Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  ADSL, de melyik szolgáltató? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kingston


kingston
tag

Hali!
Tom,hogy már volt ilyen topic,de mindig változnak a körülmények....
Szal,az lenne a kérdésem,hogy szerintetek melyik a legmegbízhatóbb szolgáltató és milyen áron,ti ebbe tapasztaltabbak vagytok.Hiába olvasom az oldalukon,mind csak a dec.31-ig lévő akcióit nyomja,és a fele sem igaz.
Ami érdekelne:belépési díj
-várható áremelés
-24h megszakítás
-havi díj
-sávszélesség
-szervíz,megbízhatóság,hozzáállás:(
előre is köszi.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#2) kingston


kingston
tag

Axelerot néztem,de nem nyerte el a tetszésem...

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#3) Biaggio válasza kingston (#1) üzenetére


Biaggio
őstag

Enternet (Chello után) :))

Körbenéztem, megszaglásztam, megkérdeztem mindenkit. Minden szempontból.

Ha Matáv körzetben vagy, készülj fel! A Matávosok első kérdése, miután közölted, ADSL, hogy Axelero? :(

(#4) kingston


kingston
tag

''Ha Matáv körzetben vagy, készülj fel! A Matávosok első kérdése, miután közölted, ADSL, hogy Axelero?'' érdekes...

enternet az mennyivel jobb?
chellot nem akarok,meg sztem nincs is Egerben

[Szerkesztve]

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#5) kingston válasza Biaggio (#3) üzenetére


kingston
tag

D: kevés a hely:))

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6) EVIL


EVIL
csendes tag

hello

na mostanában hívogat egy nő a matávtól adsl ügyben hogy nem szeretnék-e? mondom dehogy nem. kédezgetem mi hogy van. azt mondja havonta 7990ft 512/128 1 éves hűség, stb kérdezgetem hogy ez milyen szolgáltató csinálja? erre válasz mondja hogy matav! na én meg keresgélek de sehol se találok a matávnál ilesmi csomagot ilyen sebességgel árral!

tudtok erről valamit? hol lehet infót nézni róla? lécci segítsetek mert a héten fog hívni hogy hogyan döntöttem kell-e vagy nem. jó lenne most hamar bekötteni hátha januárra bekötik!

előre is köszönöm!

(#7) zsiga667 válasza EVIL (#6) üzenetére


zsiga667
addikt

Bővebben: link
Szerintem ez lehet.

(#8) EVIL


EVIL
csendes tag

hát igen ezen is gondolkodtam hogy lehet ez de....

több ok is van ami kizárja : namost ez a nő azt mondja hogy 512/128 és mivel még novemberbe telefonált először, szintem nem lehett hogy már a megnövelt sebességgel állította volna be a 312-e csomagot mivel sebességnövkedeés dec 1-től van azt irják!

na mindegy azért megkérdezem tőle hogy sebességnövekedéssel van vagy még anélkül mondja!

addig is van valakinek ötlete?

(#9) Egon


Egon
nagyúr

Érdekelne engem is, hogy kinek milyen tapasztalata van az ADSL-szolgáltatójával. Pl. packet loss, pingek, stb. Különösen Enternet és Externet ügyfelek írjanak...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10) Egon válasza Egon (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

up

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) chicken


chicken
senior tag

Interware: telefonvonal nélkül megrendeltük a 768-at, 2 nap múlva megjöttek, szereltek, egyből ment a telefon és a net is (igaz, hogy V. kerület).
Majd szépen nem fizettünk két és fél hónapig, egy darab fenyegetés meg felszólítás nem
volt (azt nemtom, meddig lehetett volna húzni;] )

Ügyfélszolgálat nagyon korrekt eddig (pl hajnali egykor kértünk mailben második postafiókot és reggel negyed kilenckkor jött a mail hogy kész van) - bár egy másik fórumon olvastam, hogy egy fickó panaszkodott rájuk. Neki bérelt vonala van, és nem tudják valami problémáját megoldani.

Fél év alatt egyetlen 6órás kiesés volt, de az Matáv miatt, akkor az axelero se ment meg egyéb dsl-ek se. IPcím marad egy hétig, és nem is bontanak, most éppen 5 napuptime-om van.

Lényegében volt már axeleróm is meg chellóm is, és ezzel sokkal elégedetebb vagyok, mert nincs kiesés meg szakadás. Szal nálam pirospont az interware-nak.

