Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Access (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) koovyy


koovyy
tag

Sziasztok!

Az lenne kérdésem, hogy a lenti problémát, hogy a csudába lehet megvalósítani Access-ben, mert egyszerűen fogalmam sincs. Tehát a probléma:

Tábla létrehozásról van szó:

egyedtípus(tábla) neve: BIZTOSIT
tulajdonságtípus neve: bszdat
szöveges értelmezés: születési dátum
leírás (itt jön a gond): a biztosított születési dátuma, a személy max. 50 éves
és ezt nem tudom megadni érvényesség szabályban, hogy hogyan lehet fiatalabb mint 50 éves.

A segítséget előre is köszi

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#2) Sunzi válasza koovyy (#1) üzenetére


Sunzi
aktív tag

>=Dateadd(''yyyy'',-50,Date())

Szerintem.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#3) koovyy


koovyy
tag

Sajna nem működik.
''A beírt kifejezés szintaktikailag hibás.''

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#4) rdi


rdi
veterán

mai dátum - születési dátum < '50'

Fej! Tor! Potroh!

(#5) Sunzi válasza rdi (#4) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Akkor, cseréld ki a vesszőket pontosvesszőre :)

rdi: az jó lenne, csak éppen a mező értéke a vizsgálat pillanatában nem elérhető :)

[Szerkesztve]

(Kipróbáltam, működik...)

[Szerkesztve]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#6) L3zl13


L3zl13
nagyúr

DateDiff(''yyyy'';szül.idö;Date())<=50

Aki hülye, haljon meg!

(#7) koovyy


koovyy
tag

Sajnos még mindig nem működik. Problémának ugyanazt írja ki.

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#8) Sunzi válasza koovyy (#7) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Sima Access Table Design-nél akarod beírni? Magyar, vagy angol access?
Ha belekattintasz a ValidationRule(Érvényességi szabály) mezőjébe, a jobb végén fmegjelenik 3 pont, az a ''Kifejezésszerkesztő''. Próbáld meg azzal, ott megtalálható a függvény is, és meg is formázza..

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#9) koovyy


koovyy
tag

Magyar Office 97pro. Már próbáltam úgymint tábla készítő lekérdezést de úgysem sikerült.

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#10) Sunzi válasza koovyy (#9) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Háát, a táblakészítő lekérdezéssel azt nem nagyon lehet megcsinálni. Táblát kreálhatsz, de a mezőnkénti szabályokat kézzel kell beírni a tábla tervező nézetben, illetve VB programmal is be lehet álítani, de gondolom, ez még nem az a kérdés.

Küldjek egy példatáblát mailben? Adataidnál levő cím jó?

[Szerkesztve]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#11) koovyy


koovyy
tag

Year(ide nem tudom mi kell)>Year(Date())-50

Szerintem valami ilyen kellene oda csak, azt nem tudom, hogy az ''ide nem tudom mi kell'' dologhoz mit kellene beírni, hogy az erre a mező értékre hivatkozzon.

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#12) koovyy


koovyy
tag

Ez még tényleg nem az a kérdés (legalábbis remélem, hogy a drága Tanárúr ilyet nem bigyesztett bele)!

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#13) Sunzi válasza koovyy (#11) üzenetére


Sunzi
aktív tag

A szabály definiálásakor nem használható fel ahhoz a konkrét mező tartalma, azaz a képletben sem szerepelhet... Az általad leírt módszer is jó lenne persze, ha mondjuk egy űrlapon a mezőből való kilépés eseményre hajtódna végre...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#14) Sunzi válasza koovyy (#12) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Példa mehet?

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#15) koovyy


koovyy
tag

Aha!

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#16) Sunzi válasza koovyy (#15) üzenetére


Sunzi
aktív tag

freemail, vagy freemailo? Freemail-ra elküldtem... Freestartról, tehát nem hiszem, hogy rögtön odaért... :)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#17) koovyy


koovyy
tag

OK! Köszi szépen!

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#18) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ugye nem CTRL+C-vel másoltad át a fórumból a képletet? Mert a fórum a kettes idézőjelet lecseréli két egyesre., amit viszont az Access nem szeret.

Aki hülye, haljon meg!

(#19) Sunzi válasza L3zl13 (#18) üzenetére


Sunzi
aktív tag

:)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#20) koovyy


koovyy
tag

Jujuj! Gond van. A levelet megkaptam, de a példát nem tudom megnyitni, mert kiírja, hogy ismeretlen adatbázis formátum. Elküldenéd mégegyszer?

