Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) róland


róland
veterán

Hol lehet itthon Hynix SODIMM RAM-ot kapni?

Pontosan az alábbi modulból kellene 1 db:

Hynix 4 GB 2Rx8 PC3 - 12800S - 11 - 11 - F3 HMT351S6CFR8C-PB

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#652) vodkaboy22 válasza róland (#651) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Miért? :P Sokkal megbízhatóbb ramokat is kapsz.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#653) róland válasza vodkaboy22 (#652) üzenetére


róland
veterán

Mert ugyanilyen modul van az ASUS k55N notebookomban.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#654) Pocok256 válasza letepem (#650) üzenetére


Pocok256
veterán

Nálam a legutolsó teljesen jól működő catalyst az a 12.8 volt szóval ajánlom használd azt :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#655) icons válasza róland (#653) üzenetére


icons
addikt

Hát az már egy jó ideje nem sokat számít, tapasztalatból mondom :)
Érdemes lehet olyan helyen vásárolni, ahol ki lehet próbálni, vagy más tulajdonosoktól megkérdezni, hogy ők mit használnak, de nekem eddig nem volt problémám (nem vagyok ipari mennyiségű RAM-telepítő, de eddig én sem, és egyik ismerősöm se találkozott a DC kompatibilátás problémájával (az elmúlt években).

(#656) vodkaboy22 válasza róland (#653) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nyugodtan rakj be mellé más ugyanilyen ramot. (ugyanolyan frekvencia / méret / késleltetés adatok.)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#657) letepem válasza Pocok256 (#654) üzenetére


letepem
aktív tag

Megpróbálom és köszönöm a segítséget:) DG-vel kapcsolatban is megkérdezhetem észrevételeidet? :)
és ha igen el is mondanád ? Köszönöm előre is :)

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#658) vodkaboy22 válasza letepem (#657) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Olvass vissza én ma ansys 3órás tesztet izzasztóttam mind2 vga-t úgy, hogy ezalatt a proci alig kapott 1 magos terhelést :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#659) ottobacsi válasza AMD4VR (#648) üzenetére


ottobacsi
tag

Megnéztem, ami neked kell az nincs rajta a dvd-n, csak a driverek...

(#660) Pocok256 válasza letepem (#657) üzenetére


Pocok256
veterán

Dg- vel minél frissebb a driver és a hozzá való CAP annál jobb :) Csak hát nálam 12.8 fölött nem lehet állítani valamiért , hogy melyik egységet használja a Dg-t a dedikáltat vagy a integráltat. Nem tudom miért ez egy bug sajnos remélem majd javítják.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#661) letepem


letepem
aktív tag

no http://www.tomshardware.co.uk/forum/371339-15-please-drivers-7660g-7670m-dual-graphics fórumokat ulva nézegettem bizonyos beállításokat megfelelő drivereket satöbbi:)

Kérdésem cska annyi hogy az embedded drivert miért ajánlja és ha igaza van akkor miért rakjam fel ? :)előre is köszönöm a segítséget.

remélem megodódik a problémád ha találok ezzel kapcsolatban valamit rögtön jelzem :)

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#662) letepem válasza Pocok256 (#660) üzenetére


letepem
aktív tag

win 8-t használsz és nincs meg az összes menüpont: így érted azt hogy nem tudod állítani mert arra még youtube video is van hogyan kell megoldani szerintem annyit megér az egész.

Egészen pontosan 12.10-es drivert mutatja a srác ha érdekel megkeresem

Számomra még fenáll a CCC host application probléma sok fórumon azt javasoljak hogy safemódban távolítsam el az AMD drivereket. Csak az lenne a kérdésem hogy catalyst driver tartalmazza az apu proci driverét is ? :)
Köszönöm előre is a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#663) AMD4VR válasza ottobacsi (#649) üzenetére


AMD4VR
csendes tag

Szia, ettől függetlenül nagyon hálás lennék, ha fel tudnád tenni FTP-re.

Egyébként feltettem a legfrissebb AMD driver-t (12-10_mobility_vista_win7_win8_64_dd_ccc_whql_net4.exe) és nálam a váltható graf rendsz. nem működik...

Üdv

(#664) Pocok256 válasza letepem (#662) üzenetére


Pocok256
veterán

Mindent tartalmaz.

Amúgy egyszerűen a váltható grafikus rendszer konfigurálására hiába kattintok nem jön be semmi :)
Ismert bug és nincs megoldás rá. Pedig rengeteg embert érint.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#665) AMD4VR válasza ottobacsi (#659) üzenetére


AMD4VR
csendes tag

Hogyha feltelepítetted a géped, légyszi mesélj, milyen energia profiljaid vannak?

