Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Már hónapok óta küzdök az adott problémával, és most, hogy közeledik a nyár, egyre kritikusabb lesz a helyzet.
Kerestem volna a fórumtémák között hasonló topicot, de nem müködött a keresés funkció, állandóan ''a squid nem kapott választ'' ablakot tolt az arcomba.
Természetesen ha kapok linket, vagy megfelelő választ, kérni fogom a topic törlését.

Tehát adott az adataimnál látható konfig, melynek fő eleme talán ez a 3000+ -os Barthon magos AMD. 2167 mhz-en megy, 13*166-on. (igen, sajna nem 200Mhz-es :( )
Ezen (már második próbálkozásra) most egy ThermalTake venti van, egy komoly bordán (kb 4 cm magas aluminim szinü, majd tolok be fotót is otthonról), és mivel állitható a fordulatszáma, a még hangerősség szempontjából elfogadható 3000-es fordulaton üzemeltetem. Ez a csendes szobában már erös zaj, de ha pl megy a tévé, még nem gáz.
Ennek ellenére a proci hömérséklet (MSI corecenter szerint) 60 fokos, 0% proc terheltség mellett. Ha arrébhúzok egy ablakot, azonnal 62-64-re ugrik, ha meg elinditok egy játékot pl, a 70et is elhagyja.
Esmein ajánlott egy FSB tesztelő proggit, ez 3 perc után leállt, mert 75 fölé ment a hőmérséklet.
És ami a legcsúnyább az egészben : le van véve a gép oldala!!!

Az első kérdés, ami ilyenkor felmerül : a pasztázás. Szétszedtem, letisztogattam, vettem 700 ft-ért ezüstpasztát, újrakentem (nem vagyok gyakorlott, most csinálok ilyet először, de sokak szerint nem ördöngösség, hát én bekentem vékonyan), újra összeraktam, a helyzet változatlan. Sőt, 3-4 fokkal még magasabb lett, mint fent irtam.

Két dolog miatt irok ide nektek. Természetesen tanácsokat, tippeket is örömmel fogadok. De elsősorban egy segitőkész, hozzáértő emberre lenne szükségem, aki rám szánna fél órát, eljönne hozzám, megnézné a cuccot, és megoldaná a problémámat, hogy ne menjen már lehetőleg 50 fok fölé a hömérsékletem. Természetesen minden költséget téritek, nem ingyen kérem.

Köszönettel! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#2) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

- Próbálj meg Vcore feszt csökkenteni
- vegyél teljesen réz alapú hűtőt, nekem GT2520pro-m van és a 2400Mhz-re húzott 2600-os bartont 43 fokon tartja. Érdemes a réz hűtőket vagy a hőcsöves megoldásokat választani!

''Üdvözlet a győzőnek''

(#3) Andie válasza csucsu_17 (#2) üzenetére


Andie
őstag

Köszönöm a tanácsod!
1.66V a vcore... ez sok? Vegyem még lejjebb? (nem mertem)
Rézhütö jó 5let.. milyet? mekkorát? Tudnál pontos tipust mondani pl az aqua vagy bluefish kinálatából? (vagy bárhonnan, csak tudjak rá hivatkozni)
:R
(szerk : ja, hüje vagyok, ott a hütö pontos tipusa :) sorry...)

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#4) Ijk válasza Andie (#1) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nincs véletlen lesarkazva? Mert ez nem normális még 1.8V-on sem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5) Andie válasza Ijk (#4) üzenetére


Andie
őstag

Na látod, ehhez kéne valaki hozzáértő, mer én ugyan már hallottam ezt a kifejezést, de itt megáll a tudományom. :(

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#6) Pala válasza Ijk (#4) üzenetére


Pala
veterán

lesarkazva hónapokig működne?:F

(#7) Andie


Andie
őstag

Mikor levettem és újrapasztáztam, tökéletes szépnek tünt az a kis 1cm * 0.5cm-es fémfelület a proci tetején, és maga a proci is. Már ha erre gondoltok.
És rendkivül óvatosan raktam össze is, mint egy himes tojást...

Nem találom ezt a hütöt a googlén : GT2520pro

Ja, és nem mondtam, a XI. kerben lakok, a Feneketlen tónál - ha valaki mégis megtisztelne, hogy eljön...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#8) Incognito válasza Andie (#5) üzenetére


Incognito
senior tag

Egyszerűen arról van szó hogy a processzormag sarka(i) letöredeznek a nem megfefelő beszerelés következtében. Mivel a processzormag nagyon kemény (gyakorlatilag olyan mint az üveg) könnyen megsérülhet.

