Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mc Elec


Mc Elec
csendes tag

Tehát a helyzet a következő:

Adva vagyon egy 40 G-ás vincsi, 2 darab partició:

C: 8 Gb NTSF - oprendszer XP.prof.

D: 32 Gb NTSF

A történet: NTSF-ről FAT32 re akartam konvertálni ez a c: nél sikerült.
Format C: - telepít Win 98 utána XP újtelepítés és véletlen elnyúlás következtében törlődtek a particio bejegyzések.

Azóta újra particionálva:

C: 8 Gb Fat 32 - Win 98.

D: nincs könyvtárszerkezet, nincs formázva.

A menteni való adatok a D: -n maradtak.

Az a kérdés, hogy kilehet e valamilyen módszerrel szedni onnét az adataimat?
létezik e olyan progi ami kívüről tudja a lemezt kezelni?

Ebben kellene a segítségetek, de nagyon.

Én sajnos nem tudom, hogy hogyan áljak neki, csak elképzelésem van arról, hogy valamilyen olyan progi kellene ami látja a wincsi fizikai felöletét és scennelni tudja és, hatalál értelmezhető adatot azt hozzáférhetővé teszi.
Persze ehez kellene valamilyen könyvtárszerkezet, de az most csak a rédi törölt NTSF van rajta.

Kérlek segítsetek!!!


Jó tanács azoknak akik még nem jártak így: Tegyetek be egy kicsi wincsit pluszba és alapból irányítsátok át a dokumentum mappát a pót wincsire! Már van az én gépemben is, sajna késő bánat!


Köszi előre is! Mc Elec.
:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O

Mit ér a mai világban egy kétéves proci ( vagy akármi)?

(#2) Polesz válasza Mc Elec (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Keress vissza a fórumokban le van írva lépésről lépésre. Azért ajánlom a getdataback programot: http://www.runtime.org/ címen leszedheted. Gondolom megveszed és törés nem kell ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) Mc Elec válasza Polesz (#2) üzenetére


Mc Elec
csendes tag

Köszi, hogy írtál!

Nem értem: ''Gondolom megveszed és törés nem kell''.

Milyen kulcsszóval kerressek?

Mit ér a mai világban egy kétéves proci ( vagy akármi)?

(#4) warmaster válasza Mc Elec (#3) üzenetére


warmaster
aktív tag

Hát ha nem akarsz keresni, akkor...
1. A visszaállítani kíván particiót formázod.
GetDataBack progival szépen visszaállítod.
Nekem 9GB-nyi adatot full visszaállított, de kell egy másik partíció, ahova vissza tudod állítani, mert a progi úgy működik, hogy egy listába összeszedi a törölt partición lévő adatokat és onnan copyzni kell, de ajánlott hozzá egy másik partició.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#5) Superman válasza Mc Elec (#3) üzenetére


Superman
nagyúr

''Nem értem: ''Gondolom megveszed és törés nem kell''.''

A GetDataBack program regisztrálatlanul csak az adatok megtekintését engedélyezi a sérült partícióról, vagy vinyóról. Hogy le is menthesd ahhoz regisztrálnod kell. Vagy...törni. ;]

(#6) warmaster válasza Superman (#5) üzenetére


warmaster
aktív tag

Itt mindenki jogtiszta Windowson csak jogtiszta szoftvereket használ :DD

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#7) bazsiksz válasza Mc Elec (#1) üzenetére


bazsiksz
csendes tag

Szia. Ha emlékeim nem csalnak a Tiramisu nevü progi is jó lehet erre. Ha nem találnád meg, elküldöm mailben. Ez esetben dobj meg egy maillel bazsiksz@freemail.hu

Hogy is hívják azt a német urat, aki mindig eldugja a dolgaimat? Alzheimer....

(#8) tildy válasza Mc Elec (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

NTFS nem pedig NTSF
Fs=filesystem

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) Aram


Aram
tag

Próbáld ki az Easy Recovery Pro-t. Nekem bejött. Persze, csak a 30 napos próbaverzió :))


Aram

Ez a felirat 20byte!

(#10) access_denied


access_denied
senior tag

Régen Norton Disk Editorral vissza lehetett állítani letörölt partíciókat. Most már nem ismerem ezt a progit.

(#11) Mc Elec


Mc Elec
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült a mentési művelet.

Valóban NTFS, így mondom, gondolom csak írni sikeredett rosszul.

A vételár egy kissé borsos, de az alkotók beleépítettek egy kiskaput, ugyanis a doksik megnyithatóak a törölt helyről és utána szabadon menthetőek bárhova, illetve a tömörített álományok szintén megnyithatóak és bárhova kitömöríthetőek.

