Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) embe


embe
nagyúr

Ez is lopja az Iphone keret dizájnt... Először azt hittem valami kínai Iphone klón.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez "érdekes" lett. :U
Valahogy eltűnt belőle az elegancia. Én jobban szeretem a szögletesebb íveket.

[ Szerkesztve ]

(#3) joelke HU


joelke HU
senior tag

Wow... Ez most nálam nagyon betalált. Szeretem az iPhone dizájnt és a Vanilla droidot is. Egyedül az ára fog kijózanítani a szerelmes állapotból.

Motorola G51

(#4) Big_Boss válasza embe (#1) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

+1, nekem is ez jutott eszembe.
A kamera sziget érdekesen fest.

(#5) embe válasza Big_Boss (#4) üzenetére


embe
nagyúr

Ja-ja. Már nem tudnak mit kitalálni, így jönnek ezekkel a hülye új dizájn elemekkel, mint ez a kamerasziget. Ki kell hogy tűnjön...valamivel...

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6) Teo.


Teo.
aktív tag

Ha már iPhone kopi akkor lehetne a FaceID-t is az ujjlenyomat olvasó helyett/mellett.
Sajnos csak a Honor tolja az is csak a csúcskategóriában.

[ Szerkesztve ]

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#7) DarkChild


DarkChild
senior tag

Hááát, ez a kamera-sziget nekem nem a szívem csücske :( Valahogy a teljes lekerekítés egyáltalán nem harmonizál a készülék formájával, ha kicsit szögletesebb volna, jobban illeszkedne oda.
Nekem továbbra is a 8 Pro kinézete a kedvencem, mégpedig a kék színben.

[ Szerkesztve ]

(#8) Tutu7030 válasza Teo. (#6) üzenetére


Tutu7030
veterán

Imádom is, hogy még rossz fényviszonyok közt is rögtön teszi a dolgát és felold. :C

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9) Big_Boss válasza embe (#5) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Az emberek nagy része úgyis tokban tartja a telefon, így csak a kamera-szigetről lehet felismerni a készüléket. :)

(#10) Tschubi


Tschubi
tag

Kérdés: ha magasabb és szélesebb lett az előzőnél, a kijelző meg kisebb, hogy hogy nem lettek nagyobbak kávák? Vagy csak nekem nem adja ki a matek?

(#11) SX Wave


SX Wave
aktív tag

Úgy néz ki, hogy ez kreativitás éve lesz.. Samsung, Google és ki tudja még hány noname kinai márka dönt úgy, hogy nézzünk úgy ki mint az iPhone. Főleg amit a Samsung csinál az utóbbi években, hát az nagyon szánalmas.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#12) paatrick


paatrick
őstag

A tervezőknél nagyon beakadt ez a Bender design, mostanra tökéletesre másolták :D :

A kijelzőméret/méret kétlem hogy igaz legyen, ehhez baromi nagy kávák lennének.
6,1"-hoz 152,8 x 71,9
Míg az S24 tud most 6,2"-hoz 147 x 70,6-ot :P

Vagy valami gigakeretet kap, de az megint elég elavultnak fog hatni.

Amúgy még tetszene is, de addigra mire megjelenik 99% S24 tulaj leszek, ha minden jól megy vagy 4-5 évig :DDD

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#13) DarkChild válasza SX Wave (#11) üzenetére


DarkChild
senior tag

Főleg amit a Samsung csinál az utóbbi években, hát az nagyon szánalmas.

