Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petike168


Petike168
aktív tag

Hi! Van egy régi 4gb winchesterem. Jelenleg nincs pénzem , újat venni ezért kérdezem ezt! A winchester sebbesége mennyire folyásolja be a mai játékokat? Egy kb. 4000rpm-es vinyón nagyjából ugyanúgy megy minden játék, mint egy 7200rpm-esen? Éeszrevehető a külömbség?

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nem is kicsit... Hasonló a különbség a 7200-es és a 15000-es vinyó között...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) fLeSs válasza Petike168 (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Töltéseknél és swappelésnél érezhető, amúgy az fps-ed nem lesz ettől kevesebb.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4) Petike168 válasza kraftxld (#2) üzenetére


Petike168
aktív tag

És ez azt jelenti, hogy eléggé akadozni fog a játék?

(#5) Dilikutya válasza Petike168 (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az vagy 3600rpm, vagy 5000. 4000-es szerintem nincs :) Olyan nagyon vészesen nem befolyásolja egyébként. Egy picivel lassabban tölt be. Nálad a 256Mb RAM fogja a mai játékokat erősen befolyásolni.
Viszont az a 4Gb kevés lesz. Némely játékot fel sem lehet ennyi helyre telepiteni, és akkor még az oprendszer is ott van...

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) kraftxld válasza Petike168 (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mivel csak 256 mega ramod van, így elég sokat dobna egy tiszességes vinyó a rendszer teljesítményén. Ennyi memóriánál elég sokat swapel a gép, és ezt eléggé meggyorsítaná egy jobb vinyó.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) kraftxld válasza Petike168 (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ahogy fless is írta, maga a játék nem fog lassulni, de élvezhetetlen lesz a folyamatos swapelés miatt (ami a kicsi memóra miatt van)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8) Petike168


Petike168
aktív tag

Értem! És akkor most vegyek még 256 ramot vagy winchestert? Melyik lenne a jobb? Talán tudok majd valahonnan pénzt keríteni

(#9) fLeSs válasza Petike168 (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sztem ramot vegyél először.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) kraftxld válasza Petike168 (#8) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Attól függ, hogy mire használod...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) Petike168 válasza kraftxld (#10) üzenetére


Petike168
aktív tag

Játékra! Egyébként ez a neve: Quantum fireball 3,99GB

(#12) forceberg válasza Dilikutya (#5) üzenetére


forceberg
veterán

Anno az LCT20-as Quantum 4500RPM volt.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#13) kraftxld válasza Petike168 (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A játék az terjedhet a passziánsztól a swat4-ig....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14) Dilikutya válasza Petike168 (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezt a vinyót történetesen ismerem szerintem. Nem rossz kis vinyó ez.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) Tigerclaw válasza Petike168 (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez játékonként teljesen eltérő lehet. Ha memóriával megfelelően tudod támogatni, nem lesz nagy gond. Most nézem a konfigodat. Elég kevés memória van benne, ráadásúl 133-as SD RAM. Persze gondolom, hogy ha HDD-t se veszel, memóriára se fogsz költeni. Egyébként a régi winchesterednek nem csak a fordulatszáma alacsonyabb (bár szerintem 5400RPM-es), hanem az interface se lehet jobb mint UDMA33, így már eleve jóval lassabb, mint a mai modellek. Játékok esetében hamarabb meg fogod érezni a hiányt memória oldaláról, mint a HDD felől. Persze ajánlott kerülni a hírhedten sokáig mentő/töltő gémeket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) turho válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


turho
őstag

Egy dolog maradt ki a felsorolásból: néhány szarul megírt játék, amelyek 300 gigás raid tömb és 2 gb ecc ddr2 550-es ram mellett is beszaggatnak, ha a vinyóhoz kell nyúlni. De ez a fejlesztők sara.

(#17) mr_ricsi válasza Petike168 (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha gyors a winchestered, több ellenséget tudsz megölni. Golyószóróval meg még többet.
:)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18) Rover623 válasza Dilikutya (#5) üzenetére


Rover623
félisten

Volt mindenféle rpm...:U
4000 is...a ''nagylábú'' Quantumra emléxel...?;]

primus inter pares

(#19) BOOSTER


BOOSTER
aktív tag

A betöltés lesz lassú illetve ha kevés memód van akkor a swappelések lesznek lassúak...De ha már betöltötte és nem swappel akkor nem lesznek kevesebbek az FPS-ek...:DD:DD:DD:DD

Mindenki hülye aki nem normális?

