Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Latom a 7790 atkerult ebbe a topikba, lenne is egy kerdesem:

Amiota a fent emlitett kartyam van, random idokozonkent kapok kek halalt Win7 64 bit alatt. A kartya tapellatasa rendben, cpu/ram letesztelve, a win dump file-ja pedig a kovetkezotket mutatja:

dump1, dump2, dump3

A szoban forgo kartya egy Sapphire AMD Radeon 7790 Dual-X 1GB. Jelenleg a 13.12-es driver van fent, elotte a 13.9-es volt, mindkettovel jott a kek halal. Eleg ritkan fordul elo egyebkent, van hogy video lejatszas inditasakor, jatek kozben, nem gyakori szerencsere de eleg idegesito.

Talalkozott valaki hasonloval?
Gondoltam, hogy visszaveszem a gyari OC-t referencia ertekre, de nem jottem ra, hogy ezt hol/hogy lehet megtenni. Olvastam egy olyan tippet is, hogy a Catalyst Software Suite helyett, eleg ha csak a driver van felrakva, az is segithet.
Van meg valami otlet/tanacs?

Koszi elore is.

Udv.

[ Szerkesztve ]

(#202) CirrMee válasza tPedro_ (#201) üzenetére


CirrMee
addikt

Csak a videó lejátszás miatt, de nincs valami régebbi Aida64 használva a háttérben?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#203) tPedro_ válasza CirrMee (#202) üzenetére


tPedro_
őstag

Hatterben nem fut ilyesmi. Az egyik legfrisebb Aida van fent , de azt is csak akkor inditom, ha konkretan meg akarok nezni valamit.

Olyan is volt, mikor futott pl egy jatek, video is ment es alt+tab valtaskor dobta a kek halalt. Mikor megvettem a kartyat, akkor a 3d max hiba nelkul lefutott.

Egyebkent a dump logokbol is latszik, hogy nem fordult elo tul gyakran, de jo lenne a vegere jarni.

Szerk.:

Tortent meg korabban, hogy szinten random belefutottam egy „A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt” hibauzenetbe jatek kozben. Ekkor meg a 13.9-es drivert hasznaltam, jatekon belul pedig a DirectX 11-et. Most 13.12-es driverel es a jatekot DirectX 9-re belove ezt nem tapasztaltam, az egyik modositas segitett. Megprobalkozok a 13.12 es DX11 komboval, remelem mukodni fog.

[ Szerkesztve ]

(#204) Jeollam


Jeollam
aktív tag

sziasztok. Lec mondta, regisztráljak be ide. Volna egy problémám. Van egy sapphire r7 260x videokártyám, és én gyanakszom rá hogy rossz. magától elmegy a kép. A monitorom elsötétül, és nem lehet visszahozni többé, csak a restart segít. próbáltam szétszedni a gépet teljesen, bios reset, win restart, más driverek, de semmi. néztem éppen egy filmet, és az adott hang megfagyott, és elment a kép.

tudnátok valami tanácsot adni?

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#205) Writz válasza Jeollam (#204) üzenetére


Writz
tag

(#161) stevve
"Ez alaplapi probléma. A power management részt kell átnézni és egy olyan állapotra váltani, amiben még visszajön a kártya is. S3 vagy ilyesmi."

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#206) Jeollam


Jeollam
aktív tag

de nekem úgy van beállítva a gép, hogy magától soha ne kapcsoljon ki, se a monitor, se a gép ne menjen alvó módba. egyszerűen megfagy minden, nem lehet visszahozni, sem felébreszteni. nekem tuti nem azért megy el a kép, mert ha nem nyúlok hozzá akkor elmegy alvó módba. egyszerűen ha játszom, ha filmezem, ha töltök elmegy a kép, és kész. nem lehet előhozni többé

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#207) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Ez nem alaplapi probléma :N hanem BIOS beállítás gond csak ... illetve még Windows alatt is be-kell állítani hogy energia-megtakarítás célból NE akarja HDD-t leállítani és van még ott pár opció amire érdemes odafigyelni , beállítani :K

(#208) stevve válasza _DiEGO_ (#207) üzenetére


stevve
nagyúr

Jah, én is BIOS-ra gondoltam amikor írtam, csak nem akartam, hogy mindenki a VGA BIOS-ban akarjon keresgélni. :K Ez a Zerocore miatt ilyen. Ha egyszer lekapcsol, csak a restart hozza vissza - talán driverben javítják majd.