Épp a tegnap olvastam valahol egy hírt, hogy a Samsung fejese valami zártkörű mítingen teljesen kiakadt, hogy mennyire lemaradt az S24 széria az iPhonehoz képest, semmi innováció, stb stb.
Mondjuk a szoftveres résszel én nem értek egyet, de ami a hardvert illeti, ott bizony nagyon ráférne már a frissítés az S-szériára. (Ahogy az iPhonera is...)
Évek óta nem változtak - külsőre - szinte semmit, szóval elég ingerszegénynek számítanak már a jelenlegi formatervek.
A Google legalább próbálkozik, hogy minden évben frissít valamit a Pixel kinézetén, még ha a most belengetett változás nekem nem is annyira tetszik. Bár, bevallom, ebben a kékben el tudnám viselni a 9-es szériát is - nekem nagyon adja :))

(#14) mrThomi


mrThomi
addikt

Még mindig nem értem mire jók ezek a körömreszelő oldalélek és a lapos kijelző... Egyszerűen kényelmetlen a fogása és noha ez tok és kijelző védő függő, de megnehezítí a gesztus vezérlést is. Sajnos úgy néz ki ez most trend lesz még pár évig a csúcstelóknál is :W :o

(#15) yanna


yanna
őstag

Fényképezőgép, amivel telefonálni is lehet... :F

(#16) Crafter32


Crafter32
őstag

8a mikor jön?

(#17) Kawauso


Kawauso
aktív tag

Nem szoktam eret vágni a kinézeteken, ha egy kamerában jeles készülék jól végzi a dolgát. Felőlem akár hímvessző formájú is lehet a kamerasziget.

Ami fontos az az, hogy még mindig csak 2025-ben várható TSMC-s Tensor proci. Hiába reklámozzák, hogy idén már jobb lesz a Tensor, nem tudok hinni nekik. Aztán ha a gyakorlatban valóban megmutatkozik a javulás, akkor elismerem, hogy tévesen írtam őket le előre.

@Crafter32
Az elmúlt két évet figyelembe véve májust mondanék.

[ Szerkesztve ]

(#18) paatrick válasza DarkChild (#13) üzenetére


paatrick
őstag

Mostani telefonokat már nincs hova fejleszteni. Se az iphonet, se a samsungot, se a pixelt.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#19) Teo. válasza DarkChild (#13) üzenetére


Teo.
aktív tag

Ha ez igaz elég nagy nagy baj van ha akkor kapnak észbe amikor kint van a széria.

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#20) DarkChild válasza Teo. (#19) üzenetére


DarkChild
senior tag

Ez volt a hír: https://www.notebookcheck.net/Samsung-chairman-calls-Galaxy-S24-series-more-disappointing-than-iPhone-at-high-level-meeting.796514.0.html
(Most látom, hogy időközben törölték a hírt, már nem nyílik meg.)

[ Szerkesztve ]

(#21) Osnyak válasza embe (#1) üzenetére


Osnyak
lelkes újonc

Lassan az összes telefon ugyanúgy néz ki. Üvegszendvics. Nekem nem jön be.

(#22) Crafter32


Crafter32
őstag

Most egy 7a mindenre elég és megfelelő méret is. Kíváncsi leszek 8a ra mit tudnak rajta reszelni még.

(#23) elfelejtette válasza Crafter32 (#22) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ha a kávák tovább csökkennek, annak sokan fognak örülni.
7a: 6,1" 152 x 72.9 x 9 mm
8: 6,2" 150.5 x 70.8 x 8.9 mm

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#24) Wesiz


Wesiz
tag

akik azt írják hogy ez a telefon is "iphone-szerű" azok mire írják ezt, de tényleg?
a pixelek hátlapja olyan meredeken eltér minden más készüléktől (nem csak az iphone-októl) hogy véletlenül se lehet összekeverni semmi mással. az előlapja pedig elég szokványos (mint kb minden más telefonnál) egy lyuk a kamerának és ennyi. az előlapja pedig pont az iphone-oknak azonnal beazonosítható a szigettel, úgyhogy előlről hátulról is drasztikusan különböznek.
szóval az oldala (wtf?) olyan mint egy iphone-nak?? baszki, ezek telefonok. milyen oldala legyen. egyébként is ki nézi a telefon oldalát?

(#25) elfelejtette válasza Wesiz (#24) üzenetére


elfelejtette
veterán

Tényleg nincs hasonlóság... :W

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#26) Wesiz válasza elfelejtette (#25) üzenetére


Wesiz
tag

gondolom te ironikusan írtad, de egyébként igen, nincs hasonlóság. előlről-hátulról jobban nem is különbözhetnének.
és hogy az oldala hasonlít (?) - amit senki, még a tulajdonosa se nagyon néz - akkor meg mi van?
basszus, ezek telefonok, ugyanaz a céljuk és a funkciójuk. a TV gyártóknál miért nem reklamál senki hogy ugyanúgy néznek ki? nagy téglalap kis kerettel, hát borzasztó.
agyrém ami a telefonok külsejével kapcsolatban megy.

(#27) Tschubi válasza Wesiz (#26) üzenetére


Tschubi
tag

+1

(#28) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Brutál jól néznek ki ezek a Pixelek, a favorit még mindig a 7 Pro-m dizájnja de bejön ez a 9-es is eléggé.

(#29) janeszgol


janeszgol
félisten

Ocsmány egy lekerekített valami. Az a kamerasziget is egy vicc.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) juuzer


juuzer
addikt

Actually a Pixel 6 széria tetszett eddig az új generációból a legjobban. Aztán a 7 pro zöldben. De a 8-as elég "meh" lett. :(

Vamos a la playa.

(#31) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Végre lesz a kis Pixelen is tele lencse? :C
El sem hiszem. Már a 8-asra vártam volna.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#32) elfelejtette válasza janeszgol (#29) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én valahogy nem szoktam nézegetni a kameraszigetet, a telefon másik oldala jobban érdekel. Egyedül megvásárláskor nézem meg, hogy lássam, hogyan kell majd tartani, hogy nehogy belenyúljak fotózáskor, és ennyi...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#33) Yeffy válasza yanna (#15) üzenetére


Yeffy
veterán

kb

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#34) Greentea válasza paatrick (#12) üzenetére


Greentea
senior tag

:DDD :DDD ez kész :D

(#35) yanna válasza elfelejtette (#32) üzenetére


yanna
őstag

Azokra nem gondolsz akiket fotózol... Hiszen ők látják. :B

(#36) gyonyoruwok


gyonyoruwok
tag

Na kiraly, vegre erre is kerul zoom. Nagyon szeretnek mar, de a 15 Pro azert boven tul van egy hataron, meg ha ingyenhitelre bele is ferne. Es jo ujra szimmetrikus kavakat latni elol. Ha nagyjabol okes lesz az akksi (a 12-nek epp csak turheto), lehet megyek vissza droidra.

Sony A6000 | iPhone 12

(#37) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Nagyszerű hogy már a Pixelből is sikerült konzumtelefont csinálni :(

(#38) Hobbbyt válasza paatrick (#18) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Hoogyne lenne. Addig amég nem csinál mindegyik ugyan olyan képet, ugyan olyan videót és ugyan olyan jó a kijelzője, addig bizony mindegyiknek lesz hova fejlődni.
Az iPhone-n és az alap S24 mehetne feljebb DPI-ben, Az s24 és S24 bőven javulhatna kamerában is (hisz ha kissebb méretben az iPhone sokkal jobb, akkor bizony van hova javulni). Mindegyik teló megkaphatná az S24U tökröződésgátlósabb üvegét. Végre bekerülhetne a 3.5-ös jack is a telefonokba, hogy a Sony ne legyen egyedül..
Lehetnének újra lekerekített kijelzők, és élek mert kézben fogva sokkal kényelemsebbek mint a mostani a jégkaparó élek...