[Szerkesztve]

mens sana in campari soda

(#12) Egon válasza chicken (#11) üzenetére


Egon
nagyúr

Interware nálam nem játszik: nem tetszik ez a ''félévig kevesebbet fizet, aztán meg sokat'' megoldás. Így kb. enternet-árban vannak 1 évre vetítve, de kérdés, hogy 1 év _után_ mennyit kell perkálni náluk (nem tűnnek túl olcsónak). Nálam 10K a lélektani határ, ennél többet nem vagyok hajlandó kifizetni havonta.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) LML


LML
tag

Interware se kerek.

3 év előfizetés után után (1 éve már lejárt szerződéssel) nem fizettem be 2 számlát (netet 1 hó után kikapcsolták), addig az időpontig fizettem be számlát ameddig a ki nem kapcsolták, amit nem használtam (mert ki volt kapcsolva) azért miért fizessek.

Erre kiküldtek egy 60k-s számlát(szerződésszegés+ ilyenek) (hozzátenném hogy nem írtam alá semmilyen szerződést) átadták az ügyet a végrehajtóknak.....
Hívtak a végrehajtók, 3x mondtam nekik hogy amint mutatnak egy 2004 évre aláírt hűségszerződést, azonnal fizetem a pénzt, egyébként elmehetnek..
Na azóta nem hívtak, nem kerestek.
Ha ezekután beperelnek, bemegyek az iwhez és kicsit.........:C :C :C :C
Szóval elmegy az interware a jka-ba :(( :(

Szolgáltatóként semmi gond nem volt velük (pár %al lassabb volt mint kellett volna de ezen már nem akadtam fent). Az email cím se mindíg ment 100%ban, de ezek beleférnek.

A gerinctelenség, meg a szardobálás nálam nem fért bele.

(#14) Egon válasza LML (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Na és most milyen neted van? Meg vagy vele elégedve?
A pozitív tapasztalatokat is várnám...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) Egon válasza Egon (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

up

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) LML válasza Egon (#14) üzenetére


LML
tag

Most: Semmilyen :D

Barátnőmnél Axelero ADSLt-használok (Sopron) a szolgáltató általi emelésnek semmi nyoma.

Le lett mondva, (3-4 napja), de semmi sem történt, most is arról írok.
Felmondási idő : 30nap, hogy a mostani akcióba még véletlenül se férj bele :D

Szóval, axelero se kerek annyira, mint az látszik :)

(#17) Speederer


Speederer
senior tag

Jelenleg nálam is az a kérdés, ami a topikindítónál.
Lényeg, hogy korlátlan legyen és olcsó. :) Jó nekem az 512-es vonal is, csak menjen napi 24h-ban frankón.
Eddig az externet, enternet és true tűnik a legolcsóbbnak, a maguk 7900-as havidíjaikkal. Erről a 3 szolgáltatóról mi a véleményetek?
Azért azt +jegyezném, hogy matáv területen vagyok.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#18) nRu3 válasza Speederer (#17) üzenetére


nRu3
addikt

Akkor e 3szolgáltató közül válasz is , nekem enternet van sosincs gond velük, ha hálozat karbantartás lesz azt előre jelzik, nem úgy mint axeleronál szarnak a fejedre.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#19) Kekmen


Kekmen
senior tag

TV Net-ről mi a véleményetek?

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#20) illusiON


illusiON
őstag

nekem tv-netem van, szinte sose akad meg, és lassulás sincs... mikor bekötötték pár napig még zizi volt, de korrektek voltak, és utána több hónapig no problem, egészen msotanáig, remélem továbbra is így megy :) szvsz tvnet egy jó szolgáltató, elgalábbis az axelero után ez a véleményem, és az árak se rosszak ;)

( : no woman no cry : )

(#21) Viktor77


Viktor77
titán

Áttettem a Hálózatokhoz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22) Kekmen


Kekmen
senior tag

Ha jól tudom a megosztás is engedélyezett?! Erősen gondolkodom hogy ezt kellene választani, mert most a Vodafone GPRS-el veretem neki, fórumozni bőven elég!

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#23) Viktor77 válasza Kekmen (#22) üzenetére


Viktor77
titán

Az Axelero-nál két gépre (háztartáson belül) engedélyezett a megosztás, ez van az oldalukon is. A többi szolgáltónál nem tudom mi a helyzet.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#24) illusiON


illusiON
őstag

gien, meg lehet osztani :)

( : no woman no cry : )

(#25) turho


turho
őstag

Enternet az sztem nyerő. Stabil meg minden. Volt problémám de mint kiderült a Matávtól kapott D-Link modem köhögött kissé...azóta ismét remek.:R

(#26) e=mc² válasza Speederer (#17) üzenetére


e=mc²
őstag

nekem truenetem van, es nagyon nemajalnom senkineksem, rohadtul csalodtam ezekben....
vivanet viszont nagyon jo volt 1 eve...