[ Szerkesztve ]

(#209) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Egy i7 mellé jó választás lenne egy AMD Radeon 260X?
Vagy csak régebben "volt" olyan, hogy az Intelhez inkább Geforce passzolt?

Live poor, die ritch.

(#210) Dark KillerX válasza gyáliSanyi (#209) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Hülyeség,hogy Intelhez csak Nv,szóval nyugodtan megveheted hozzá! :K

(#211) gyáliSanyi válasza Dark KillerX (#210) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Ok, valahogy én is így gondoltam, de 5 évnyi GeForce userként kicsit kételkedtem.

Live poor, die ritch.

(#212) CirrMee válasza gyáliSanyi (#211) üzenetére


CirrMee
addikt

Hülye emberek mindig is lesznek... :)

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#213) gyáliSanyi válasza CirrMee (#212) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Na jó nem kételkedtem, csak furcsa lesz a váltás.

Live poor, die ritch.

(#214) CirrMee válasza gyáliSanyi (#213) üzenetére


CirrMee
addikt

Seráfütty. Én is ár/teljesítmény/engem érdeklő szolgáltatások alapján választok, néha előfordul a váltás nálam is.

Annyit még megtehetsz, hogy olvass vissza itt és a 77xx topicban (260 -as és 7790 korábbi "lelőhelye" ), melyek a megbízhatóbbak - ha szükséges ilyen információ. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#215) izara93


izara93
újonc

Sziasztok
Egy nagyon régi VGA cserélése előtt állok (Ati HD 4670)
a választott lehetőségek:

msi r7 260x 2gd5 OC 2GB
[link]

vagy gondolkodtam a HD 7850 1gb

[link]

Csak nemtudom, hogy a tápom (GIGABYTE Superb 460W) bírná e, és hogy a procit is kihajtaná e rendesen (AMD Athlon II X4 630 2.80Ghz AM3 BOX)

nagy örömmel várom véleményeteket!

[ Szerkesztve ]

(#216) Jeollam válasza izara93 (#215) üzenetére


Jeollam
aktív tag

msi r7 260x 2gd5 OC 2GB
ez elég neked. a proci mellé főleg. szerintem ezt vedd meg.

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#217) Carline válasza Jeollam (#216) üzenetére


Carline
őstag

Igen, de ha idővel mást is tud cserélni (lap + proci), akkor meg a 7850 a jobb választás.
A jelenlegihez viszont elég a 260x is.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#218) gyáliSanyi válasza CirrMee (#214) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Mostanába lett volna egy 560Ti vételem, de ismi azt mondja még nem adja el. Így talán jobb is, mert egy 2,5 éves 1Gb kártyáért 30 az kicsit sok még ha ez is az ára. Gondolkoztam Gtx750Ti-n is, de az ára sokkal több azzal az 1Gb-vel és csak 3-5%-al tudna többet. Így most ahogy mondod ár/teljesítmény alapján 260X a nyerő. Később még a Mantletol is többet várok, az meg nincs a Geforceba.

Visszaolvasok meg már egy ideje nyomon is követem a fórumot. Majd ha lesz mi közül választani még kikérem a fórumozók tanácsát.

Live poor, die ritch.

(#219) Dark KillerX válasza izara93 (#215) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Ez még olcsóbb vmelyest [link] , csak utána kellene érdeklődni,hogy ez milyen lehet. :K

Amúgy nem értem,sokan mért preferálják az Ipon-t,mikor sok minden némileg,olcsóbb a PCX-ben.

(#220) kisza25 válasza Carline (#217) üzenetére


kisza25
félisten

viszont újabb játékokban többre megy a 2GB RAM-al meg felhúzza 7850 szintjére, mert a mikrolag igen idegesítő, nekem a játszhatatlan kategória, 7790-el már belefutottam BF3 alatt is BF4-ben meg 1,3-4GB a VRAM használat, ez csak 2 példa volt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#221) tPedro_ válasza tPedro_ (#203) üzenetére


tPedro_
őstag

Hol tudom visszaallitani a gyari OC erteket referencia orajelre? Kerestem a CCC-ben, de nem talaltam.
(Sapphire Radeon HD7790, Catalyst 13.12)

