Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerike1


gerike1
csendes tag

Ne költözz Bács-kiskunba ha autót akarsz behozni és eladni,ez az első negatív tapasztalatom.A közlekedés felügyelet úgy is meg sz***t, úgy hogy bárhová csak ide ne :O Tegyél szert sok jóbarátra a nepperek között 100-ból 1 mindig segít,és ahogy telik az idő 100-100 ha te is segítesz.

Gerike-MAV=1-1

(#2) gerike1


gerike1
csendes tag

Bármikor szivesenn segítek eligazodni ha valakinek gondja van a magán importal,körözéssel,regszámítással,forgalomba helyezéssel amennyibenn lehetséges és még nem csúszott oltári hiba a rendszerbe :))

[Szerkesztve]

Gerike-MAV=1-1

(#3) bandus válasza gerike1 (#2) üzenetére


bandus
veterán

Akkor én kérdeznék, de tényleg csak kíváncsiságból, mert szegény vagyok mint a templom egere :D Japánban a honda civic type-r kb 4,5 millió ft-nak megfelelő jenbe kerül. 2000ccm, 225 lóerő, súlyadatot így hirtelen nem tudok. A végére kb mennyire jönne ki, ha én ezt itthon akarnám használni, teljesen legálisan?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4) Csyppa


Csyppa
senior tag

Na ennek a topicnak legalább jobb a címe mint az előzőnek :DDD ;]

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#5) Janoska26 válasza Csyppa (#4) üzenetére


Janoska26
addikt

Vajon az élettartama is több lesz? ;]

(#6) Csyppa válasza Janoska26 (#5) üzenetére


Csyppa
senior tag

Kérdezd meg Rover-t :D ;] (bocs rover)

(#3) bandus: Minimum 4-5 üveg jó házi pálinka :DDD

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#7) gerike1 válasza bandus (#3) üzenetére


gerike1
csendes tag

A japán import nem megoldható csak büntető vámmal!!!Nem képzelem hogy onnan hoznád ezért közölj kérlek pontos évjáratot,225 lóerő tuning tehát nem mérvadó gyári adata 201le

2002 augusztus 1998cm3 2007 májusi forgalomba helyezéssel a regi=810370 a körözés 18000ft, 24ft/cm3, a biztosítás a korod fügvénye,eredet vizsga 18500ft,a forgalomba helyezés 32500ft,

Gerike-MAV=1-1

(#8) bandus válasza gerike1 (#7) üzenetére


bandus
veterán

Őrá gondoltam: [link]
2007-es évjárat, a japó belpiacos modell gyárilag 225 lóerő, sedan, és gyönyörű. Nekünk meg kiszúrják a szemünket az ufo type-r-el.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9) gerike1 válasza bandus (#8) üzenetére


gerike1
csendes tag

Behozhatatlam mert nem eus tagállam japán de kiszámolom 897500ft a regi!a büntető vám a hajó/repölő költsége ??????
A többi az amit az előbb leírtam.

Gerike-MAV=1-1

(#10) bandus válasza gerike1 (#9) üzenetére


bandus
veterán

börocracy :(

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11) tkazmer válasza bandus (#3) üzenetére


tkazmer
addikt

Ha csak használni akarsz autót, akkor jól jöhet pl ez [link] a cég. Hosszú távra adnak bérbe, igaz prémiumkategóriás autókat, és mivel egy német cég németországban forgalomba helyezett autóiról van szó, nem kell, hogy kifizesd a regadót sem, sőt, ha cégesen bérled, az áfát is visszaigényelheted a bérleti díj után, ezen kívül egy csomó extra szolgáltatás is benne van a díjban(téligumi, szükség esetén csereautó stb).

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#12) ABalage


ABalage
csendes tag

Találtam egy oldalt, ahol segítséget ígérnek regisztrációs adó visszaigényléshez (adovisszaterites.hu). Valakinek van velük tapasztalata?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#13) gerike1 válasza ABalage (#12) üzenetére


gerike1
csendes tag

Eddig csak hallottam hogy elindították de még csak ígéret vagy válasz sem érkezett arra hogy lessz e kifizetés vagy valami más kontakt?Viszont ha vettél autót forgalomba helyezték a nevedre,de nem te fizettél regit rá nem jár vissza.Akinek a befizető i laponn a neve szerepel az kérheti az összeg KB.50-70% csak magán import cégek nem jogosultak igényelni.Fordulj ügyvédhez ő pontos infót csikar ki a Vámosoktól kispénzért ez a legjárhatóbb út.

Gerike-MAV=1-1

(#14) ocsi19


ocsi19
senior tag

hi,

remélem vki tud segíteni :)

Szóval. Van egy 1991-es ford sierra, osztrák papírokkal, 45000km-el, gyönyörű állapotban és ezt szeretném forgalomba helyezni magyarországon.
Vki kb.-ra egy árat tudna írni rá hogy mennyibe fájna ez nekem?

(Esetleg azt tudja vki, hogy a regadót lehet-e részletben törleszteni, vagy szigorúan egy összegben kell kifizetni?)

előre is köszönöm. :R

üdv.: ocsi

(#15) tkazmer válasza ocsi19 (#14) üzenetére


tkazmer
addikt

Esetleg a totalcar autojogászát megkérdezheted, én a múltkor kérdeztem egy usából behozandó GMC ügyében, és talán már másnap válaszolt, forintra pontos összeget írt.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#16) KMan válasza gerike1 (#9) üzenetére


KMan
őstag

Behozhatatlam mert nem eus tagállam japán

behozhatatlan? :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#17) KMan válasza ocsi19 (#14) üzenetére


KMan
őstag

Ne az autojogaszt kerdezd hanem Varadi Mihaly igugyi vamszakit. amugy meg egy osszegben kell kifizetni.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18) werszomjas


werszomjas
őstag

űűű ez jóótopic
nekemis lenne egy kerdesem


Szohval van egy Jobbkormányos Angol papirokkal rendelkező Lakóautóm
A kerdes hogy erre kell.e regadó.

ÉS a masik ugytudom es ezt sztem tutti igyvan mert mdontak nekem hogy ha az auto teherautora van vizsgaztatva nemkell ra regado..namost remenykedek hogy a lakoautora sem kell :)

ha megis forgalomba szeretném helyeztetni itthon magyarorszagon az mennyi lenne?
midnennel együttt.

egy 1997-es Renault Master ről lenne szó
aszem 2500cm3
disel

köSzi :R

üdv

(#19) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Hozzáértő emberek véleményére vagyok kíváncsi. Mik a buktatói egy külföldön vásárolt és hazahozott használt autónak (nem az adott gépjármű esetleges hibáira gondolok)?

Milyen csapdák, jogi buktatók vannak amire figyelni kell? REG-adó, vám, ilyen-olyan díj... stb.

Továbbá az érdekelne, hogy mi az igazság abban, hogy állítólag 2009.01.01-től nincs regisztrációs adó? Egyesek esküsznek rá, hogy igaz, mások szerint hülyeség... szeretnék tisztán látni a dologban.

A válaszokat, segítségeket előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#20) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Illetve...

A párom angol állampolgárságú. Üzembehelyezhető-e egy autó itt Magyarországon amire külföldön fizetjük a fizetni valókat?

Az ötlet onnan származik, hogy ha neki lenne egy autója de itt élne akkor elméletileg nem kéne "behoznia" az országba, nem...?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#21) #47053824 válasza BenJoe80 (#20) üzenetére


#47053824
törölt tag

nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.