Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INGJOKE


INGJOKE
veterán

"Elemzők adatai szerint a 50-es éveikben járó tokiói férfiak harmada sosem volt házas, a 20-as éveikben lévő japán férfiak 46, a nők 30 százaléka pedig sosem randizott."

Az első fele még nem is para, de a második már ultra gáz. :)

(#2) bteebi


bteebi
veterán

"Elemzők adatai szerint a 50-es éveikben járó tokiói férfiak harmada sosem volt házas, a 20-as éveikben lévő japán férfiak 46, a nők 30 százaléka pedig sosem randizott."

Emésszük ezt meg... :( Az még oké, hogy valaki sohase volt házas, mert van ilyen, de hogy huszonsok évesen még soha, senkivel nem randizott?? :F

Mondjuk az értelmezés kérdése, hogy az valóban azt jelenti-e, hogy nem volt semmilyen párkapcsolata. Mert - szerintem - nem muszáj ahhoz "randizni", hogy "összebarátkozz" mással (mondjuk egy baráttal vagy kollégával), urambocsá' legyen is köztetek valami, akár csak egy-egy alkalommal, akár rendszeresen.

Amennyiben azonban tényleg konkrétan semmilyen párkapcsolatuk nem volt, akkor egyébként a legkisebb rossz szándék nélkül mondom, hogy nem csak hogy pusztulásra vannak ítélve, de meg is érdemlik. Dél-Korea mondjuk ilyen szempontból még rosszabb, mert ott a születési arányszám 0,84, míg Japánban 1,34. Itthon ez a szám 1,56, ami még mindig kevés a természetes fogyás ellen.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3) totron válasza bteebi (#2) üzenetére


totron
addikt

Miért érdemelnék meg? Honnan tudod, hogy mi van a nem randizás mögött?

(#4) Gave


Gave
addikt

(#5) bteebi válasza totron (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Tök mindegy, hogy mi miatt nem keresik a párkapcsolatokat, miért nem szexelnek, miért nem házasodnak, és miért nem vállalnak gyereket. Hogy az épp munkamánia, a bugyiautomaták vagy az animék/hentai miatt van-e, teljesen lényegtelen, a végeredmény ugyanaz. Amúgy tisztelem és szeretem a japánokat, de nem kevés lényeges dolgot nagyon hülyén csinálnak. És emiatt némi túlzással ki fognak halni. De a (dél-)koreaiak is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6) X2N válasza bteebi (#2) üzenetére


X2N
senior tag

Megvan az oka. Bizonyára annyira jó mentális állapotban és életszínvonalon él a gen Y-Z hogy simán futja egy lakásra, vagy bérlésre, családalapításra, meg luxus EV-re ahogy az előző generációknak. Ja nem, munkája sincs a felének, és nem 1-2 éve hanem több ideje. A fizetés meg kevés, nem ritka az se hogy 2 naponta esznek csak. Így aztán milyen meglepő nem potyogtatják a kölyköket a világba, randizásra sincs igazán igény. A kormány próbál tenni ellene betelepítésekkel, de tehetetlenek mert egy iszonyatosan rasszista népség, nagyon nehéz ott nem japánként érvényesülni. Csak ugye erről senki nem beszél. Nem csak Japánban probléma ez jelenleg hanem kb. mindenhol.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#7) X2N


X2N
senior tag

Csak hogy szemléltessem látványosabban mi az ami "marad" Y-Z generációnak:

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8) bteebi válasza X2N (#7) üzenetére


bteebi
veterán

Szemléletes, de amúgy több sebből vérző, baromi demagóg ez a kép. Először is, ez közel egy lakosságarányos (vagyon)eloszlás. Most mégis kinél legyen a nagy lóvé? ~120 millió nyuggernél, akiknek már 50 éve is saját házuk volt (aminek az értéke csak az elmúlt 40 évben 500%-kal - tehát a hatszorosára - nőtt*), vagy azon ~15 millió huszonévesnek, akik még most fejezik be az egyetemet? :U Nekik legyenek csilliárdjaik nyugdíjalapokban?

