Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) 0xmilan válasza AxBattler (#850) üzenetére


0xmilan
addikt

A feszültségen is múlik, illetve inkább azon. Az órajel nem tudom mennyire játszik, bár biztos számít. Az A4 viszont csak 2 magos az A8 négy magjával szemben. Így ránézésre nem lehet összehasonlítani, viszont biztos van róluk valamilyen fogyasztás teszt.

(#852) AxBattler válasza 0xmilan (#851) üzenetére


AxBattler
félisten

Rendben, köszi! Majd utánanézek...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#853) letepem


letepem
aktív tag

Tudtok valamit az új driverekről ?

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#854) 0xmilan válasza letepem (#853) üzenetére


0xmilan
addikt

Nekem szokta bootolás után dobálni az üzit, hogy van 13.x frissítés. Nem akarom felrakni, mert a hp mókolása miatt megint nem működne a váltható graf. rendszer. Legutóbb is összevissza telepítgettem mindent, mire minden újra működött. Most elvileg 12.8 van, de a 12.10 felületével.

(#855) AxBattler válasza 0xmilan (#854) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem igazán értem a problémát, én nem is tököltem a gyárival, hanem rögtön a legfrissebb, 13.4-es ment fel, az AMD oldaláról - és nincs is gond. :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#856) AxBattler válasza AxBattler (#855) üzenetére


AxBattler
félisten

Igazából nem is értettem visszaolvasva, hogy miért panaszkodik mindenki a driverre - lehet, hogy nálam van a hiba?

(#857) milangfx
Igen, sok ilyet lehetett olvasni, ezért is nem értem, hogy nálam miért nincs gond... :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#857) 0xmilan válasza AxBattler (#856) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem tudom mitől függ, de nem én voltam az egyedüli, akinek a frissítés összekavarta a dolgokat.

(#858) KISDUCK válasza AxBattler (#856) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nekem HP-s driver van fent megy a DG csak nem DX9-nél W8 alatt. Nálam az AMD által kiadott driver nem valami jó, még kikapcsolt DG-vel is járatja a 7670m-t.

A legújabb HP g6-2018sh BIOST valaki felrakta? Érdekelne, hogy a RAM-okat visszarakták-e 1600MHz-re.

(#859) letepem


letepem
aktív tag

Félre ne értsd ax nekem nincs semmi bajom a driverrel csak mostanság nem frissítettem így nem tudom, hogy mennyit változott a helyzet teljesítmény terén!
Tomb raidert végigtoltam DG-vel mid-high beállításokkal akadásmentesen a10---7670m kombóval :)

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#860) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Z585-be (A8 proci) milyen memóriamodult érdemes venni? :F

Most nézem a konfigot, ebben csak 1333MHz RAM lesz. :(

Előre is köszönöm, ha gyártóra és típusra jó tanácsot adtok.

[ Szerkesztve ]

(#861) Dhampir válasza Dhampir (#860) üzenetére


Dhampir
félisten

Mindegy, már nem aktuális. :D

(#862) letepem


letepem
aktív tag

szivesen :DD

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#863) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

A kezem közé került egy Samsung 355V5C-S01 noti és még nagyon ismeretlen számomra ez az APU+dGPU világ.

Nem tudom jól vettem-e ki, de arra jutottam, hogy az A10-4600M-hez és a 7670M-hez is a 13.6 Mobility Beta2 a legfrissebb driver és elegendő ezt az egyet telepíteni, hogy kiszolgálja az APU-t, a dGPU-t és a Dual Graphics is működjön.

Az kérdésem az lenne, hogy
- ez az egy csomag tényleg elegendő-e, vagy kell még valamit (pl. a chipset-hez) telepíteni?
- CAP-okat érdemes (akár visszamenőleg több verziót is) felrakni/milyen pluszt jelent ez?
- ha a Dual Graphics-et letiltom (ahol a piros/zöld nyilas rész van) a Catalyst-ben, akkor nyilván csak az APU számítja a grafikát viszont, ha engedélyezve, vagy netán kényszerítve van a DG akkor mi alapján dől el, hogy az APU/a dGPU/a kettő együtt dolgozik?