Mivel nekem csak a dokumentumok voltak értékessek ezért egy fillér nélkül vissza tudtam őket szerezni.

Köszönöm a segitséget és a tippeket is.

Most már bent csücsül egy plusz vincsi (1.6 Gb) és kineveztem közvetlen dokumentum mappának.

Többet nem szeretnék így járni!

:)):)):)):)):))

Mit ér a mai világban egy kétéves proci ( vagy akármi)?

(#12) Raffles válasza Mc Elec (#1) üzenetére


Raffles
csendes tag

Ha particíót törölsz vagy formázól, átkonvertálsz akkor a partico magic6.0!!! Vissza tudja hozni!

Konrad

(#13) localhost válasza Raffles (#12) üzenetére


localhost
Közösségépítő

#11 :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14) burkusdio


burkusdio
csendes tag

Hy all!

Szóval arról lenne szó,hogy elszállt egy pár dokumentum a gépről. Felmásoltam a cuccokat egy XDkártyáról,aztán persze a kártyát formattáltam, utána egy másik mappában ütyködtem, majd egy félresikerült manőver után nyomtam egy Szerkesztés/Visszavonást. Ekkor jött a meglepi, mert az egyébként ''hibátlan és tökéletes'' Winfos az előző módosítást vonta visssza,azaz törölte a felmásolt cuccokat...

Ha valaki tud, segítsen minél hamarabb!!!!
Milyen progival csináljam, és hogyan???
Ha valaki összefoglalná nekem dióhéjban, nagyon megköszönném...

Előre is köszönöm!

(#15) Flashy válasza burkusdio (#14) üzenetére


Flashy
veterán

pl bármelyikkel amit ebben, meg a többi adatmentéses topikban ajánlottunk...
kártyaolvasó, aztán progi elindít, onnantól magától értetődik általában.
kivéve, ha a formázás végigtörölte az egészet. nálam sima pendrive-nál a formázás teljes nullára törlést jelent pl. még jó hogy előtte recovereltem róla az adatokat :)

(#16) burkusdio válasza Flashy (#15) üzenetére


burkusdio
csendes tag

az a helyzet,hogy a kártyát utána a fényképezőgéppel töröltem, nem a kártyaolvasóval...
De sajnos a kártya meg nincs nálam /pillanat.

Esetleg a gépről vissza lehet nyerni?

(#17) Flashy válasza burkusdio (#16) üzenetére


Flashy
veterán

ha arra a partícióra még azóta nem írtál, vagy nem túl sokat akkor igen. getdataback nevű progi.

(#18) burkusdio válasza Flashy (#17) üzenetére


burkusdio
csendes tag

nah igen...
a program mág megvan, fel is van rakva, de kéne egy kis segítség a kezeléséhez, mert nem akarom,hogy még nagyobb galiba legyen...

le tudnád írni összefoglalva,hogy mit is kell vele csinálni???

(#19) Sherman


Sherman
tag

Felelevenítem a topicot, mert nekem is pont ugyanez a bajom van.
Nootebookon a windows Xp egyszer nem jött vissza a készenléti állapotból, és vitte magával a két NTFS partíciómat is (XP,adat). Egyiken a windows volt, az felejthető, de a másikon volt néhány fontos adat, ezeket szeretném visszanyerni.
Feltelepítettem újra a winXP-t a volt XP partícióra (a partíciók mérete, elhelyezkedése érintetlen maradt) és az adat partíciómat sikerült a Partition Magic programmal újra létrehozni. Teljesen érintetlen (leszámítva a windowsos System Volume Information könytárat), és a mérete sem változott a korábbihoz képest, ahhoz nem nyúltam.
Futtattam rajta a Getdataback for NTFS v2.31 progit, ami gyönyörűen megtalálta a fájlokat, név, méret minden stimmel, csak a tartalom teljesen zagyva, megynyithatatlanok a fájlok. Itt akadtam el, bármilyen tanácsot köszönök.

(#20) liksoft válasza Sherman (#19) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nagy valószínűséggel (úgy 99%) nem pont ugyanoda tetted a partíciókat. Így a mentő progik is mindannyian hibázni fognak, hiszen tönkretetted az ujrainstallálással és formattálással az eredeti partíciós adattöredékeket. Itt szerintem emberi kéz és szürke állomány nélkül nem lesznek adatok. A felülírásról még nem is írtam. Célszerű előbb kérdezni, és utána kapkodni. (Félreértések elkerüléséért mondom, nem bántani akarlak, csak a helyzetet elemzem. Gyakorlati tapasztalatom, hogy mások is megcsinálják azt, amit Te.)

