Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Hát igen, tudom eléggé sanszosan hamarosan zárják topic, bár ki tudja? :D

A helyzet a következő, valaki azt állítja maga a proci ad ki fura hangokat, bár én ezt nem értem, mert maga a proci mint olyan semmit nem tartalmaz, ami hangot adhat, pl mozgó alkatrész vagy valami... szerintetek?

Amúgy innen jött:
Bővebben: link
13-as, 15-ös és 17-es addonok.

(#2) wedlock válasza Szten Márs (#1) üzenetére


wedlock
tag

Hallotam már procit sercegni,igaz utána füstjeleket is adott:DDD
Bár lehet hogy te nem erre gondoltál...

Csajokat a paplan fölé,éljenek a kezek!

(#3) Szten Márs válasza wedlock (#2) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, ez így ebben a formában elég necces :D

(#4) Motion_Blur válasza Szten Márs (#3) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Talán a hűtőborda nincs jól felrakva és a venti miatt berezonál...jobb ötletem nincs:D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Legközelebb olyan procit veszek csak aminek a dobozán ott figyel: ONLY 19db :DDD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

nem a proci adja ki a hangot hanem a kondik..nálam is serceg a lapon a foglalat mellett az egyik nagy...

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#7) Szten Márs válasza MUŁĐER (#6) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igazad lehet...

Motionnak: az elég necces, ha vki összekeveri a venti általi berezont a proci saját hangjával... de asszem akkor abba megegyezhetünk, hogy magának a cpu-nak kussolnia kell...

(#8) wedlock válasza Szten Márs (#7) üzenetére


wedlock
tag

Hát én még a fenn emlitett füstölgő procc kivételével nem találkoztam olyannal.amiből bárminemü zörej jött volna...(ez szép madzsar mondat lett):C

Csajokat a paplan fölé,éljenek a kezek!

(#9) Cathfaern válasza MUŁĐER (#6) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Keresztkérdés: a kondinak mitől van hangja?

(#10) MUŁĐER válasza Cathfaern (#9) üzenetére


MUŁĐER
addikt

fú,már nem emléxem pontosan, hülyeséget meg nem akarok írni...de biztos benéz ide hozzáértőbb..


[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#11) turho válasza Cathfaern (#9) üzenetére


turho
őstag

A nagyobb energiájú, gyorsan változó impulzusok a kondiban található lemezszerkezetet minimális mértékben megrezgetik. /ugyebár, induktív feltekercselt fém+fóliaszalag elektrolitban/.
Pártíz-párszáz Hz-en ez pont összejön még az önrezonanciákkal is.

De jellemzően a tekercsek zizeregnek a legjobban.

Nagy és gyors lefolyású áramváltozásokra, ha megfelelő frekvenciájúak, a félvezető is így reagál, minimális mértékben, de ad ki hangot. Függ a felületétől, az elvezető közegtől. Kapacitív, induktív hatás egyaránt van abban is.

Hallottatok már egy 100 w-os végfokot úgy szólni, hogy a kimenetén a terhelés mondjuk egy megfelelő műterhelés, vagy izzólámpa? A hűtőbordából halk zene szól :) ha odatekersz neki.

(#12) LKW válasza turho (#11) üzenetére


LKW
tag

:C:Y:F

Minden hepe után jön egy hupa

(#13) Motion_Blur válasza turho (#11) üzenetére


Motion_Blur
félisten

:Y

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#14) gery03 válasza turho (#11) üzenetére


gery03
senior tag

Respect! Szakmabeli vagy? :C

(#15) turho válasza gery03 (#14) üzenetére


turho
őstag

Elvileg :) távközléstechnikus vagyok és elektronikai műszerész.

(#16) sinyi válasza turho (#11) üzenetére


sinyi
csendes tag

és frankón. még a 30 valahány wattoson is simán halottam......:R:C

[Szerkesztve]

(#17) gery03 válasza turho (#15) üzenetére


gery03
senior tag

Énis valami elektronikával szeretnék majd foglalkozni de nem döntöttem még el. :( Nehéz ügy...