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#21) koovyy


koovyy
tag

De CTRL+C-vel másoltam, de kijavítottam és úgyse volt jó. Természetesen a szül.idő-t is kijavitottam, de hiába.

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#22) Sunzi válasza koovyy (#20) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Elküldtem, újrakonvertáltam 2000-ből...
Ha nem megy, küldök egy screenshot-ot :)
A kifejezésszerkesztőt nem próbáltad ki?

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#23) koovyy


koovyy
tag

De kipróbáltam, de nem sokra mentem vele. Végül is nem azzal van baj, hogy pl. rossz helyre kerül egy idéző jel.

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#24) koovyy


koovyy
tag

Hát ezt csak nem akarja megnyitni, még mindig a fájl formátum dolog.

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#25) koovyy


koovyy
tag

Na hát köszi szépen a hozzászólásokat! MOst megyek el itthonról, úgyhogy nem tudok majd reagálni. De ha valakinek mégis lenne valami ötlete, az írja már le, és este megnézem.
Sziasztok!

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#26) Sunzi válasza koovyy (#25) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Akkor, az nem fog menni...
Küldtem egy screenshot-ot, ha továbbra sem megy, ott akkor elkezdenék valamilyen egyéb hibára gyanakodni. Megnézném a Regional seetings-et, esetleg egy Access újratelepítés (nem office, csak Access)...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#27) koovyy


koovyy
tag

Vissza jöttem, megnéztem amit mondtál. Hát mit mondjak? Köszönöm szépen, így már megy. Tehát mégegyszer köszi szépen! Szia(sztok)!

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#28) Forrest


Forrest
csendes tag

Lenne valakinek ötlete, hogy miként lehetne ezt megvalósítani:

2 táblát 2 .xls fájlból veszek (csatolok vagy importálok). Ezekből lesz egy lekérdezés és szeretném ha a lekérdezésben vissza lehetne írni az ereedeti táblába. Ha csak az egyik táblát kérdezem le akkor megy, ha kettőt akkor nem (gondolom a kapcsolatok miatt nem engedi) Igazából én csak az egyikbe szeretnék visszaírni, de a másiknak is látnom kéne az értékeit a képernyőn).

Szóval ez miként valósítható meg?

(#29) L3zl13 válasza Forrest (#28) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem egy lekérdezésben nem fog menni. Ha jól tudom SQL-ben nem lehet join-olt táblákon insert vagy update utasítást alkalmazni.

Aki hülye, haljon meg!

(#30) jeges válasza Forrest (#28) üzenetére


jeges
senior tag

elvileg sql update-et függetlenül futtathatsz a képernyőn megjelenített vezérlőelemektől.
azaz: ha a képernyőn egy legördülő vagy listamenüben benne vannak adatok a két join-olt táblából, attól még egy gombnyomásra futtathatsz sql update-et vb-ből pl, de lehet sima lekérdezés-futtatásként is, és adsz neki where záradékba a listaelemre hivatkozó paramétert
azaz:
van egy form-od, azon pl egy lista, amelynek a source tulajdonságába definiálod a join-t. van még egy gomb is az űrlapon, amit csak akkor aktiválsz, ha a listán vmi ki van jelölve. a gomb megnyomására futtatod az update sql-t, aminek egy paramétere (where-ben) a listaelem értéke, így nem köll join-olni az update-ben, de látod az adatokat.

hja, és ne felejsd el frissíteni a listát az update után, mer' akkó' nem látod a módosításokat :)

(#31) Forrest


Forrest
csendes tag

Találtam egy kicsit egyszerűbb megoldást.
Ürlapot hozok létre és hozzáveszek egy segédűrlapot, ahol természetesen van kapcsolat az alap űrlappal és így már engedi az updatet :o)

(#32) jeges válasza Forrest (#31) üzenetére


jeges
senior tag

na hja...nem t'om, mennyivel egyszerűbb, szertinem ugyanaz, csak más a vezérlőelem: én épp listát írtam (azt jobban szeretem :) ), te meg segédűrlapot használsz :)
a lényeg, hogy megvan a megoldás :))

(#33) WuDu


WuDu
tag

Újjabb ACCESS probléma
Nem vagyok egy access rajongó, szal nem is értek hozzá, ezért kérném a segitségeteket:

Az a problémám, hogy nemtudok megirni egy feltételt, aminek az lenne a feladata, hogy ha az adott rekord.mezo ami dátum, az aktuális dátumhoz képest két évnél öregebb, akkor azt kiválassza...

