Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) buvez válasza Stirlitz (#77) üzenetére


buvez
tag

Szia!

C&Q tuning mellett is működik?

Billentyűzet hiba! Folytatáshoz nyomjon F1-et! [HOT]<buvez>

(#202) Stirlitz válasza buvez (#201) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Sajnos nem. Erre rmclock nevű progit kell használni tuning esetén.

(#203) buvez válasza Stirlitz (#202) üzenetére


buvez
tag

pont ezzel szenvedek, bármivel probálkozok leáll a gép. tudsz esetleg segítséget adni a helyes beállításban?

Billentyűzet hiba! Folytatáshoz nyomjon F1-et! [HOT]<buvez>

(#204) Stirlitz válasza buvez (#203) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nem, az rmclock még nekem sincs beállítva. Pedig jó lenne, mert nem akkorok nettezés közben is 3ghz-es procit.

(#205) buvez válasza Stirlitz (#204) üzenetére


buvez
tag

nekem végre sikerült :K egy dolog volt elállítva benne. meglehet vajon oldani azt, hogy ne fusson az rmclock és úgy is működjön a vezérlés, mint pl. az atitool?

Egyébként semmi különbség nincs szerintem a V2.0 és az első között, max a színe. Még az audio része is ugyanolyan. Alapból a 13-as bios volt rajta, ami elég gyenge, nagyon magas a memók késleltetése vmiért, de a mostani 15-el minden rendben. Nekem egyenlőre még nem volt olyan gondom, hogy nem indult volna elsőre, bár az "fsb" csak 260-ra van állítva jelenleg. Everest a Vbat feszt nem jól érzékeli 1,07V-t ír, ez másnál is így van?

Billentyűzet hiba! Folytatáshoz nyomjon F1-et! [HOT]<buvez>

(#206) Stirlitz válasza buvez (#205) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nekem 2.08v a vbat értéke. Nem tudom ez jónak számít-e,de talán ez nem is fontos. Örülök, hogy sikerült beállítani az rmclockot. :C

(#207) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Az 1.5ös bios-al nagyon jó a ramok időzitése. 2V fesz melett a kingmaxaim 800mhz-en 4-4-4-12 beállításal futnak, 1T-vel. Érdemes felrakni ezt a bios-t.

[ Szerkesztve ]

(#208) Oszi86


Oszi86
csendes tag

Hali, pont a memóriaidőzítéssel kapcsolatba lenne kérdésem :)
4-4-4-12 1T ->a probléma, mindent átírok, de az elsőnek az értéket nem találom :D melyik értéket kell átírni és mire a biosban?

(#209) Stirlitz válasza Oszi86 (#208) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Cas Latency-re gondolsz? Röviditve: CL

Bocsi a rövid válaszért, épp ram bövités van nálam,és pont az idözitésel és a proci tuningal bajlodom. Este írok a tapasztalatokról, és a beállításaimról is teszek fel képeket.

[ Szerkesztve ]

(#210) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Ma vásároltam a konfigomba, még 2db memoria modult. Konkrétan Kingmax DDR2 800Mhz 1gb-os párt, a meglévő szintén Kingmax DDR2 800Mhz 512Mb pár mellé. Számitottam rá, hogy lesznek problémák a 4modulos felépítésel, bár ezen inkább a tuning mértékét gondoltam. Hatalmasat tévedtem! Amikor a meglévő 2 mellé beraktam az új modulokat, egy nagy sípolás volt a válasz. Hiába probálkoztam bármivel, az eredmény a következő lett, a procihoz közelebb lévő slotokban bármilyen memoria kiépitésel indult a gép, ha csak a másik kettöben volt modul, akkor nem. A megoldás a következő, a dram configuration menüben, az egyes modulokhoz külön-külön hozzá lehet rendelni egy ugynevezett Trfc értéket. Ezt kell 127.5re állítani minden modulnál, és azonnal müködik mind a 4modul!! A másik pedig, amit ma vettem észre, és eddig többen is kifogásoltuk, a hangkártya, illetve annak driver-e. A sok memoria miatt feltettem a wista-t, és a legújabb wista-s realtek hd audio drivert. Ez most az 1.84-es verzió. Minden eddigi gond megszünt!! Én kifogástalannak itélem meg a hangminöséget. És még valami a wista-val kapcsolatban. Ne akkarjatok nforce drivert telepíteni, mert az eredmény reeboot után egy szép kék képernyő lesz. Én azért akartam főleg nforce drivert feltenni, mert az eszközkezelőben van egy smbus nevű eszköz, aminek nincs driver-e. Hagyjátok úgy, minden tökéletesen megy nélküle is.
És akkor az én [tuning] beállításom. Nekem ez tünik a legjobbnak, hisz nem kellett proci feszt emelnem hozzá, és nem extrém a tuning mértéke, tehát tartósan sem okozz gondot. Viszont érezni, hogy minden sokkal pörgösebb. És a meglepetés, a ram bövités után, ugyanúgy 2800Mhz maradt a tuning eredménye, az egyedüli amin kicsit rontott a több modul, az az idözités, de elhanyagolható mértékben. Ez a [feszültség] ami nálam be van állítva, ezek a [ram] értékei, láthatjátok, hogy minden modulnál, a Trfc értéke 127.5 :) . És ez pedig a [ht] beállítása.

