokba emelte az átlagot, ehhez képest az Y570-es Lenovo-s verzió meg a végén kullog. Ezek után el lehet képzelni, hogy "csak" gddr5-ös tuning 630-ak lesznek.

Vagyis, sokkal előrébb így se úgy se leszel G6-nál. Más kérdés, hogy kicsivel kevesebb pénzért, kicsivel erősebb gépet kapva is érdemes-e kitartani az amd mellett..

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#495) Dhampir válasza Tenken (#494) üzenetére


Dhampir
félisten

A Z585 A10 procival lenne az ideális, ha nálunk is kapható lenne. Neked sikerült már valamelyik AMD-s gépet kiválasztanod?

(#496) Tenken válasza Dhampir (#495) üzenetére


Tenken
őstag

Ha trinityt veszek, akkor cyberportról rendelnék németektől pavilion m6-ot vagy A10-es z585-öt.
Csak az a baj így nem tudok áfát leírni és kb annyiba kerül, mint egy y580 nettó, amit - valjuk be - erőben soha nem fog utolérni.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#497) vodkaboy22 válasza Dhampir (#493) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A 7660g IGP hozza a 630m szintet dualchannel memoriával :) Kb 5öt annyi fogyasztás mellett...
A 7670 meg több mint 5% jobb mint a 635g (notebookcheckről mérések). Ergo mindenképp jobb
A DG meg 5% jobb a 645nél elméletben :).

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#498) Dhampir válasza vodkaboy22 (#497) üzenetére


Dhampir
félisten

Szívderítő adatok, köszönöm. :R

(#496) Tenken

Kintről nem nagyon érné meg behozatni, akkor már tényleg inkább az Y580.

Az A10-es konfigurációnak éppen a relatív olcsóság lenne az egyik nyeresége. A HP G6 mellé még Windows 7 is jár.

(#499) Dhampir


Dhampir
félisten

ASUS K55DR-SX135D-ről van tapasztalat?

(#500) HBO2


HBO2
tag

Én az y590-et várom most már, az y580 már elég régóta kint van.
Bár a pontos dátumát nem tudom, hogy mikor jött ki.

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.