Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sharKBITE válasza sharKBITE (#50) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

mert padlásszobában vagyok

:P LOL :P tetőteret akartam írni, csak most esett le hogy nem ugyanaz a kettő :W


Mod: nemá' hogy nincs még mindíg senkinek ilyen deszkája :Y

[Szerkesztve]

(#52) sharKBITE


sharKBITE
aktív tag

Sajnos el kell hogy szomorítsak minden kedves e4300 tulajt (persze csak azt aki tuningolni akar), de az ő gépükben nem (mint ahogy az enyémben sem) fog a lap 1150-es fsb fölé menni stabilan. Fagyogat véletlenszerűn kb indítástól számított 15 percen belül. Nem tudom mi az oka, nem sikerült rájönnöm, mert se bios flash se szorzóvisszavétel, se plusz fesz nem segít. Viszont ma délutánra megtaláltam a megoldást :C :C Vettem egy e6400-at :W :W Na így már minden ok. Most 1300 fsb felett járok, kíváncsian várom meddíg bírja a lap. Addig szépen elblogolgatok itt, amíg megjönnek akiknek hasonló lapjuk van, és megosztják velünk a tapasztalataikat. Addigis písz mindenkinek :R

(#53) sharKBITE válasza sharKBITE (#52) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

Update: Az új, 1.4-es modbiossal minden ilyen irányú gond megszűnt, ugyanis simán repeszt vele az e4300 is, akár 3600mhz-ig is. Az e6400-al pedig most 3100mhz-nél járok. Memkezelésben a lap überfain, 2x512 CL5-ös Kingmax Marsot 933 mhz-en is meghajt 4-4-4-12-2T-ben :Y .

(#54) firewolf


firewolf
tag

Ma néztem meg ezt a lapot. Eléggé tetszik. Mivel most állok gépcsere előtt ezért erőst gondolkodom rajta... Először az AB9-est néztem ki, de a fórumon sokan írták, hogy elég gázos. Aztán gondolkodok még a Gigabyte DS3-ason, meg ezen. Kiváncsian várom a tapasztalatokat!!!

(#55) sharKBITE válasza firewolf (#54) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

Az 1.4-es modbiossal szárnyal a lap. Ram tuning nagyon megy, egy ismerősnél az e4300-asa 3600-ig is elkocogott.

(#56) dvdbackuper válasza sharKBITE (#55) üzenetére


dvdbackuper
őstag

eza modbios vmi nemhivatalos cucc??

(#57) sharKBITE válasza dvdbackuper (#56) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

Nem hivatalos abit cucc, hanem abit fanok által módosított bios, ami a még nagyobb tuningot segíti a szélesebb körű beállítások és finomításoknak hála.

(#58) firewolf válasza sharKBITE (#57) üzenetére


firewolf
tag

@sharKBITE : neked milyen hűtő van a procin?

(#59) sharKBITE válasza firewolf (#58) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

Gyári cooler. Egy e6400-at 61 fokon tart full load alatt, 31 fokos szobahő mellett :DDD

De már múlt időben, mert tegnap - fájó szívvel - megváltam eme remek lapocskától, mivel víz kerül a konfogra és sajnos nem teljesen kompatíbilis a lapon az nb & sb a blokkjaimmal. De asszem volt rá időm, hogy kitapasztaljam mit is tud, és nekem bejött, bátran tudom ajánlani.

[Szerkesztve]

(#60) firewolf válasza sharKBITE (#59) üzenetére


firewolf
tag

Aha. Nekem is tetszik a lap, amennyire így látatlanban tetszhet:D Erősen gondolkodom rajta... Remélem az én hűtőm elfér rajta :F Az a baja a big typhoonnak, hogy a leszorító lemezei, vagy mik azok nagyon nagyok...

(#61) sharKBITE válasza firewolf (#60) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

Az tényleg bitang egy hűtő, de okosan elforgatva nem lehet gond vele. :))

(#62) firewolf válasza sharKBITE (#61) üzenetére


firewolf
tag

Azok a tranzisztorok, amik a proci mellett vannak milyen magasak? Mer csak fölülnézeti képet találtam :F Esetleg nincsen pár képed róla?

(#63) sharKBITE válasza firewolf (#62) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

Most hirtelen nem találtam képet, de olyan 8-10mm-esek lehetnek.

(#64) Retro888


Retro888
csendes tag

Halihóó :)

nah ma is húzogattam a procit :B de sajna még mindig nincs vizem :Y igy fogtam és a szobaventit beleforditottam :D :D 3600mhz feküdt neki a Mod Biossal... :) de a spéci szobai hűtés sem dobott vmi sokat neki :D igy 1-2 percen belül elkezdett szirénázni :D SAJNOS!! Szóval egyenlöre a 2880 mhz-el megkell h elégedjek a gyári hűtés mellett!! amúgy én is mindenkinek ajánlom! nagyon Szép kis lap :) és az ára sem vészes. szóval hajrá :)

Ja és E4300-at húzogattam :)

[Szerkesztve]

(#65) firewolf válasza Retro888 (#64) üzenetére


firewolf
tag

Te esetleg tudnál 1-2 képet csinálni a lapról?:) Köszi!

(#66) sharKBITE válasza firewolf (#65) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

[link] Itt van kép dögivel.

Retro888: Nemsokára víz kerül a masinára, majd írok. Amúgy jó látni téged itt :R

(#67) firewolf válasza sharKBITE (#66) üzenetére


firewolf
tag

köszi! :R

(#68) Retro888 válasza sharKBITE (#66) üzenetére


Retro888
csendes tag

Köszi! :R Gondoltam irok már ha ilye lapom van nekem is :)

megnéztem az új lapodat... amit irtál mailba :) remélem hasitani fog 4ghz-ig :D már kiváncsi vagyok :) amúgy melyik procit Húzod ?? 4300 vagy 6400??

(#69) sharKBITE válasza Retro888 (#68) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

Az e4300-at végülis eladtam, most e6400 van. Eddig alapfeszen 3.1ghz-et viszi. Szépen lépegetek feljebb. Viszon holnaptól lépek kajaktáborba, csak jövő héten leszek újra, így sajna a vizet sem sikerül felszerelni idő híján. Bár összedobtam a rendszert, de még nem raktam be a gépet a házba. Majd jelentkezem. :R

(#70) sharKBITE válasza sharKBITE (#69) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

Ahogy ígértem megírom hogy hogy állok. Vizet felszereltem, most 3,5ghz-en járok 1,41V mellett. 3,3-on load 70 fok volt gyári hűtővel a procc, most 52 fok 3,5-ön load alatt. :C Chipset 30 fok load :)) Mindez 29 fokos szobában :Y

(#71) Retro888 válasza sharKBITE (#70) üzenetére


Retro888
csendes tag

Hali :) nah az már valami :) de tuti megy az még feljebb is ;) 4ghz minimum ;) :D

(#72) sharKBITE válasza Retro888 (#71) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

Na ja, csak nem orthos stabilan :P Sajna nem stabil a procc 3500 felett. Orthos alatt resetel ha feljebb megyek. Kéne egy jó tuningprocc, azzal biztos zúznék :))

(#73) grunge


grunge
addikt

Hi mindenki! ilyen lapom lesz nekem is:) kb. mekkora fsb reális vele, sok helyen azt olvastam 375 fölött problémás a bugos bios miatt...ti mit tapasztaltatok?

159 SW 1.9 jtdm <3

(#74) grunge


grunge
addikt

ugy néz ki kipusztult ez a topic :(

159 SW 1.9 jtdm <3

(#75) grunge


grunge
addikt

nnna valaki :(

[Szerkesztve]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#76) sharKBITE válasza grunge (#75) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

Írtam neked pü-t.

(#77) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ébresztő, itten vagyok friss infókkal:) E6750 és 4x1 GB tuningocska

Kérdés: a 14-es modbiost honnan tudom letölteni? 15-ös hivatalost használok.

(#78) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Nagyon csendes ez a topik ...

Erősen morfondirozok a C2D-re váltáson, és két lapot néztem ki ... a P965-ös DFI-t és ezt ...

Van köztetek valaki aki próbálta őket? Melyiket ajánlanátok?

Előre is köszi!

Life is shor...

(#79) cobra64 válasza Alvin_ti4200 (#77) üzenetére


cobra64
csendes tag

Ezen a forumom megtalálod [link]
igaz előtte regisztrálni kell. Gyáti hűtéssel érted el vagy valami komolyabban a 6750 3000 mhz-ét illetve vitted feljebb is az órajelét érdekelne, hogy menyit bírtál kihozzni belőle, mert pont ilyen procit nézztem ki magamanak ugyanis hamarosan cserélem a gépemet.

[ Szerkesztve ]

AMD 5800X, Msi b550 tomahawk, Sapphire 7900xt pulse.

(#80) mergal


mergal
aktív tag

Sziasztok!

Tervezem egy ilyen lap vásárlását. Eddig am2 volt. Azt vettem észre hogy ennél a lapnál az atx csatlakozó 8 pines. Am2 4 pines volt. Az jó bele? csak mert a tápomon nincs is ilyen. Van egy 6pines a tápomon meg egy 6-8pines átalakító de ezek kellene a vga-mhoz.

(#81) grunge válasza mergal (#80) üzenetére


grunge
addikt

személy szerint egy uj táp beszerzését is javasolnám, márcsak a stabilitás miatt is.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#82) grunge válasza DummyBoy (#78) üzenetére


grunge
addikt

sokat olvastam erröl a lapról, mert tetszik és ilyenem lesz:) az egyetlen gebasz vele a kicsit kelekotya bios ami a tuningot illeti, de ez minden uj releasenél javul. a dfi965 tuti magasabb fsb-re lesz képes, viszont ha magas szorzojú procit veszel az abit mellé (pl.: e4400 vagy e6600) akkor ez nem is vészes. ja és a ramot az fsb-töl függetlenül is be tudod állitani fix orajelre igy nem feltétlenül kell tuningram:)

Alvin_ti4200: ha jol tudom már van 15ös modbios is ;]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#83) cobra64


cobra64
csendes tag

Tavasszal egy ilyen lap tulajdonosa leszek, gondoltam az asus verzióra de a memórimodulók kezeléssel gondok voltak, bár az újabb biosokkal megoldódtak azt. Rádásúl így 150e.-ből ki fog jönni az alaplap, cpu 2gb memória +videókártya sajna több nincs rá, egyelőre.