[ Szerkesztve ]

(#211) Oszi86


Oszi86
csendes tag

az kellett, köszi
mostmár 4-4-4-12 1T-mennek a Geil ultrák, feszt is csak 1,95 re kellett emelni, viszont nekem a két távolabbi slotban vannak, és nem jelentkeztek azok a problémák amik nálad

(#212) Stirlitz válasza Oszi86 (#211) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Szuper! :C

A lapod nem rev2.x-es véletlen? Az enyém rev1.x-es, ennek vannak ilyen "betegségei", de hál isten, mindenre van megoldás. :DD

A Trfc értékét megváltoztattad?

[ Szerkesztve ]

(#213) Oszi86


Oszi86
csendes tag

de, rev2.x-es Trfc értéke nekem 75 ns, nem kellett variálni vele, dimm 1: 75 dimm2: 105 dimm3: 75 dimm4: 75, és a memóroák a 3-4ben vannak, ott jobban éri őket a procihűtő szellője :)

(#214) adika41


adika41
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, mert vettem egy AN52-es alaplapot és a SATA dvd író nem akar rendesen működni! A bios-ban látszik , xp alatt is látszik.. néha olvas , néha meg nem , befagy és nem ír , nem tudok telepíteni sem mert közben is van eza jelenség csak ha kinyitom az ajtót akkor áll helyre a rend. :((
Ha valaki tud valami tanácsot adni azt megköszönöm.

(#215) Stirlitz válasza adika41 (#214) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nem tudom mi okozhatja ezt.... Bios gondolom a legújabb....

(#216) kiskonfi


kiskonfi
tag

Na jó mentsetek meg. VEttem egy gépet, AN52 4400+ x2. Meg minden egyébb. Szépen felteszek egy 32bites xpt (mert miért ne) és nem vagyok képes normálisan telepíteni. A régi jól megszokott szinvonalas abitos progik közül szinte semmi. Csak ez az abit eq, aminek a régi változata legalább kiír valamit ami távolról sem egyezik a biossal , az új, honlapról letölthető meg semmit.

És ami a legjobb zavar, hoyg egyszerűen nem tudok hangot csinálni. Most tettem fel a legújabb biost. Gyakorlatilag minden alapállapotban van (lehet h ez komoly probléma, és nem találom, h mit kéne átkapcsolni :O ) , de egyszerűen falra mászok tőle. Szóval help. Volt valakinek hasonló baja, vagy máris vigyem vissza gariba.....

JA, és a legdúrvább, hogy mindig mindent elfelejt. Mintha nem működne a gombelem rajt, és ha kihúzom a tápdugót, akkor még az időt is elfelejti...
köszi, kiskonfi

[ Szerkesztve ]

(#217) fireball7400 válasza kiskonfi (#216) üzenetére


fireball7400
tag

Sztem ez gar lesz.

(#218) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Egy kicsit leporlom ezt az elfelejtett alaplapos témát, van újabb bios. 1.6 a száma, és újabb proceszorokat támogatt vele a lap.

(#219) MacsEb


MacsEb
csendes tag

Segítség!

Van nekem egy abit nv8-as alaplapom, két darabb 512-es ddr ram volt benne. Vettem két darabb 1g-ás ddr ramot bele. Az alap lap 2g-ig bővíthető. De mikor berakom mind kettőt akkor már nem áll fel a gép ha csak az egyik van berakva az egyik slotba 8hívjuk ezt 1esnek) akkor felál de ha már a másikba rakok egyett akkor már nem áll fel. létezik az hogy egyik napról a másikra elromlik egy slot? vagy bekéne valamit állítani mert elálítódott?

előre is köszönöm

Szabi

(#220) Stirlitz válasza MacsEb (#219) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ez nem kifejezetten a lapod topicja, de talán sikerülhet segiteni. Dobj egy bios resetet, és utána probáld ki benne a ramokat. Talán van bios frissités is hozzá, ami segithett.

(#221) balin88


balin88
csendes tag

Hi! Lenne 1 problémám. Van egy abit an52 lapom 2x 1 gb kingmax 800mhz 4600+ proci és asus en8800gts em. Szeretném tuningolni a procit és a memóriákat. Nem tudna valaki ebben segítséget nyújtani? Mert ABSZOLÚT nem értek hozzá és nem is csináltam ilyet soha. Vmi leírás vagy h mi a teendő. Előre is köszönöm. Üdv!

(#222) fradi81 válasza balin88 (#221) üzenetére


fradi81
veterán

Van tunin topic is, ott le van írva.

moto g72, Ninebot d28e

(#223) VaniliásRönk válasza balin88 (#221) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Topik, 1. hsz.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#224) fradi81


fradi81
veterán

Mi lehet az abit oldalával már tegnap se jött be.

moto g72, Ninebot d28e

(#225) VaniliásRönk válasza fradi81 (#224) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Már jópár napja áll, elvileg az év végével leállnak az alaplapok gyártásával, de a supportot megígérték még több évre.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#226) fradi81 válasza VaniliásRönk (#225) üzenetére


fradi81
veterán

Nagy kár eddig csak abit alaplapom volt. De ha support marad akkor nincs gond.

moto g72, Ninebot d28e

(#227) ata99


ata99
tag

Üdv mindenkinek. Én is belépek a klubba ha nincs ellenetekre.
Kénytelen vagyok hadrendbe állitani még egy compot mert néha a másik kettőhöz sem tudok hozzáférni. Végigolvastam a topicot és úgy látom, lesz teendőm nyakig. Most egy GF 6600-assal kinlódom. Netezés alatt nincs semmi gond viszont ha játszani akarnák egyet, még egy olyan gagyi játék is lefagyasztja mint az Airxonix.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.