Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit kt7a helyett... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) replika


replika
tag

Kicsit nem bootol a fenti gépecske.
Visszavettem az a szorzót, felraktam 133 ra az fsb-t oszt nem idult többet. :O
(volt cmos reset is, a memcsik bírják a 133 at )
szertem meghalt az alaplap vagy a vidikártya
Fatyol rájuk, de mi legyen helyettük valami régi, de ütős és OLCSÓ lap kéne.
Tipp van?...

cya

(#2) Veron


Veron
őstag

Csak egy tipp: vedd ki a procit es par perc utan tedd visza....

Velem az volt h szorzott alitottam utana se kep se hang, cmos reset se segitett. Aztan kivettuk a procit, nezegettuk h nem egett e szet, majd visszaraktuk es ment...

[Szerkesztve]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#3) hobizoli válasza replika (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A ClearCMOS ugye a konnektorbol kihuzott tapkabellel tortent?



hobizoli

több drón kell ;P

(#4) mr_ricsi válasza replika (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha jól értem a kérdésed, akkor Te nem vásárlási tanácsot vársz, hanem egy használt lapot vennél.
Az ilyen jellegű témákhoz találták ki a Hardver Piacot:
http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=35&id=55

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5) HERR Z


HERR Z
veterán

ECS K7S5A...kezeli a SD ramjaidat is illetve a DDR sdramokat is....és megvan újonnan 7-8 ezerből...bár tuningban nem egy ABIT

(#6) mr_ricsi válasza HERR Z (#5) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Valahogy mostanában nem látom a K7S5A-t az árlistákban...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) HERR Z válasza mr_ricsi (#6) üzenetére


HERR Z
veterán

azért még bluefishnél lehet kapni:C
Alaplap ECS K7S5A Pro OEM /SocketA, SiS735/ 2 év garancia 7,892 Ft,- 9,865 Ft,-

(#8) replika


replika
tag

ECS K7S5A Pro végül is ilyen lett.
Tényleg a lap füstölt :)

cya

(#9) replika válasza HERR Z (#5) üzenetére


replika
tag

Nem tudsz egy lapleírást linkelni nekem már lassan kofolyik a szemem és nem látok 1-et sem.

cya

(#10) HERR Z válasza replika (#9) üzenetére


HERR Z
veterán

K7S5A PRO:
[L]ftp://ftp.ecs.com.tw/manual/eng/k7s5apro50eng.zip[/L]

és a többi:
http://www.ecs.com.tw/download/manual_k7s.htm

(#11) replika válasza HERR Z (#10) üzenetére


replika
tag

Thx beüzemeltem :)

cya

(#12) Csepy


Csepy
senior tag

Akkor aláírás-csere! lol :)

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#13) replika válasza Csepy (#12) üzenetére


replika
tag

Feleslegesen nem kapkodok és jól is teszem, mert a K7S5A PRO-n amibios helyett egy K7S5A+ -os phoenix bios csücsült!!!!
--Jaja, sokalltam a kb 10k-t egy kifutott lapra. Megvettem egy használtat 6.5k ért.--
Egyszóval, csak feltűnően nem mentek az USB portok, úúúgy nem volt az igazi na. :)
Próbáltam hátha rá tudok flashelni, de nem ment. Amibios flashjét nem nyalta.
Nem tudom lehetett volna -e mást is csinálni, de én visszavittem. Aztán kiszúrtam egy NF7-est sima 1.2 -et ami jó cserének tűnt. Ott hagytam fájó szívvel az SD ramjaimat adtam még a tetejébe 500-at és elvittem a lapot plussz egy kis ddr memcsit is. Na most MÁR érdemes volt az aláírásomat átcserélni ::)))

cya

(#14) Csepy válasza replika (#13) üzenetére


Csepy
senior tag

NF7?

Jó választás! Mi több, remek választás. Bár az 1.x szériával voltak gondok. Légy óvatos. Ha nem történik vele semmi különös, akkor egy remek lapod van!!!
A 2.0-ás szériára ezeket a ''hibákat'' kijavították már.

Regards: Csepy

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#15) Zoz válasza replika (#13) üzenetére


Zoz
őstag

Tegnap hoztak hozzám BIOS írásra egy K7S5A PRO alaplapot, aminek az volt a baja, hogy K7S5A+ BIOS volt benne :) És azt is mondta a srác, hogy használtan vette, és elötte már valaki visszavitte, hogy nem az igazi :)
Jól sejtem, hogy ugyanarról a lapról van szó? :)
Egy EPROM/EEPROM/FLASH programozóval csak pár perc volt megoldani a problémát :)

(#16) replika válasza Zoz (#15) üzenetére


replika
tag

Háát kicsi a világ :) mondta is a figura, hogy már azóta elpasszolta. Azért az NF-7 nek jobban örülök, még nem volt vele eddig gondom. Most a bios 25 van rajta 2 óra alatt rajta volt a windows.