Üdv

(#666) letepem válasza Pocok256 (#664) üzenetére


letepem
aktív tag

12.11 bétát nem próbáltad ? csak kérdés nekem a grafikus rendszer rákattintása után a vision center menüje jött be a DG-vel talán, már nem is emlékszem mivel a win8 elk*rta a driveremet, egy bizonyos frissítés után a control centert nem tudtam megnyitni most sem tudom... erőt kell vegyek magamon, hogy safemodeban megoldjam satöbbi satöbbi : :O :DDD

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#667) Pocok256 válasza letepem (#666) üzenetére


Pocok256
veterán

Próbáltam azt is.... Grafikus bejön win 8 és win 7 alatt is. Csak a váltható rendszer konfigurálása rész nem jön be egyáltalán, de az win 7 és win 8 alatt sem volt jó 12.8 fölött....

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#668) letepem válasza Pocok256 (#667) üzenetére


letepem
aktív tag

embeddedet felrakjam mint ahogy tomshardwares forumon javasoljak?

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#669) letepem


letepem
aktív tag

The following notebooks are not compatible with this release:

Any notebook launched after this driver release.
Switchable Graphics enabled notebooks.

ezt írja amd a 12.8hoz kérlek linkelnéd a te veziódat én ezt találtam :)
http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/AMDCatalystSoftwareSuiteVersion128ReleaseNotes.aspx

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#670) Pocok256 válasza letepem (#669) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez van most fent plussz a hozzá valo CAP.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#671) letepem válasza letepem (#669) üzenetére


letepem
aktív tag

kisebb ellentmondások vannak itt leírva sebaj:)

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#672) letepem


letepem
aktív tag

Újra itt. Nem tudom, hogy olvastatok e róla de a 12.8 mellé érdemes telepíteni a 12.9 embedded catalyst drivert mely legalább 20%-kal növeli a DG teljesítményét így adott 768ponton a starcraft max beallitasokkal atlag 30 , míg a diabló 50-ről 70 fpsre gyorsult mndezek után kiváncsi leszek a fejleményekre most fogom tesztelni :)

-catalyst 12.8
-catalyst 12.9 embedded
-cap 12.8

CAP előző verzióit is fel lehet rakni mivel a 12.8 sem tartalmazza a már telepített/régebbi beállításokat profilokat.

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#673) Pocok256 válasza letepem (#672) üzenetére


Pocok256
veterán

Hmm valahol lemaradtam mit ez a embedded verzió ?

Szerk: Ez csak a A10 es és újabb verziós Dg -re vonatkozik nem ?

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#674) letepem válasza Pocok256 (#673) üzenetére


letepem
aktív tag

egyenlőre még nem tudom most fogom kiírtani az AMD maradékát hogy egyáltalán működjön a control centerem utánna helyzetjelentek.

http://forum.notebookreview.com/gaming-software-graphics-cards/688617-amd-catalyst-12-9-improves-dual-graphics-gaming-performance-least-20-a.html

itt olvasható hogy az emberek 90%-ának tökéletesen működik. maradék 10%-nak pedig rossz a célhardver.

valamint még intellel szerelt amd VGA is jobban repes :), de ez nem igazan izgat :)

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#675) letepem válasza Pocok256 (#673) üzenetére


letepem
aktív tag

A10-7670M kombóhoz ajánlott

Azt viszont nem tudom hogy mennyire kell hozzá a 12.8 van ahol szimplán a 12.9es catalyst e van fent mint telepítendő driver és van ahol a 12.8 mellé rakják fel. Itt ebben a forumban azt írja hogy szimplán a 12.9 telepítsék a tisztel vásárlók/gémerek :)

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#676) Pocok256 válasza letepem (#675) üzenetére


Pocok256
veterán

Akkor ez végülis nem más mint egy mokolt catalyst.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#677) HBO2


HBO2
tag

12.9-en se megy a váltható grafikus rendszer és így meg ette a fene az egészet!
Azért vicc hogy december végén még az augusztusi drivert kell használni, mert a többi, bár jó, csak nem tudom bekapcsolni a dgpu-t! :(

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

(#678) vodkaboy22 válasza HBO2 (#677) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nekem embended driver 12.10 fut stabilan minden funkcióval win8pro alatt nálatok mi a szósz lehet ennyi gond? :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#679) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Lehet jóval feljebb található hsz-eim de ott levannak írva, hogyan gyaluld le nullára a drivereket aztán mit és hogyan rakj fel.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#680) ottobacsi válasza AMD4VR (#665) üzenetére


ottobacsi
tag

Kb. 24-én este, vagy 25-én jutok el odáig hogy telepítsek, akkor fogom tudni feltenni neked a DVD-t is.

(#681) AMD4VR válasza ottobacsi (#680) üzenetére


AMD4VR
csendes tag

Köszi, várom és kíváncsi leszek majd a tapasztalataidra...

(#682) letepem


letepem
aktív tag

Honnan tudom azt, hogy a dualgrapics aktív ? :), valamint ha az alkalmazás nagyteljesítményű cska akkor lehet DG aktív :)?

