Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Prof


Prof
addikt

Lassan érkezni fognak az AMD Pumori platformjára az A6, A8, A10-es AMD APU-val szerelt Trinity-s notik.

Ezt témát azzal a céllal nyitom, hogy itt meglehessen osztani, vitatni ezen új notikkal kapcsolatban az új infókat, véleményeket, teszteket.

Első fecskeként a HP Probook sorozatában jelent meg a mobil Trinity: HP 6475b illetve HP 4545s notikban

stratova:

Acer, Asus, HP, Samsung, MSI, Lenovo, Toshiba (pontos típust passzolom, ill egy-két modell szerepel az alábbi listán)

Asus: K sorozat (valószínűleg K45TA és K55TA)

Dell: a Vostro 3555 utódmodellje bizonyosan

HP: Pavilion dv6, dv7, g6(gyors teszt), Probook 4545s, Probook 6475b, Envy 6 Sleekbook (hands on)

Lenovo: B485, B585, ThinkPad Edge E435, E535, Ideapad G485, G585 (útmutató alapján), Z485 (útmutató alapján), Z585

MSI: CX60 (A10-4600M + HD7970M)

Samsung: Series 5 (videó)

[ Módosította: Oliverda ]

(#2) Prof


Prof
addikt

Jön a Samsung Series 5-ből is az 535-ös 13.3 és 14 colos model trinityvel. [Samsung Series 5 535

[ Szerkesztve ]

(#3) Prof


Prof
addikt

A Hp berakta a Dv6 Pavilion-ba is a Trinity-t. Egy A8-4500M került bele.
Ebben a kategóriában simán elférne már egy kis Dual Graphics, de talán később az is jön.

Kiváncsi leszek melyik gyártó jön ki először A10 + 7670M Dual Graphics-os notival.

Dv6-7010us

(#4) Prof


Prof
addikt

A válasz az Acer, mégpedig az Aspire V3-551G látszik az első full-os A10-es Dual Graphics-os Trinity-s laptopnak: Acer Aspire V3 551G

(#5) sssirius válasza Prof (#4) üzenetére


sssirius
tag

Jó, hogy így összegyűjtögetted. A HP Probook 4545s A8-al szerelt változat nagyon csábítóan hangzik. Notebook vásárlás előtt állok, és ha 1 hónapon belül lehetne kapni itthon, akkor várnék rájuk.

(#6) Prof


Prof
addikt

A nagy 17 colos notikból a Toshiba adott ki egy A8-4500M-es gépet.
Satellite L855D-100

[ Szerkesztve ]

(#7) Prof


Prof
addikt

Aki brutális játékteljesítményre áhítozik, annak az MSI elhozta a GX60-at A10 APU-val és 7970M dedikált GPUval. MSI GX-60

(#8) Prof


Prof
addikt

Aki a kis A6-4400-as Trinity-re épülő 14 colos notit keres, akár 2 GB-os 7670M-es Dual Graphics-os kiépítésben annak a HP G4-2000-es sorozata jelenthet megoldást.

Ezt személy szerint nem igazán értem az A6 CPU szinten szerintem visszafog egy 7670-et.
De majd meglátjuk a teszteket mit tud. Youtube videó alapján nem rossz.
A10-el szerelve, matt képernyővel best buy lehetne :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Radványi


Radványi
aktív tag

HP ProBook 6475b QC A10-4600M

Errol van mar teszt valahol egyenlore eleg jo valasztasnak tunik. Mondjuk gondolom a kijelzo panel TN+Film. Illetve kivancsi lennek mit bir ezzel az aksival.
Az is jo lenne ha valahol kozelebbrol megtudnam nezni. Sehol nem talaltam jo kepeket rola. :(

[ Szerkesztve ]

(#10) rudi


rudi
nagyúr

Srácok! Figyelem én is a helyi kínálatot, meg a partner cégek tesztelési ajánlatait, de biztos ami biztos alapon dobjatok majd nekem privátot, amint észrevesztek a hazai forgalomban trinity-s notebookot!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) rudi válasza Radványi (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Ahogy elnézem itt, nem változtt semmit a 6x60b szériához képest, szóval egy jó vaskos notebook jó vacak billentyűzettel, jó komoly árral.

