Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) arcsi84 válasza letepem (#800) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Megpróbálom kitisztítani a hűtést, hátha segít.

Tudnál adni linkeket a megfelelő CAP-okhoz?
Jelenleg a legújabb embedded catalyst van fent 13.3-as.
Felrakom most a Tomb Raidert és megnézem, hogy nálam mit tud, az általad javasolt beállításokkal.

(#802) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Hát nekem is g6-2018sh-m van. Win8 van a masinérián és itt már kicsit ratyik a driverek, mármint dx9 alatt nem igazán megy a dg valamiért, de w7 alatt még suvickolt minden alatt. WoW-ban is ment stb. Nekem olyan szokott lenni, hogy ha müködés közben babrálom a crossfire profilokat elfossa magát a ccc.
Valaki régebben azt írta asszem, hogy a dg-nek az élsimításos dolgok tesznek be próbálgasd anélkül. Nekem hőmérsékletre még sose posszant el a gép. Másfél hete haverokkal lanoztunk kicsit és leginkább a modern warfare 3-at nyomtuk. A grafot szépen feltoltam neki aktív dg mellett. Hihetetlen mód felmelegedett a gép ráadásul még a környezeti hőmérséklet is magas volt. HD sentinel akkor mérte a legmagasabb hőmérsékletet a HDD-re és probléma mentesen futott minden (ergo ha arra extrém meleget mért, akkor más is kapott bőven). AVP (2010)-ben tapasztalok én szaggatásokat néha-néha, de 30-80 FPS-ig skálázódik a dolog, bár adtam neki élsimítást szégyentelenül.
Nekem is voltak és vannak problémáim a géppel, de nem bánom meg, hogy ezt vettem, ha mást vettem volna akkor meg azon bánkódnék. Legjobb megoldás szimplán kitapasztalni, hogy mit hogyan vele.
Nekem most alapértelmezésbe be van kapcsolva a dg, ha nem használja úgy is lekapcsolja a gép a videó kártyát. DX9 alatt se veszett dolog a dg, mert rá lehet erőszakolni némely dologra. Én a Borderlands 2-vel játszottam úgy, hogy valamelyik Call of Duty játék profilját erőszakoltam rá és müködött, de pl.: WoW alatt ez a módszer ccc összeomláshoz vezetett, amit csak úgy tudtam helyre tenni, hogy CCC törlés, csökkentet módban újraindítás driversweeperrel takarítás és reinstall.

(#803) arcsi84 válasza arcsi84 (#801) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Leteszteltem a Tomb Raiderrel.

1366x768 minden normal beállítás csak a textúra high (min/max/avg fps)

7660G 27,5/37/32,4
7670M 28,3/40,9/34,8
DG (default AMD profil) 34/54,7/41,9
DG (AFR barát) 35,8/54,4/41,9

1366x768 High beállítás

DG (AFR barát) 26/42/31

Itt pl skálázódik, de AC3 alatt konkrétan egy db fps-el nem dobott többet.

(#804) letepem válasza KISDUCK (#802) üzenetére


letepem
aktív tag

Nem kell driversweeperezni mert az nem dolgozik mindig 100%osan szóval én nem szoktam használni . Inkább ha full visionos géped van ezt tedd : http://www.brightsideofnews.com/news/2012/4/4/guide-how-to-completely-uninstall-amd-graphics-drivers.aspx?pageid=1 gyorsabb egyszerűbb.
Nekem eddig egyszer kellett használnom amikor a win8 netet frissített és nem érdekelte semmi ő akkor is frissít.

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#805) letepem válasza arcsi84 (#803) üzenetére


letepem
aktív tag

Nem tudom, hogy neked miért pont ezek az érdékek jöttek ki én a 13.1es mobilityt használom felraktam rá az összes capot (megegyeznek általában a driver verziószámával) és minden működik. kopp-kopp-kopp. Lehet olyan problémáid vannak, hogy lassuak a memóriáid vagy esetleg a catalytban a overdrivnál máshogy van skálázva a cpu órajeled (nekem hálózatról fel van véve talán 1800-2300ig talán így + a boost persze 3,1gzig talán .. :)

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#806) arcsi84 válasza letepem (#805) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Hát most próbáltam beállítani a skyrim-hoz egy előre definiált alkalmazás profilt és teljesen összeomlott a catalyst. Még egy catalyst reinstall sem oldotta meg a problémát.
Megpróbálom az általad írt driverrel, de ha meg tudnád adni a szükséges CAP linkeket, azt nagyon megköszönném.

Jah egy kérdés, úgy futtatod DG-ben a játékokat, hogy a catalystban kiválasztod a pre definiált listából a játék indítófájlját?

