Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Adsl-m megbolondult (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sziszegő


sziszegő
senior tag

Sziasztok!

A következő a ''problémám'' 768-as axelero-s ADSL-m van ugye ennek olyan 100K körül kellene töltenie na most ez akár honnan szerver, dc stb stb 3xx K val tölt már a második napja. Elősször azt hittem hogy a windows kergült meg de nem.
Ez végül is nem probléma, nem is akarok beszólni az ügyfélszolgálatra meg visszaállitani a normál sebességet sőtt hanem inkább tartósan ezen a szinten tartani. Nincs valakinek vmi. ötlete hogy ez mitől lehet ill hogy lehet stabilizállni vagy valahogy meg hackelni?

(#2) Tithian válasza sziszegő (#1) üzenetére


Tithian
őstag

A hiba valszínűleg nem a te oldaladon van, élvezd amíg tart:)

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#3) bbazsy válasza sziszegő (#1) üzenetére


bbazsy
őstag

jaj, elnéztem...

akkor maradj csondbe :DDD

[Szerkesztve]

..

(#4) sziszegő válasza bbazsy (#3) üzenetére


sziszegő
senior tag

Nincs semmi én is gondoltam rá és utánna néztem de tiszta a gép :F
Valahogy meg kellene hackel-ni mert a 100K után ez egy felüdülés nem tudom miért nem nyomnak elérhető áron ilyen neten. Ez a 768 is egy gyökér.

(#5) bbazsy válasza sziszegő (#4) üzenetére


bbazsy
őstag

Hmm...

Most akarok 768as DSL -t köttetni, majd beszélek matáv -os haverral :C

különben nem egyedi jelenség, haver 512ese 120al tölt :DD

csöndbe kell maradni, és annyi

..

(#6) Male válasza sziszegő (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Ez általában nem sokáig marad így. Volt aki 1.5 Mbit/s-ot kapott 512 kbit/s helyett. Aztán elkezdte minden forumon reklámozni, hogy az Axelerosok hogy elcseszték, stb. Utána pár napon belül visszaállt a normál sebessége. Szóval ha nem reklámozod, akkor valószínüleg nem fog feltűnni nekik (gondolom a dolgozóik sz@rnak rá), és tartósan álvezheted ezt a sávszélességet.
(amúgy a modemben és a központjukban is lehet korlátozni a sávszélességet -> a modemét át tudod állítani, mert valószínüleg a gyári jelszó van rajta, de ezután bonthatják a szerződésedet, legalábbis az Invitelnél így van)

(Miért vagyok néha őstag néha meg senior tag? Oda vissza váltakozik. Ez valami RI/OS bug?)

[Szerkesztve]

(#7) sziszegő válasza Male (#6) üzenetére


sziszegő
senior tag

És a modemba hogy makkerkodok bele szvsz mi a jelszó?

(#8) LEON-T


LEON-T
aktív tag

En azert megneznem milyen profilt allitottak be:) Dialcom modemmel meg is lehet:) soknak talalom azt a 3xx..:D

(#9) rviktor válasza sziszegő (#1) üzenetére


rviktor
csendes tag

De jókat derülök az itteni hozzászólásokon

na most ez akár honnan szerver, dc stb stb 3xx K val tölt már a második napja.
300K az 2,5 Mbit/s ha ennél több az már 3 Mbit/s azt még esetleg elhiszem, hogy 30 percig van ilyen sebességed (karbantartás alatt szokott ilyen előfordulni), de hogy csak neked az országban egy DSLAM-ot így konfigoljanak azt kétlem. Teszteld le a Matáv ADSL Asszisztensével a valós sebességedet vagy az ADSL tesztszerverrel (http://adsl.matav.hu/tesztsz/tesztsz.htm)

meg kellene hackel-ni
Ezeket előfizetői oldalról nem lehet.

Hmm...

Most akarok 768as DSL -t köttetni, majd beszélek matáv -os haverral

A matávos haver nem fogja az állást kockáztatni, ugyanis rengeteg ilyen derült ki az kb 1,5 éve é s azóta szigorú leltárt rendeznek a 768/128 és az 1500/384-es fronton.

különben nem egyedi jelenség, haver 512ese 120al tölt
A 120 az megint csak egy szabványtalan sebesség, esetleg az fordulhat elő, hogy a DC++ veszitek szentírásnak és az ottani sebességet veszitek alapul, de a DC tömörítési algoritmust használ, ezért magasabb az ottani sebesség.