Ja és a szomszédos "szlovákisztánban" durván 215 000 forint A6-4400M processzorral, 4 GB memóriával, 500 GB-os 7200-as merevlemezzel, Windows 7 Próval szóval tényleg kissé drága, de kezdetnek jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Oliverda válasza rudi (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Vicc, főleg, hogy az USA-ban a legfullosabb verziót $829-ért mérik.

Szvsz még a Samsung Series 5 14 colos gépe lehet érdekes. Ez a 25 wattos A10-4655M procival van szerelve, viszont az ára sajnos ennek is eléggé elszállt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) Prof válasza Oliverda (#12) üzenetére


Prof
addikt

Hát igen lassan megéri kirepülni érte :)

Amúgy kb mindegyik gép fényes képernyős sajnos, nem teszteltek majd esetleg Anti-Glare fóliát?
Egyelőre a Photodon Maxi AntiGlare fóliát néztem ki [link], ha bejönne, akkor nem szükülne le a kínálat 1-2 gépre .

(#14) sssirius


sssirius
tag

Most én is bajban vagyok. Notebook vásárlás előtt állok és belőttem magamnak 80-90k körülre használtam egy Lenovo T400-at. Viszont ha hamarosan lehet kapni Trinity-s Probook-okat, akkor talán érdemes lenne összekaparni hozzá pár10k-t és venni egy ilyesmit. Csak sajnos addig gép nélkül maradnék.

(#15) rudi válasza sssirius (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Vedd csak meg a T400-at, a pár 10k-ból pedig tegyél bele SSD-t ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) Oliverda válasza Prof (#13) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem lehet találni olyat aki be tudja hozni.

A HP ProBook tuti matt, és talán a Lenovo is fog olyan modelleket kínálni ami nem csak glossy kijelzővel lesz elérhető.

A fóliákkal kapcsolatban nem tudok mit mondani. Illetve egyszer az eBay-ről küldtek olyan matt kijelzőt amire az eladó rakta rá a fóliát. Postafordultával küldtem is vissza.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) rudi válasza Oliverda (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

USA-ban... EU-ban nyilván kijönne a szokásos $=€ számolással 250k környékére.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) sssirius válasza rudi (#17) üzenetére


sssirius
tag

Ez a szomorú... egy komolyabb gépet veszel és ott jársz, hogy majdnem megéri kifizetni a repjegyet és még olcsóbban jössz ki.

(#19) Prof válasza Oliverda (#16) üzenetére


Prof
addikt

Igazság szerint nekem az "álomnotiban" ott figyel a 3G modul beépítve, a jó VGA, 14colnál nem nagyobb képernyő, plusz erre még a matt kijelző, mint szűrő tényező már a lehetetlen/megfizethetetlen kategóriát súrolja.

Lehet az lesz megrendelek egy fóliát apám Acer notijára próba cseresznye alapon, aztán a személyes tapasztalatok alapján döntök, hogy mennyire használható.

[ Szerkesztve ]

(#20) Prof


Prof
addikt

Itt egy kis élménybeszámoló Egy dv6-7000-esről ami A10-el jött és érdekes mód egy diszkrét 7730-as 2 GB-os VGA-val. Vagyis nincs crossfire :F
Notebookreview forum

[ Szerkesztve ]

(#21) wiggen123 válasza Prof (#20) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Köszi a linket. Nagyon tanulságos. Vártam már egy ilyen valós tapasztalatokon alapuló beszámolót, és pont a legnagyobb procival szerelt gépről, amit én is kinéztem :)
Az április 21-es dátum ami megütötte a szemem. Lehet már javában raktáron vannak a trinitys gépek, csak ki kell futtatni az előző szériát? Ez csak költői kérdés... Vegyetek akcijós AMD laptopot, most! ;)
A dual graphics-ot remélem a srác nem tudta csak beállítani, vagy a driver nem támogatja még a friss apu-gpu párosítást.
Egy PH-s cikkben írták:
"az A10-es és az A8-as termékekhez az OEM-eknek szánt AMD Radeon HD 7670, 7570 és 7470 társítható".
Remélem nem csak és kizárólag ezek, mert akkor figyelni kell milyen dGPU-val vesz az ember trinityt.
Az üzemidőn lehidaltam. Azt hittem csak a tesztpéldány volt olyan jól összerakva, amit egy hónapja teszteltek több helyen is, de nem, valós körülmények között is hozza a 8+ órát. Azt hiszem semmi pénzért nem veszek Lianot, pedig szemet vetettem 1-2 olcsóbb akciós modellre. Ezek után nálam felejtős :) Kivárom.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#22) Prof válasza wiggen123 (#21) üzenetére