[ Szerkesztve ]

(#864) AxBattler válasza Frenky89 (#863) üzenetére


AxBattler
félisten

INNEN kell letöltened a neked megfelelő drivert:
Notebook Graphics \ Radeon HD Series \ HD 7XXX Series \ Win8 64 bit (vagy amit használsz)
IDE fogsz kilyukadni, és szerintem elég a 13.4-es verzió is, ez legalább már stabil
CAP-ekkel én nem szórakoztam, anélkül is elvoltam.
Be lehet állítani, hogy egyes programok esetén milyen erőforrást használjon a gép: energiatakarékos, teljesítmény-centrikus, vagy áramforrástól függő. Értelemszerűen az első jelenti az igp-t, a második a dgpu-t (illetve a crossfire-t, ha az adott program támogatja), az utolsó pedig az energiagazdálkodási beállításaidtól függ.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#865) Frenky89 válasza AxBattler (#864) üzenetére


Frenky89
őstag

Köszi!

Tehát chipset-tel sem kell külön foglalkozni?

(#866) AxBattler válasza Frenky89 (#865) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem chipset nem is volt a 4545s-hez, persze azért kellett még ilyen-olyan cuccokat telepíteni. LINK
A samuhoz is biztos kell még ez+az.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#867) AxBattler


AxBattler
félisten

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Memória órajele mennyiben befolyásolja a Trinity működését?
Az oké, hogy az integrált gpu nagyban profitál a magasabb órajelből, és a kétcsatornás módból, de ha van egy dgpu is a gépben, ami a saját memóriáját használja, akkor mi van?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#868) letepem válasza AxBattler (#867) üzenetére


letepem
aktív tag

mi köze van az igp memóriájának a dVGA-éhoz ? semmi, dg ugyan úgy fog futni! csak az igpről gyorsabbak lesznek a játékok!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#869) AxBattler válasza letepem (#868) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, én is így tudom, csak kellett a megerősítés, illetve kérdeztem, hogy van-e még más hatása:..

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#870) letepem válasza AxBattler (#869) üzenetére


letepem
aktív tag

mindezt arra értem, hogy a dg, ha jól tudom úgy van megalkotva hogy az igp számol 1 kockát addig diszkrét x-t, amibe semmi beleszólasa sincs semminek csak a CAP-nak, így te nem tudod konfigurálni a dg-t. A többi nem definiált programnál szerintem a dg egy olyan arányra van belőve ami mindig stabil.

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#871) AxBattler válasza letepem (#870) üzenetére


AxBattler
félisten

Oké, de ez hogy jön a memóriafrekihez?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#872) stratova


stratova
veterán

Nem igazán tudom, hol lenne helye ilyen kis morzsáknak, de elvileg a vékonyságmániának "hála" pár richland ULV is várományos a Dell Inspiron szériájában:
M431R és M531R
A plafon mindkét gép esetében A8-5545M (19 W TDP) + HD 8670M (e dVGA-nál kár a 64-bites DDR3-ért).

(#873) stratova


stratova
veterán

HP ENVY m6-k010dx Sleekbook 15,6" numpaddel és A10-5745M-mel

(#874) vodkaboy22 válasza stratova (#873) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Lassan 1 éves tapasztalat NE VEGYÉL HP-t! :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#875) stratova válasza vodkaboy22 (#874) üzenetére


stratova
veterán

Azért egy Probook B-t be merne vállalni az ember nem? A fentiek gépek engem nem érdekelnek, csak infóképp írtam, mint Richlanddel elérhető példányok. Egyébként mi miatt ne (ha ezt általánosságban érted)?

(#876) 0xmilan válasza stratova (#875) üzenetére


0xmilan
addikt

Szerintem nem lehet így általánosítani egy egész cégre egyetlen gépről, főleg ha az egy pavilion. Az üzleti meg erősebb kategóriák nyilván nem ilyen hulladék minőségűek. Nekem eddig csak a ventilátorhibával volt bajom, ami néha előjön, de amúgy rendben van a gép.

(#877) AxBattler válasza vodkaboy22 (#874) üzenetére


AxBattler
félisten

Helyesen: ne vegyél Pavilion "G" modellt!
Mert ezek szerint még közelében sem voltál Probook-nak, Elitebook-nak...

#873) stratova
Jó kis gépnek tűnik!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#878) vodkaboy22 válasza AxBattler (#877) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Munkahelyen rengeteget használok probook-ot... 2 éves minden USB-je halott... a dedikált videokari az 512ramból merész 128-at ismer csak fel... az akksi kaput... igaz nem AMD-s... de szutyok...a dokkolóról szerintem fél éve nem volt leemelve erre leemelném és jött a dokkoló vele. Azóta nem piszkáltam...

Igen pavilion G egy hulladék szar sajna az van nekem de már nem sokáig...

Elitebook-ot még nem láttam élőben.