(#18) LKW válasza gery03 (#17) üzenetére


LKW
tag

Én is. Mamár két egész villanykörtét becsavartam a megfelelő foglalatba.::DD;):C

Minden hepe után jön egy hupa

(#19) KrAt válasza gery03 (#17) üzenetére


KrAt
veterán

Jó dolog ez elektró. Tudod milyen fasza dolog ellenállásokat meg kondikat, stb elfüstölni eletró-órán? :DD

(#20) Alyens válasza turho (#15) üzenetére


Alyens
aktív tag

Lehet hülyeség, de nem a tekercsek sercegnek a lapokaon?

http://shrimpland.hu

(#21) Dufresne válasza Alyens (#20) üzenetére


Dufresne
addikt

Előbb fejtették ki hogy mi serceg:D

(#22) Vangelis válasza Dufresne (#21) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hagyd még kicsit had süljön:)


tam tam.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#23) Alyens válasza Dufresne (#21) üzenetére


Alyens
aktív tag

Jó csak én valahol azt olvastam, h a tekercsek szoktak sercegni a lapokon és azokat szokták viasszal leönteni, de hiszek az okosabbnak!:R

http://shrimpland.hu

(#24) Lala6 válasza Alyens (#23) üzenetére


Lala6
őstag

Azok a tekercsak már majdnem a múlté :) Régi rádiókban még találsz ilyen viaszos megoldást, de számítógép alaplapon csak elvétve(nem írom, hogy egyáltalán nem, mert a múltkor az elektron csőre is azt írtam és belinkeltek egy lapon amin van elktron cső :D )

(#25) Lala6 válasza gery03 (#17) üzenetére


Lala6
őstag

Jó dolog az elektronika, én is ilyen területen dolgozom, ezt tanultam. Érdekes és változtatos. Olyan élmény egy kapcsolást építeni(ami működik is ;] ) , vagy egy nagy hibát megtalálni/megjavítani, hogy nem is tudom leírni :) Szeretem ezt csinálni.

(#26) L3zl13 válasza Szten Márs (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Tudod, mostanság mindent beleintegrálnak a procikba. A tiedben szerintem már integrált 7.1-es hangfalsett is van. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#27) God Vazzeg válasza L3zl13 (#26) üzenetére


God Vazzeg
veterán

:C De rég röhögtem ilyen jót :C

(#28) turho válasza Alyens (#23) üzenetére


turho
őstag

A tekercsek a legjobban. De a félvezetők is adnak ki hangot, feszültség hatására minimálisan ugyan, de alakváltozás lép fel, illetve a határfelületek is közelednek-távolodnak. Persze elenyésző szinten, de a tokozás, a nagy felületek ezt felerősítik.
A kerámia huzalellenállások is gyönyörűen zenélnek :) /tekercselve vannak, induktívak is, kvázi tehát tekercsek is/.

Viasszal nem azért öntötték le a rádióban, hogy ne zizegjen :DDD ott nincs igazán teljesítmény. Ott rezgőkörökben használják, mint egyik frekvenciameghatározó elem. Azért van némelyik úgy megnyomorgatva-széthúzgálva, mert úgy állítják be a kívánt induktivitást /amely meghatározza a frekvenciát, fordítottan arányos vele/.

De az tény, hogy a ragasztott, szorosan tekert tekercs kevésbé hajlamos rezgésre.
Mostani lapokban max. valami pillanatragasztószerű lakkal, illetve vékony műgyantával bevont ferritmagra tekercselt tekercseket alkalmaznak. Ha van valakinek laza, óvatosan, egy pl. fogpiszkáló hegyére cseppentett pillanatragasztóval meg lehet próbálni rögzíteni a tekercstesthez, minden menetnél egy picurit. Ilyet már kellett csinálnom, bejött.
Amúgy lapokon a kapcsolóüzemű nagyfrekis zavar simítására használják őket. /nagy tekercs - kis frekvencia, mivel a komponensek egy része a hallható tartományban van erősen. A huzalátmérő-és méret a teljesítmény elviselése miatt akkora, amekkora./
A zavarfreki hangja hallatszik belőlük :)

(#29) turho válasza L3zl13 (#26) üzenetére


turho
őstag

Elég mono-k ezek így.

Talán a kétmagos, az már stereo :DDD

(#30) #64791808


#64791808
törölt tag

a ''régi'' abit siluro ti4200-amnál volt ilyen jelenség, hogy 3d-ben minden lerenderelt képre sercent egyet. gáz volt

(#31) ftc


ftc
nagyúr

A proci belezavarhat a hangkártyának már ha sipolásnál tartunk? :D

(#32) Hequila válasza turho (#11) üzenetére


Hequila
őstag

Mi az a végfok? :B:U

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#33) turho válasza #64791808 (#30) üzenetére


turho
őstag

Mostani vga-knál is van zene rendesen :DDD
Pl. fx5900-am ami volt, az úgy vinnyogott mint az állat, és nem lehetett segíteni rajta /illetve igen: elkelt/ :)

(#34) turho válasza Hequila (#32) üzenetére


turho
őstag

Erősítő végfokozata, a teljesítményrész. Nagyáramú tranzisztorok vagy fetek.