AMD 5800X, Msi b550 tomahawk, Sapphire 7900xt pulse.

(#84) grunge válasza cobra64 (#83) üzenetére


grunge
addikt

addigra sztem joval olcsobban ki fogsz jönni a dologgal :)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#85) mergal


mergal
aktív tag

Sziasztok! Nekem van egy eladó úgy tűnik. Akinek kell keressen priviben. Szinte vadi új csak kiprobálva volt. Nekem nem jött be. 3napos.

(#86) grunge válasza mergal (#85) üzenetére


grunge
addikt

hali! mi volt vele a baj? tuning?

159 SW 1.9 jtdm <3

(#87) cobra64 válasza mergal (#85) üzenetére


cobra64
csendes tag

Hello

Miért nem jött be, mi volt vele a problémád? Mert szerintem jó kis alaplap főleg azoknak akik 4 ide eszköze van (mint nekem), mert sajnos az újabbak már csak 2-t támogatt. Így nekem tökéletesen megfelel ez a típus rádásul az ár is igen elfogadható. Így tavasszal ezt fogom venni, mert csak akkora jön össze rá a pénz (bár a fele most megvan :) ).

AMD 5800X, Msi b550 tomahawk, Sapphire 7900xt pulse.

(#88) cobra64 válasza grunge (#84) üzenetére


cobra64
csendes tag

Lehetsége, hogy olcsóban is megúszom tavasszal , mint 150 rongy de akkor ha belefér a keretben veszek hozzá egy vinyott is, mert egy kicsit kevés már a rendelkezésemre álló 600-620 gb tárhely így is nem győzöm kiírni a cuccaimat. Egy 500 gb vinyó bizony már elkellne, hogy kihúzam egy darabig megint.

AMD 5800X, Msi b550 tomahawk, Sapphire 7900xt pulse.

(#89) mergal


mergal
aktív tag

Igen a tuning volt a bajom vele. Más semmi!

(#90) cobra64 válasza mergal (#89) üzenetére


cobra64
csendes tag

A legfrisebb modbios volt fent?

AMD 5800X, Msi b550 tomahawk, Sapphire 7900xt pulse.

(#91) mergal válasza cobra64 (#90) üzenetére


mergal
aktív tag

A 15-ös. A 16-ost meg nem tudtam feltenni mert 1mb a mérete és floppyra nem fér fel, flashel meg file size error van.

(#92) cobra64 válasza mergal (#91) üzenetére


cobra64
csendes tag

A 16-ost honnan sikerült leszedni, mert amelyik oldalt nézni szoktam időnként, még nincs fent. Amúgy a procit menyire sikerült megtunigolni?

[ Szerkesztve ]

AMD 5800X, Msi b550 tomahawk, Sapphire 7900xt pulse.

(#93) mergal válasza cobra64 (#92) üzenetére


mergal
aktív tag

Arról a német fórumról. Ahol a 15-öst írják hogy mit tud meg stb ott a lap alján van egy előző lap féle gomb és arra ráklikkelve beadta a 16-ost. A procim pretested 3900Mhz van vége. Ezzel a lappal meg 2900 fagyizik 1,5 volton. Amikor ezt alapon vinnie kéne.

[ Szerkesztve ]

(#94) grunge


grunge
addikt

egy forumon ezt találtam! wow!

E6600 + FP-IN9 = 504 FSB

Bios 14 mod Germany
Unlinked
Vcore CPU 1.3v
CPU VTT: 1.36v
NB: 1.43v
LDT 2x

16os biosrol meg nem is hallottam, a honlapon semmi ilyesmi se nicsen :)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#95) Alvin_ti4200 válasza mergal (#80) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

jó bele, én is 4 pinessel használom (FSP Bluestorm II 500W)

(#96) Alvin_ti4200 válasza grunge (#82) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

csak a linket felejtetted el, ahonnan letölthetem;]

(#97) mergal válasza grunge (#94) üzenetére


mergal
aktív tag

[link]
16-os. Ez amit nem tudok flasshelni.
Oh bocsánat elnéztem ez az Abit IH90 fatalityhez van. Sorry.

[ Szerkesztve ]

(#98) mergal válasza mergal (#97) üzenetére


mergal
aktív tag

Huha na most lehet lesz valami tuning. 375 FSB és azokkal a beállításokkal ami a 6600-nál és bejött a win eddig ilyen még nem volt!!! :Y

(#99) mergal válasza mergal (#98) üzenetére


mergal
aktív tag

400 FSB-n már nem bootol be.
Nem ájultam el megint...

(#100) Alvin_ti4200 válasza mergal (#99) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

chipset feszt állítottál? Azt muszáj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.