Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    Elnézést, de az A64 topicban nem nagyon foglalkoztak ezzel a hsz.-al, így ide is beraktam, mert nekem is AV-8-am van.

    500-as A-Data Vitestának egészséges dolog, ha 500MHz-en, csak CAS 3.0, 4-4-10-en megy? Ha CAS 3.0, a többi:4-4-8-on, akkor már el sem indul a gép. Sőt, ezen lapon a VIA chipset miatt még vagy hat másik beállitási lehetőség is van. Azokat mennyire csökkenthetem? Miket lehetne ezeken az időzítéseken még finomitani, csökkenteni?
    Ja, és 400-on is csak úgy hajlandó elindulni, ha megadom a memóriának a gyári ajánlás szerinti 2.8V-ot... De ez a MAX az alaplapomon!!!
    Még egy dolog: memó visszaosztva 266-ra, de az 500-as időzítéseivel, 2,8V-on, HT 3x, 8 bit, proc: 1,6V. Így nem akar elindulni a gép 8*300MHz-en, de 1,45V-on a 9*266 meg megy, és egyformán 2400MHz. Winchester maggal ez még igen gyengécske, még egy 3000+-tól is, nem? CBBHD stepping egyébként.
    Az északi és déli hídnak is adtam még egy kis feszkót azóta, de úgy sem hajlandó a 8*300-ra.
    Egyébként a BIOS-ban, ha állítgatom a feszeket és az external clockot, majd F8-cal mindig alkalmazom, akkor kb. 200-tól 266-os 'FSB'-ig az aktív sor előtt levő kis ''pörgőcske'' egyre gyorsul, e fölött pedig elkezd lassulni. Szerintem van valami összefüggés. Esetleg a lap nem bírná a MHz-eket???:F:F
    Ja, 16bit, 3x HT-nél, szinkron RAM-mal a windows olyan kék hibaképernyőr ad be (mondjuk egy DVD winyóra másolásakor), amin ez a fő sor:
    MACHINE_CHECK_EXCEPTION
    Én arra gyanaksom, hogy a RAM-nak sok már az a 266 MHz. Még növeljek időzítést?
    Amint említettem, 2,8V-on megy a RAM, de ez a max a lapon, és ez a memória gyári ajánlása is.
    Ja, még egy dolog: jelenleg 1T-n van a Command Rate, ha ezt 2-re rakom, tudom, stabilabb lesz. Sávszélességben sokat jelent az 1T/2T?
    Viszont ez még nem magyarázza, miért nem megy a proci 8*300-at.
    Este majd azért a 7*300-at is megpróbálom, de szerintem az se lesz eredményes.
    Segítsetek kérlek!

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés