Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) valentinho válasza HERR Z (#46) üzenetére


valentinho
aktív tag

1.5V-on srabil 2.8-on, de orthos alatt nagyon melegedik, 60fokig elmegy!Egy teszt erejéig csak nem lesz baja...

http://soundcloud.com/tinnyo

(#52) HERR Z válasza valentinho (#51) üzenetére


HERR Z
veterán

60 fok még nem stressz, nekem is annyi a 939-es x2-m 1.375V-tal........

(#53) Stirlitz válasza HERR Z (#50) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ez a zalman szerintem pont elfér. Méregettem kicsit, mert nekem egy hosszabb pci-e kari van épp bent. És elfér. Ha igaz amit zalman méreteiről olvastam. Thx az ötletet! :R

(#54) ngdr88


ngdr88
tag

hello! most készülök ilyen alaplapot venni szerintetek jó ötlet?? vagy inkább Asus M2N-E? arról sokan azt írták h nagyon meg kell válogatni bele a ramokat mert nem mindent szeret. Ennek van ilyen problémája?? :F

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#55) valentinho válasza ngdr88 (#54) üzenetére


valentinho
aktív tag

Szia!Szerintem ennek nincs ilyen problémája, csak a tuninggal van egy kis gondd!1.kérdés:Akarsz tuningolni :F

http://soundcloud.com/tinnyo

(#56) ngdr88 válasza valentinho (#55) üzenetére


ngdr88
tag

Nem tudom, idáig csak intelem volt most 1 celeron 3.06ghz-s alapbol. Amit vettem x2 4400+-t az alapbol 2300mhz-n megy. rem azért sokkal jobb lesz a celeronnál főleg hogy 2magos.

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#57) valentinho válasza ngdr88 (#56) üzenetére


valentinho
aktív tag

Fényévekkel! :DDD Milyen karid lesz :F A tuninggal viszont csak annyi probléma van, hogy ami alapból rajta van bios, nem enged vhogy 220/230-as FSB-nél nagyobbat állítani!Nemrég jött ki hozzá egy újabb, csak simán átflesseled és máris menni fog!Nekem most 2.6-on ketyeg alapfeszen a 3800-am!Milyen ramot akarsz venni :F

http://soundcloud.com/tinnyo

(#58) ngdr88 válasza valentinho (#57) üzenetére


ngdr88
tag

Inno 3D Geforce 8500GT 512MB, jelenleg csak 512Mb800Mhz Kingmax lesz benne pár hónapig

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#59) valentinho válasza ngdr88 (#58) üzenetére


valentinho
aktív tag

A karit megvetted már, vagy csak fogod :F Ha igen mennyiért :F

http://soundcloud.com/tinnyo

(#60) ngdr88 válasza valentinho (#59) üzenetére


ngdr88
tag

meg
20körül

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#61) valentinho válasza ngdr88 (#60) üzenetére


valentinho
aktív tag

Ennél többet nemtudok mondani a lapról!A csipszet is melegedik eléggé, lehet, hogy ráférne egy hűtő csere, de még várok vele, mert annyira nem vészes! :)

http://soundcloud.com/tinnyo

(#62) ngdr88 válasza valentinho (#61) üzenetére


ngdr88
tag

Ok köszi megpróbálkozok vele! :) Mondjuk ha jelenlegi videokarirol leveszem a Titan réz ventit és arra lecserélem a bordát az jó? CSak annyi a gár ezzel a lappal h Miskolcon nem nagyon lehet kapni :(

[Szerkesztve]

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#63) valentinho válasza ngdr88 (#62) üzenetére


valentinho
aktív tag

Ez nem megy olyan könnyen!Kari hűtést nem tudsz rárakni csipszetre! :DDD

http://soundcloud.com/tinnyo

(#64) HERR Z válasza valentinho (#63) üzenetére


HERR Z
veterán

mért ne lehetne?
nekem is asus k8n4e-deluxe-on vf700 volt a chipseten
egy univerzális vga hűtő rámegy bármely chipsetre, szabvány furattáv van

(#65) ngdr88 válasza HERR Z (#64) üzenetére


ngdr88
tag

szerintem is lehet, főleg h ehez a ventihez vagy 4 különböző távolságú felfogatót adtak :)