Ambulimax Provider

(#27) Waterman


Waterman
aktív tag

Én ezeken az oldalakon tájékozódtam,hogy mit lépjek ha Julius végén lejár a szerződésem a Vivanet-nél.Talán a TVNET a nyerő mostanság,de folyamatosan figyelni kell.

Bővebben: link
Bővebben: link

(#28) Kekmen válasza Viktor77 (#23) üzenetére


Kekmen
senior tag

Kösz.
Majd utána nézek a többinél is, csak az a gáz hogy nem háztartáson belül lenne két gép.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#29) proradeon


proradeon
őstag

szval!

Én nemreg (szerdán) köttettem adsl-t, méghozzá 512/96-osat. A dsl-t az externettől rendeltem, mivel az a legolcsóbb. Bővebben kifejtve az externetnél annyiért kapsz megabitet mint az enternetnél fél megabitet. A lényeg hogy 10 napon belul kijott matav bekototték, aktiváltam, es nagyon meg vagyok vele elégedve.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#30) asturel válasza proradeon (#29) üzenetére


asturel
őstag

ja igen, csak az elso fel nap utan mar eltunt a reverzed, ami masnapra meg is javult, amugy nagyon stabil komolyan :D :R

(#31) proradeon


proradeon
őstag

asturel nem tudom mit dumalsz az csak egy kis hiba volt amit szinte azonnal kijavitottak. A DRÁGA enterneteddel most meg te ''ugrálsz'' az ircről le meg fel....

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32) proradeon


proradeon
őstag

asturel nem tudom mit dumalsz az csak egy kis hiba volt amit szinte azonnal kijavitottak. A DRÁGA enterneteddel most meg te ''ugrálsz'' az ircről le meg fel....

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#33) asturel válasza proradeon (#32) üzenetére


asturel
őstag

halkan megsugom, hogy az ipv6 tunnel miatt van
ad 2.: nincs 24 oras bontas..
ad 3.: van spamszures virus szures.., online lehet mindent modositani..
az a parszaz forint meg meger annyit.. meg legalabb normalis a support
viszont te ugy beszelsz, hogy soha nem volt enternetes elofizetesed, nekem viszont volt externet, de no flame, peace

(#34) proradeon


proradeon
őstag

lamasturel

a lama erveiddel akkor kemenykedjél ha mar olvastal legalabb egy orat itt: Bővebben: link. Amugymeg aza parszaz forint jolesz 2000 forintnak is...


[Szerkesztve]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#35) Viktor77


Viktor77
titán

Nem látom, hogy ez valamiféle kötözködő topic lenne. :(((

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36) proradeon


proradeon
őstag

bocs csak ez a gyrek olyan idegesito..Mindig beszol vmit...:F

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#37) asturel válasza proradeon (#36) üzenetére


asturel
őstag

Nemtom kinek gyerekezel, mivel idosebb vagyok nalad. Nemtom miert kell azer rogton felkapni a vizet, mer leirtam az egyik szolgaltato elonyet, a masikkal szemben. Amugy nemhiszem, hogy veletlenul lett az enternetnek 4. ip tartomanya, ha annyira rossz szolgaltato, es draga.

(#38) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Sziasztok!
Most készülök szolgáltatót váltani. Nektek milyen tapasztalataitok vannak az egyes szolgáltatókkal és melyikeket ajánljátok? (ADSL, 2048/192)
köszi

(#39) MoP_FX 57 válasza MoP_FX 57 (#38) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

fel

(#40) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Na mi az senkinek sincs semmi véleménye?

(#41) GodHeart


GodHeart
senior tag

lenne egy kérdésem. pár héttel ezelőtt lehetett úgy csináld magad csomagban olcsón netet venni hogy a havi díj 5k volt. Ma nézegettem mindenhol 6k lett.
Valaki tudja esetleg hol lehet még mindig 5k-ért ADSL-t venni!? PrePaid nemjó!

Mégvalami bár nem teljesen ide kapcsolódik.. a T-Com nál a Bázis díjcsomag díja mennyi!? Azaz a legalapabbé... Mert én azon a honlapon egy árat nem láttam.. a végn úgy felhúztam magam rajta, hogy nem bírják kitenni értelmes helyre.. :(((

(#42) ubbconfig válasza GodHeart (#41) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Bővebben: link

a jobboldali linkek neked nem értelmes hely? Katt a választott díjcsomagra, majd jobboldalt pdf-ben ott van minden lényeges info...

Ja és Datanetnél még mindig 5K alatt van a DSL...ezt is alaposan megnézted, mi?

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#43) ATISoft


ATISoft
tag

Sziasztok!