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#39) paatrick válasza Hobbbyt (#38) üzenetére


paatrick
őstag

A képkészítés csak szoftver kérdése, azt meg frissítéssel lehet módosítani. Hardverileg úgyse tudnak nagyobb jobb kamerát belerakni mert egyszerűen nem fér el. Igazából már a mostaniakon is kicsit mosolyogni való mennyire kiállnak egyes kamerák.
Ha a DPI alatt a PPI-t érted akkor arra azt tudom mondani hogy itt van nekem egy S8 ebben van FHD+ (2220x1080) és WQHD+ (2960x1440) felbontás is, és normál nézési távolságból semmi különbség nincs élességben. Így mivel a nagyobb felbontás csak hátránnyal jár(nagyobb teljesítmény kell = kisebb akkuidő), biztos nem fogja visszahozni a piac. Főleg mióta a telefonos VR kvázi halott, így már feleslegessé vált a nagy felbontás.
3,5-es jack ugyanez. Már minden nagy gyártó vezeték nélküli fülest csinál így nem fognak "visszafejlődni".
Tükröződésgátlós kijelzőt még várjuk meg milyen, monitorban, TV-ben nem véletlen van inkább tükröződős üveg, a matton nem olyan szépek a színek. S24U-ra írják is hogy mintha fakóbb lenne mint az előd, de ezt nem tudom hogy a tükröződésmentes réteg miatt van-e vagy a panel más alatta. Majd kiderül.
Akkuszinten lehetne előrelépni, de az a szegmens meg egy helyben toporgás mióta csak létezik a telefon.
Lekerekített kijelzős telefon most is van, valószínű lesz is, ez inkább csak design választás nem igazi fejlesztés.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#40) szaszimi válasza mrThomi (#14) üzenetére


szaszimi
tag

engem meg a lekerekitett, csuszos, nem reszponziv lekerekitett szokott megorjiteni , szoval kinek mi

(#41) tomboy0013 válasza szaszimi (#40) üzenetére


tomboy0013
veterán

Meg amúgy kb tökmindegy mert tok kerül rá, azok meg sosem pont olyanok fogásra mint a telefon.

(#42) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Jól néz ki.

(#43) Hobbbyt válasza paatrick (#39) üzenetére


Hobbbyt
őstag

A képkészítés nem csak szoftveres. A lencse minősége, az érzékelő mérete és érzékenysége, a kiolvasás sebessége, az optikai képstabilizálás minősége mind-mind nagyon fontos tényező. Az S24 és S24+-ban ugyan az a szar van már 3 éve, miközben az S24U-ba beletudják tenni a sokkal jobbat, így ez csak kifogás. Az S24 és S24+ -ban azért nincs rendes kamera, mert az S24U felé akarják nyomni az embereket, de nagyon sok embernek nem kell akkora tepsi, ezért van akkora sikere az iPhone 15 pro-nak, mert rendes méretben csúcs telefont adnak, ebben nem nézik hülyének az embert.
Van nekem is S10, amiben ugyan úgy megvan a FHD+ (2280x1080) és a WQHD+ (3040x1440) és bizony normál nézési távolságból is lehet látni a kettő közt a különbséget. Képeknél egyenes ordít az eltérés. Minden minőségi fej és fülhallgató vezetékes, a jack 3.5-öst csak a telefongyártók hagyták el, nem az audió ipar. Ma ha valaki rendesen zenét akar hallgatni, akkor kénytelen venni egy hordozható USB DAC-ot amibe beletudja dugni a fülest.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44) paatrick válasza Hobbbyt (#43) üzenetére


paatrick
őstag

Igen amiket leírtál kb 1%-ot érdekel a vásárlók közül pont ezért hagyták el a jacket, meg ezért elég a "szar" kamera ami benne van 3 éve :D

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#45) Hobbbyt válasza paatrick (#44) üzenetére


Hobbbyt
őstag

És csodálkoznak, hogy miért zuhan az eladásuk. :D
Az a 3 éves használt szar vitathatatlan, nem véletlenül nem az van az ultrában és nem véletlenül sehol sem azt hasonlítják össze a mikor a Samsung fotós képességeiről van szó. Egyszerüen azok csak vannak, de házon belül sem a legjobbak.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#46) Lacilondon


Lacilondon
újonc

1,5 napja nyúzom a p8 prót. Nem cserélném le a 9-re. Valahogy hiányozna a kamerasziget.
Menta szinben.

Iphone 13, Google pixel 8 pro, Huawei watch gt2.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.