(#9) _cirmos_ válasza Andie (#1) üzenetére


_cirmos_
őstag

először is jó lenne tudni, hogy tényleg ilyen meleg van-e a procinál, vagy pedig durván fölémér a szenzor. válasszuk az empirikus utat: működés közben tedd az ujjad a bordára, lehetőleg minnél lentebb. a borda nem lesz 60 fokos, de 45-50 talán igen, azt pedig megérzed. ha viszont a borda csak langyos, akkor a szenzor a rossz.

ha jól tudom a default V-core 1.65 V, nézd meg hogy a lap mennyivel ad többet, bár a szenzor itt sem megbízható, de azért segít valamit.

elképzelhető valami egészen triviális hiba a hűtő rögzítésénél: mondjuk fordítva van fent (a régieknél még számít). jó lenne tudni a hűtőd típusát.

[Szerkesztve]

(#10) ALI_G válasza Andie (#7) üzenetére


ALI_G
veterán

GT-> GlacialTech...szerintem
fficial&sa=N&tab=wi" target="_blank">Bővebben: link

ne kérdezzétek, hogy lett ilyen a link :DDD



[Szerkesztve]

(#11) erdeya válasza Andie (#7) üzenetére


erdeya
senior tag

mert rosszul kerested...
GT = Glacial Tech

Itt a link, a lap alja felé van. Létezik pro és nonpro... Bővebben: link

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#12) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Igen GlacialTech csak közben elugrottam ebédelni :)
1.65v az nem sok
De ez a GT 2520pro korántsem a legerősebb hűtő!
Mindenképp réz hűtőt tegyélrá na meg egy házventillátor ssoem árt. Tudom ajánlani itt a ph-n nem rég keletkezett cikket a ventillátorokról sok-sok pluszz infót adnak!

Bővebben: link

[Szerkesztve]

''Üdvözlet a győzőnek''

(#13) ody42 válasza Andie (#1) üzenetére


ody42
senior tag

Szerintem is először kézzel is teszteld le, h. mennyire meleg a borda, mert egy rossz szenzor miatt felesleges rézhűtőt venni :)
Második lépésben érdemes megnézni, h. felfekszik-e rendesen a hűtő, ha nem, akkor a tipikus tünet,h. a borda alig melegszik, a proci meg 80 fokos.
Harmadik lépésben már lehet a Vcore-hoz nyúlni, persze, ha tudja egyáltalán lefelé állítani a procid. Nekem pl. 1.65V-os Barton megy 1.26 Volton, érdemes tizedenként lejjebb venni, aztán a Prime95 nevű programmal tesztelni,h. stabil-e.
Ha ezek mind kudarcot vallanak, akkor meg lehet,h. valami nagyon szar procit fogtál ki, amit ki kell hajtani 85 fokon, aztán amint megsül venni egy másikat... :D
good luck!

(#14) ALI_G válasza Andie (#1) üzenetére


ALI_G
veterán

A bordát ha megfogod menet közben akkor melegnek érzed? Milyen hűtő is van most rajta?

mod: megelőztek

[Szerkesztve]

(#15) somodisoma válasza Andie (#1) üzenetére


somodisoma
senior tag

Hat el tudnam kepzelni, hogy nem 3000+-os a proci, hanem kisebb, csak unlockoltak, es eladtak nagyobbnak... Van egy ket ilyen topic itt is, mindjart adok egy linket is. Ott esetleg mar le is irtzak, hogy hogy lehet rajonni, ha atvertek.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#16) somodisoma válasza somodisoma (#15) üzenetére


somodisoma
senior tag

Nem talalom, de, ha beirod a keresobe, h hamis, akkor azert kapsz egy-ket topicot.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#17) Andie


Andie
őstag

Köszönöm a sok segitökész hozzászólást! :R

Próbálok reagálni :
- megfogtam az ujjammal a bordát, lent a procinál. (öcsém javasolta, ö elektrós :) ), és bizony nemnagyon tudtam ott tartani. 3-4 mp után már sütött.

- lesarkazva remélem nincs. nem láttam lemorzsolódást, vagy egyéb hibát. Szép, szabályos a proci, és a magja. (aztán az új felrakáskor nemtom mi történt, de mint mondtam, mielőtt levettem a bordát, akkoris meleg volt)

- a proci szorzólockos. Nem tudom a 13-ról elmozditani, ezt már kideritettem. A forrás is megbizható, legalábbis nyakoncsiphetö, nemhinném, hogy átvágott (hacsak őt mások nem). Meg lecsekkoltam a proci sorozatszámát, és van egy site, ami pontosan megmondja milyen is a proci. 3000+-os, és sajna itt irták, hogy nem 200Mhz-es,csak 166.