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#66) valentinho válasza HERR Z (#64) üzenetére


valentinho
aktív tag

Jha, akkor ok!De a vga miatt nem férne el pl:egy vf700(sztem) mert szinte rálóg a kari! :(((

http://soundcloud.com/tinnyo

(#67) HERR Z válasza valentinho (#66) üzenetére


HERR Z
veterán

nem azt mondtam h rámegy egy vf700 hanem azt akartam volna jelezni hogy egy univerzális vga hűtő minden barkács nélkül jó lehet chipsethűtőnek is

(#68) valentinho válasza HERR Z (#67) üzenetére


valentinho
aktív tag

Nekem átjött, én meg azt akartam, hogy kibaszott szar helyen van a chipset. :(((

http://soundcloud.com/tinnyo

(#69) HERR Z válasza valentinho (#68) üzenetére


HERR Z
veterán

ha megnézed majd minden nV-s lapon szar helyen van a chipset:(

(#70) MaSzKa válasza HERR Z (#44) üzenetére


MaSzKa
senior tag

Elmondom neked az ABIT Heat-Pipe-jai a legjobbak (ezek nem dísznek vannak)
nekem most KN9 Ultra van ugyhogy saját kézből is tudom
nem melegszik annyira nagyon és halk is

a zalman már rég lefőtt volna én isolyat akartam az NV8-as Abit-omra de oda venti kellett mindenképp az csak az NF7 és társaira elég ha tuningol oda is kevés

Én is gondolkodom eze a lapon mert talán kevesebbet fogyaszt mint a mostani és az fontos nekem AMD X2 4000+ 65W megy bele AC Freezer 64 Proval
Abit an52s-et(15600Ft) vennék vagy KN9 SLI (20200ft jelenleg)

(#71) MaSzKa válasza HERR Z (#69) üzenetére


MaSzKa
senior tag

ebbe igazad le7 :)

(#72) HERR Z válasza MaSzKa (#70) üzenetére


HERR Z
veterán

nézz be a heatpipe alá, ha annyira jónak tartod
egy gumis szar lesz a chipset és fetek fölött aminek a hővezetése elég trágya...
nem mondom h rossz a heatpipe csak a feteknek is kéne a hűvös és ezzel meg pont oda jut a meleg ergo ventivel azt kellene hűteni(vagy olyan cpu kúler ami oldalasan pont ráfúj valami levegőcskét)
ha fontos a fogyasztás de halk gépet akarsz nézd meg a giga ati 690g-s lapját, jól is van felszerelve és annyira nem brutál drága

(#73) MaSzKa válasza MaSzKa (#71) üzenetére


MaSzKa
senior tag

heatpipe-os ABIT alaplapot veszek az tutti és nem fogok költeni üres ígeretekre (zalman)
nekem nagyon bevált
hátul a gépbe 1 Coolink x9 green silent venti van nyáron a nagy melegbe elég volt (Abit KN9 Ultra)

azért kiváncsi lennék (ez a nf520) talán kisebb csíkszélességel készült mint a nf570u?
kevesebbet fogyaszt?

dual lan jól jönne azt nem kellett volna lesporólni

(#74) MaSzKa válasza MaSzKa (#73) üzenetére


MaSzKa
senior tag

Positiv Negativ
Viele Overclocking und Tweakingoptionen Übertaktet und Übervoltet minimal
Lüftersteuerung, die abeim System Fan Anschluss allerdings manchmal rumzickt Englisches Handbuch
Layout Störgeräusche beim onboard Sound
Stromverbrauch Kein AHCI Modus im Bios einstellbar
passiv gekühlt Kein HotPlug
- Magere Übertaktungsergebnisse
- Kein Undervolting im Bios möglich



valaki tud németül?