Sleekbook kollegának feladta a küzdelmet intel procival a túlmelegédésért vívott csatában és az alaplap meghallt garancia idő alatt 1.5 hónap alatt cserélték.

Nekem a pavilion g6-ba 2 hét volt egy új ventillátor de már a megvétel után 5-6 hónap múlva folyton panaszkodott ventillátorra nem1szer kézzel pörgettem fel én a billenytyűzet alatt. Tipikus széria hiba és mégis a magyar HP disztribútornál és az alkatrész forgalmazónál (swisspart.hu) nem volt alkatrész de azt kimerték jelenteni hogy sokadik ember vagyok ezzel és ez valszeg gyári hiba de raktáron 1 szaros venti nem volt :W

Hp kicsi netbook 3 év után úgy döntött hogy az akksija már régi és úgy felmelegedett az akksija hogy a monitor alsó 1/5dén még mindig látszik az elszineződés...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#879) AxBattler válasza vodkaboy22 (#878) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor neked nem volt szerencséd. Én, és az ismerőseim mind meg vagyunk elégedve az üzleti modellekkel. :K

Sleekbook meg egy vicc... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#880) vodkaboy22 válasza AxBattler (#879) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Igen eltudom képzelni hogy van jó HP business modell mert sok embertől hallom de nekem rossz tapasztalatom van vele... :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#881) stratova válasza vodkaboy22 (#880) üzenetére


stratova
veterán

Ez az ultra mánia szerintem csak arra jó, hogy Intel minél több gépben tudjon dVGA-t mellőzni (s mivel a fémvázas Ultrák 99,9%-a Intel így kvázi konkurens CPU/APU-t is kizárja).

Csak amiatt érdekel(ne) a Probook B, mert ezt tűnt a legkomolyabb Trinitys vasnak. Utána jön az N56DP (ami ahogy visszanézem N56DY néven épp visszafejlődik teljesítményben :F [újra/jobban megnézve még dVGA-ban is]) Asus U38N puszta létezése is kb meglepett, csak az megint nem nekem való kategória.

(#882) vodkaboy22 válasza stratova (#881) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ajánlat nem kell már dVGA el lehet felejteni laptopból bőven elég egy jó AMD APU. dVGA-val csak a baj van.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#883) stratova válasza vodkaboy22 (#882) üzenetére


stratova
veterán

Probook B-ben nincs is. Nekem sem kellene egy HD 7660G vagy HD 8650G megléte esetén (vittem én már notit BGA-ztatni), csak mindenhová beleteszik. A10-5757M-et nézve Kaveriben akár HD 8750M szinten is lehet az GPU.

(#884) vodkaboy22 válasza stratova (#883) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Igén nem rég próbáltam egy egy új A10-5 valamit laptopból és bivaly komoly volt. CAD softver bakker laptopon még ilyen gyorsan stabilan nem láttam pedig nvidia K2000m-et is próbáltam. Aztán kipróbáltunk egy borderlands2-őt és majdnem fullosan ment 1080p-ben.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#885) Dhampir


Dhampir
félisten

Hali!
2*4 GB 1600MHz memóriából milyen típust ajánlotok, melyiket érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#886) Dhampir válasza vodkaboy22 (#884) üzenetére


Dhampir
félisten

Hát a Borderlands 2 minimális gépigénye AMD-re ATI Radeon HD 2600. :D

(#887) Dhampir válasza Dhampir (#885) üzenetére


Dhampir
félisten

Azt hiszem, hogy megtaláltam az igazit a CSX 2*4GB DDR3 1600MHz SODIMM memória személyében. :D Remélem legalábbis, hogy ez megfelelő lesz. :B

(#888) #00983040


#00983040
törölt tag

Sziasztok !
Remélem megfelelő helyen érdeklődöm ... Volna 2db játék és ehhez volna kérdésem , főleg ahhoz vagy azokhoz , akinek ilyen laposa van :

Acer Aspire V3-551G Nx.V7CEU
AMD A6-4400M
4GB DDR3
HD7670 2GB
500GB HDD

Ezen a gépen hogy futkos a Far Cry 3 és a Battlefield 3 ? Egyik kollégám szeretne ~140ezret költeni laposra és ezt néztük ki ... :U

De nemigazán tudom hogy mennyirán elég erős a játékokhoz a kis aranyos ?! Aki tud lécci írja meg , ha kevés lenne azt is ! Nem szeretném a nem megfelelő gépet megvetetni . 145ezer a plafon , ebbe egy táska és egér is kell neki .
Előre is köszi a segítségeket :R