- hűtőm tipusa Thermaltake, számot nemtudok (narancssárga, és van hozzá fordulatszámszabályzó stick, amit a pci kártyák hátsó ház-slotjához kellet csavaroznom. 1000-5000 között lehet szabályozni a fordulatot, de 5000nél olyan hangja van, mint a porszivómnak :( )
- a borda tipusa passz. fémszinü, talán aluminium? Majd lövök róla fotót, de asszem jobban járok a rézzel...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#18) ody42 válasza Andie (#17) üzenetére


ody42
senior tag

'' megfogtam az ujjammal a bordát, lent a procinál. (öcsém javasolta, ö elektrós ), és bizony nemnagyon tudtam ott tartani. 3-4 mp után már sütött.''

ez jó jel, azt jelenti,h. jól fekszik fel a borda :)
mielőtt bármit is vennél hozzá, próbáld meg a feszültség csökkentést, lehet,h. az is bőven elég lesz!

(#19) MoP_FX 57 válasza Andie (#17) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ez a szóban forgó hűtő? Bővebben: link vagy ez? Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#20) somodisoma válasza Andie (#17) üzenetére


somodisoma
senior tag

Ne felejtsd el sosem a legolcsobb, legbrutalabb hutest, egy allo szobaventillatort a gep mellett, mindent hut (alaplap, vinyo, cpu, vga, chipset stb...), es rendkivul olcso. Teljestmenye meg felulmul mindent...

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#21) Andie válasza ody42 (#18) üzenetére


Andie
őstag

Oké, ha aszondod, ezzel nem teszek kárt...
CMos reset visszaállitja a feszt? :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#22) Andie válasza MoP_FX 57 (#19) üzenetére


Andie
őstag

A másodikat nem tudom megnézni, de nem az elsö. A TT ventit önállóan vettem, nem bordával együtt. A bordát még haver hozta egy szimpla fekete ventivel, mikor összerakta a gépem.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#23) karyo válasza Andie (#21) üzenetére


karyo
senior tag

Az mindent visszaállít defaultba. Csak nyugodtan!

Enjoy the silence.

(#24) karyo


karyo
senior tag

Én kipróbálnám a procit 1 lépéssel kissebb FSB-vel, hogy úgy hogyan viselkedik.
Feszcsökkentés szintén segíteni fog, ha tudja a lap.

Enjoy the silence.

(#25) MoP_FX 57 válasza Andie (#22) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

A barci alapfesze 1,65V, szóval az teljesen jó úgy.Mással vana gond.Ha a borda is forró és a progi is sokat mutat, akkor simán meglehet, hogy a hűtő nem birkózik meg a proccal.

[Szerkesztve]

(#26) hunluigi válasza Andie (#22) üzenetére


hunluigi
senior tag

nekem is van egy ugyan ilyen barcim és Glacial Tech Silent Breeze hűtővel, ezüstpasztával 54/68 C produkált. Bizony ezek elég forrófejüek... Azt még nézd meg hogy az FSB biztosan 166 áll-e. (én már csináltam olyat hogy ram miatt fsb 200 ra felrak és cpu/ram frek. ratio meg 1:1 -ben felejt :B Láss csodát elnindult de 1 perc alatt kilőtte magát. Az is lehet hogy nagyon letekerted a venti fordulatot... tedd fel max-ra és kergesd meg egy kicsit hogy úgy mi történik

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#27) ody42 válasza Andie (#21) üzenetére


ody42
senior tag

reset visszaállítja, és kárt tuti nem teszel vele, csak le kell tesztelni Prime95el, h. stabil-e!

(vcoretól amúgy négyzetesen, frekitől pedig kb. lineárisan függ a hő :) )

(#28) Rusy


Rusy
tag

Hát, ha ez egy sima aluborda, akkor nemigen lesz elég 3000+ -hoz. Azokat 2000+ -ig ajánlják.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#29) beniboy


beniboy
tag

szia nekem is volt ilyen. nem feküdt fel teljesen a hütő...
70 75 fokokon ment mig eszre nem vettem . Megprobaltam visszahuzni a helyere meg fenn a lapon ami ment is csak utanna a proci soha tobbé... Igy vettem egy masik hutot amit most eladok mert ataltam 939 es AMD-re. Uj, rézmagos 2000Ftért http://www.spirecoolers.com/fcc.asp?ProdID=105
Gari, doboz minden megvan minden megvan meg. 3400+ os bartonig jo :C
És nagyon csendes!!
Ja és közel lakom a feneketlenhez!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve];)

[Szerkesztve]

-Gigabyte P35-DS3, Intel E6750, 4Gb Kingmax Mars 1066, Leadtek 6600Gt Extrem Edi.