(#35) TRitON válasza turho (#34) üzenetére


TRitON
aktív tag

Sziasztok!

Annyi hozzászólásom lenne a dologhoz, hogy nekem egy 2X200W-os fetes erősítőm van, és az nem zenél álterhelésre, tehát fetes erősítőket kár megpróbálni beszéltetni...

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#36) LukE válasza ftc (#31) üzenetére


LukE
veterán

Nem igazan a proci, hanem a mindenfele kapcsolo uzemu tapok(van vagy harom nagyobb teljesitmenyu gepenkent), meg nagy sebessegu adatbuszok zavarhatjak, hallatszhatnak (ezt igy kell irni?) bele a hangkartyaba.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#37) ftc válasza LukE (#36) üzenetére


ftc
nagyúr

Akkor azért sipol:)thx

(#38) turho válasza TRitON (#35) üzenetére


turho
őstag

Adjál neki zenét, terheld le 4-8 ohmmal, tekerj oda neki. Lehetetlen hogy meg se nyikkanjon. De szerintem ez lényegtelen. A jelenség minden áramköri elemben létezik szinte, melyikben észrevehető mértékű, az a lényeg.

(#39) TRitON válasza turho (#38) üzenetére


TRitON
aktív tag

Inkább nem próbálkozom vele sokat, mert egyszer már leégettem, és az is 12 rongyomba került... :O

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#40) Konflikt


Konflikt
addikt

Igy énis jártam már, a lenti lapom hajlamos sercegni - néha.
Pl. nekem akkor jön elő, ha 3, - v több USB ezközt csatlakoztatok, de szerencsére nem jellemző;]

Amugy a proci mellöl jön a sercegés, ahol kondik meg kis tekercsek vannak, de nemtudom pontossan miből, majd ti megmondjátok:U

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#41) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Azt a fene, nem gondoltam volna, hogy 5 addonnál több lesz ebben a topicban :D

(#42) Konflikt


Konflikt
addikt

Hát máshogy alakult:D Különben jó topic
:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#43) Roby18


Roby18
csendes tag

Tényleg! Nekem a hangfalban a hangváltó tekercselése is játsza ugyan azt a zenét, amit a hangszóró lead!!! :)

Cogito ergo sum

(#44) morceaux


morceaux
aktív tag

nekem is sercegett a ti4200-esem, meg még szokott a csapágyas venti, meg a deformált cd/dvd, meg a vincsi amikor dolgozik, és a lap környékéről is hallani ilyeneket :Y

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#45) Gabcsika


Gabcsika
tag

Nekem a ''Nagyecsedi Fekete Szemek: Egy bűnöm van'' című felejthetetlen slágerét énekli... :DD

Freedom, Nature, Love & Music

(#46) BobChemistry


BobChemistry
őstag

nálam csak a venti hangos:DDD

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#47) TRitON válasza Roby18 (#43) üzenetére


TRitON
aktív tag

Nekem a hangváltótekercs nem csak hogy ''beszél'', de kézzel is ki lehet tapintani nagy teljesítményen, hogy (szabályosan) REZEG! (Somogyi Audio Line rulez! :D)

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#48) mh197


mh197
senior tag

Nálam egy abit aa8xe lap egy 3 @4 ghz-s procival serceg. Mikor pl prime95-t ráengedem egyszer, akkor hangosabban, és ha adok neki ugye még egy prime-ot a HT miatt, akkor kicsit csendesebben. Leghangosabb, mikor egy prime megy, a procc ''50%-on'' ugye, és ilyen esetben, mintha ''mechanikusan felezné'' meg a procit:DDD

(#49) Nitrogén


Nitrogén
tag

Nálam is adott hangot a procim. 192*12,5fsb-re húzva szipogot mint a turbo, mikor indulás elött oprendszer választás volt, de nem volt stabil a gép ennyire húzva:(. biztos turbosak ezek a procik:DDD :DD :DD

Powered By AjeMDé!

(#50) Szten Márs válasza Nitrogén (#49) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szipogott??? Ammegmilyen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.