(#75) MaSzKa válasza HERR Z (#72) üzenetére


MaSzKa
senior tag

azokat a ragacsokat le is le7 szedni és alá mehet a jó kis bevált 200ft-os hővezetőpaszta
ennyi!:)

a vga-kat is érdemes újrapasztázni mert a gyárba épp csak megkenik vagy ott is ragacs van

(#76) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

itt 1 link ahol pár nagy felbontású kép is van a heatpipe-os AN52S változatról
[link]

(#77) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Hogy a heatpipe menyire jó, vagy sem nem tudom, de ezen melegszik a chipset rendesen, de szerintem minden ilyen nv chipset melegszik.(olvasgattam alaplap teszteket) Az 1.2es BIOS óta remekül megy benne a tuning is. Enyi pénzért semmi képen nem nevezném rosz lapnak.

A német szövegröl amit belinkeltél: az még az 1.0ás biosal készült, és leginkább azt emeli ki, hogy a tuning minimális. (ez azóta megváltozott az 1.2es bios-al), és underclokolni sem sikerült nekik a procit. (ez is megváltozott) De felsorolja azt is, hogy angol a kézikönyv hozzá, valamint nincs hot-plug funkció(nem tudom mit takar ez a funkció),

Szerintem nyugodtam megveheted, a stabilitásal és a gyorsaságal eddig sem volt bajom, a tuning meg megy benne szépen, c&q funkció is jól müködik. Ha kíváncsi vagy valami ''speciális'' dologra, írj privit.


[Szerkesztve]

(#79) valentinho


valentinho
aktív tag

Na, akkor feldobok egy jó kérdést!Milyen progival tudom megnézni, hogy a csipszet hány fokos :F Everest csak ennyit ír:[link], illetve az abit eq sem írja :R

http://soundcloud.com/tinnyo

(#80) #65675776 válasza valentinho (#79) üzenetére


#65675776
törölt tag

Magának a chipsetnek a hőmérsékletét gyakorlatilag egyetlen egy lap sem méri. Valahol az alaplapon szokott lenni egy érzékelő, ami amit alaplap (mint most) vagy rendszer néven szoktak említeni.

(#81) valentinho válasza #65675776 (#80) üzenetére


valentinho
aktív tag

Szóval, akkor amit most alaplap néven nevez az everest, akkor az elvileg a chipset hőmérséklete is lehet?Illetve van egy kép erről az abit eq ról:[link] és ott van olyan, hogy PWM, az mit jelölhet :F Csak azért lenne fontos, hogy kb hány fokos mert ami rajta van passzív szar, kézrátéttel is forró, é leakaraom cserélni a KN8 ultrám aktív, réz hűtőjére.

http://soundcloud.com/tinnyo

(#82) #65675776 válasza valentinho (#81) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PWM az alaplapi VRM (feszszabályzó) FET-jeinek hőmérséklete (ezek ugye a procifoglalat és a hátlapi kivezetések között helyezkednek el).

Elvileg lehet, de biztosan nem az. Tipikusan azon a környéken szokott lenni egyébként a rendszerhőmérséklet érzékelője. Viszont szintén sűrűn előfordul, hogy a bővítőkártya foglalatok és a lap széle közé rakják.

Cserélheted nyugodtan szerintem, melegebb biztosan nem lesz tőle.

(#83) MaSzKa válasza #65675776 (#82) üzenetére


MaSzKa
senior tag

magyaroszágon sehol nem kapni AN52S-t
csak AN52 van 16600ft-ért

(#84) valentinho válasza MaSzKa (#83) üzenetére


valentinho
aktív tag

Hát igen, én is csak ezt találtam legolcsóbban:[link] ilyen lapot akarsz venni?

http://soundcloud.com/tinnyo

(#85) Stirlitz válasza MaSzKa (#83) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Heatpipos AN52S nem is 16600ft lenne szerintem.

(#86) #65675776 válasza MaSzKa (#83) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem is mondtam, hogy lehet. Viszont nem hinném, hogy sokkal olcsóbb lenne mint pl egy KN9S. Főleg, hogy utóbbi ~17k.

(#87) valentinho


valentinho
aktív tag

Nah, meglennék a csere-berével...Ez volt a csipszeten:[link], ez került fel:[link], ez pedig a fetekre:[link] :) Nemtudom, hogy a csipszetnek mennyire tett jót a csere, de sztem nem lehet rosszabb, sőt.Rákötöttöttem 12v-ra, pörög rendesen, de nem vmi hangos! :U

[Szerkesztve]

http://soundcloud.com/tinnyo

(#88) #65675776 válasza valentinho (#87) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak a képek linkje nem jó.