(#20) finest


finest
őstag

Lehet, h ünneprontó leszek, de erre a konfigra szvsz ne költs már sokat, mert azok a játékok, amik egy 4 GB-os rendszervinyóra felmennek az oprendszer mellé valszeg elmennek 256MB Rammal is. -Amúgy egy nagyobb vinyóval jobban járnál, 4GB nagyon kevés ma már. Igaz a játékok sebességén + 256MB Ram biztos dobna valamennyit, de a swap file is nagyobb lenne, még kevesebb lenne a szabad helyed pl. játékokra. Szal ez a 22-es csapdája.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#21) tuskooo válasza Dilikutya (#5) üzenetére


tuskooo
addikt

Arany középút:) Én nem tudok 5000 vagy 4000 rpmes vinyorol, ha tévednék szoljatok. Viszont nekem van egy 4500asom:C

(#22) Rover623 válasza tuskooo (#21) üzenetére


Rover623
félisten

Jó tanács: ne első felindulásból válaszolj egy hsz.re...lehet hogy közben más már válaszolt...;]

Az utóbbi öt-hat évben a következő sebességeket mértem IDE vinyóknál (100-ra kerekítve):
3200
3600
4000 (Quantum BigFoot)
4200
4500
5400
5600
7200
10000

primus inter pares

(#23) Lord Zero válasza mr_ricsi (#17) üzenetére


Lord Zero
addikt

:C
ravasz

nem, mindegy

(#24) rzoli


rzoli
senior tag

A többséggel ellentétben én inkább azt javasolnám, ha mindenképp költekezni akarsz, hogy inkább vinyót vegyél.

Ha memót veszel, azt késöbb már nem fogod tudni használni, akármilyen, ddr, ddr2-es rendszerre váltasz majd. A vinyód viszont használható marad.

A procid mellé is elég a 256, amelyik játéknak az nem lenne elég, annak szerintem már a proci is kevés.

Összegezve: nyerd meg az ötöst a lottón és végy magadnak is, meg nekem is egy A64 Fx55-öt :))

üdv
Z

[Szerkesztve]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#25) @aMoRF


@aMoRF
tag

rzoli-nak igaza van! én is éppen ezt akartam javasolni azzal a +-al:
Kérj kölcsön egy 256-os SD és majd visszaadod a gazdájának a lottó 5-ös után... az új géphez ugyse kell.... :DD

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#26) Andie


Andie
őstag

Elég összetett a dolog.
A pályabetöltések radikálisan gyorsulnak egy gyorsabb vinyóval. Tapasztaltam. Öcsém gépében egy 2 gigás 5400et forgó vincsi volt, ezt kicseréltük egy 7200es 120 gigásra, és ugyanazon konfig mellett Thief2 pályák kb 3x gyorsabban jöttek be. Ugyanez érvényes minden más alkalmazásra, igy pl windows inditás is sokkal gyorsabb lesz.
Játék közben már nincs ekkora szerepe, itt már beszól a memória is. Hisz egy adott pályarészt a memóriába tölt be. Ha onnan elfogy, megint vinyóhoz kell nyúlnia. (föleg ha az adott pályarész nem fért be a memóriába, és swappelte). Igy kis memóriával, lassú vinyóval azt fogod tapasztalni, hogy mész 15 métert, majd 1-2 mp fagyás, vinyó kerregés, megint mész 15 métert, megint fagyás, kerregés, visszamész 15 métert, megint...
A tökéletes megoldás, a mai játékokhoz min. 512, de inkább 1024 mega ram, és 7200es, netán SATA vinyó.

A kérdésedre a válaszom : vegyél egy kevéske ramot is, meg egy 40 gigás 7200es vinyót, olcsón, itt valakitöl.
Spec 2db SDramom (133 Mhz) nekem is van eladó, 128 megásak.

Megdöbbentö egyébként, mit müvelt a SATA vinyóm (160Gb), miután összemértem a fent emlitett ''régi'', 7200es seagate-emmel (120Gb)
Teszt : 720 megás film file (avi) másolása egyik particióról másikra :
7200es : 1:45 perc
SATA : 35 másodperc (!!!)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#27) Petike168


Petike168
aktív tag

Akkor mondjuk ha vennék egy 128-as ramot(Ennyi talán elég OP rendszernek) és egy 40gigás winchestert, akkor már jelentős gyorsulást figog tapasztalni?

(#28) Andie válasza Petike168 (#27) üzenetére


Andie
őstag

Kb. Dobj be még 256-ot, meg egy 7200es vinyót (40gb), és gyak olyan géped lesz, mint amit öcsémnek összel összetákoltam. Örült, mint majom a farkának, ment rajta Thief3, HL2, meg még gyenguszon Doom3 is.
(Azóta kapott új procit - Xp2000 - , dvd irót, meg gef3ti200-at, ezek is dobtak valamennyit, de nem annyit, mint a +ram és +vinyóspeed)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#29) xfire22 válasza Petike168 (#1) üzenetére


xfire22
újonc

Üdv. van egy problémám!
volt egy 120 gigás vinyom. meghalt.
VEttem bele egy TOSHIBA 500gigás SATA vinyot.
és nincs a játékba fps-m.
120on meg fix volt. most meg akad meg laggolok!!
és a 120 win7 volt meg 500 is win 7 van.
MI LEHET A GOND?

(#30) xfire22


xfire22
újonc

Üdv. van egy problémám!
volt egy 120 gigás vinyom. meghalt.
VEttem bele egy TOSHIBA 500gigás SATA vinyot.
és nincs a játékba fps-m.
120on meg fix volt. most meg akad meg laggolok!!
és a 120 win7 volt meg 500 is win 7 van.
MI LEHET A GOND?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.