Láma vagyok de mi az az EPROM/EEPROM/FLASH programozó egy software vagy egy tool?

[Szerkesztve]

cya

(#17) Zoz válasza replika (#16) üzenetére


Zoz
őstag

Ez: [L]http://www.elnec.sk/labprog.php[/L]

(#18) replika válasza Zoz (#17) üzenetére


replika
tag

gondoltam hogy egy eprom égetőről beszélsz ...
azért így jobban jártam :)

cya

(#19) replika válasza Zoz (#15) üzenetére


replika
tag

Ez a probléma megoldó készség cmos problem miatt döglött alaplapnál is működik???

Illetve, mi kell hozzá: egy új bios gondolom nem baj ha van nálam.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

cya

(#20) kirkri válasza Zoz (#17) üzenetére


kirkri
addikt

És ez a szerkezet komonyan 628 €-ba kerül? :Y
Nem mintha venni akarnék, csak kíváncsi voltam, hogy miért nem találtam senkit kis hazánk északkeleti részén, aki anno ráégette volna a Biost az Epromomra. Hát már értem.

21 éve a Prohardveren! ™

(#21) Romeo23


Romeo23
tag

Sziasztok!

Van egy ABIT KT7A alaplapom 256+128MB SDRAM-al, 1000MHz-es Athlonnal. Megéri-e szerintetek venni bele egy 2000+-os AMD-t? Dobna sokat a gép sebességén az 1000-es helyett?

Project Torque nickem: PeArp80

(#22) mr_ricsi válasza Romeo23 (#21) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha elindulna akkor igen. Ugyanis csak a KT7a ver1.3 alaplapok fesszabályzója van felkészítve az XP-kre, ezért a többi verziónál indítási gondok jelentkeznek.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) Romeo23


Romeo23
tag

Megnéztem az alaplapomat, és 1.3-as verziójú. Sikeres BIOS-frissítést is végrehajtottam. A legújabb BIOS-om van mostmár. Szeretnék egy 2000+-os AMD-t az alaplapba, nem tom fog-e menni benne. A BIOS-ban a szorzóknál a 12,5 és 13-as szorzó egy helyen van említve, ezeken túl csak over13 van előtte meg 12 magában. Szerintetek megpróbáljak egy 2000+-ost bele? Hallottam, hogy vannak ilyen zárolt AMD-k amikben a szorzó nem kötött. Ha lenne valakinek ilyen CPU eladó MISKOLC környékén , akkor lehet hogy vevő lennék!

Project Torque nickem: PeArp80

(#24) _cirmos_ válasza Romeo23 (#23) üzenetére


_cirmos_
őstag

nyugodtan cserélhetsz cput-t! én is ugyan ilyen lap boldog tulaja votam még egy fél éve, szintén ver1.3 (ha megnézed a lap dobozát, akkor láthatod hogy figyelemes kis koreai barátaink az abitnál UTÓLAG felragasztották az ''amd athlon xp ready'' matricát az elejére... hát nem kedvesek?:D) és simán bekajálta a 2000+ xp-t még bios frissítés nélkül is. aztán frissítetem mert zavart az ''unknown cpu type'' felirat bootoláskor:)

ha jól tudom akkor csak a palomino magos 2000+ xp-k voltak szorzó lockosak, úgyhogy ha tbred-et veszel akkor nem lehet baj még a tuninggal sem. azért ha használtan veszed a procit akkor mindenképpen járj utána hogy milyen mag van benne (boltban már csak tbredet kapsz). a tbred szépen tuningolható, nálam a nagy nehezen összeizzadt asus a7n8x-e deluxeban 11*200-on (3200+) megy gond nélkül, szóval nagyon lol!

sok sikert!


ha nem tiszta az a magos dolog akkor ez biztos segít:
[L]http://www.prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=160[/L]


ja, csak a kérdésedre nem válaszoltam: igen, érezhetően megnő a gép teljesítménye az új cpu-tól (nekem is 1000mhz athlon volt elötte, ehhe-ehhe)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#25) Romeo23


Romeo23
tag

Köszönöm a segítséget! Sokkal nyugodtabb vagyok, azt hiszem veszek egy 2000-est! :)

Project Torque nickem: PeArp80

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit kt7a helyett... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.