Nagy valószínűséggel szakemberre lesz szükséged. Ha úgy gondolod, telefonon el tudsz érni. (Holnap - csütörtökön - nem leszek!!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21) Brujah_


Brujah_
csendes tag

hellonekem is hasonlo problémám van
160GBvinyo
10gigawin
80,70adat
windows reinstalnál valahogy elvesztette a másik ktparticiot nem formáztam jelenleg nem particionáltterületnek látja de persze winbensehogy
az elveszett 150Gigáról hogy tudnám visszanyerni az adatokat?
Elégfontos lenne sőt nagyon!!!!
tudom tudom olvassak vissza olvasokis közben de nagyon megköszöném ha valaki itt is segítene egykicsit.
elöre isköszönöm

(#22) Sherman válasza liksoft (#20) üzenetére


Sherman
tag

Köszi a segítséget, de azért annyit nem ér meg az egész, be tudom szerezni a dolgokat mégegyszer (igaz nehéz lesz), és már keresztet is vetettem a partícióra és használatba vettem. Csak az elején volt nagy a riadalom, de aztán átgondoltam a helyzetet. Valószínűleg ahogy írtad eltolódtak a cuccok a winyómon (bár nem tudom miért), mert az MFT alapján szépen összerakták a mentőprogik a könyvtárszerkezetet, de a tartalm random lett.
Brujah_-nak üzenem, hogy próbálja ki a Getdataback és az Easy Recovery programokat. Pár dolgot nekem is visszahoztak (amit megint furcsállok, miért nem az egészet?).

(#23) Brujah_ válasza Brujah_ (#21) üzenetére


Brujah_
csendes tag

köszönöm a tippet demég kisinof nem ártana
Nagyon sürgőslenne kérleksegitsetek!!!!!!!

(#24) Sanders válasza Sherman (#22) üzenetére


Sanders
csendes tag

Hátha valaki nem találja:

Bővebben: link

Csak egy másik partícióra tudod áttenni a mentett adatokat. Remélem segítettem.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ

(#25) Brujah_


Brujah_
csendes tag

Nos mostép ott tartok hogy fut a Get Data Back... viszont lenne egyolyan kérdésem... hogy a particios táblát nem lehet valahogy helyre állítani? Ha igen akkor szivessen fogadokmindenesgítséget és halehet azadat mentésselkapcsolatban is ugy írjátok mint egy hülyének mert ezedig szerencsére nem futottam bele ilyen particios problémába igy semmi tapasztalatom pld lehet hogy én vagyokahülye de pld hallotam hogy a particiomagicel is visszalehetne hozni? nah azt pld hogy mert én nem találtam semmi adat visszanyerésre vagy particio javitásrautalo dolgot

(#26) liksoft válasza Brujah_ (#25) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egyszerűen:

1. Ráeresztessz valamilyen csodaprogramot és visszahoz azt amit tud.

2. Tanulsz 10-15 évet számítástechnikát, rendszertechnikát, elektronikát, mechanikát, logikailag összekötöd az ismereteket és már van is esélyed kézi mentésre (főleg ha az előző ismeretek után + 8-10 éves adatmentéses gyakorlatot is szerzel.)

3. Szakemberre bízod.

Sajnálom, adatmentést ennél egyszerűbben MEN tudok leírni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27) gozso válasza Brujah_ (#25) üzenetére


gozso
senior tag

kicsit a helyesírást is gyakorolhatod

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#28) Brujah_


Brujah_
csendes tag

Üdv
Sorry a helyes írásomért de azokat kicsit fáradtan és idegesen írtam..
Nem a feladat nehézségét akartam el bagatelizálni azt várom hogy két hozzá szólásban megtanítsatok mindenre a legnagyobb gondom a szakemberrel kapcsolatban a pénz
Szakemberre én is gondoltam és hiába a legjobb és legegyszerűbb módszer amennyire hallottam kicsit drága (százezres nagyság rend) nekem most ennyi pénzem nincs…
De ha már szóba került a szakember… esetleg valaki tudna ajánlani valakit? Céget? Honlapot? kb árat?

(#29) liksoft válasza Brujah_ (#28) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nézd meg az adatlapom. Azt hittem, már megtetted.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#30) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Hi! tudtok valami jó adatmentő programot? Egy két dvd-m hibás. Az Isobuster nem teljesen vált be.

(#31) Winner_hun válasza SalvadorLynx (#30) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sérült dvd-ről adatmentés milyen progival??? - van benne néhány program
Milyen program ami .......?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32) RoyalFlush válasza warmaster (#6) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Ismét egy elsüllyedt, ám felhozott topic :U Zárás előtt ez a hsz. is törölhető

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#33) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

sorry

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.