(#807) letepem válasza arcsi84 (#806) üzenetére


letepem
aktív tag

mondom 13.1től lefelé begooglizod és kiadja ("catalyst CAP 13.1 download"). Ha csinalsz neki egy alkalmazásprofilt akkor is be lehet állítani a dg-t . valamint van egy olyan opcio is dual grapics menupont alatt, hogy DG kényszerítése előre nem definiált programok esetén is. Másrészt a váltható graf rendszernél mindenképpen a nagy teljesítménynek kell beállítva lennie!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#808) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Akinek A4-4300M-mel szerelt notija van, az mondana pár szót az APU teljesítményéről?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#809) 0xmilan


0xmilan
addikt

Nekem is előjött a 90B error code bootolásnál, vagyis a ventilátor nem pörög fel.
Egyszer azt hiszem akkor kezdett el felbúgni, mikor PSCheck-el betöltöttem neki a csökkentett feszültségeket, ezért először arra gyanakodtam, hogy szoftveres hiba és az alulfeszeléshez van köze.
Eltelt néhány nap és megint előjött a hiba, de már nem oldotta meg, hogy alulfeszeltem. Az se segített, hogy leszedtem a tápról, kiszedtem az aksit és power gomb 15mp-es nyomkodásával ürítettem a cache-t. -HPs leírás
Szóval vagy bemászott valami a ventilátor réseken vagy nem tudom, mert annyira nem poros a szoba, hogy a por akadályozza a forgásban. Szerintem.
Aki korábban találkozott a jelenséggel itt a fóromban azt írta, hogy sűrített levegővel kifújatta és megoldódott a probléma.
Most én is fújtam bele kicsit, de nem mertem nagyon közelről, hogy ne okozzak kárt a ventiben, de nem is segített.

A kérdés, hogy ha szétszedem és kitisztítom a gépet, akkor elveszik a garancia?
Ezzel a HPQ garanciával elvileg 1-2 nap alatt megcsinálják... talán egyszerűbb lenne az. :U
Illetve szervizben tudnak olyat, hogy a BIOS-t felülírják és az általam megadott feszültség-értékeket állítják be a procinak? Így nem kéne minden indítás után manuálisan alulfeszelni.

(#810) letepem válasza 0xmilan (#809) üzenetére


letepem
aktív tag

saját kezűleg ne szedd szét mert az gari vesztéssel jár inkább menj el és csináltasd meg garisan

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#811) 0xmilan válasza letepem (#810) üzenetére


0xmilan
addikt

Újra kifújtuk és most megoldódott. Még szerencse, mert a szervizes csávó azt mondta, hogy 10 napig benntarthatják, az meg most nem hiányzott. Szerintem még hűvösebb is lett, mint 1-2 hónappal ezelőtt volt. Most 40°körül van böngészés közben, tehát nagyjából idle, azelőtt meg volt 45-50° is szerintem.
Havonta tisztítani kell, de nem is éri meg elhanyagolni, most már saját tapasztalatból tudom.

(#812) vodkaboy22 válasza 0xmilan (#811) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én is szétszedem havonta :DD Sajnos evvan ...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#813) letepem válasza 0xmilan (#811) üzenetére


letepem
aktív tag

Kérdem én,ha befújod akkor az csak beljebb tömörül ,nem ?

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#814) 0xmilan válasza letepem (#813) üzenetére


0xmilan
addikt

Jött ki belőle por és utána egy ideig működött is, tehát ezzel nincs gond szerintem, viszont most újra elkezdett szórakozni - miután felébresztettem alvó üzemmódból - és megint nem forog. :W (amúgy hivatalos HP fórumban is a sűrített levegőt ajánlotta a HP-s fazon)
Lehet szét kéne szedni, hogy rendesen hozzáférjek a ventihez... Ez a garancia érvényesítő matrica(?) merre található a gépen belül?

(#815) vodkaboy22 válasza 0xmilan (#814) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én nem találtam ilyen matricát :W
És nekem a 90B hiba folyamatosan jeletnkezik mikor sürübben mikor nem :W
A trükk : ne csavard be a billenytűzet csavart és tegyél a háta mőgé egy kis 2 matricát amivel mindig feltudod pattintani majd. Ha nem indul akkor billentyűzet felpattint újjal kicsit meg pörget venti és már megy is.. :W
Ha van időd és kedved szedd szét ventit le kell húzni a kis motorrol. Tisztítsd ki a belső csapágyát tisztára és az sokat segít. Pár hétig megint ok lesz.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#816) letepem válasza vodkaboy22 (#815) üzenetére


letepem
aktív tag

Akkor ez a hp-k különlegessége mint hallom neked tökéletes darál ha kell :)

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#817) AxBattler válasza letepem (#816) üzenetére


AxBattler
félisten

Csakis a Pavilion-ok nevében beszélj, ha megkérhetlek! :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#818) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Nekem régebben csinálta, de első alkalommal kapott csak sűrített levegőt. Volt, hogy bekapcsoltam nem pörgött a venti megfogtam a gépet megemeltem kicsit nagy levegő és belefújtam, majd megindult a kicsike. Ezt pár hétig produkálta aztán meggyógyult.