(#30) MoP_FX 57 válasza hunluigi (#26) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Pont a bartonokat nem navazném forrófejüeknek. Nekem Aerocool HT-101-gyel 12,5*200-on 1,8V-on volt max 60 fok az is 1 óra prime után.
Ha most reseteli a Biost attól még nem hiszem, hogy hűvösebb lesz utána a proc.

(#31) MoP_FX 57 válasza Rusy (#28) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Na végre, egyetértek.;) Szerintem is a hűtő a szűk keresztmetszet. Kéne venni valami jóval komolyabbat

(#32) Sir Riccio válasza karyo (#24) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Az FSB-t hiába csökkenti, ugyanis mint fentebb leirta idle proci terhelés nélkül is magas a hőfok, tehát csak fesz csökkentés hozhat /kisebb feszültség kisebb áram/ eredményt legalább is egy teszt erejéig. /elképzelhető hogy a lap fesz szabályozása nem áll a helyzet magaslatán, tehát tul hajtja a procit, igazán csak müszeres mérés lenne a megnyugtató. A szenzor hibálya kizárva, mivel a borda is forró, az emberi kéz kb 60 fokot visel el, égés nélkül. Ha a fesz rendben marad a hütés probléma, javaslom az artic cooling hütőt, kitünő hütés kedvező ár, kerámia csapágy /csendes/ 6 év garancia. A proci hibát a végére hagynám, mivel egy ''lesarkazott'' proci kizárt hogy hónapokig müködik, főleg többszöri megbontás után is.
A hütőt itt megnézheted:
http://www.arctic-cooling.com/cpu2.php?idx=2&disc=
beszerezhető a Hertánál.

[Szerkesztve]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#33) MoP_FX 57 válasza Sir Riccio (#32) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ez a hűtő most komoly? :D
Javaslatom ez lenne:Aerocool HT-101
Bővebben: link

(#34) Andie válasza beniboy (#29) üzenetére


Andie
őstag

Köszönöm Beni, tennék 1 próbát, ha megengeded.
Ámbár ha itt a guruk azt mondják, rézbordát vegyek, akkor én mostmár azt veszek. Le szeretném tudni ezt a dolgot 1smindenkorra. Nem vagyok tuner, nekem nem kell +1 Mhz-se, alapon menjen a 3000esem úgy, ahogy azt a gyárban előirták neki. Viszont nem akarnám megsütni, igy nemhogy alapjáraton, de mikor néha-néha játszok 1 órát, akkor se menjen 60 fok fölé. (az MSI corecentere a 60 fokot már narancssárgán irja, a 68-at meg pirosan...)

Tehát most hazamegyek, megnézem a feszt, meg az fsb-t mégeccer (jelenleg a 400Mhz-es ramom is 166-on megy, mert hibázott ha 200-on hajtottam), tehát asszem az passzol, de majd beirom a beállitásokat.
Aztán ha igy sem megy, akkor kipróbálnám a Te hütöddel, majd ha azzal sem jó, akkor megveszem 5 rongyért ezt a fenti Glacialt.
Átjössz? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#35) Andie válasza MoP_FX 57 (#33) üzenetére


Andie
őstag

Úristen, ez komoly? Ilyen kell egy alap 3000-esre?? :Y

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#36) MoP_FX 57 válasza Andie (#35) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Hát ajánlom, fogalmazzunk.Ezzel a hűtővel bizti 55 fölé se terhelten.Azért mielőtt vennél egy új hűtőt érdemes előtte körbenézni infó, nehogy valami mostanihoz hasonló kaliberűt vegyél. Szóval okosan.;)

(#37) MoP_FX 57 válasza Andie (#35) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

ejha, sorry:B

[Szerkesztve]

(#38) beniboy


beniboy
tag

a baj az hogy csak 4 ig erek ra :( aztan utazok el hetvegere de addig szivesen

-Gigabyte P35-DS3, Intel E6750, 4Gb Kingmax Mars 1066, Leadtek 6600Gt Extrem Edi.