Egy kérdésem lenne. Most december végén jár le a T-Online-al az egy éves hűségnyilatkozatom. Még tavaly decemberben fizettem elő, akkor még az Axelero-nál a Hobby csomagra, ami most 1mbit-es korlátlan kapcsolatot jelent. Viszont a hűség lejártával, januártól a havi díjam a mostani 7990ft-ról 10900ft-ra emelkedne, amit nem akarok/tudok bevállalni. Szereteném lemondani, de itt kisebb akadályba ütköztem. Kb. két hete írtam a t-onlinenak egy e-mailt, hogy mit szeretnék, stb. Válasz nem érkezett rá. Azután hívtam az 1234-et, viszont ott kell az ügyfél azonosító és jelszó is. Az azonosítót tudom, a jelszót viszont nem. Olyan lehetőség, hogy várjon a kezelő jelentkezésére sajnos nincs. (korábban írtam nekik egy mailt, hogy nincs meg a jelszóm és küldjék el, ekkor küldtek is egy nagy csomagot, amiben a szerződés, stb. benne volt, kivéve a jelszót...) Szóval felhívni sem tudom őket. Pénteken ismét írtam nekik levelet (a saját t-online-os címemről) de semmi válasz.

Ilyenkor mit lehet tenni???

Amikor más ügyben írtam nekik levelet, akkor válaszoltak, most hogy le akarom mondani az
előfizetésemet, semmi reakció pedig kétszer is próbálkoztam...

[Szerkesztve]

(#44) GodHeart válasza ubbconfig (#42) üzenetére


GodHeart
senior tag

Lehet én nem tudom értelmezni a pofon egyszerű dolgot, de a t-mobilos linken lévőt nem értem... Vagy legalábbis egy rohadt bázis díjcsomag alapdíja 3k!!?!?!? Ha igen, akkor csak a PH!-ra való tekintettel nem írtam dícsérő szavakat.... :((

A másik.. a GTS Datanetnél van 4995HUF-ért net, adsl korlátlan.. de nekem gyanús... van easy meg easy_c díjcsomag.. namost foggalmam sincs mi a különbség a kettő között.. azt a +2.5k-t kivéve... Meg ha jól értelmezem a szokásos átlathatatlan leírást, akkor a fekete dobozt nem is adják.. azt nekem kell ''bérelni''!? /mért nem lehet valami irq szintű egyszerű és jól használható HP-t összedobni... nc/

(#45) Manitou válasza ATISoft (#43) üzenetére


Manitou
addikt

CIgánykodnak :(

Szerintem ha lemondod, vágjál bele egy chello light-ba, azt ócsóér mérik, és jó hogy 5 GB a korlát papíron, a gyakorlatban meg majdnem hogy korlátlan legalábbis nálam :D

(#46) GodHeart


GodHeart
senior tag

nah VIVAnetnél találtam.. ott értelmesen vannak kiírva az árak.. sztem össze lehet hasonlítani a helyeket már sorry... de most engem bukott pár szolgáltató.. de sztem nem én vagyok az egyedüli aki a rohadt bonyolult kiírásuk miatt máshoz megy... :((

(#47) ubbconfig válasza GodHeart (#44) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

A fatáv díjcsomag sajnos ennyi...a legolcsóbb is...a semmiért... :(((
Én ezért használok Skype-ot és Neophone-t. :P

A datanet árképzése meg egyszerű, mint a cserép pipa :)

Vagy fizetsz 4 hónapig 0Ft-ot és utána 8 hónapig 7500öt, vagy az elejétől fogva 5000-et, de azt 12 hónapig. Összeadva, éves szinten ugyanannyiba lesz az ADSL-ed. Nem olyan bonyolult ez. A ''fekete dobozt'', vagyis az ADSL modemet pedig ők adják. Nem kell bérelned.

(#48) ubbconfig válasza GodHeart (#46) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

ezt nézted? az 5ezres havidíj apróbetűs része:

''Akció 2-t kizárólag ADSL-modem nélküli változatban, a megrendelés VIVAnethez történő beérkezése sorrendjében az első 1000 előfizető rendelheti meg. Akció 2. esetén nincs havidíj-mentes időszak, a havi díjfizetés folyamatos. ''

(#49) Szabtom


Szabtom
senior tag

Így van, sose felejtsétek el az apróbetűst elolvasni! Sosem!

(#50) GodHeart válasza ubbconfig (#48) üzenetére


GodHeart
senior tag

de most az 5ezresben is az van, hogy január 31.ig vagy meddig el vagyok kötelezve, de fekete dobozt adnak, és nincs semmi egyéb költség!? Igazam van? :) Leeegyen :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  ADSL, de melyik szolgáltató? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.