Prof
addikt

Jól teszed, egy 7660G egymagában végülis egy GT540M teljesítményét adja ,ami az előző generáció belépő játékgépeinek a dGPU-ja.

Ebben a dv6-7002-es gépben az a fura, hogy 7730-at raktak az A10 mellé ami nem rakható Crossfire-be vele.
Amit őszintén nem értek, mire jó, egy A6 mellé megérteném, de egy 7660G-s GPU mellé fura. Megint bejön a régen is látott hogyan csináljunk jó alapra egy elcseszett konfigot eset , amit a llanonál is sokan eljátszottak.

Itt jön be a gyanúm, hogy Intel befolyás miatt nem csinálhatnak az ivy+Gt640,650m-nek konkurens gépet egy A10+7670-es Dual Graphicsos notival, vagy direkt saját hatáskörben nem állítanak ezeknek konkurrenst. Bár a Probookba meg berakták, igaz nem A10-el a DG-t.

Kb. az az eset mikor HD4000 mellé ivy-s notiba raknak egy GT610M nvidiát dísznek.

(#23) sssirius válasza Prof (#22) üzenetére


sssirius
tag

Úgy néz ki vannak még kiforratlan dolgok, rejtélyek az új generáció körül. Reméljük minél előbb tisztázódnak a dolgok és hamar vehet mindenki trinity-s masinát :)

(#24) Prof válasza sssirius (#23) üzenetére


Prof
addikt

Szívemből szóltál, úgy legyen :)

(#25) icons


icons
addikt

Dobnék egy nagy +1et a topiknak.
Az lenne az újítő ötletem, hogy amelyik gépek jönnek ULVs procival 8+ óra üzemidővel, azokat külön jelezzük, mert szerintem azok másik ligában versenyeznek!

már látom magam előtt az elkövetkező 1-2hónapot (az azutánikat is, csak nekem most kell laptopot vennem:D), amikor sorra jönnek a jobbnál jobb ULVs Trinity notebookok!

(#26) Prof válasza icons (#25) üzenetére


Prof
addikt

Addig vegyél vmi használtat 40e-ért :)
Egyelőre csak a Samsungban tűnt fel az ULV trinity, de vadászom új delikvensekre.
A Lenovo-tól várok még valami jó fajta Edge-t, illetve a Dell-től Vostrót.

[ Szerkesztve ]

(#27) Oliverda


Oliverda
félisten

Acer Aspire V3-551-8664

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) Prof válasza icons (#25) üzenetére


Prof
addikt

Talán a HP Envy 6z Sleekbook-ja ULV-vel fog jönni Június 20-án debütál 600 folláros áron:
Hp Envy 6z
Milyen szép is lenne ha 150e-ért ilyen gépeket lehetne kapni kishazánkban.
(300e lesz nálunk sztem)

(#29) icons válasza Prof (#26) üzenetére


icons
addikt

Gondoltam valami ilyesmire:D most van egy kölcsönkapott, azzal elvagyok, csak utazom külföldre nyári egyetemre, és oda bizony kellene valami vas, amivel tudok jegyzetelni, feladatokat csinálni, stb. De az júli közepe felé lesz, úgyhogy még kapnak egy kis időt:P

:DD

(#27) Oliverda:
Én is egyébként Aceren is morfondírozok, az a TimeLineX széria eléggé bejött, oda várható esetleg Trinity ULV?
már csak le kellene vinni ezt a terméket a kisebb méretkategóriába, meg egy U jelzést odabiggyeszteni a procihoz, és szerintem egy egész jó dolog sülne ki belőle :) (egyébként szép az a termetes hűtőborda az oldalán)

(#28) Prof:
Storage: 320GB Difficult Drive
vagy én maradtam ki valami új háttértároló forradalomból(vagy így hívnak valamit, pl HHD, mindenesetre: :D

(#30) Prof


Prof
addikt

Na kibújt a szög a zsákból a Hp mégis ad A10-et Dual Graphics-al: G6 2002ax csak úgy tűnik nem mindenkinek.