(#819) 0xmilan


0xmilan
addikt

Köszi a tippeket, most újabb fújogatás után megint megy... Remélem így is marad.
Kezdem azt hinni, hogy tényleg van valami köze a feszültséghez. Lehet, hogy a ventilátor is kisebb feszt. kap, ha a procit alulfeszelem és ezért nem pörög fel pl. alvó üzemmódból?

(#820) apatyas válasza 0xmilan (#819) üzenetére


apatyas
Korrektor

99.99% hogy nem, azaz független. Viszont alacsony hőmérséklet mellett aludhat, de ezt te is tudod. Persze nyilván nem ez a helyzet, ha 40-50 fokos.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#821) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Most fogok belekóstolni a Trinity-életérzésbe, de valami nem tiszta: külön drivert kell letöltenem az igp-nek, és a dgpu-nak, vagy közös driverük van?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#822) vodkaboy22 válasza AxBattler (#821) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Közös driverük van, de ha játékra nem fáj a fogad vagy csak ritkán akkor ne akarj dgpu-t maradj egy jó A10-esnél :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#823) AxBattler válasza vodkaboy22 (#822) üzenetére


AxBattler
félisten

Okés, csak az a gond, hogy ITT a második lépésnél külön soron szerepel az APU, és a Radeon HD Graphics, szóval nem tudom, hogy melyiket válasszam. :F

Vagy ez a AMD Mobility Radeon Driver Verification Tool majd megmondja nekem a tutit?

Egyébként igaz, amit mondasz, de mutatnál olyan notit a magyarországi kínálatból, amiben önmagában áll egy A10-es APU, dgpu nélkül? Mert én nem nagyon találtam. Vagy inkább nagyon nem... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#824) letepem válasza AxBattler (#823) üzenetére


letepem
aktív tag

catalyst megold mindent mind az apu "optimizer" mind a dgpu driver benne van és igen a mobility toolt tudod majd használni leszedi a legfrissebb minősített drivert!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#825) letepem válasza letepem (#824) üzenetére


letepem
aktív tag

egyedül a chipset drivert kell leszedned persze a megfelelőt !

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#826) AxBattler válasza letepem (#824) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#827) vodkaboy22 válasza AxBattler (#823) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Lenovo e535 A8-al A6 A4-el kapható Legolcsobb A4-el megveszed és olcson veszel egy A10-es APU-t amit utána beleraksz slusz pasz :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#828) AxBattler válasza vodkaboy22 (#827) üzenetére


AxBattler
félisten

Lenovo E535 - 125k
+
A10-4600m - kb. 30k
+
Garanciabővítés 1-ről 3 évre 40k
=
195.000HUF

Megéri, tényleg... :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#829) letepem válasza AxBattler (#828) üzenetére


letepem
aktív tag

akkor már: http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/acer/Acer_Aspire_V3_551G-10468G1TMaii_Lin_AMD_A-Series_A10-4600M_8GB_1TB_AMD_Linux_Fenyes_szurke_ACR_NX-M0GEU-008_7077.html és van benne dVGA is !! és mindezt 183ért,ha hozzáadsz +3 évet!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#830) AxBattler válasza letepem (#829) üzenetére


AxBattler
félisten

Kösz, de kösz nem!

A notebook nekem az a Thinkpad Edge, Probook, Ideapad, Lifebook szériáknál kezdődik, az Aspire-t nem sorolom ide... :N

Egyébként, ha notebook-ot keresnék, akkor ide írnék, nem ezért jöttem ide.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#831) apatyas


apatyas
Korrektor

Olvassátok el a bélését. NOOOORMÁLIS?????? aki ezt kiírta, egy balfasz.
[link]
Segítek, a videokártyánál kell keresni. De még az emblémás matricát is kitették hozzá :W

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#832) KISDUCK válasza apatyas (#831) üzenetére


KISDUCK
addikt

Erről csak az jut eszembe, hogy: "Ez lenni vicces, ez nem lenni szálloda, ez lenni halálcsillag. HÁ HÁ HÁ"

(#833) #93966848


#93966848
törölt tag

Sziasztok!
Január óta nincs frissítés az APU-s videokarikhoz.Hát ez mi már??!!

