Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  A minimáltelefonok küldetése a világon (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Ma már, számomra legalábbis, nem kerülhető el A MINIMÁLTELEFONOK ALAPFUNKCIONALITÁSA EGY ÖNÁLLÓ KÉSZÜLÉKBEN. Ha a kezembe kerül egy olcsó mobil, ma már nem azt nézem: hű, de buta.

Lettek elvárásaim a kocogáskor a zoknimban hordott mobilokkal szemben. Sőt, rájuk bíztam egy fontos funkcionalitást az életemben...

A számítógép felhasználásának netovábbja a szakmai felhasználás és a szórakoztató multimédia. Erre a mobiltelefonok, okostelefonok és PDA-k mind-mind korlátokkal képesek, és a fejlődés menetében ezeket a korlátokat döntögetik, tágítják.
Ha valaki részére a szakmai felhasználás elsődleges, kiegészítő készüléket keres a nagyágyú notebookja vagy tabletje mellé. A kiegészítő eszközök száma pedig lehet egy.

Ugye nincs senki, aki egy többszázezres windows mobil oprendszerű tenyérgépre bízza, odaér-e egy reggeli tárgyalásra, randira, egyáltalán felkel-e aznap még ebédidő előtt -- a windows mobil lehet egy kis csoda, de nem felel meg ébresztőórának és telefonnak sem, mivel Damoklész kardként fenyegetnek a lefagyások. Magyarul a multimédiás gépek mellett elférhet egy sima, megbízható telefon. Ebédidőben, moziban, meetingen, a kocsiban, zsebben megbújva, minden időben, amikor pont nem nagyképernyős csodával dicsekszünk a cimborák előtt. A multimédiás készülék ugyanis könnyen túlvállalja magát, ami könnyen oda vezethet, hogy az alapfunkciók tekintetében cserbenhagy.

Egy alap mobiltelefon lesz ez a kiegészítés, mely komoly gépünktől átvállal néhány zsebfunkcionalitást. A lényeg ez: ÁTVÁLLAL.

Nem nagymama-mobilról van szó, hanem a telefonról, mely egy szakmai nagyágyú laptop vagy egy féltett multimédiás csoda mellett KÉSZENLÉTI funkciókat ellátó telefon.

Kérdés, mi az, amire a legegyszerűbb KÉSZENLÉTI KÉSZÜLÉK önállóan képes kell, hogy legyen ahhoz, hogy ne okozzon csalódást. Ha a nyolcvanas évek menedzserkalkulátorainak színvonalát sem éri el, már inkább ellenség, mint barát.

Úgy gondolom, ma már nem várható el, hogy az ember egy buta mobilból órákig másoljon ki fontos telefonszámokat, melyekre szüksége lehet és van is -- például készülékváltáskor, vagy egyáltalán heti mentés céljából. Úgyszintén ésszerűtlen volna, ha pusztán a teendők listája és naptárfunkciók miatt -- figyelmeztetési lehetőséggel természetesen -- a nagygéphez és Outlookhoz lennénk kötve még kocogás alatt is, és ha nincs a közelben, meg lennénk lőve. Erre a zsebben megbúvó mobil való. Szeretnék olyat választani, ami az alapfunkciókra kiválóan alkalmas.

Legyen tehát valamire önállóan is elég egy mobiltelefon -- szeretnénk, hogy kis társunk átvállalja a ZSEBFUNKCIONALITÁSOKAT a többi gépünktől (melyek mérete feltehetőleg nagyobb). Az alapvető menedzserkalkulátor funkciók beépítése a gyártó számára többletkköltséggel nem jár, ingyenesek, és nyugodt lélekkel MESTERSÉGES BUTÍTÁSNAK minősíthető, ha mégis elmaradnak. Készenléti, elmaradhatatlan zsebfunkcionalitásokról van szó tehát, a legolcsóbb mobilokkal szemben támasztható követelményekről. Hiszen ezek az egyszerű készülékek bebetonozva kell, hogy biztosítsák minimum azt, hogy egy hangbeszélgetésre elérhető vagy a világ számára lefedettségi területen.