(#222) CirrMee válasza tPedro_ (#221) üzenetére


CirrMee
addikt

Teljesítmény/AMD Overdrive

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#223) tPedro_ válasza CirrMee (#222) üzenetére


tPedro_
őstag

Pedig ez nincs nagyon eldugva akkor... :W

Koszi, hazaertem csekkolom, remelem megoldja a kekhalalt.
:R

(#224) izara93


izara93
újonc

Köszönöm szépen a válaszokat! Még gondolkodtam a gtx 650 ti boost on is, csak sehol nem találtam 40k alatt :D

---

Pcx el sincs bajom, de még a vga mellé veszek 1-2 apróság és így olcsóbban jövök ki iponnal :D

(#225) kisza25 válasza izara93 (#224) üzenetére


kisza25
félisten

akkor már inkább 750ti 60W TDP táp miatt sem kell aggódnod;)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#226) Dark KillerX válasza izara93 (#224) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Ez a 750Ti már kecsegtető [link] , és bizony ennyiért már jobb vétel a 260X sztem

(#227) TIT válasza _DiEGO_ (#207) üzenetére


TIT
veterán

Na ez az ami win 8.1-en nincs,csak egy piros x,nem lehet állítani az energiagazdáálkodást de látni se.
Lehet azért mert a catalystbe lehet állítani és az felülírja?

(#228) tPedro_ válasza CirrMee (#222) üzenetére


tPedro_
őstag

Ezt a részt pedig megtaláltam, csak nem jöttem rá, hogy ez volt amit keresek. Egyébként konkrét órajel állításra számítottam, de itt csak a Graphics OverDrive kapcsolót tudom ki/be kapcsolni. (meg a CPU-t, de az nem érint, plusz nem is lehet bekapcsolni).
Van egy "Graphics OverDrive konfigurálása" link is, de hiába kattintok rá, nem csinál semmit.

Ezek szerint elég ha kikapcsolom ezt és magától a referencia órajelre áll vissza?

(#229) lajafix válasza Jeollam (#204) üzenetére


lajafix
addikt

nálam is ez volt amíg:

Link

javítottam a linket - stevve

[ Módosította: stevve ]

Rock'n Roll

(#230) Jeollam


Jeollam
aktív tag

Hali ! azt szeretném megtudakolni, van-e olyan program, ami az r7 260x biosát lehet módosítani, menteni az adott beállítást? Köszönöm.

lajafix
A link nem él.

[ Szerkesztve ]

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#231) Grave_444 válasza Jeollam (#230) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Menteni GPU-z-vel is tudod, átírni Ati bios edirorral kell, majd Ati winflash-el a kártyára tenni.
Miért akarsz másik biost? Felesleges átírni.

[ Szerkesztve ]

(#232) Jeollam válasza Grave_444 (#231) üzenetére


Jeollam
aktív tag

szia ! tudtom szerint ati bios editor nem támogatja az r7 szériát

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#233) gunnyescobar


gunnyescobar
csendes tag

Helló! Tudnátok mondani egy jó stabil radeon drivert mer ez a 13.12-es érdekes dolgokat művel főleg ha felteszem a CCC-t is mellé és már a tököm kivan tőle. Köszönöm!

(#234) Dark KillerX válasza gunnyescobar (#233) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Jónak kell lennie annak a drivernek pedig.

Ezért először távolítsad el a régit ezzel a programmal [link] , majd telepítsd fel újra a 13.12-őt.

Ha így nem jó,akkor ott vmi más gubanc van.

(#235) stevve válasza Jeollam (#232) üzenetére


stevve
nagyúr

Így van, sajnos. A 7790 és a 260 BIOS-át egyelőre nem lehet szerkeszteni. :(

[ Szerkesztve ]

(#236) gunnyescobar válasza Dark KillerX (#234) üzenetére


gunnyescobar
csendes tag

Ok megpróbálom. Köszi.