(#834) 0xmilan válasza #93966848 (#833) üzenetére


0xmilan
addikt

Szerintem annyira nem mellbevágó probléma, ha azt nézzük, hogy eddig is több kárt okoztak, mint javítást.
Kezdve attól, hogy működésképtelen lett a váltható grafikus rendszer, stb... Bár lehet, hogy csak nekem nem sikerült működésre bírni a 12.8 utáni verziókat.
Majd felrakok egyet, ha step-by-step leírás lesz és garantáltan működni is fog minden, esetleg ki is használja valamennyire a DG lehetőségeit, mert most a dvga-nak nincs sok értelme, főleg az A10-es gépekben.

(#835) letepem válasza 0xmilan (#834) üzenetére


letepem
aktív tag

12.8 tökéletes működik és a 13.1 is !

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#836) AxBattler


AxBattler
félisten

A 13.1 úgy tűnik, hogy nálam is simán működik, de a Control Center-ben nem találom sehol a DG engedélyezését, ill. beállításait.

Hol kellene ezeket kezelnem?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#837) letepem válasza AxBattler (#836) üzenetére


letepem
aktív tag

teljesítmény menüpont valamint az alkalmazásprofiloknál tudod konfigurálni!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#838) AxBattler válasza letepem (#837) üzenetére


AxBattler
félisten

Teljesítmény menüpont alatt csak a processzor energiaellátása szabályozható.

Az egyes alkalmazásoknál be tudom állítani, hogy energiatakarékos, vagy nagy teljesítményű processzoron fusson, de a DG-t nem látom sehol.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#839) letepem válasza AxBattler (#838) üzenetére


letepem
aktív tag

akkor nem tudom nekem megjelenik minden ! Ugye nem ilyen Drivercleaner progikkal szoktál csökkentett módban ügyködni drivertelepítés előtt ?

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#840) AxBattler válasza letepem (#839) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem, natúr 13.1 van fenn, amit Windows telepítés után rögtön felraktam.
Azóta nem nyúltam a driverekhez.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#841) letepem válasza AxBattler (#840) üzenetére


letepem
aktív tag

Mobility remélem!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#842) AxBattler válasza letepem (#841) üzenetére


AxBattler
félisten

Tudtommal igen...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#843) AxBattler válasza letepem (#841) üzenetére


AxBattler
félisten

Most ellenőriztem: tuti, hogy mobility.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#844) AxBattler


AxBattler
félisten

No, most frissítettem 13.4-re, de itt sem találom a DG-re vonatkozó beállítást... :F
Tippre ezt már beépítették, és az egyes alkalmazásoknál a teljesítmény-centrikus profil automatikusan használja, ha van erre lehetőség.

Viszont telepítettem az új CAP-ot is. Kérdezném, hogy ugye ez tartalmazza a korábbi kiadású CAP-okat is?
Továbbá hol találom ennek a beállításait? Vagy ez is automatikusan működik, és nincs lehetőség buherálásra?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#845) letepem válasza AxBattler (#844) üzenetére


letepem
aktív tag

Van alkalmad külön buherálásra csak akkor meg kell adnod a game exe-jét külön profil létrehozáskor. Eleve a cap beállításait adja meg alapértelmezettként, majd ezt te felülírhatod! Nem tudom neked miért nem működik nekem tökéletes mind a 12.8 mind a 13.1.

Régebbi Capokat ha jól tudom nem tartalmazza amelyikben nincs változás gondolok itt arra, hogy pl a far cry ezzel a CAP-pal 5%-ot gyorsult akkor az benne van ezért érdemes időrendben felrakni azt amit szeretnél .

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#846) AxBattler válasza letepem (#845) üzenetére


AxBattler
félisten

Régebbi CAP-okat nekem nem hoz fel, csak az aktuálisat találom.

A Control Center felülete meg ugyanaz, mint eddig, nem tudom, hogy hol lehetne buherálni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#847) KISDUCK válasza AxBattler (#846) üzenetére


KISDUCK
addikt

Keress rá úgy, hogy catalyst application profile és a googlie dobálja ki őket.

(#848) AxBattler válasza KISDUCK (#847) üzenetére


AxBattler
félisten

ITT találtam párat, de asszem inkább hagyom őket - ennyire nem akarom túlbonyolítani a dolgot!

Egyébként biztos nem tartalmazza az aktuális az ezt megelőzőeket?
Csak mert akkor az AMD honlapján is fennt kellene, hogy legyenek... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#849) letepem válasza AxBattler (#848) üzenetére


letepem
aktív tag

Ezzel együtt a noteszgépeknél használatos Enduro technológia számos, játékokhoz készített profilja is frissült. ebből azt szűröm le, hogy benne vannak a profilok!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#850) AxBattler


AxBattler
félisten

Szerintetek egy a8-as proci alapjáraton kevesebbet fogyaszt, mint egy a4-es, a kisebb órajel miatt?
1900Mhz vs. 2500Mhz

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.