Ez általában nem sokáig marad így. Volt aki 1.5 Mbit/s-ot kapott 512 kbit/s helyett. Aztán elkezdte minden forumon reklámozni, hogy az Axelerosok hogy elcseszték, stb. Utána pár napon belül visszaállt a normál sebessége. Szóval ha nem reklámozod, akkor valószínüleg nem fog feltűnni nekik (gondolom a dolgozóik sz@rnak rá), és tartósan álvezheted ezt a sávszélességet.
(amúgy a modemben és a központjukban is lehet korlátozni a sávszélességet -> a modemét át tudod állítani, mert valószínüleg a gyári jelszó van rajta, de ezután bonthatják a szerződésedet, legalábbis az Invitelnél így van)

Már az elejének kezdtem örülni, az lehet, hogy nagyobb csomagot kap valaki, de legkésőbb 2 héten belül kiderül. (nem a fórumok által).
A dolgozók nem szarnak rá mert komolyan megbüntetik őket, ha nem ők veszik észre.
A modemben semmiféle korlátozás nincs beállítva, Érdekes is lenne a publikus jelszavak mellet:D A profilod a központban van, amit a modem megjelenít!

[Szerkesztve]

(#10) rviktor válasza sziszegő (#7) üzenetére


rviktor
csendes tag

A webconfig megtekintéséhez: (Dialcom)
[L]http://xn--letlts-fva5h.uw.hu/images/xpconf.png[/L] ez alapján állítsd be az XP-t.

Majd írd be a büngészőbe 192.168.1.1
a jelszó: Bridge

Felhasználói névnek meg beírsz amit akarsz, mondjuk: adsl

(#11) Male válasza rviktor (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Már bocs, de ha a modemen nem lehet feljebb tolni a sebességet, akkor miért van benne a szerződésben, hogy ezesetben bontják a szerződést, és a kedvezményeket is meg kell fizetni?
(Tudtommal mindkét oldalon lehet korlátozni a sebességet, és ha a központban nem jól állítják be, akkor van esélyed a modem beállításával növelni a sávszélességet, persze lehet, hogy rosszul tudom.)

''meg kellene hackel-ni
Ezeket előfizetői oldalról nem lehet.'' -> ezt így egyértelműen azért nem jelenteném ki. Sok feltörhetetlen dolgot törtek már fel.

A másfél megabites példám itt a PH!-n történt. elképzelhető, hogy a gyerek hazudott, de miért tette volna? (a topic hasonlóan indult, aztán egyszercsak írta, hogy most már visszavették a sebességét)

(#12) Tithian válasza Male (#11) üzenetére


Tithian
őstag

Aurumnak volt azt hiszem ilyen esete, akkor úgy egy nap után visszaesett normális szintre a sebesség.
Ha le vagy korlátozva mondjuk 400/100-ra a központból, azon a modemed nem tud segíteni. Hogy le vagy-e korlátozva, az más kérdés, eléggé ritka, hogy elrontanak valamit.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#13) Male válasza Tithian (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi a nevet és a megerősítést, hogy tényleg itt történt.

A lekorlátozásról én is ezt írtam, vagy legalábbis ezt akartam. (lehet, hogy félreérthető volt amit írtam?) Sajnos nálam nem rontották el: 416/96 kbit/s van (a modem szerint).

Nem minden szolgáltató bontja a kapcsolatot 24 óránként? A modem szerint 54 órája él a kapcsolat -> kb akkor dugtam át másik konnektorba

(#14) Tithian válasza Male (#13) üzenetére


Tithian
őstag

Nem mind bont naponta.
Az Axelero mostanság másodpercre 24 óránként bont, de van olyan, aki sosem.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#15) asturel válasza Male (#13) üzenetére


asturel
őstag

nekem 490/96 a feltoltes meg is van de a letoltes nem.. amugy 384/64-es dsl-em van lehet messzevok a kozponttol es azer van ez ? ;> 1x enis toltottem 400k-val illetve csak ftp kliens szedett annyival mikozbe en alukaltam furcsaltam is h sok cucc lejott de nekem ojan 1-2 ora utan elmult rogton :D

(#16) tigga


tigga
tag

Hmm elég érdekes.
Amúgy ahogy egyik forumtárs fentebb írta ez egy DSLAM beállítási hiba és baromira nem tudod hackelgetni a modemi részt /illetve ha igen akkor se mész vele semmire mert a DSLAM nál szokás korlátozni/
Külön script fut le időközönként ami szokta nézni hogy kinek mi van beállítva /lsd fentebb, hogy csak néhány napra vagy pár órára volt meg az a sebesség/ szal nem lesz olyan már sokáig ne aggódj :DD

Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

(#17) rviktor válasza Male (#11) üzenetére


rviktor
csendes tag

(Tudtommal mindkét oldalon lehet korlátozni a sebességet, és ha a központban nem jól állítják be, akkor van esélyed a modem beállításával növelni a sávszélességet, persze lehet, hogy rosszul tudom.)

Rosszul tudod, nem korlátoz a modem. Csak a központban van korlátozva és általában elég precízen. A szerződésben meg azért van korlátozva minden, hogy ha esetleg megtörténne az ami eddig nem történt meg fedve legyenek.

(#18) rviktor válasza asturel (#15) üzenetére


rviktor
csendes tag

Fentebb írtam, hogy karbantartások alatt előfordulhat, hogy megtöbbszöröződik a sebességed.

(#19) Male válasza rviktor (#17) üzenetére


Male
nagyúr

OK, akkor nem korlátoz a modem. Meg vagyok győzve.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Adsl-m megbolondult (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.