Sokkal érdekesebb lett volna már akkor /kopf lebontásban látni. Mert ez így most majdnem ugyanolyan torzítás, mintha én a Lölö BT-nél dolgoznék harmadmagammal (+a főni), a 2 millió forintommal én vagyok a 2. leggazdagabb, aztán kijön az, hogy a cégben dolgozóinak összvagyona bőven meghaladja az 570 milliárd forintot (vagy ha úgy tetszik, bő 110 milliárd/fő).

*Lásd itthoni kádárkockák. Annak idején szarért-húgyért összekalákázták, majd 50 évvvel később, nulla korszerűsítéssel, csak 50 évvel lepusztultabban hirdetik 60 milliós ékszerdobozként. :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) Gave válasza X2N (#7) üzenetére


Gave
addikt

Szerintem ezek annyira nem mutatják jól az aránytalanságokat mert pl.: elég egy húzó vagyonos és akkor egész család és baráti kör erős luxusban szintben van, ami sokat torzít ilyenkor az összképen. Ha itt az assetet jól használták, (szerintem nem), még elég sokat elárul a borzasztó arányokról, ami trend erősítő spirálban rekedt még vélhetően jó sokáig..6-10 év minimum.

1981-től mindenki mint Millenial, hát ez így összemosva nagyon nem jó, azért nem mindegy a diffi egy 1981-es és egy 1986-os között, a 2000-es korosztály meg teljesen más kategória..

Azért még az X-nek is sokat adott a zárt ajtós, kézrázós, zsebből-zsebbe mutyizás, ami az én generációmra pl.: kb kihalt. Köszönhetően társasági élet lerohasztásának, az extrém előítéleteknek és az extrém kettősmércének ( = nekünk lehet, neked nem)..

Nagyon sok X-es ismerősömnek még megvan a jó szokása, hogy naptárban él, van társasági élete, jár tárgyalni, baráti köröket tart fent, stb. Nálunk ez is teljesen ledöglött, bizonyára akadnak kivételek, feltételezem ahol még család nincs, de cserébe jó jövedelem van.

(#10) X2N válasza bteebi (#8) üzenetére


X2N
senior tag

A logikád alapján a Silent Generation-nak kellene rendelkeznie a legnagyobb vagyonnal mégsem ez van, a háborúk utáni gazdasági fellendülésből ez látszik a Baby Boomers generáció vagyonán, a GenY-óta (2008-as gazdasági válság) minden újabb generáció csak szegényebb lett...ők persze örökölhetnek is valamikor de az átlagéletkor növekedése miatt ez is tolódik.
Gave-Én is hasonlókat tapasztaltam a Millenial generációval kapcsolatban, 81/91 nagyon nem mindegy :)

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#11) bteebi válasza X2N (#10) üzenetére


bteebi
veterán

A Silent Generation az 1928-1945, és már gyakorlatilag majdnem mind halottak (mivel mostanra már 79-96 évesek). És nem is ők az igazi boomer generáció, emiatt valószínűleg átlagosan talán szegényebbek is. De nem ennyivel. Egyszerűen csak nagyon kevesen vannak már. A millennialoknak tényleg sok minden beüt(ött). Tudom, én is az vagyok, bár szerencsére (mostanra már) mi viszonylag jól átvészeltük. :U Szerencsére viszonylag jó állásaink voltak viszonylag jó fizetésekkel.

#9: "Nagyon sok X-es ismerősömnek még megvan a jó szokása, hogy naptárban él, van társasági élete, jár tárgyalni, baráti köröket tart fent, stb."

Már amelyiknek erre van lehetősége. De az még az a korosztály (leginkább az idősebbikje), akik még némi szerencsével sok dolgot tudtak "szerezni" a közösből (bár ez a boomerekre, és az ő gyerekeikre sokkal inkább igaz). Fiatalnak lennie meg anyagilag brutál nagy szívás. Ha nincsen szülői hátszél, akkor itthon kb. lehetetlen vállalható időn belül elfogadható ingatlanhoz jutni, hacsak nem vagy nagyon szerencsés, pl. programozó vállalkozómérnök-jómunkásember.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) MageRG válasza Gave (#4) üzenetére


MageRG
addikt

Hát ja.
A japán családi idill kb.: anyuka dolgozik, apuka alig van otthon, mert dolgozik, a gyerek meg bele van rakva a csőbe, ahol óvodától főiskoláig tanulhat mint a kisangyal.
Szabadidő, önmegvalósítás semmi.
Ja, és ez a cső egy olyan munkahelyre vezet, ahol azt várják el, hogy kidolgozd a beled és ott lakj.
Gambatte!