(#889) AxBattler válasza #00983040 (#888) üzenetére


AxBattler
félisten

Ahhoz a két játékhoz harmatos ez a VGA, legalább GT 645m, vagy GT 730m kéne hozzá, az meg már a 200k-körüli gépek sajátja.
Ennyi pénzért a legjobb vétel egy Lenovo G580, vagy egy Z585, ha ragaszkodtok az AMD-hez.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#890) #00983040 válasza AxBattler (#889) üzenetére


#00983040
törölt tag

Nem kötelezően az kell , néztem egy : ACER TM P243MG NX.V7CEU típusjelű lapost is , ami :

i3-3110M
4GB DDR3
GT630 1GB
500GB HDD

ez már jobb mint előbbi ?

(#891) arcsi84 válasza #00983040 (#890) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Nekem A10 4600m + 7670M 1GB DDR3 van a laptopomban.

Far Cry 3 az kb medium beállítással megy 1366x768-as felbontáson.
A BF3 pedig szintén mediumon, de érdemes inkább lejjebb venni low-ra 1-2 dolgot, mert akkor sokkal folyamatosabban fut.

Elvileg a Dual Graphics ezen még segíthet, de nekem nem sikerült behergelni BF3 alatt.

De majd teszek vele egy próbát.

Viszont az A6 4400m csak 2 magos és BF3 szereti a 4 magot, valamint az IGP gyengébb alatta.
A 7670M viszont kb a 630m-el van partiban.

(#892) #00983040 válasza arcsi84 (#891) üzenetére


#00983040
törölt tag

Azt már néztem hogy a HD7670M veri a GT630 -ast , ellenben alatta van kissé a GT635-nek ... Prociból akkor A8-4550M vagy i3-3110M....

(#893) letepem válasza #00983040 (#892) üzenetére


letepem
aktív tag

Keress egy a10est dvga nélkül ha kicsi országunkban létezik ilyen...(csalódást keltő 3 pont :)), mert pl havernak van egy a8asa és játszik most rendesen csak egy apu van a gépében . far cry blood dragon mediumon elfut 768p-ben. Nekem is nyilván csak nekem a10+7670em van egy acer v3-551G-ben csak ajánlani tudom nekem tetszik hűtése is jól szuperál(kopp-kopp-kopp): még nem éreztem a billen keresztül hogy egyáltalán melegedne a gép

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#894) #00983040 válasza letepem (#893) üzenetére


#00983040
törölt tag

No azt hiszem megvan a végső megoldás : Aspire V3-571-33114G75Maii 15,6"-os WXGA HD LED/ Intel Core i3-3110M / 4GB DDR3 / 500GB HDD / NVIDIA® GeForce® GT 630M 2GB

Ez a kiszemelt akkor : [link] ennél nem találtunk eme maximált árnál jobbat . Tudom egy GT635 -el jobb lenne , de ez van .
Aztán majd jáccik megkötésekkel ;)

[ Szerkesztve ]

(#895) stratova válasza #00983040 (#894) üzenetére


stratova
veterán

Ezzel nem nagyon fog menni.. FC3 minimumon 1024x768-ban talán de BF3 kizárt. Sinlge channel RAM-mal pedig még ennyire se.

[ Szerkesztve ]

(#896) #00983040 válasza stratova (#895) üzenetére


#00983040
törölt tag

Azt nem is szerepel a kinézettek közt :( Intel HD kicsukva :D

Ááááá , rossz képet raktam beee , basszus :U

Ez az : [link]

[ Szerkesztve ]

(#897) #00983040 válasza #00983040 (#896) üzenetére


#00983040
törölt tag

Nem jót ollóztam az előbb :W

(#898) stratova válasza #00983040 (#896) üzenetére


stratova
veterán

Akkor ez a konfig is, mert az Maii az HD Graphics 4000-es. Lenovo-ból G580 van ilyen árban i3-2348 + GT635-tel Dossal.

[ Szerkesztve ]

(#899) #00983040 válasza stratova (#898) üzenetére


#00983040
törölt tag

Ok . másodikat megnézzzük tudnak-e hozni nagykerből... köcce

(#900) KISDUCK válasza #00983040 (#897) üzenetére


KISDUCK
addikt

Esetleg nézz utána [link] A dedikált vga, elvileg csak órajelekben különbözik a 7670m-től. Itt a Notebookcheck-es link és a és a gépben lévő DG linkje notebookchecken.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.