Elvárások a minimáltelefonokkal szemben:

AMI TÖBBNYIRE RENDBEN
- kis méret, vékony, mivel nem gyönyörködésre való
- igény szerint kétkártyás -- (dual sim, lehetőleg beszélgetés alatt is aktív mindkettő)
- hosszú készenléti idő
- megbízható hálózati kapcsolat
- jó hangminőség és hangerő
- ébresztés kikapcsolt állapotban is jelez, előre megadható rendszeres ébresztési profilok
- Profilok és lehetőleg külön csengőhang embereknek, ill. a két SIMnek
- sok készülék elérhető már felár nélkül mp3 lejátszóval, mely a háttérben is fut
- rádió háttérben is fut (ma már tekinthető alapfunkciónak)
- memóriakártya -- microSDHC - (telefonkönyv, naptár, mp3 számára)

AMI NÉLKÜL INKÁBB ELLENSÉG, MINT BARÁT
- telefonkönyv -- korlátlan számú vagy >1000 bejegyzés (ami ráadásul kimenthető memkártyára)
- naptár -- korlátlan számú VAGY >száz riasztás (kikapcsolt állapotban is jelezzen)
- hangrögzítés memóriakártyára (nemcsak rádióról)

EXTRÁK hardverkomponenssel (felárral)
- bluetooth, A2DP sztereo hangátvitel (ez esetben a rádió vezetékes füles nélkül is menjen)
- JAVA, internetböngésző (nem wap), Opera Mini, Email értesítéssel, mp4 lejátszás, kamera olykor jól jöhetnek
- push to talk
- felhasználástól függően valakinek fontos lehet, hogy por, ütés és cseppálló legyen
- hangvezérelhető

Ismertek ilyen alapkészüléket?

Mert akkor aranyat ér.

Ma már, a felhasználási lehetőségek széles köre következtében az alapvető készenléti funkciók háttérbe szorulnak, és nem mindenhol vagy nem elég megbízhatóan nyújtják a készülékcsodák (valójában a hálózatok sem, ami érdekes kérdés). Számomra legalábbis, mostmár nem kerülhető el A MINIMÁLTELEFONOK ALAPFUNKCIONALITÁSA EGY ÖNÁLLÓ KÉSZÜLÉKBEN, bakik és hiányosságok nélkül. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mit várnátok el egy minimálmobiltól.

Különösen, ha elterjed a Smart sim nevű szolgáltatás, mely lehetővé teszi, hogy egy adott telefonszámmal több készüléken egyidőben elérhetőek legyünk. Egyszerre csörögnek, ugyanazt az internet csomagot kínálják, és már csak a készüléken múlik, vajon tényleg elérhető vagy-e: vajon lefagy-e, belegabalyodik-e a saját szoftvereibe, esetleg túl nagy, és nincs mindig veled. Vajon, ha SIM cserére szükség nincsen, amikor kiszállsz az autóból, mindig a multimédiás mobilt vinnéd magaddal? Vagy olykor egy olcsó alapmobilt, mely megbízhatóan teljesíti a legszükségesebb készenléti funkciókat?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#2) meroly válasza nyuszi123456 (#1) üzenetére


meroly
veterán

Szép írás. Olvastam a korábbit is, a moderálásba ilyen téren nem szólnék bele, döntsön más. Szvsz nem kellett volna új topik, elfért volna a Milyen mobiltelefont vegyek-ben is

Most a témára reagálok. Érdekes módon én alapból ilyen főtelefont keresek mindig magamnak. Engem nem vonz sem az érintő, sem az alkalmazások, van notim, asztali gépem, mobilnetem, ha akarom bárhol, bármikor meg tudok nézni rajtuk bármit, és általában minden várhat még akkor is ha hazaérek. Egy távközlős tanárom mondta: nekem telefonom van, én telefonálok vele, a többi funkció az informatikusoknak való. Volt a bácsi vagy 65 éves egy 3410-essel.
Viszont én az extrák közé sorolt csepp és ütésállóságot az alapelvárásokhoz teszem és megis van az én kis kritérium listám. Viszont én meg is találtam másfél éve a Nokia 3720c személyében.

Amire te keresel arra egy 3110c is bőven megfelel, vagy az újabbak közül az X2-02.

Ja és az én smart simem, a netcsomag kihasználása miatt a stickben van ;)

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#3) nyuszi123456 válasza meroly (#2) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Szép választás a Nokia 3720c. Főleg, hogy ilyen sok bejegyzés elfér a telefonkönyvben. Gondolom, képes másolni a teljes telefonkönyvet a memóriakártyára is.