(#34) Sunzi válasza WuDu (#33) üzenetére


Sunzi
aktív tag

<DateAdd(''yyyy'';-2;Date())

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#35) WuDu válasza Sunzi (#34) üzenetére


WuDu
tag

Kipróbálom, remélem megy köszi :)

(#36) Kobe


Kobe
veterán

nekem olyan gondom lenne, hogy
egy lekérdezést szeretnék létrehozni, ebben a lekérdezésben 3 oszlop szerepelne
Termék neve Termék Ára és még egy oszlop, ami lényegtelen a lekérdezés céljából
a gondom az hogy, nem tudom pontosan, a Termék ára oszlop elemeit hogy lehet összegezni ? mert Sum mal soronként összegez, nekem viszont az oszlop összértéke kellene
ja és elég fontos lenne hogy még ma megtudjam :)

(#37) Sunzi válasza Kobe (#36) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szedd ki a termékneve oszlopot, és úgy szummázz. Ekkor viszont csak 1 eredménysorod lesz, benne az összes termék árának összege. Ja, és a 3. mező se legyen Group_by-nak beállítva. Ha viszont szeretnéd látni tételesen, és alatta öszegezve, az már más probléma. 2000-ben mondjuk egy UNION Query vel összefüzhető 2 másik Query, OffXP-ben pedig Access-ban is van az excelből ismert Pivot Table/Query, vagy hogy hívják pontosan...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#38) Kobe válasza Sunzi (#37) üzenetére


Kobe
veterán

kösz

(#39) chicken


chicken
senior tag

Sziasztok,

könyvtárat szeretnénk katalogizálni Accessben. A probléma, hogy a varázsló segítségével a ''Személyes'' típusú táblák között találtunk ugyan ''könyvek''-et, de csupa ISBN-szám, polc, stb mezők vannak, szerző és cím sehol. Ezért csináltunk saját táblát, ahol elneveztük a mezőket, és egy Azonosító típusút hoztunk létre elős oszlopnak, de nem hajlandó automatikusan növelni a sorszámot, pedig az indexelés ba van állítva.
Tervező nézetben próbáltunk alapértelmezett értéknek 1-et is meg semmit is adni, de ugyanaz történik, kézzel kell írogatni a sorszámokat.
Segítséget megköszönnénk.

mens sana in campari soda

(#40) chicken válasza chicken (#39) üzenetére


chicken
senior tag

up?

mens sana in campari soda

(#41) Juve


Juve
aktív tag

Lenne 1 kérdésem: Hogyan tudnám az adatbázisomban levő címeket borítékra nyomtatni?

(#42) Morbid válasza Juve (#41) üzenetére


Morbid
tag

Keresgélj a word körlevél (formalevél, etikett cimke, stb.) készítési lehetőségeinél, majd adatforrásnak add meg az adatbázisodat.

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#43) Juve válasza Morbid (#42) üzenetére


Juve
aktív tag

Köszi a segítséget...sikerült.

(#44) Morbid válasza Juve (#43) üzenetére


Morbid
tag

nmt

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#45) zoty314 válasza chicken (#40) üzenetére


zoty314
aktív tag

Aktuális még?

(#46) chicken válasza zoty314 (#45) üzenetére


chicken
senior tag

Igen, egyelőre elkezdtük excelben... remélem, át lehet importálni valahogy majd.

mens sana in campari soda

(#47) zoty314 válasza chicken (#46) üzenetére


zoty314
aktív tag

Ha elküldöd mailben (ha titkos, akkor elég csak egy pár rekordos példaadatbázis), akkor megnézem.

(#48) bálint gazda


bálint gazda
csendes tag

Valaki segítsen!!!
Problémám a következő:
Accesben dolgoznék. Van egy mező: elhelyezés ideje(dátum) és egy másik mező: megőrzés ideje(dátum) Azt szeretném megoldani, hogy egy harmadik mezőbe ki tudjam szűrni azokat a rekordokat, amelyeknek a megőrzési ideje lejárt. Egyszerűen nem tudok erre feltételt írni. Ha v.ki tud okosat, kérem segítsen!!

(#49) ollie válasza bálint gazda (#48) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lekérdezést kell csinálni, melyben teszel egy feltételt lejárati mezőhöz (kisebb mint MA). Majd, ha formmal jelzed ki az adatokat, a form forrásának a lekérdezést kell megadni, nem az eredeti táblát.

***

(#50) bredan


bredan
csendes tag

Munkalehetőség: Access gurukat keresünk alkalmi céges munkákra. Érdeklődni: 20/972-00-59

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Access (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.