(#89) valentinho válasza #65675776 (#88) üzenetére


valentinho
aktív tag

Jaja, sry tényleg. :U Akkor itt vannak a jók:szal a gyári:[link],ami most került rá, KN8ról:[link], fetekre:[link] :R

http://soundcloud.com/tinnyo

(#90) fatianegra


fatianegra
csendes tag

Vettem egy ilyen deszkát a haveromnak. a 12V-os csatija nem a megszokott 4 tűs hanem 8 tűs. Ebbe akkor hogyan kell csatlakoztatni a tápkábelt?! Megnéztem az én KN9Ultrámon még 4 tűs van.

FAK, FAKFAKFAKFAK!

(#91) #65675776 válasza fatianegra (#90) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kézikönyv.

(#92) MaSzKa válasza MaSzKa (#83) üzenetére


MaSzKa
senior tag

ez most is igaz sajnos
magyaroszágon sehol nem kapni AN52S-t
csak AN52 van 16600ft-ért


viszont teljesen eltűntek a KN9-es alaplapok 2hónapja 1 darab sincs sehol se :W

és az a durva 560-as abit alaplapok még hirbe sincsenek

pedig más gyártóktól már lehet kapni


nehogy nekem csődbe menjem az abit :(

mert akkor öngyilkos leszek :Y

ez utóbbi nem gongondolta komolyan de más alaplap szóba se jőhet

(#93) MaSzKa válasza fatianegra (#90) üzenetére


MaSzKa
senior tag

imán rá lehet csak nem kell erőltetnni

anúgy fasza meg minden?

(#94) MaSzKa válasza fatianegra (#90) üzenetére


MaSzKa
senior tag

abit kn9 ultra nekem is ilyen volt :R :R :R :R
csak azt nem tudom miért adtam el :W :W :W :W

(#95) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Van ezen a lapon digitális audio kimenet? optikai vagy koax.

moto g72, Ninebot d28e

(#96) MaSzKa válasza fradi81 (#95) üzenetére


MaSzKa
senior tag

[kép]
ahogynézem nincs
Audio

On board 7.1 CH HD Audio CODEC
Auto Jack Sensing, Jack Re-tasking functions

(#97) ngdr88


ngdr88
tag

hello!

Ezzel az alaplappal még nem volt senkinek olyan baja h nem tudja fogna a tv tuner hangot??
ilyenem van és feltvételkor a tv tuner(mercury) azt írja h nincs hang áramlás!!

Ötlet??

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#98) Stirlitz válasza ngdr88 (#97) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nekem is van bent tuner kártyám. Nekem sem volt felvételkor hang. A realtek HD audio manager (system tray-ben űl az ikon), elíndítása után a felvételi hangerőt beállítom, (alapból teljesen levan halkítva!!) akkor van hang a felvételen. Ám, ha újra índitom a gépet, akkor elfelejti ezt a beállítást, és megint 0 a felvételi hangerő. A legújabb drivereket használom a hangkarihoz.

(#99) ngdr88 válasza Stirlitz (#98) üzenetére


ngdr88
tag

Leszedtem a legújabb drivert, de ezzel sem érzékel hangot nem az hogy halk hanem kiírja hogy nincs hang áramlás. úgy tünik h újraindítás után nem veszti el abeállításokat.
majd hétfön szerzek egy olyan kábelt aminek az egyik vége jack a másik audio cd és majd megpróblom azzal hátha

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#100) MaSzKa válasza ngdr88 (#99) üzenetére


MaSzKa
senior tag

az előbb irták mit csinálj (azt kéne)

más alaplapoknál is igyvan ez lehet a realtek így álltja be alapból

fraps 2.8.2-vel jöttem rá csak akkor lezs hang a videó felvételeken ha beállítjuk a hangeszközökbe 1 eldugott helyen

nekem kn9 ultrán megjegyezte a beállításokat ez ne mhiba csak így van beállítva
gondolom azért hogy a mikrofonról vennél fel akkor nem zavarjanak be a windows-os hangok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.