A naptára is korlátlan? Akkor közel állhat a megoldáshoz.
A naptár kikapcsolt állapotban is riaszt?

És mit választanál, ha dual sim-re is szükséged lenne?

Amióta keresem a megfelelő minimáltelefont, két Nokiát és egy Samsungot vettem. A Nokia telefonok közel állnak az elvárásokhoz.
Nem tapasztaltad véletlenül, hogy a Nokia ébresztőfunkció olykor egyszerűen nem ébreszt? Már több Nokiánál tapasztaltam az idők során, de azok nem minimálmobilok voltak, hanem hspa okostelefonok.
És átdátumozást? A 6120-asom olykor magától átáll egy másik napra.

/végül arra lettem utasítva priviben, hogy nyissak önálló blogot a témának Logouton, le is írták, hogyan -- bár én nemtom, minek, sztem ez egy kis fórumtéma az iránta érdeklődőknek/

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#4) meroly válasza nyuszi123456 (#3) üzenetére


meroly
veterán

A telefonkönyv másolást nem próbáltam, én mindig sim kártyán tárolom a névjegyzéket, plusz néha néha átmentem egy másik telefonra. De képes rá igen, mert van olyan hogy összes kijelölése és akkor átmásolás/áthelyezés, csak ilyenkor szerintem a telefonra és nem a memkarira menti át.
Korlátlan alatt mit értesz? 1-2kb egy ilyen bejegyzés, 13MB szabad belső memória van, 13ezer bejegyzés számomra eléri a korlátlan fogalmát ;)
Kikapcsolt állapotban nem riaszt a naptár, soha nem is riasztott S40-es nokiáknál, arra ott az ébresztő, ami viszont sose hagyott cserben, soha. E51-nél már igen, pár hétig volt olyanom, jó de az symbian.
Dual-sim esetén egyértelmű hogy az X2-02t választanám.
Átdátumozást sem tapasztaltam soha.

Mi volt az a két nokia és egy samsung amit próbáltál?

A többit meglátjuk, én is úgy látom hogy elég lenne logout vagy csak simán a Milyen mobiltelefont vegyek topik, majd valaki eldönti.

Impossible is nothing

(#5) nyuszi123456 válasza meroly (#4) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Igen, 13000 naptárbejegyzés már pedzegeti...
Elég kevés névjeggyel elvagy, ha a SIM kártya elég.

Nokia 101 és 1616. A Samsung kedden elveszett, GTsokkarakter volt, single sim.

A két Nokia megfoszt minden jogtól a telefonkönyvet illetően, és legfeljebb tíz naptárbejegyzést engedélyez.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#6) meroly válasza nyuszi123456 (#5) üzenetére


meroly
veterán

S40-es nokiák közt keresgélj, ezek mind S30-asok, buták, az átlagnál is butábbak.

Igen elvagyok 230-240 bejegyzés van, a sim-re 250 fér. Szoktam néha törölgetni, mert nagyjából egy 100 van kb, amit használok intenzíven.

Impossible is nothing

(#7) nyuszi123456 válasza meroly (#6) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Az X2-02 gyönyörű telefon, férfiasan tökéletes.

A felbontás oké, mp3, rádió és dual sim remek, sajnos az egyidőpontos ébresztő, a várhatóan tízbejegyzéses naptár és a korlátozott telefonkönyv azonban lehervasztó. Jó pont, hogy a telefonkönyv azért ezer bejegyzés tárolására képes, melyek azonban várhatóan örökre a telefon rabságában maradnak, hacsak körömmel át nem pötyögöm őket így a harmadik évezred hajnalán.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#8) meroly válasza nyuszi123456 (#7) üzenetére


meroly
veterán

Nem hiszem, amúgy a 3720-ban is egy ébresztőt tudok beállítani, vagy nemtom, nem néztem még, egy elég volt. Este mindig eldöntöttem mikor kelek és akkor állítottam be.
A naptárnak és a névjegybejegyzéseknek utána kell járni, azt nem tudom én sem.

Impossible is nothing

(#9) 7


7
addikt

Ujra megkerlek, hogy ennek Logoutos blogbejegyzest nyiss, ne siman uj topicot. Ezt zarom.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  A minimáltelefonok küldetése a világon (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.