Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Adsl modem gond (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!
Nos a történet a következő: Pár napja a gépem miután betöltött a windows elkezdett egy olyan dolgot csinálni, hogy kb 45 másodpercik az ''agyhalál'' állapotába került. Értem ezalatt azt, hogy a vírusirtó nem töltött be (bejött az üdvözlő képernyő de tovább nem ment), ha el akartam indítani egy programot nem töltött be, még a start menüre való kattintásra sem reagált. Miután letelt ez a kis idő minden folytatódott rendesen amit elindítottam. Mivel úgyis formázás előtt állt a gépem ezért nem törődtem vele. Miután felkerült az új Windows a hiba nem szűnt meg. Eleinte ramhibára vagy valami ilyesmire gondoltam, de később próbaképpen kikapcsoltam az ADSL modemet miközben betöltött a gép. És láss csodát nem volt semmi gond! A kérdésem az lenne, hogy ezt mi okozza? Kb 1.5 éve úgy használom a gépet hogy a modem mindíg be van kapcsolva. Most hirtelen miért nem szereti ezt a gép? Valaki tud valami okosat? Bocsi ha hosszú voltam!
Előre is köszi!
Bye!

(#2) rdi válasza Qtya123 (#1) üzenetére


rdi
veterán

hmmm az tényleg lehet, hogy lassú a letöltésed, de én azért valami spy ra is gyanakodnék..
Nekem ff-nél volt ugyanez, azt hittem jól védve vagyok, aztána spybot mégis csak talált valami szemetet....

Fej! Tor! Potroh!

(#3) Fauszt válasza Qtya123 (#1) üzenetére


Fauszt
senior tag

szerintem itt arról van szó, hogy a hálókártyád ip cím beállítása automatikus kérésre van állítva, viszont a modemed nem funkcionál dhcp-ként, így bár a windows várja az ip konfigurációs beállításokat a dsl modem felől egy ideig (eddig nem történik semmi a kattingatásokra), de mivel nem kapja meg ezeket, egy bizonyos idő után maga a windows végzi ezt el.
Vagyis ha adnál egy fix belső hálós ip címet a hálókártyádnak alhálózati maszkkal (pl. 192.168.0.1/255.255.255.0) (remélhetőleg) megoldódik a probléma.

(#4) Qtya123


Qtya123
őstag

Köszönöm a segítséget!
Az IP megadásával megoldódott a probléma!
Mégegyszer köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Adsl modem gond (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.