(#31) Oliverda


Oliverda
félisten

HP ENVY Sleekbook 6-1010us

14", 1600x900-as kijelzővel még talán el is gondolkoznék rajta...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) Prof válasza Oliverda (#31) üzenetére


Prof
addikt

Na ja 3-al feljebb linkeltem.Tükrös Brightview képernyő ingyen se használnám. :N

Nem tudod életlen ki forgalmazhat nálunk Gigabyte notikat? Az U2442N nekem pont megfelelne :)

(#33) Oliverda válasza Prof (#32) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem senki.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34) Prof válasza Oliverda (#33) üzenetére


Prof
addikt

Akkor utazok Szingapúrba :))
Viccet félretéve azt olvastam még USA-ban se forgalmazza senki :O

[ Szerkesztve ]

(#35) stratova válasza rudi (#11) üzenetére


stratova
veterán

Létrejött ilyen téma és én még nem is láttam, a fűzfán fütyülő rézangyalát.

Rudi: Azt aláírom, hogy a HP 630-nak eléggé vacak billentyűzete van, mert volt hozzá "szerencsém", de tényleg olyan rossz lenne a Probook b sorozatban is? :F Előbbinél azt tapasztaltam, hogy kellemetlenül rövid úton jár, viszonylag erős ütődéssel. Probook 6475b nekem is nagyon megtetszett, de ez elszomorít.

Notebookchek-en egész elfogadhatónak írták:
"The feedback is acceptable and the pressure point is pleasant."

Míg Lenovo-val, Dell-el a Thinkpad T és E6000-es kategóriában csak jó tapasztalatom van. Viszont az én megfeleltetési rendszeremben Probook b-nek Thinkpad L, Dell E5000 ellen kellene harcba szállnia, ezekből viszont Llano sem volt, így Trinity-t is csak egy szinttel lejjebb (Probook s, Vostro, Thinkpad Edge) várok :(

[ Szerkesztve ]

(#36) rudi válasza stratova (#35) üzenetére


rudi
nagyúr

Alapvetően nem vészes az a billentyzet, de a ThinkPad L, Dell E500 vagy s-es ProBookokhoz, ThinPad E-khez képest nagyon gyér, a Vostrók iszonyatát inkább nem kommentálom :D Mindenesetre meg kell nézni élőben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) Prof


Prof
addikt

Kijött egy AMD Trintiy A10-es teszt a notebookcheck-en. Sajnos nem változott sok minden még mindig amúgy elcseszett konfigokba tesznek AMD APU-t (zongoralakk+fényes, gyatra fényerejű kijelző :O) HP Pavilion g7
De dicséretes, hogy legalább belerakták a Dual Graphics-ot egy 7670M-es diszkrét VGA-val.
Bár sajnos még mindig sok a szoftver inkompatibilitás ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#38) stratova válasza Prof (#37) üzenetére


stratova
veterán

Pár webshopot átfutva 2 db 1333 MHz-es DDR3-mal adják alapjáraton ezt a HP-t, itt is mikroszaggatásra panaszkodtak. Míg a Pumori referencia gép 1600 MHz-eseket kapott. Így nem is fog hasítani a DG (a másik gyöngyszem Asus K75D: A8-4500M + 7670M -1x 4096 MB Elpida DDR3-1600, Single-Channel).

[ Szerkesztve ]

(#39) Prof válasza stratova (#38) üzenetére


Prof
addikt

Azt látom mint a Llano-nál anno, még az a néhány gyártó is (itt HP) aki kiad gépeket szándékosan szar konfigokat csinál belőlük, hogy ne lehessenek versenytársai az inteles gépeknek.

