Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Baliszoft


Baliszoft
csendes tag

Vegso elkeseredesemben itt probalkozom. A fennti alaplappal szerelt gepem (Abit SR7-8X SiS648, iP4 2.4 Ghz, 512 Mb, Geforce Fx5600-128Mb, Maxtor Dmax9 80Gb HDD, Asus DVD, Plextor 716A DVD-RW, SB Live! + egy halokartya, Win98SE) egyszeruen nem hajlando DMA modban kezelni se a HDD-t, sem a DVD olvasot, illetve az irot. Gyakorlatilag sikerul bekapcsolnom a DMA-t, mindharom eszkozre, de ez egybol olvasasi hibakat general, teljesen hasznalhatatlanna teve ezzel oket. Altalaban a windoz elindul, neha persze fagy, neha egy-egy ablak hogy ez meg az nem tudott elindulni. Nagyobb zip, cab, install filek, CRC hibakat jeleznek, meg a ''lassu'' UDMA 2-es (jol tudom 66Mb/s ?) DVD olvasorol is!

Mindent megprobaltam! Pakolgattam a drive-okat ide, oda (mindegyik CS-re jumperelve). IDE kabeleket csereltem/vettem, teljesen feleslegesen. Letoltottem a legujabb drivereket, mindenhez. Ennek ellenere lehetetlen DMA modban hasznalni egyik IDE eszkozt sem, mert egybol ''felre olvasnak/irnak''. Eleg bosszus vagyok, mivel nemreg szereztem be egy (jonak mondhato) DVD irot, amely atlagban 8x-os sebesseggel lenne kepes rippelni, de a HD nem tudja felirni csak kb 2x-es sebesseggel. Ahogy engedelyezem a DMA-t megbolondul a gep.

Arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy ez az alaplap HULLADEK!
Esetleg valakinek lenne barmilyen tanacsa (amit meg nem probaltam) szivesen fogadnam! Elore is koszi!

(#2) LLKobe válasza Baliszoft (#1) üzenetére


LLKobe
veterán

Szerintem meg az a gond hogy azzal a retek win98-al szenvedsz.. Dobj fel XP-t, minden menni fog.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3) Baliszoft


Baliszoft
csendes tag

Win98SE-re szuksegem van, programfejlesztes/teszteles miatt. XP-s gepemen valoban nincs ilyen problemam.

(#4) Baliszoft válasza Baliszoft (#3) üzenetére


Baliszoft
csendes tag

Nos, ugy nez ki sikerult rajonnom a problemara! A titok nyitja a bios-ban volt. Meg anno ''huzva'' volt a gep (probalgattam), de mivel nem volt ra szukseg visszavettem az FSB-t 133Mhz-re. Viszont el volt allitva a CPU/RAM/AGP/PCI szorzo is (vagy mi), es az AGP+PCI 66/33 helyett 88/44-en ketyegett (ezt elfelejtettem visszaallitani)! Mukodott, mukodott, de rengeteg hibat olvasott. Most visszatettem, eddig jo. Lehet hogy megsem kuka az alaplap?! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.