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#13) kilua válasza bteebi (#5) üzenetére


kilua
senior tag

"És emiatt némi túlzással ki fognak halni. De a (dél-)koreaiak is"

Ahogy a számokat elnézem az európai fehérek is. Itt is csak a harmadik világból érkezők nyomják fel a számokat ami még így is jóval alacsonyabb mint a fenntartható 2,1 gyerek/nő arány lenne.

Megkockáztatom, ha csak fehér európaiakat számolnám (amit nem polcorrekt) akkor a szám a japán alatt lenne (ahol a lakosság 98%a japán, a maradék 2% nagy része is kínai/koreai)

[ Szerkesztve ]

(#14) bteebi válasza kilua (#13) üzenetére


bteebi
veterán

"Itt is csak a harmadik világból érkezők nyomják fel a számokat"

Itthon nem csak ők, bár olyanok. :))

Érdekes, részben jogos elképzelés. Hozzáteszem, hogy szerintem pl. itthon nincs annyi valóban nem magyar, hogy a statisztikát érdemben befolyásolni tudják. Vegyünk mondjuk félmillió embert, ami az össz népességnek még mindig csak kb. a huszada (~5%). Ha náluk nem születik 10-20-szor annyi gyerek, mint a "magyaroknál", akkor számarányosan még a századokba se nagyon tudnak érdemben beleszólni.

"ami még így is jóval alacsonyabb mint a fenntartható 2,1 gyerek/nő arány lenne"

Mi még egész jól állunk az 1,56-unkkal, ami egyébként valóban érdemben nőtt (2011-ben 1,23 volt). A lengyelek 1,38-cal kb. Japán szintjén vannak, a németek az 1,53-as értékükkel egy kicsivel rosszabbak, mint mi, a csehek 1,71-e elég jó (bár volt az 1,13 is 25 éve). Európában talán még a franciák állnak a legjobban 1,83-mal, ami még MINDIG messzemenően kevesebb a 2,1-nél.

"Megkockáztatom, ha csak fehér európaiakat számolnám (amit nem polcorrekt) akkor a szám a japán alatt lenne"

Németországnál nem teljesen kizárt, ott azért nagyon sok a mindenféle. Itthon ez a romáknál egy érdekes kérdés, minden bizonnyal még mindig nagyban javítják a statisztikát. Nekem amúgy rengeteg diplomás-értelmes ismerősömnél van 2, vagy akár 3 gyerek is (most már nálunk is). Relatíve kevés olyat ismerek, ahol csak 1 gyerek lenne. Tipikusan azért persze 2 van.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

Ahogy a japánokat ismerem, előbb beleszeretnek az AI-be, pláne ha rajzolt tinilányként megjelenik a monitoron, orbitális csöcsökkel.

Kérek egy számot a jútútú

(#16) X2N válasza Tasunkó (#15) üzenetére


X2N
senior tag

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#17) Tasunkó válasza X2N (#16) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Jó de a japánoknak meg koreaiaknak van munkájuk napi 12 órában. Attól tartok a szabadidő ázsiában, nem értelmezhető kifejezés. Ha a beutazást is veszed, dolgoztam ázsiai tempóban, és volt napi 45 perc szabadidőm, de a zuhanyozási idő nem volt benne, de ha tehettem a cégben kakáltam.

Kérek egy számot a jútútú

(#18) bteebi válasza Tasunkó (#15) üzenetére


bteebi
veterán

Ja, meg rókafüllel-farokkal, lepkeszárnyakkal. Kinek is kellene már utána igazi nő. :U (Sohase fogom megérteni ezt a hülyeségüket. Se.)

#16: Aztán meg a gyerek újrakezdi a játékot a nulláról, vagy öngyilkos lesz...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Az AI maximum segíteni tud a helyzeten, de javulást nem fog hozni. Aki eddig sem randizott, meg eddig sem használt ilyen appokat, valószínűleg nagyrésze nem is fogja tudni mi az az AI vagy nem fog rászánni x időt hogy a 100 kérdést megválaszolja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.