Egy 7660G és 7670M kb. totál egy szint, teljesítményre tuti jó Xfire-t lehetne kihozni belőle.

Azt érezni mintha maguk a teszterek nem akarnák kihozni, hogy egy Nvidia 650-660-as teljesítményét hozza a DG.

Kéne már nagyon PH-s teszt egy DG-s Trinity-s notiról (Acernek is van).

(#40) stratova válasza Prof (#39) üzenetére


stratova
veterán

Egyelőre ez a helyzet magával az APU-val is, ahol tudna Intellel versenyezni ott mellőzik. Lásd HP Sleekbook: csak a 15,6"-os gépeket szerelik vele, noha ezt semmi nem indokolja. Ha egy oldal DDR3 1600-as RAM-okkal leteszteli a DG-t, közelebb leszünk az igazsághoz.
Azért GTX 660M már GDDR5-öt kap, és normálisabbak közül a GTX 650-ből is azt venné az ember, de DDR3-as GT 640M-650M-mel szemben jó lenne egy jól skálázódó szaggatásmentes DG (Az Acer V3 is a lassabbik memóriát kapja alapkiszerelésben).

(#41) Oliverda


Oliverda
félisten

A HP dv6z-7000-ből egy egész jó gépet lehet összeállítani.

Kár, hogy ez egy nagy 15,6"-os gép.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) Prof válasza Oliverda (#41) üzenetére


Prof
addikt

Igen, dicséretes a matt fullHD kijelző opció akárcsak az Inspironnál special editionnél :)
Már csak DV4T-nél kéne ezt az opciót behozni na meg a trinityt.

Nem tudnátok egy ilyen DV6-ot tesztre szerválni? Nagy a kavar neten, hogy mennyire nem működik vagy működik a Dual Graphics.

(#43) wiggen123 válasza Oliverda (#41) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Lájkolom. Az árcédula se rossz. Ilyesmire várnék, hogy megjelenjen végre.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#44) RA541


RA541
csendes tag

lenovo z585 trinityvel

(#45) Oliverda válasza wiggen123 (#43) üzenetére


Oliverda
félisten

Itthon szerintem felejtős. Ide általában már csak azt hozzák ami éppen megmaradt a raktár aljában. Érdemes inkább külföldről rendelni vagy rendeltetni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) apatyas válasza Oliverda (#41) üzenetére


apatyas
Korrektor

Amikor a "Showing 10 of 21 components" -nél először mutatja az adaptereket, ott muszály választani, vagy egy már benne van a csomagban?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#47) Oliverda válasza apatyas (#46) üzenetére


Oliverda
félisten

Egy már nyilván benne van. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) Prof válasza RA541 (#44) üzenetére


Prof
addikt

Jaj ne, megint ez a nehogy véletlen rendes konfigot csináljunk AMD procival eset.
Akár az is lehet a 7670-el lehet rendes hybrid CF-be se lehet kötni majd a 7420-as GPU-ját.

Miért nem A10?? Megmondom, nem akarnak házon belüli konkurencáit, azt mondják akinek teljesítmény kell vegyen intel Nvidia gpuval drágábban, akinek nem vegyen AMD-t.

Véletlenül se jut eszükbe, hogy jó teljesítményű notit is kilehetne hozni AMD-vel olcsóbban mint az inteles.

Persze azért kiváncsi vagyok mit tud egy ilyen A4 proci a 7670-elegy i3 sandy +520-as nvidia ellen. Különösen az osztott 1 FPU miatt, mondjuk Skyrim alatt.

(#49) Plasticbomb válasza Oliverda (#41) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Hogy lehet ebbe a menübe jutni, ahol állítgatni lehet, mit akarsz, illetve szeretnél?:O

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#50) sssirius válasza Plasticbomb (#49) üzenetére


sssirius
tag

Nem mindegyik modellt lehet "személyre szabni", amúgy pl. itt csak annyit csináltam hogy rákerestem "dv6z" és kidobta a találatokat. Amelyiket lehet "személyre szabni" azoknál oldalt van egy Customize gomb, arra rányomsz és már rakhatod is össze.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.