(#39) ody42 válasza Andie (#35) üzenetére


ody42
senior tag

ne hallgass rá, egy ilyen neked felesleges, ha nem akarsz tuningolni...

(#40) Gitros válasza Andie (#35) üzenetére


Gitros
aktív tag

Hát az túlzás, hogy kell, mert Spire FridgeRock-kal szokták annó hűteni a 2500+ -osakat 3200+ -on (ami ugye egy rézalapú ámbátor alumínium borda).
De valami miatt a Te procid sem olyan meleg, amilyennek ELVILEG lennie kéne ;)

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#41) MoP_FX 57 válasza ody42 (#39) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nem akar tuningolni? Akkor lehet, hogy egy kicsit túl lőttem a célon. De ha hideget akar akkor nem.

(#42) Andie válasza beniboy (#38) üzenetére


Andie
őstag

Dobtam a mailedre egy számot, csörrents meg lécci, visszahivlak!
15:15-re otthon vagyok!

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#43) Sir Riccio válasza MoP_FX 57 (#33) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Miért? gondolod hogy viccelek? Korábban a saját bartonom 2500+ ezzel a hütővel ment 3200+-ként /2240MHz/ hónapokon keresztül, -nyáron is,- gond nélkül, valmint jónéhány általam összerakott konfig is hasonlóan, nálam a csili-vili kinézet csak másodlagos szempont, viszont hütőképesség, zajszint, és az ár nem elhanyagolható tényező.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#44) MoP_FX 57 válasza Sir Riccio (#43) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Csak ránézésre nem néztem ki belőle, hogy elbánik még a húzott bartonnal is. Akkor sorry. Bár én még kitartok a ht-101 mellett , lehet,hogy egy kicsit drágább de kapna cserébe egy minőségi hűtőt ami multiplatformos.

(#45) beniboy


beniboy
tag

meg nem jott meg :(

-Gigabyte P35-DS3, Intel E6750, 4Gb Kingmax Mars 1066, Leadtek 6600Gt Extrem Edi.

(#46) Sir Riccio válasza Andie (#35) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Korábbi HSZ-ed azt sejteti, hogy a procit használtan vásároltad, nos meg ér egy misét, ha kiveszed vedd alaposan szemügyre egy alapos tisztitás /kontact spray-vel történt lemosás után/ hogy nem próbálták e meg tunningolni. (hidak átkötése ezüst festékkel) ugyanis a bartonok teteje a korábbi athlonokkal szemben nem kerámia hanem RÉZ!!! ami negativ az-az test potenciálon van, amit egy festék réteg borit. Ha a laser-el átvágott hidakat össze kötik vezető anyaggal, és előtte az árkokat nem töltik fel valamilyen szigetelő anyaggal,/mügyanra/ előfordul hogy a procimag lényegesen magasabb feszültséget kap, melynek eredménye lehet a Te problémád, sőt előfordul hogy a proci jobb létre szenderül. Ez a jelenség akkor is bekövetkezhet ha hővezetés javitására szánt ezüst villamosan is vezet, és véletlenül bele kened a fent emltett laser árkokba. Ha a fentebb leirtak nem álnak fenn, akkor bátran vedd meg az általam javasolt hütőt, ha az sem oldja meg a problémád,- teljesen mindegy milyet veszel akár háromszoros áron,- az sem fog segiteni.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#47) Sir Riccio válasza MoP_FX 57 (#44) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Szerintem egy kerámia csapágyas hütő amihez 6 év garancia is dukál, bátran nevezhető minőséginek, igaz hogy szépségversenyt nem nyerne, de tenné a dolgát, hütene - csendben és mindezt olcsón.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#48) beniboy válasza Andie (#42) üzenetére


beniboy
tag

gondolom most jol hazamentél en meg itt varom a mailt azt jol nem jon... :((
pedig tenyleg jo mail cimet adtam meg :DD

[Szerkesztve]

-Gigabyte P35-DS3, Intel E6750, 4Gb Kingmax Mars 1066, Leadtek 6600Gt Extrem Edi.

(#49) Zotya84


Zotya84
őstag

Nekem kicsit hasonló a problémám: 2500+@3200+ (FSB166->200) és egy kicsit melegszik: 45-70 fok CPUIdle 0%terhelés és pl CoD közben. A cooler egy GT SlientBreeze III-as. vkinek tippje, miért mászik fel ennyire?

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#50) hunluigi válasza Zotya84 (#49) üzenetére


hunluigi
senior tag

Ez a hűtő ennyit tud... :(

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.