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#683) Pocok256 válasza letepem (#682) üzenetére


Pocok256
veterán

amd system monitorral tudod monitorozni. és igen csak nagy teljesítménynél van DG.

vodkaboy22: Te eggyel újabb generációt használsz mint mi hardverileg... ezért komoly eltérés ez hidd el :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#684) letepem válasza Pocok256 (#683) üzenetére


letepem
aktív tag

itt mindenki trinityt használ, nem ?? mert ha igen akkor nem értem a hozzászólásod :DDD :DDD

amióta a win 8 frissítési gebaszát megoldottam azóta nekem is klappol minden

mivel a win8 önhatalmulag felulirta a drivert így host application problema jelentkezett erre sem iazán nehéz a megoldás csak olvasgatni kell miutan megvan 15 órát vesz el az életedből.

Amugy 12.10-es driverben melyben a graf rend konf menu nem mukodik azt is meg lehet oldani csak nyilvan nem ilyen egyszeruen :) (itt gondolok a mobility catalystra nem az embedded-re)

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#685) letepem


letepem
aktív tag

Mellesleg, hogy off is legyek, jó BME-VIK-est itt is látni :P

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#686) Pocok256 válasza letepem (#684) üzenetére


Pocok256
veterán

Kukk az adataimra

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#687) vodkaboy22 válasza Pocok256 (#686) üzenetére


vodkaboy22
addikt

De akkor miért trinity forumba írtok? Úgy nem1szerű választ adni...
yup már szakdogám is leadtam, úgy hogy már nem sokáig vagyok vik-es :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#688) letepem válasza Pocok256 (#686) üzenetére


letepem
aktív tag

Trinitys topik ezért nem értettem miért mondod, de igazából support tekintetében szerintem édesmindegy :)

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#689) Pocok256 válasza letepem (#688) üzenetére


Pocok256
veterán

Hmm .... Asszem masszív eltájolódásba szenvedtem és azt hittem, hogy amd catalyst topikba írok :D :R :B

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#690) letepem válasza Pocok256 (#689) üzenetére


letepem
aktív tag

oh :)fasza majd bejelentkezem oda is, mivel csak catalyst gondok lehetnek ha lehetnek.. :)

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#691) arcsi84 válasza letepem (#690) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Nekem csak 12.8-assal ment a váltható rendszer. De megoldottam a problémát a legújabb 12.12 embedded graphicsal. Most minden tökéletesen működik. :D

(#692) Pocok256 válasza arcsi84 (#691) üzenetére


Pocok256
veterán

Link ? :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#693) arcsi84 válasza Pocok256 (#692) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Én innen szedtem le.

http://support.amd.com/us/gpudownload/embedded/Pages/embedded_windows_all.aspx

Remélem neked is működni fog minden.

(#694) Pocok256 válasza arcsi84 (#693) üzenetére


Pocok256
veterán

De ez nem csak ezekre jó ?
E6760
E6460
R-Series
G-Series
Radeon HD 6970M
Radeon HD5770

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#695) fabika


fabika
tag

Valakinek van valami tapasztalata a Lenovo IdeaPad S405-ról vagy a Samsung Series 5 535U3C-ról?
400-500eur között keresek 13-14 colos laptopot, 2kg alatt.

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

(#696) Bukta01 válasza fabika (#695) üzenetére


Bukta01
tag

(695:)Tapasztalatom nincs, azonban a tesztekből kiderül, h a Lenovo S405-ösnek csak 1 memória slotja van, ergo az csak single-channelben működhet, a samsungnak is csak egy slotja van, de annak van alaplara forrasztva is 4gb, viszont a samsungot meg csak 2 magos (1 modulos)-an lehet kapni (legalábbis nem nagyon láttam még külföldi árlistákon sem 4magost belőle).

Ezt ajánlom figyelmetek be: http://forum.notebookreview.com/hardware-components-aftermarket-upgrades/676413-ultimate-amd-trinity-notebook-list-print.html?pp=50

[ Szerkesztve ]

(#697) ottobacsi válasza arcsi84 (#691) üzenetére


ottobacsi
tag

Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben ha megkérhetlek?

(#698) ottobacsi


ottobacsi
tag

Na, sikerült felrakni a v3-551g-n win7 alatt az A10-4600M - HD7670M kombóra a catalystot hogy minden menjen. AMD chipset driver 12.10. -> mobility driver 12.10 (ezt az automatikus letöltő progival szedtem le) -> 12.11 cap2 -> 12.12 embedded driver -> és működik minden!! :C :C :C :DD :DD :DD :)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#699) AxBattler válasza ottobacsi (#698) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt be lehetne rakni az első hsz-be? :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#700) letepem válasza fabika (#695) üzenetére


letepem
aktív tag

Én is ajánlom neked az Acer V3-551G-t nagyon stílusosan van összerakva és jó a hrdverkombo is én halasztam egyet 160ért amit 8gb 1600Mhzes memokkal adtak mindezt egy 7670-nel megspékelve szóval jó vétel volt. Csak figyelni kell hogy ne lassu memoriakkal szurjak ki a szemed hisz az nagyon befolyasolja az igp teljesítményt is akár ...

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.