(#237) kisza25


kisza25
félisten

azt megtudná nekem mondani valaki, hogy a Gigabyte 260x alatt sem ajánlott márka? mert elmúlt pár évben nem nagyon brillíroztak :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#238) Grave_444 válasza kisza25 (#237) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én inkább ezt venném.
Mi van a gépházaddal, nem eladó? ;]

[ Szerkesztve ]

(#239) kisza25 válasza Grave_444 (#238) üzenetére


kisza25
félisten

ha beszarik akkor 2hónap a gariztatás msi-nél állítólag elküldik a világ másik végére, de lehet csak haver járta meg vele
nemeladó, de a 7870 az lesz rövidesen, vagy egy 260x vagy egy 750ti lesz helyette, nem használom ki így meg csak feleslegesen fogyaszt, meg elvileg 10eFt meg is marad kb

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#240) Csapoati válasza kisza25 (#237) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mi volt a baj a Gigabyte-okkal? A 7750-esük tökéletesen ment nekem, a big fannek köszönhetően meg jó halk is volt. A 4670 már más tészta volt a süvítő ventivel, amit nem lehetett szabályozni...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#241) kisza25 válasza Csapoati (#240) üzenetére


kisza25
félisten

nagyon sok hibás volt 6850/7850 szériában nem volt ajánlott

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#242) stevve válasza kisza25 (#241) üzenetére


stevve
nagyúr

Igazából a hűtésre nem adtak egy időben, de szerintem ez amúgy sem általánosítható. Nekem GB 7790 van, tökéletesen megy, hűvös és halk. Manapság azért elég kevés eltérés vagy a gyártók között minőségben, nincs kirívóan rossz.

(#243) kisza25 válasza stevve (#242) üzenetére


kisza25
félisten

ez jó hír, mert a Gigabyte a legolcsóbb 3év garival, de az MSI hűtése, jobbnak tűnik
régen a kedvenc márkám volt a Gigabyte a neve egyenlő volt a megbízhatósággal, édesapám gépében a mai napig ketyeg egy gigabyte 6600GS passzív hűtéssel és 5-6 évig minden nap azt a gépet használta(ASUS alaplap athlon xp 2600+ barton) :Y de azóta többször bebizonyította az ellenkezőjét is, igaz egyik sem személyes tapasztalat volt, de ezért is kérdezem, hogy mi a helyzet ezzel a Gigabyteal:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#244) greenface


greenface
aktív tag

Nekem Giga 7790 van, semmi gond nincs vele.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#245) TIT válasza greenface (#244) üzenetére


TIT
veterán

Akkor malacod van,sokan szidják és írták is nem sokkal feljebb,hogí pár hónap és annyi a ventinek(csörög,zörög)és a hűtése is gyenge.

(#246) zsizsef


zsizsef
senior tag

dragonfx kérésére a 14.2 v1.3 bétaval:

(#247) bolcsodal válasza zsizsef (#246) üzenetére


bolcsodal
addikt

Esetleg ezt le tudnád futtatni fullscreen módban is. Többen jelezték, hogy windowed módban kevesebb pontot kapnak. Össze szeretném hasonlítani platformokat, nekem még ősöreg Q8300 hajtja a 7790-et. Köszi! :R

Mondjuk Heaven-nél baromira nem számít a proci.

Valley benchmark-kal relevánsabb képet kaphatnál a platform-ok közötti különbségekről.

They drew first blood....

(#248) CirrMee válasza kisza25 (#243) üzenetére


CirrMee
addikt

Miért nem maradsz a 'zafiránál?
A fonyódi kirándulásos kártya azóta is megvan, köszöni szépen jól ketyeg, 1200/1600 -at szereti, hűtője csendes egy venti ellenére is - mi kell még? :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#249) kisza25 válasza CirrMee (#248) üzenetére


kisza25
félisten

szia örülök, hogy egészséggel használod és, hogy a kártya is az :)
a sapphire 260x valamiért még a gyári ajánlott órajeleket sem használja az OC is csak 1050Mhz/6000Mhz, a Gigabyte 1188Mhz az MSI meg 1175Mhz és a memóriák is 6500Mhz-en ketyegnek a Sapphireon meg csak 6000Mhz-en, nem szeretek tuningolni ezért inkább ezeket venném gyárilag túlhajtva, + mindkettő 3év gari:)
1200Mhz-et gyári feszen viszi? én 1150Mhz felett nem is próbáltam :B
Amúgy 6850/7790/7850/7870-em mind Sapphire volt és ha nem lenne ez az órajel mizéria most is azt venném, de így már megfontolandó

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#250) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Ezt az apróba, ha kérhetem. - stevve

[ Módosította: stevve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.